PDA

View Full Version : Bezpieczny i pomysłowy system handlu kartami

Pyroars
05-25-2013, 11:04 AM
Wielu graczom pewnie brakuje systemu handlu między graczami z powodu, że nie mogą stworzyć pewnych decków, gdyż nie trafia im się jedna jedyna karta, większość graczy na setnym poziomie nie ma kopii każdej karty, a wyszedł co dopiero jeden dodatek! System handlu musi być bezpieczny i niemożliwy do bugowania/wykorzystywania. Jak napisałem, według większości, tylko gracze którzy potrzebują naprawdę kart, ponieważ mają wysoki poziom i nadal brakuje im paru kopii do osiągnięć/talii itd. Dlatego więc wymyśliłem ten bezpieczny, nowy i pomysłowy system handlu który mógłby zostać zaimplementowany do gry, z góry proszę o rozpatrzenie przez panów z Ubisoftu ;)

Jakim sposobem system jest bezpieczny? Kolejne ograniczenie poziomowe?
-Ograniczenie poziomowe może dotyczyć tego systemu, ale będzie to ograniczenie typu poziom 10, a nie jak większość proponuje coś w okolicach pięćdziesiątego.

W jakim celu ma wtedy służyć ograniczenie poziomu, ponieważ nie rozwiązuje problemu farmienia?
-Zapobiega ono pewnym nieprzemyślanym ruchom ze strony początkującego gracza, które mogą mu zepsuć całą grę.

Jak ten system zapobiega farmieniu?
-W systemie chodzi o to, że bez pozbywania się kilku kart, nie jesteśmy w stanie się wymieniać.

Tutaj jest opisane dokładnie jak działa system:
Za każdą spaloną kartę w piekielnej otchłani dostajemy punkty wymiany/handlu czy jakkolwiek będzie się to nazywać.
Za różne karty dostajemy różną ilość punktów:
Zwykła - 1 punkt
Niezwykła - 2 punkty
Rzadka - 5 punktów
Epicka - 8 punktów
Bohaterska - 10 punktów

Dlaczego taki rozkład punktów? Najczęściej kupowane pakiety, to takie w których mamy 8 kart zwykłych, 3 niezwykłe i 1 rzadką/epicką/bohaterską co pozwala nam obliczyć, że:
Na jeden pakiet z samych kart zwykłych mamy 8 punktów, z niezwykłych 6, zaś z tych o najwyższej jakości od 5 do 10, czyli, że różnica jednego punktu między kartą zwykłą, a niezwykłą daje proporcjonalnie mniej punktów, zaś punkty od ostatniej karty zależą od szczęścia, najczęściej otrzymamy 5, ale mamy możliwość na więcej.
Mamy możliwość na uzyskanie trzech progów punktowych z takich pakietów:

Najgorszy - 19 punktów
Średni - 22 punkty
Najlepszy - 24 punkty

Co daje nam średnią około 21 punktów.

W jaki sposób działają te punkty handlu? Jeden punkt - jedna wymiana?
-Nie, to było by zbyt tanie i opłacalne dla farmienia, którego chcemy się pozbyć.

Jeśli masz zamiar z kimś handlować musisz kupić specjalny bilet który ci to umożliwia, bilet ten kosztuje 500 Złota
Wystarczy, że jeden z graczy ma bilet, ale obaj muszą mieć punkty handlu.
Każda karta którą chcesz się handlować, będzie ciebie kosztować w tych właśnie punktach, ale nie myśl, że będziesz mógł robić oferty typu: Sprzedam X kart za konto itd. , ponieważ różnica w punktach zapłaconych przez graczy nie może być większa niż x3.

Przykład: Gracz A zapłaci 50 punktów wymiany, zaś Gracz B zapłaci 180 za wstawienie swoich kart do handlu, niestety wymiana nie będzie możliwa.

Koszt wprowadzenia kart do handlu:
Zwykła karta - 2 punkty i 100 złota
Niezwykła karta - 5 punktów i 200 złota
Rzadka karta - 30 punktów i 800 złota
Epicka karta - 50 punktów i 1200 złota
Unikalna karta - 100 punktów i 1500 złota
Bohaterska karta - 150 punktów i 2000 złota

Tak więc ceny nie są małe, jeśli chodzi o wyższej jakości karty, co nie pozwoli handlować farmerom kartami, co najwyżej będą mogli przekazać sobie kilka kart Zwykłych które prawie nic nie znaczą, więc nie będzie się opłacało nabijać specjalnie 10 poziomu, dla kilku zwykłych kart.

