PDA

View Full Version : Karty do poprawy

Kwasowy
06-07-2013, 10:19 AM
Od jakiegoś czasu zastanawiam się czemu jest tak, że jest sporo kart, lecz ludzie grają ciągle tymi samymi oklepanymi deckami ściągniętymi z MMDOC. Niestety, sporo kart jest poprostu słabych dlatego ludzie nie mają w czym wybierać. Moim zdaniem niektóre karty powinny zostać zbufowane lub znerfione, dzięki czemu powstałoby sporo nowych strategii oraz deckow, a nie w kolko tylko NERGAL i Arianna. Moje najwyzsze ELO w grze wynosilo ponad 1300, wiec co nieco juz wiem. A wiec przejde do rzeczy.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/ariana.jpg
Co jest w niej nie tak??
Wg mnie wystarczy zmiana startowej magii na 1 i dodanie np 1 pkt łutu szczescia. W ten sposob grajac arianna bedziemy musieli juz na samym poczatku decydowac czy rozwijac magie czy tez moc.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/nergal.jpg
Co do niego chyba wszyscy sie zgodzimy ze jest przegiety. Ja bym zmienil koszt jego umiejetnosci z 0 do 1, lub bardziej drastycznie na discard. W kazdym razie, uzywanie umiejetnosci za 0 jest za mocne, szczegolnie ze wiekszosc ludzi gra nergalem na 4/1/1.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/kelthor.jpg
Podobna sytuacja jak u nergala, zmienic koszt i bedzie w porzadku.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/crag_hack_1.jpg
Totalna porazka. Dlaczego? staty poczatkujace tylko 2 might, jedna szkola magii, oraz zalosna umiejetnosc. Nikt nim nie gra a smuci mnie to. Zmiencie mu staty na 2/0/1 a umiejetnosc mozna poprawic przykladowo: zaplac 1: twoje jednostki neutralne(lub wybrana) uzyskuje w tej turze 1 do ataku. Proste? oczywiscie
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/acamas.jpg
Tego ziomka jest mi szczegolnie szkoda, fajny art, fajny hero nastawiony na might, ale przez ta umiejetnosc wychodzi slabo w porownaniu do reszty bohaterow Twierdzy.
zmiencie koszt z 0 na 1, i usuncie zadawanie obrazen swoim jednostkom i odrazu bedzie ciekawym wyborem.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/ishuma_wladca_smokow.jpg
zmienic koszt umiejetnosci z 0 na 1.
http://files.acidcave.net/pyramid/doc-_n20.jpg
wystepuje w kazdym decku nekro. Dlaczego?? bo jest to doskonaly bloker, kontrujacy wiekszosc stworow za koszt 3. Jednostka latajaca, z niewrazliwoscia na odwet i lifestealem. Za 3 resourca tak przekoksana karta?? Wg mnie TRZEBA zmniejszyc lifesteal do 1. Wtedy karta bedzie zbalansowana. dzieki temu rowniez karta taka jak uscisk wampira(Zaklęcia na stworzenie. Efekt stały: Zaczarowane stworzenie uzyskuje Drenaż Życia 2.) zacznie byc wkoncu grywalna.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/arcylisz.jpg
to samo co u wampira, zmniejszyc drenaz do 1, lub tak jak jest to w grze komputerowej heroes, zmienic umiejetnosc ze leczy wybrane stworzenie.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/pobozna_siostra.jpg
karta ktorej nikt nie uzywa, a szkoda. ja bym zboostowal ta karte na kilka sposobow, np dodalbym jej poprostu 1 do ataku, lub zmniejszyl heal do 1, ale zeby dzialal rowniez na sama siostre.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/westalka11.jpg
analogicznie co do siostry, dodac 1 ataku, albo zmniejszyc heal do 2 ale zeby wplywal na westalke rowniez.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/5rodzicielka.jpg
jednostka za 2 ktora zadaje tyllko 1 obrazen. Slabo, bardzo slabo.Inferno ma bardzo maly wybor jednostek przez to ze duzo (takich jak ta) jest bezuzyteczna.
Dajcie tej osmiorniczce 2 do ataku, lub niech zostanie 1, ale niech punkt magii zostanie na stale. juz widze jak powstaja nowe decki inferno, a nie tylko rush rush i rush, aha no i teraz controla dhamira....
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/7dreczyciel.jpg
Fajna karta ale obszarowy wybuch ktory rani siebie i swoich sojusznikow?? srsly Sanktuarium posiada rowniez taka zdolnosc z tym ze nie rani swoich jednostek. Nie wierzycie? sprawdzcie sami.Co mi ztej niewrazliwosci na odwet, skoro dreczyciel i tak sam sie zabije od wybuchu. To juz wolalbym zeby nie bylo niewrazliwosci ale zeby chlopak siebie i swoich nie ranil.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/10matka_roju.jpg
Hmmm, co wy wybrac lilim czy matke, matke czy lilim? durne pytanie. Chyba ze dodacie grubaskowi +1 do ataku i punkt magii na stale. ja bym sie wtedy zastanawial co wziasc.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/14oprawca.jpg
to samo co w przypadku dreczyciela.
http://www.duel.acidcave.net/sphinx/bial_lis.jpg
Tu jest to samo, zawsze wybierzemy zrodlanego ducha, bo ma lepsze staty, zmiencie u lisa to ze daje pkt lutu szczescia na stale i mozemy rozmawiac.

