PDA

View Full Version : Prosty zabieg, który znacznie ulepszy grę.

Dubkid
06-04-2013, 10:26 AM
Witam,

chciałem zaproponować bardzo proste rozwiązanie, obecnie za wygraną jest 500 golda + jakieś bonusy.
Dobrze byłoby to zmienić na coś w rodzaju 350 golda + 1/3*(Elo_Przeciwnika) + bonusy. Zmiana bardzo prosta do wprowadzenia, zniechęcająca do farmienia na low Elo, a dająca korzyści z gry na wysokim ELO.

Po prostu grając z przeciwnikiem 1300 jest o wiele trudniej wygrać niż z mającym 800 Elo i uważam że powinno być to premiowane chociażby w tak minimalny sposób.
Oczywiście można wprowadzić bardziej radykalne rozwiązania typu 300 golda + 2/5 Elo jeszcze mocniej premiujące granie na high Elo, ale trochę dyskryminujące początkujących gracze, jednakże wtedy problem farmienia byłby rozwiązany prawie całkowicie.
Jeżeli Devsi boją się radykalnych zmian, zawsze może być to 400 g + 1/4 *(Elo_przeciwnika).

PS. Jeśli ktoś by pomyślał, że jest to wzmacnianie KingMakingu w grze to proszę pomyśleć. Co zarabiamy będąc w określonym Elo?
1-500
Gramy przeciwko ludziom z podobnymi deckami i umiejętnościami, bo lepszym graczom nie opłaca się tutaj grać, poza tym każdy booster daje nam mnóstwo potrzebnych kart, bo jeszcze nie mamy zgromadzonych nawet wszystkich commonów i unc z podstawki

501-1000
Zarabiamy w okolicach 500-650, czyli porównywalnie do tego co jest teraz, zmian prawie żadnych, oprócz tego że pozbyliśmy się większości farmerów z tego poziomu

1001-1500
Opłacalność wejście na wysokie elo o wiele się zwiększa, jednocześnie jest to okres kiedy mamy już większość kart, brakuje nam kilku kart do pełnego seta, czy też czwartego rara/epika do talii, kupno boostera więc przy obecnym standardzie wygranych nie jest zbyt satysfakcjonujące, bo po 20 grach mamy 1 Rara/epika, często bezużytecznego. Warto więc byłoby normę wygrane/booster zmniejszyć do 15/1.

drid93
06-04-2013, 11:53 AM
Bardzo dobry pomysł. Jestem za

xSkyWeix
06-04-2013, 02:59 PM
Pomysł bardzo fajny. Ale dorzuce swoje dwa grosze.

Grajac na 1-500 elo masz mase dodatkowego złota, expa, pakietów i innych boosterów za achivmenty no i kampanie. Więc to ile oni bedą dostawac za pojedynek niezbyt wpływa na szybkośc ich farmy.

Wejść na 1001+ jest łatwo skoro nawet mi się to udało. I grajac na nim wcale nie znaczy, że masz większosc kart etc. Tak mówią ludzie z 1300~ Ja dla przykładu mam jeszcze nie ruszone dodatki i jestem w połowie farmienia podstawki xD I po liscie znajomych wiem, że jest masa osób na elo 1001+ Ledwo powyżej 15 lvl a czasem i mniejszym. Ale ten system mógłby zapobiec chęci ucieczki/powrotu na niższe elo, gdzie życie było tak proste...

Najbardziej jestem za propozycją 2/5*elo + 300g

A co do farmienia, proceder zostanie umniejszony. Farmienie na low elo nadal bedzie dla niektórych oplacalniejsze bo bedzie zwyczajnie prostsze. Szybciej i więcej będą wygrywać pojedynków. But still pomysł dobry.

Kwasowy
06-05-2013, 12:45 PM
tez uwazam ze ELO powinno dawac jakies bonusy a nie tylko "prestiz". Gracze ktorzy lepiej graja powinni byc lepiej nagradzani, w ten sposob podniesie sie chec do rywalizacji itp.
Szkoda tylko ze nikt nie wcieli tego dobrego pomyslu w zycie