Przykładowy handel:

Gracz Ravager łączy się z pokojem...
Gracz Juggernaut łączy się z pokojem...
Oczekiwanie na wymianę...
-W tej chwili gracze wybierają karty do wymiany
Karty gracza Ravager: (Oczywiście w grze wszystko będzie w wersji graficznej)
Maniak x4, Jezziel, Banshee
Ogólny koszt: 208 punktów wymiany i 3600 złota
Karty gracza Juggernaut:
Poszukiwacz śmierci z Pao x4
Ogólny koszt: 120 punktów wymiany i 3200 złota
-W tej chwili obaj gracze widzą karty i muszą zatwierdzić handel, aby doszło do wymiany.
Ravager zatwierdził handel
Juggernaut zatwierdził handel
Wymiana udana!

Teraz mam do każdego z zainteresowanych graczy małą prośbę, która być może przyczyni się do zaimplementowania handlu do gry, mianowicie rozpowiadajcie o tym wątku, ponieważ jeśli zainteresowane będą 2-3 osoby, to dużo z tego nie wyjdzie.
Teraz możecie napisać swoje zdanie na temat mojego pomysłu, co tutaj można poprawić itd.
Pamiętajcie, żeby każdą odpowiedź argumentować.
Z góry dziękuję ;)

filo9011
05-25-2013, 12:04 PM
Nie ma co dyskutować o sposobie wymiany kart. Twórcy rozmyślają nad możliwością zdobycia brakujących kart ale nie będzie to przez wymianę. Zapewne wprowadzą to jako płatną opcje za prawdziwą kasę, co wydaje się być całkiem logiczne ze względu na model gry.

RogatyDiabel
05-25-2013, 02:02 PM
Nadal widzę sporo błędów w tym pomyśle. jak to ma zapobiec farmieniu? 10 lv ubije w 2-3 dni dostaje masę kart i sporo kasy i na pewno w tej kupię będzie parę interesujących do wymiany.Więc spalam wszystkie niepotrzebne C,U,R,E a te konkretne zostawiam sobie do wymiany. Z tych spalonych śmieci mam mnóstwo punktów wymiany, mam też sporo kasy z kampanii. Najlepsze karty idą na inne konto. zaczynam proceder od nowa.

Pyroars
05-25-2013, 02:56 PM
Rogaty, aby temu zapobiec można stworzyć kolejne wymaganie czyli: Wymagane jest ukończenie achivmenta który wymaga zdobycia 1000 kart.

Peacelaw
05-25-2013, 04:45 PM
Tak jak napisał filo - nie ma sensu proponować handlu, gdy w planach jest opcja zdobywania pojedynczych kart. Jeśli o tę opcję chodzi to chciałbym, żeby wyglądała ona następująco:
Tak jak w Piekielnej Otchłani wyrzucamy karty, ale nie dostajemy za nie złota, tylko jakieś punkciki(oczywiście w zależność od rarity karty), a karty, które odrzuciliśmy idą do puli, z której inni gracze mogą wykupić je za te punkty + złoto/pieczęcie(też w zależności od rarity). Nie chciałem podawać liczb, bo nie jestem dobry w balansowaniu czegokolwiek.

Muerte79
05-25-2013, 06:49 PM
Przypomniała mi się jedna opcja, a mianowicie w grze "Legends of Norrath" (też karcianka), aby opcja wymiany była dostępna, trzeba u nich wpierw zakupić jakiś produkt (w tym wypadku był to booster za 4$). Jest to jakaś opcja.

Paku93
05-25-2013, 10:09 PM
Ja tam dalej wolał bym opcje handlu, nawet i od 100 lv, byle dało się wymieniać kartami. Ew. odsprzedawać (system aukcji), albo cokolwiek. Jeśli okaże się że pojedyńcze karty będzie można kupować tylko za $$ to gra stanie się automatycznie p2w. Ale biorąc pod uwagę że nawet pieczęcie można zdobyć w grze (tyle że im większy lv tym wolniej to idzie^^) to pewnie będzie to opcja za pieczęcie. Co jest właśnie poniekąd wymuszeniem płacenia kasy :/

xSkyWeix
05-26-2013, 12:54 AM
Nie sądzę, by ubi sobie strzeliło w nogę tworząc coś tak prostego jak kup karte z $. Wydaje mi się, że kminią cos w stylu domu aukcyjnego z diablo III. Co do samego systemu nie głupi. Ale dodałbym jedno z dwóch usprawnień:
a) Różnica miedzy punktami nie będzie przekraczać więcej niż 30 (powiedzmy).
b) Punkty handlu będziesz płacić za karty drugiego uczestnika wymiany. Jestem za tym bardziej, bo nawet jak bedą farmerzy to ich oryginalne konto sie wykosztuje, a nie konta-boty.