Dobra na razie to by bylo na tyle. Jesli macie jakies uwagi, pomysly itp to piszcie. Moze jesli wątek bedzie na tyle duzy, to Dev team wezmie sobie do serca prosby graczy i wkoncu naprawia te karty. Otwarloby sie wiele mozliwosci w grze, a sama stalaby sie bardziej urozmaicona.
Jak zobacze ze jest zainteresowanie to napewno przetlumacze ten watek i wrzuce rowniez na forum angielskie.

pnzr87
06-07-2013, 11:15 AM
Nikt siostry nie używa? No proszę Cię... w co drugiej grze z Heaven to widze. Najlepiej uwalić nekro a zboostować Heaven.. jakby tak miało być dziękuję ale zmieniam talię :P

Kwasowy
06-07-2013, 11:18 AM
Siostry uzywaja ludzie na elo 1-500 bo poprostu nie maja co wsadzic do decku.

kecajemu
06-07-2013, 12:12 PM
Nergal i Kelthor - zgadzam sie całkowicie.
Ale cała reszta to naciągana teoria.
Taka rodzicielka boostuje w taliach inferno nastawionych na czary, a atak jest u niej poprostu nie istotny, bo nie po to jest stworzona by robić dmg. O reszcie nie pisze bo ile kart tyle teorii i każdy może argumenty odbijać. Co by nie było sprawa wymaga przynajmniej przemyślenia ;)

Ciolkmen
06-07-2013, 12:15 PM
Niestety pomimo 1300 eko wyciągasz wnioski takie jak ktoś po tygodniu lub dwóch. Cieszę się bardzo, że twórcy gry nie balansuja jej na takich zasadach. Dlaczego tak uważam?
Siłą każdej frakcji nie bierze się z pojedynczych kart. Najważniejsza jest odpowiednią współpraca, synergia między kartami. Kieran był bardzo mocny przez synergie jego efektu, słowa światła, takiego i silnego wolf capitana oraz town portalu/time jumpa, który odslaniał wroga. Nergal jest teraz mocny przez duży wybór tanich latających/wytrzymałych jednostek i magii ziemi lub połączeniu banshee + atropos. Uważam, że to co proponujesz, to losowe i nieprzemyslane zmiany kart bez przemyslenia ich współdziałania. Drenaż jest silny? Znerfmy go i będzie. Owszem osłabi to nergala, ale ale wcale nie straci go z tronu. Zmiany, jeżeli mają dac jakiś efekt muszą być przeprowadzane ostrożnie, by nie spowodowały samych szkód. Tematow typu "znerfcie kartę x" albo "ta karta jest zbyt mało używana, zbufujcie ja" są po pewnym czasie nudne i po paru dniach giną w odmętach starych, dawno zapomnianych wątków. Niektóre karty będą zawsze silniejsze od innych. Wtedy właśnie gra jest najciekawsza, bo odkrywanie synergi jest najważniejsze do gry na wysokim poziomie. Karta uznana za słabo może się nagłe okazać bardzo mocna w odpowiednim decku i to jest fajne

Oczywiście sam jestem strasznie zawiedzony powrotem tych nudnych deckow oraz zawiodłem się na nowej mecie. Jednak uważam, że powinniśmy skupić się na przekazaniu twórcom elementów, które sę nam nie podobają, ale same zmiany zostawić profesjonalistą, ewentualnie zasugerować im w jakim celu te zmiany powinny zmierzać.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, ale nie mogłem się powstrzymać po setnym temacie pisanym w ten sposób. Peace

PS pisane z telefonu, mam nadzieję, że nie ma w tekście głupich błędów.

Festorn1
06-07-2013, 12:17 PM
Podnieść koszt umiejętności o 1 i usunąć obrażenia u Acamasa? Raczej by go to pogorszyło niż polepszyło. Grałem troszkę Acamasem i to, że zadaje naszym jednostką obrażenia, można obrócić w korzyść, bo nasze kreaturki dostają dodatkowy konterek szału, jak zabijemy sobie jednostkę. Problem z nim nie są te obrażenia, tylko to, że Kelthor jest po prostu mocniejszy.

Co do Kelthora, to wydaje mi się, że kolega patrzy jeszcze przez pryzmat gier przed wydaniem nowego dodatku. Najnowszy dodatek, mimo braku nerfa i tak osłabił Kelthora. Większość Kelthorów grała 4/1/1 i do takiego Kelthora nie doszła ani jedna kreaturka (co najwyżej słonik, a to i tak nie jest must have), która by go wspomagała. Za 5 pięści jest wiwerna. Dodatkowo wiele kart z innych frakcji z nowego dodatku sprawiło, że Kelthor jest słabszy niż był (ścianki, sporo stworzeń z dużym hp, mocne czary - to pozwala kontrolować rozrost szału u Kelthora).

I wiele innych zaproponowanych przez Ciebie zmian, z którymi się nie zgadzam. Nawet liska wymieniłeś, który jest bardzo fajny, tylko nie znajduje miejsca w taliach opartych na czarach, co jest chyba oczywiste. W taliach opartych na łutach lisek jest podstawowym stworzeniem za 2.

Osobiście uważam, że obecnie, nie powinno się robić żadnych zmian. Dodatek wyszedł tydzień temu, meta się jeszcze nie otrząsneło do końca i nie wiadomo co będzie dobre, a co się tylko takie wydaje. Do tego potrzebny jest czas. Dopiero wtedy można mówić o poprawkach do kart, w końcu aby coś osłabić nie trzeba robić w tym zmiany, wystarczy wydać karty, które sprawią, że będzie słabsza. Choć fakt, że jest sporo kart, które są słabe i zostaną słabe, jeżeli coś się w nich nie zmieni, ale też nie da się zrobić tak, żeby wszystkie karty były tak samo grywalne.

Kwasowy
06-07-2013, 12:29 PM
Wiem, dlatego nie wypowiadalem sie na temat kart z nowego dodatku. Mi poprostu chodzi o to aby sprawic zeby karty ktore wymienilem i uznalem za slabe byly grywalne. Ile widzicie oprawcow,matek roju, westalek w grach? dobrze wiecie ze praktycznie nie widuje sie tych kart. Kolega wyzej pisal o synergii, ale niech ktos mi pokaze jak taka rodzicielka moze sie z czyms laczyc, kiedy meta to jest spam jednostek? Aktualnie licza sie tylko wytrzymale jednostki ktorych celem jest eliminowanie jednostek przeciwnika i zalewanie stolu. Taka funkcje aktualnie pelni nekro, dlatego jest tez najczesciej spotykana frakcja. Wampir i lisz posiadaja lifesteal 2, tym samym tworzac umiejetnosc uscisk wampira bezuzyteczna. Wiadomo te karty byly z Podstawowej wersji gry, tak wiec wtedy mialy zastosowanie, bo poprostu nie bylo alternatywy dla nich. Teraz jednak tworcy powinni sie zastanowic nad nimi. Ponadto gramy w karcianke wirtualna, tutaj zmiana kart nie powoduje tego ze trzeba przedrukowac i pozmieniac wielu kart.
Tak czy inaczej dzieki za wypowiedzi. czekam na kolejne

Kwasowy
06-07-2013, 01:47 PM
wlasnie sobie gram turniej szwajcarski, i dziwnym trafem 6/8 to nekro a 2/8 to twierdza na kelthora, oczywscie nadal twierdzcie ze frakcje sa zbalansowane.

Dubkid
06-07-2013, 02:21 PM
Kolegę może rzeczywiście trochę poniosła fantazja, bo takie rodzicielki są rzeczywiście słabe, ale musisz zrozumieć co to znaczy potencjał karty. Rodzicielka jest słaba, ale umiejętność kanałowanie magii jest w pewnym sensie unikalna i może kiedyś dojdą jakieś czary np. z wymaganiem 4 mocy a kosztem 2-3? Może będzie się opłacało robić rush spell deck? Tak samo Westalka, obecnie synergia pomiędzy stworami z haven jest bardzo mocna np. możliwość blokowania obrażeń z powietrza, strzelców i wręcz + Imperialny strażnik i do tego właśnie jakiś heal Westalki. To wszystko ma potencjał, oczywiście nikt nie weźmie takiej matki roju ponad Lilima, ale to nie znaczy że od razu trzeba to zmieniać.

Natomiast co do bohaterów to akurat pełna zgoda zmiana kosztu Nergala, Ishumy i Kheltora z 0 na 1 powinno jak najbardziej zaistnieć, nie zaboli to tych bohaterów za bardzo, jednak są oni po prostu za mocni. Jako gracz Nergalem, wiem że dawał sobie spokojnie radę nawet z kosztem 1, dlaczego go zbuffowaliście?

Biały Lis jest dobrą jednostką tutaj w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi. Podnoszenie na stałe? Jest karta która za 2 podnosi na stałe i nic więcej, a Ty chcesz jeszcze do tego stwora 2-1-3, chyba jeszcze nie powinieneś się jednak wypowiadać. Co do Acamasa to zgadzam się z kolegą wyżej, twój "buff" tak naprawdę by go osłabił, moim zdaniem to całkiem dobry bohater, narazie przyćmiony przez kheltora. Podobnie z Crag Hackiem, nie wiem czemu uważasz, że jego umiejętność jest słaba. Dzięki 2 mocy, możesz w pierwszych dwóch turach wystawić całą hordę tanich stworów, jednak zgadzam się że powinien mieć staty 2-0-1, ale jego umiejętność jest całkowicie w porządku.