Anysiu68
06-01-2013, 08:34 PM
Można również uzależnić to od poziomu konta. Coś w stylu: kupować mogą wszyscy, ale sprzedawać tylo gracze z poziomem wyższym niż np. 25.

kajtkoo
11-02-2013, 10:24 AM
Przeczytałem, pomyślałem i wymyśliłem tak:
- po piersze co zrobić, żęby wykluczyć oszustów posiadających X fikcyjnych kont by wzmocnić jedno konkretne konto
- co zrobić żebym znajdował to co szukam a pozbywał się tego co mi nie potrzebne
- jakie kroki należy zastosować by zawsze była możliwość "dogadania" się z graczami.

Wyobraźcie sobie Sytuacje:

Właśnie ubiłeś 50 lvl. Po zobaczeniu komunikatu, że kolejny poziom doświadczenia został ubity pokazałby się jeszcze jeden dodatkowy komunikat: odblokowałeś opcje WYMIEŃ KARTA Z INNYMI GRACZAMI !
( Wydaje mi się, że 50 to wystarczająco dużo by zaznajomić się mocną z grą i zebrać odpowiednią liczbę kart. Dodatkowo wykluczamy (prawie do 0) możliwość robienia sztucznych kont i wzmacniania jednego (prawdziwego) konta.

Zadowoleni sprawdzamy nową opcję i naszym oczom pokazuję się informacja odnośnie rzeczy o których musimy pamiętać:

-Mamy możliwość wymieniania kart, których mamy POWYŻEJ 4 sztuk (przykładowo mam 6 Lamasu i 5 Poszukiwaczy śmierci z Pao, to mogę wymienić się tylko 2 Lamasu i 1 Pao)

-Kart, które wrzucilibyśmy na listę WYMIENIĘ, nie można było by już cofnąć (ale nie sądzę, żeby to było bolesne skoro wymieniamy rzeczy powyżej 4 sztuk)

-Cena kart jest zgodna z przelicznikiem Wild Cardów (jeżeli już są świetnie zbalansowane koszty po co je zmieniać?)

- Każdy z graczy udostępniałby listę rzeczy które ma wolne na wymianę i informację których kart szuka (plus ilość Wildcardów, którymi może się wymienić jako dopłaty na ewentualne wyrównanie kosztu).

Przykładowo:

Ja szukam Dark Assasina (cena 8 wild cardów).

Jakiś użytkownik (żeby było sympatyczniej nazwijmy go JohnyBravo999) ma w swojej liście kart Dark Assasina. Zerka na moją listę kart.
Zostawia w/w zabójce u mnie a sam wyciąga karty o łącznym koszcie 8 wildcardów z rzeczy mi zbędnych (albo odwrotnie: ja zostawiam co on potrzebuje i sam biorę to co on ma na Wymianę)
Dzięki temu zabiegowi:
JA mam Dark Assasina
ON karty z mojej listy na wymianę, których potrzebował o takim samym koszcie Wildcardów.
I tak oto "wilk syty i owca cała"

Ew. czasami by się zdarzyć, że nie ma odpowiedniej liczby kart na wymianę (znowu przykładowo Dark Assasin za 8 wild cardów).

Lecz JohnnyBravo999jest zainteresowany kartami za tylko 6 wildcardów ( tylko część kart z jego listy znalazła się na mojej liście). Dlatego biorę od Johnn'ego mrocznego killera (8 wildów) zostawiając u niego karty za 6 Wildów i dopłacając dodatkowo 2 Wildy dla wyrównania kosztu).
I znowu Wilk syty a Owca na urlopie!!

Chyba nie takie trudne?? :)

Hydroopl
11-02-2013, 10:30 AM
Po co wałkujecie temat handlu skoro nie będzie zaimplementowany?

Morgotheron2012
11-30-2013, 07:45 PM
Jestem na nie. Farmienie na niskich lvl, aukcje i kupowanie w internecie - taki będzie skutek.