Wampir i Arcylisz to nawet się nie wypowiadam, bo pokazuje to Twoją małą wiedzę na temat gry.

rara88
06-07-2013, 02:30 PM
Zgadzam się co do Nergala i Acamasa tzn tego drugiego zmieniłbym troche inaczej chociaż jeszcze nie wiem jak :P Co do nergala to rzeczywiście zwiększenie kosztu do 1 powinno wystarczyć. Reszta kart jest albo zbalansowana dość dobrze jak np arianna czy lisek ze świątyni, a reszta jest po prostu przeznaczona do szczególnych talii bądź dla początkujących graczy więc nie ma co kombinować ;)

Ahh został jeszcze Kelthor - pierwsza rzecz to tak jak pisał Festorn - brak znaczącego boosta dla niego w nowym dodatku. Poza tym jak dla mnie Kelthor jest bardzo uzależniony od szczęścia - dużo bardziej niż większość bohaterów ;)

Kwasowy
06-07-2013, 02:48 PM
no jesli 1300elo oraz 71poziom to za male doswiadczenie jak dla takiego wyjadacza jak Ty to rzeczywiscie nie powinienem sie wypowiadac. Zapewne pogrywasz sobie necro, ladujesz wampiry i arcylisze i sie cieszysz ze przeciwnik musi spalic na taka jednostke spella/zabic w 1 turze, bo w przeciwnym razie sie wylecza. Zakladam ze na twoim elo to ciagle pojawiaja sie crag hacki(ja niestety zagralem przeciwko niemu tylko raz)Moc acamasa dziala tylko na jednostki z szalem, nie zabijesz nimi goblina i nie dodasz sobie przez to pkt szalu.
Co do lisa to rzeczywiscie moze troche przesadzilem, ale porownujac go do innych jednostek za 2 wypada bardzo slabo, dlatego o nim pomyslalem
Tak jak pisalem wczesniej, nie widzialem nigdy zeby ktos mial w decku westalki,siostry,oprawcow itp na elo powyzej 500. To nie jest moj wymysl, to sa fakty. Sa to bezuzyteczne jednostki, a moglyby byc ciekawym wyborem jesli Ekipa zajmujca sie balansem gry cos z nimi zrobila. Wiem ze pracuja nad balansowaniem(nerf kierana i zygfryda) dlatego chcialem poprostu zasugerowac cos od siebie.
Dobrze chociaz ze widzicie jak mocny jest nergal/kelthor/ishuma w przeciwnym wypadku tych wypowiedzi w ogole nie bralbym pod uwage

Ogolnie to jestem troche zawiedzony tym, ze zamiast zaproponowac swoje zmiany, wyrazac swoje opinie(oczywiscie nie do wszystkich) to poprostu atakujecie jak gimbusy. To co napisalem to tylko czyste przemyslenia, co moznaby bylo zmienic, niekoniecznie w taki sposob jak to opisalem

Beakel
06-07-2013, 02:52 PM
Ja, mimo iż się nie znam, to chciałbym by nerfa dostał Fleshbane, to znaczy zmienić mu pasywkę(+1 do życia bezcielesnych) na skill za 0 (podobnie jak było zrobione z Zygfrydem czy Kieranem). Czemu? on jest przegięty, a zwłaszcza, że doszły w dodatku jednostki bezcielesne ze statami 2/2/5(2/2/6 w przypadku Fleshbane). Już normalną wersję trudno zabić, a z jego pasywką to jest już troche przegięcie. Znerfiony został Zygfryd, tak też i on powinien dostać.

filo9011
06-07-2013, 03:05 PM
Nie zgadzam się ze zbyt dużą ilością rzeczy bym miał je wszystkie wypisywać. Chcecie podnieść koszt umiejętności wielkiej trójki? Ok, to automatycznie zaktywizuje innych bohaterów jak np. Acamasa. Zdziwiliście mnie, że nic nie piszecie o Fleshbone. Swoją drogą spójrzcie na ten fenomen, aktualnie jest grywalnych aż 4 bohaterów z Nekro! Seria na łuty, Fleshbone na magiczne, Ariana na kontrole i Nergal na jednostki. To właśnie do tego powinno się dążyć w innych nacjach a nie osłabiać tą, w której w końcu da się grać większą ilością bohaterów.
Kolejną sprawą, którą chciałbym skomentować to Crag Hack. Jeżeli na prawdę chcecie coś w nim zmieniać, to nie róbcie z niego 2/0/1 tylko np 3/0/0. Mamy już dużo bohaterów o tych samych statystykach, Crag Hack jest inny i niech tak zostanie. Mam nadzieje, że w przyszłości powstanie więcej dziwnych bohaterów, np z podwyższoną ilością życia.
EDIT: up, jakaż to jednostka bezcielesna doszła ze statami 2/2/5? O ile się nie mylę, to doszła 2/2/4.

Muerte79
06-07-2013, 03:11 PM
Dla mnie Arianna i jej zdolność jest przekoksana. Niszczenie za każdy znacznik jest chore. Kiedy gram "szałem" mam auto wtopę przy założeniu że przeciwnik ogarnia grę (a ogarnia przy elo ok. 1000). Nergala, nawet jak damy koszt 1 wiele nie zmieni.

DiviumFuror
06-07-2013, 03:24 PM
Może ja trochę od siebie dodam:

Ochrona przed mrokiem :
Zaklęcie ochrona przed mrokiem nie powinno się kończyć wraz ze śmiercią jednostek.

Powinno się też ograniczyć możliwość recyklingu jednostek epickich. Atropos + Łuty i z 2 banshie w tali robi się 6 sick. (nie liczę zawalonych mostow i innych kombinacji )

Ciolkmen
06-07-2013, 03:42 PM
Naprawdę nie przeczytałeś mojego posta? Muszę to pisać jeszcze raz. Może teraz napiszę to prościej:
W karciarkach zawsze muszą być słabsze i mocniejsze karty. Koniec kropka.
Gdyby nie to, składanie tali można by było robić za pomocą losowania kart. Skoro każda karta jest tak samo mocna i tak samo mocno współdziała z innymi to tak można by było robić.
Na razie poczekajmy, zobaczmy jak rozwiną się nowe decki, i ewentualnie po jakimś czasie będziemy wiedzieć ile talii jest grywalnych i czy ewentualne nerfy/buffy są potrzebne.
Co do rodzicielki podam Ci przykład:
Miałem raz(dobra zaraz będzie, że raz to za mało, ale nieważne) grę, w której przeciwnik był na statach 4-2-2 Garant. Ja myśląc, że jestem bezpieczny (czytaj przeciwnik nie zagra Fireballa, oraz mając sporą przewagę wystawiłem jednostki w krzyż, gdyż jest to efektywna formacja oraz była to dla mnie najlepsza opcja, dostałem nieszczęsnym fireballem i straciłem wszystkie jednostki, bo przeciwnik wystawił rodzicielkę. Jest to naprawdę efektowne.

malykochany
06-07-2013, 06:10 PM
Ale są z was płaczki, teraz wszyscy którzy grają ariana powinni płakać że ochrona przed mrokiem jest przekoksana bo jedną kartą pokonuje sie ariane ..... ale o tym przystaniowcy już nie myślą o tym ze jak sie postawi obok siebie pretoriana i giermka nie ma jak zabic też już nikt nie myśli , leczenie wszystkich jednostek za 6 w late game też jest slabiutkie przecież...
Fakt faktem fleshbane powinien miec tego silla aktywowanego za 0 ale reszta zmiane które tutaj przeczytałem to zwykłe qq bo tak .
Skill ariany nie ma żadnego innego sensu niż zabijanie "szałowców" jakby to uległo zmianie to by był totalny useless skill bo zatrutych nie ma po co zabijać skoro za 4 pkt mam czar który zabija kogo chce.
Jeśli ktoś ogarnia twierdze to nie ma żadnego problemu z graniem z necro .
Natomiast inna rzecz rzuciła mi się w oczy , mianowicie karty przystani z tali są beznadziejne bez dokoptowania kart z decka faktycznie niezbyt można poszaleć natomiast talia necro już w jakimś stopniu jest użyteczna. Bo bez pretorianow np to jednostki za 2 są tam o pupke rozbić ;)

Muerte79
06-07-2013, 06:58 PM
Skill ariany nie ma żadnego innego sensu niż zabijanie "szałowców" jakby to uległo zmianie to by był totalny useless skill bo zatrutych nie ma po co zabijać skoro za 4 pkt mam czar który zabija kogo chce.

Jeśli masz takie argumenty, to musisz być naprawdę genialnym graczem (sarkazm). I ja nie mówię, że ja "szałowcy" mają ciężko z necro, ciężko mają z Arianna z którą jest 20-80.

filo9011
06-07-2013, 07:28 PM
Tak, bo lepiej aby Kelthor miał ze wszystkimi łatwo. Ludzie, proszę... Dodanie kosztu dla wielkiej trójcy ma sens, reszta pomysłów jest bez sensu. Swoją drogą jeśli Nergal będzie musiał płacić 1 to nagle zaczniecie płakać, że za dużo jest Fleshbane w grze, bo większość graczy Nergala przesiądzie się właśnie na niego. I zaczniecie nerfić kolejnych bohaterów...

Cerrs
06-07-2013, 08:15 PM
Mi się marzy Crag Hack z czymś w rodzaju "pasyw: karty neutralne kosztują -1 many a wszystkie inne +1 many" czy tam same stwory. Taki jedyny bohater oparty praktycznie w całości o neutrale. Przecież te karty i tak są co do założeń o 1 stopień gorsze od frakcyjnych. Czyli te za 2 mają taką samą jakość jak frakcyjne za 1. DA za 1 i tak nie będzie straszny bo nikt nie wyciągnie 4 do ręki w 2 turze.

Pomysł żeby potwory dodawały statystki na stałe jest jak dla mnie chybiony. A tajemnicę dręczyciela i jego niewrażliwości na odwet to chyba każdy potrafi rozwiązać samodzielnie ;).
Co do jakiegoś globalnego nerfu nadużywanych bohaterów to jestem za. Rozumiem, że sa różne preferencje ale jeżeli większość gra tym samym bo "najlepsze" a inni bohaterowie porastają kurzem to coś jest nie tak z balansem.

kwiatex999
06-07-2013, 08:38 PM
Kompletna zmiana skilla Kierana - chętnie zobaczyłym, żeby za 3 surowca wracał dowolną KARTĘ z cmentarza do ręki - w końcu jakiś returning spelli i łutów poza Nekro. Bardzo zadziałałoby na korzyść Przystani, a szczególnie Kierana

malykochany
06-07-2013, 11:58 PM
Kompletna zmiana skilla Kierana - chętnie zobaczyłym, żeby za 3 surowca wracał dowolną KARTĘ z cmentarza do ręki - w końcu jakiś returning spelli i łutów poza Nekro. Bardzo zadziałałoby na korzyść Przystani, a szczególnie Kierana

Co jak co ale akurat przystań ma coś takiego jak wskrzeszenie i jeden nowy aniołek chyba wraca do reki z cmentarza coś , ale jak zwykle lepiej popłakać niż się zastanowić jak jest .

BuqC
06-08-2013, 01:33 AM
Zgadzam się co do nerfów dla Kheltorna, Nergala (dodanie kosztu umiejętności) i Ariany (jej skill powinien działać tylko z negatywnymi licznikami), jeżeli chodzi o jednostki to dobrym pomysłem wydaje mi się zwiększenie ataku o 1 dla siostry i westalki, reszta zaproponowanych zmian wydaje mi się nietrafiona.
Bohaterowie w tej grze są strasznie nierówni a twórcy wydają się tego nie widzieć lub nie mieć pomysły na poprawienie tej sytuacji np. Kieran i Zygfryd dostali zdecydowanie zbyt duży nerf a bohaterowie wymienieni na początku posta pozostali nie ruszeni.
Moje Propozycje:
Jezziel: zmiana umiejętności, z uleczenia 3 punktów obrażeń na przywrócenie jednostki o koszcie 2 lub mniejszym z cmentarza do ręki.
Naga Taktyk: zwiększenie ataku o 1

kwiatex999
06-08-2013, 10:24 AM
Malykochany - przeczytaj jeszcze raz mój post - napisałem, że chętnie zobaczę jakiś returning czarów i łutów z innej frakcji niż Nekro, bo o tym, że jest Wskrzeszenie i 2 nowe karty wracające stworzenia, wiem doskonale. Z kolei, jeżeli ty już się zastanowiłeś, pokaż mi w Heaven wracanie dowolnej karty do ręki. Będę ci bardzo wdzięczny ^^

filo9011
06-08-2013, 12:49 PM
Adar-Malik ma podobną zdolność. Za 6 surowca zwraca kartę, która zginęła w ostatniej turze. Czy jesteś pewien, że chcesz zapłacić 6 za zwrócenie czaru? Będziesz tego używał?

DiviumFuror
06-08-2013, 01:26 PM
Ale są z was płaczki, teraz wszyscy którzy grają ariana powinni płakać że ochrona przed mrokiem jest przekoksana bo jedną kartą pokonuje sie ariane ..... ale o tym przystaniowcy już nie myślą o tym ze jak sie postawi obok siebie pretoriana i giermka nie ma jak zabic też już nikt nie myśli , leczenie wszystkich jednostek za 6 w late game też jest slabiutkie przecież...
Fakt faktem fleshbane powinien miec tego silla aktywowanego za 0 ale reszta zmiane które tutaj przeczytałem to zwykłe qq bo tak .
Natomiast inna rzecz rzuciła mi się w oczy , mianowicie karty przystani z tali są beznadziejne bez dokoptowania kart z decka faktycznie niezbyt można poszaleć natomiast talia necro już w jakimś stopniu jest użyteczna. Bo bez pretorianow np to jednostki za 2 są tam o pupke rozbić ;)

Ochrona przed mrokiem powinna być zboostowana bo teraz nie stanowi dla prawie żadnego problemu dla arianny która posiada magię ziemi i pierwotną. Gdyby ochrona przed mrokiem nie była przerywana śmiercią jednostek to wymagało by w talii dispelów a nie 2x rój i po kłopocie.

Jeśli masz takie argumenty, to musisz być naprawdę genialnym graczem (sarkazm). I ja nie mówię, że ja "szałowcy" mają ciężko z necro, ciężko mają z Arianna z którą jest 20-80.

Moim zdaniem pasywka arianny jest ok. Zalewając ją mobami i zmuszając ją do użycia pasywki powoduje się to że traci zasoby i słabiej się broni bo może postawić mniej potworków.

Przekoksanie Arianny to moim zdaniem jej trzy magie które są najlepszą kontrolą w grze.
Kryształ mocy + Przekleństwo pokutnika i za 7 zasobów czyścimy cały stół nie tykając swoich jednostek.

Co do Naga taktyka i Jazzel to jestem przeciwny takim zmianom , gdyż naga taktyk nie jest do zabijania wrogiego bohatera tylko do zwiększania produkcji surowców.
Przystań już ma wystarczająco dużo Wracajek z cmentarza.
- Wskrzeszenie
- Światło Jutrzenki
- Jednostka co wskrzesza
- Namiot Siostry.

Przystań to nie jest frakcja do naporu jak necro czyli wyciąganie z cmentarza i stawianie bezmyślne -_-

sgora
06-08-2013, 01:56 PM
Siedze na 1300 elo i regularnie gram nergalem, oraz kelthorem. Zdradze wam sekret. Co miesiąc wszyscy gracze kelthora i nergala muszą płacić deweloperom składki żeby ich nie znerfili. Czasami brakuje pieniędzy, ale taki jest koszt grania tymi postaciami, bo innaczej usuwają je z konta. To wszystko jest jeden wielki spisek! Nie dajcie się zwieść że to dobrze zbalansowane postacie. Powinniście więcej płakać na forum o to że nergal i kelthor są op. To napewno coś zmieni!

Kwasowy
06-08-2013, 02:14 PM
Ten post to nie jest "placz" a tylko proponowane zmiany przez graczy. Skoro 90% ludzi tutaj twierdzy ze kelthor i bohaterowie necro sa poprostu znacznie silniejszymi wyborami niz inne frakcje cos w tym jest nieprawdaz? pozatym wczoraj gralem swissa(przyznam sie bez bicia ze nergalem zeby wygrac kazdy pakiet) i co? na 8 przeciwnikow mialem 5 nekro i 2 kelthorow.

BuqC
06-08-2013, 04:16 PM
@DiviumFuror
Masz racje że siłą Ariany są szkoły magii ale jej umiejętność też jest bardzo dobra, a to że można zabić nią stworzenie z szałem lub płonącą bronią jest po prostu idiotyczne dlatego powinno to zostać zmienione.
Co do Jezziela to wydaje mi się że powinien zostać z jakiś sposób zmieniony bo jest chyba najgorszym bohaterem w grze (niekoniecznie musi/powinien być to sposób jaki zaproponowałem).
Naga Taktyk też wydaje mi się po prostu zbyt słaby, w założeniu miała być to jednostka do produkcji surowców a w praktyce wydaje mi się jednostką do niczego bo przy przy jej obecnych statystykach (1/0/2) można ją zabić/ zablokować wszystkim bez strat a używanie koralowej kapłanki żeby mógł oddać ten jeden atak jest raczej nieopłacalne. Być może zwiększenie ataku to był zły pomysł a powinno się jej zwiekszyć HP o 1.

@sgora
Nie wiem co krytyka lub pomysły na poprawienie kart które zdecydowana większość graczy (w tym graczy ze sporym doświadczeniem) uważa za niezbalansowane ma wspólnego z "płaczem".

Co do innych kart:
Łamacz czarnej czaszki: wydaje się zbyt silny, największym problemem jest jego HP.
Kieran: powinien dostać zupełnie nową umiejętność, wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem było by coś zwiększającego odwet dla jednostek.

sgora
06-08-2013, 04:47 PM
Problemem z Nergalem jest brak problemu z nim. Ma taką umiejętność od closed bety i nagle w momencie w którym stają się bardziej popularny na forum pojawiają się tematy z prośbami o nerf. Po nerfie Kierana ktoś musiał zająć jego nisze i padło na Nergala. Jaki jest problem w tym że istnieje bohater, który jest popularny i można nim ugrać więcej niż za pomocą Jezziel? Ale co taka szara myszka z 1300 elo jak ja będzie się wypowiadać przed graczami z doświadczeniem. Żeby mieć coś do powiedzenia to trzeba mieć 1500 elo minimum.

Alkarin28
06-08-2013, 05:14 PM
Problemem z Nergalem jest brak problemu z nim. Ma taką umiejętność od closed bety
Cóż, na przedstawionej nam w czerwcu zeszłego roku karcie Nergala (wtedy jeszcze Beliasa) widać troszkę coś innego. ;)
http://pliki.jaskiniabehemota.net/doc/doc_necrocard_hero.jpg

danc2
06-09-2013, 12:35 PM
Zdradzę sekret wszystkim którzy mają problem z Nergalem.
Sam nim grałem i wiem co go najbardziej boli.
Dwa kroki i nie pamiętam kiedy z nim ostatnio przegrałem.

1) Ustawiamy jednostki w tym samym rzędzie, nawet jak przeciwnik wyczyści stół powtarzamy do skutku. Nie szachownica tylko ten sam rząd i Nergal zacznie puszczać bąki.
2) Używamy obszarowych zaklęć czy to z magii powietrza, wody czy ognia i czyścimy łatwo jego jednostki. Wtedy Nergal już *** w gacie.
Nergal gra critami więc wystawia wszystko jeśli tylko surowce mu na to pozwalają. W pewnym momencie nie będzie miał kart i będzie musiał dociągnąć. A wtedy nie będzie używał trutki.
Sam tak gram przeciw niemu i jakoś nie mam problemu.

Elo 1300.

PS. Jeśli ktokolwiek ma problem z jakimś bohaterem to po prostu nim zagrajcie i sprawdźcie co przeciw niemu sprawia Wam najwięcej problemu a potem to wykorzystujcie w walce z nim.

Kelthor - jeśli nie podejdzie mu karta na początku to klęczy (podobnie jak świątynia), ale jeśli będzie miał dobrą rękę to zmasakruje wszystko.

marsal2
06-09-2013, 12:49 PM
danc2, bardzo dobrze napisane. Jedynie do czego można się przyczepić, to ostatnie zdanie. Kelthorowi i sanktuarium musi BARDZO nie podejść ręka na starcie (karty za 3-4 surowca). ;> Jednak w takim przypadku przegrywa się 90% gier, nieważne na jakim bohaterze.

malykochany
06-09-2013, 02:55 PM
Hehe dokładnie nei rozumiem o co ten płacz znergalem jak on w sumie jest łatwy do rozgryzienia , z nergalem 4/1/1 przegram moze 1/5 starć wystarczy czyścić stół i zostawić jeden rząd dla siebie żeby jakis dmg robić..:)
inferno kule ognia i burza ognia , ziemia rój , gejzery to te czary najbardziej bolą nergala a inna sprawa że ostatnio grając jackpota to tak 3/4 graczy to nerga(może dlatego mi tak dobrze poszło ;) ) bo większośc nie umie myśleć i idzie na łatwizne
A co do płaczu nad umiejętnością ariany to wydaje mi sie że płaczą jedynie keltor userzy bo nie mogą stackować sobie szału w nieskończoność przez co już nie gra się tak fajnie :D
Jak grałem ariana bez jakiś pojedyńczych zagrań jej umiejętność służyła tylko jako antypick na stackującom twierdze, bo po prostu naczej jest prawie nieużyteczna .
Co do płaczu nad rycerzem wampirów fakt jednostka dobra ale nie taki turbo koks zresztą nikt nie ciśnie na zombi plagi a przecież jak wystawiamy zombiaka naprzeciwko rycerza wampirków to ten drugi polegnie (mimo ze będzie pierwszy atakował) także wszystko zależy od tego jak będzie jednostka użyta a nie że rycerz jestop i koniec.
Jedyne co to faktycznie bym flashbane zamienił na aktywowaną zdolność anie pasywa .
Dlaczego większośc gra necro ?
Łatwo zebrać grywalnego decka , naczytają się na forum że necro jest op , duża możliwośc złożenia grywalnych decków (kontr ariana, flashbane na duchach , nergal 4/1/1i 4/3/1 ariana przewijarka i malik czy jak mu tam ) gdzie w innych frakcjach takich opcji jest po 3 a nie 6 :)
Aczkolwiek samo necro moim zdaniem nie jest op tylko większośc zamiast pomyśleć i wziąć jakiegoś antypicka wolą krzyczeć nad znerfieniem necro .
Moim zdaniem wszystkie frakcje są w miare zrównoważone .
Jeszcze jedną rzecz którą bym zmienił na niekorzyść necro faktycznie to to aby paosów nie dalo sie z cmentarza wyciągać lub recyckling z cmentarza max 2 razy , bo czasem faktycznie jest irytujace jak w late gamie czysci ktos stoł a pozniej wyciagnie 4 pao :P ale nad tym by musieli się twórcy poważnie zastanowić.

Dubkid
06-09-2013, 05:20 PM
No dokładnie ja osobiście często miałem problem z kheltorem, zagrałem nim i o dziwo łatwo dosyć wygrywałem wiele pojedynków, ale z Nergalem x/3/x nie da się wygrać za nic bo Rój insektów to Twój największy wróg, a jak dołożysz do tego poison countery, które kładzie się na postaci z szałem to już koniec.