PDA

View Full Version : 4/2/4 Fate Weavers Spam, Combo do oceny!

Aknygabar
05-24-2013, 12:07 AM
Cześć!
Na wstępie chciał bym powiedzieć, że jestem nowym graczem i próbuję zbudować własną talię na necro. W pakietach które zakupiłem nie było niestety żadnych Banshe a większość fajnych kart dochodzi mi tylko z inferno :( W boosterkach znalazłem 4 Fate Weaversy i epika Serias Legion. Zastanawiałem się nad złożeniem z tego jakiegoś przyjemnego comba i wymyśliłem takie coś:

Dajemy do tali :
4* Fate Weaver
3* Day of Fortune; dzięki niemu jak najszybciej pozbywamy się z ręki jednej z Weavers'ów, która powinna nam dość gładko wpaść, ponieważ mam ich w decku aż 4. ( Pewno będzie tu dużo kontrowersji) :P
1* Reinforcments
1* Serias Legion; którym wyciągamy pierwszego Weaver'sa po czym na stół lecą kolejne z w\w Reinforcments których wstawił bym do tali co najmniej 2, gdybym posiadał ;)
2* Observatory, myślę że tyle wystarczy; gdyby nie doszło na czas Serias Legion lub Reinforcments

Ponad to włożyłem tam trochę kart do przewijania, minus w tym decku polega na tym, że jak pierwsza Weaver jest ściągana zaraz po wyłożeniu jej na stół to pojawia się problem. Co o tym sądzicie ?

1 Deck to obecny jakim gram, jest tutaj : http://www.mmdoc.net/show_deck/3414/
2 Deck jaki bym chciał, żeby był gdybym miał ;) jeżeli wiecie o co mi chodzi... http://www.mmdoc.net/show_deck/3415/

Nie chcę robić drugiego tematu więc podepnę to pod ten, czy jak mamy już wymażone staty bohatera, w moim przypadku 4/2/4 to zawsze pierwszą czynnością jaką robimy to dobieranie karty ? Jest to jakąś regułą ?

Asiv24
05-24-2013, 07:41 AM
Fajnie ze próbujesz Tworzyc własne talie ale postaraj sie zmniejszyc ilosc kart do 59.
Druga sprawa to dobrzy by było skupic sie albo na zakleciach albo na łutach szczescia.
w Praktyce mysle ze Ciezko bedzie wykorzystac ta taktyke bo potrzebujesz do niej sporo szczescia.
Odnosnie Twojego ostatniego pytania dobrze jest dobierac karty jesli juz rozwinołes statystyki ale jeslibys uzywał innego bohatera np. nergala to czasem rozsadniejsze bedzie nałozenie trucizny na jakies stworzenie niz dobranie karty, a pozatym dobranie karty kosztuje 1 a czasem ten 1 pkt jest nam potrzebny bardziej niz dodatkowa karta

Ogson
05-24-2013, 10:11 AM
Nie chcę robić drugiego tematu więc podepnę to pod ten, czy jak mamy już wymażone staty bohatera, w moim przypadku 4/2/4 to zawsze pierwszą czynnością jaką robimy to dobieranie karty ? Jest to jakąś regułą ?

A jeżeli okaże się, że przed dobraniem miałeś karty umożliwiające dobicie przeciwnika/przejęcie kontroli nad stołem i brakuje Ci właśnie tego jednego pkt akcji wydanego na dobranie to co w tedy? ;)

filo9011
05-24-2013, 12:03 PM
To czy dobierać czy nie to zależy od sytuacji. Od siebie Ci powiem, że jeśli masz np 8 surowców a chcesz wyjść za 7 to najpierw dobierz kartę a później wychodź bo nie wiadomo czy ta jedna karta nie odmieni gry. Dobieraj na początek tury a nie na koniec.

Aknygabar
05-24-2013, 02:34 PM
Fajnie ze próbujesz Tworzyc własne talie ale postaraj sie zmniejszyc ilosc kart do 59.

Zrobiłem to wczoraj właśnie ;)

Druga sprawa to dobrzy by było skupic sie albo na zakleciach albo na łutach szczescia.

Mój deck skupia się na łutach szczęścia, zaklęcia które mam czyli Frozen Groud i Ice Wall, żeby je wystawić potrzeba niewielkiej ilości magii ( FG 2 pkt magi, a IW 1 pkt ) z tym 1 pkt mam zapewniony z championa.

w Praktyce mysle ze Ciezko bedzie wykorzystac ta taktyke bo potrzebujesz do niej sporo szczescia.

Też tak na początku sądziłem, że to będzie za dużo kombinowania ale dzięki takim kartą jak Observatory i kartą na szybkie przewijanie chudego jak w tym przypadku decku combo w postaci 1 Weavera na cmętarzu Serias Legion na ręce i Reinforcment jest aż nieprzyzwoicie łatwe. Sam się zdziwiłem. Gram już tą talią trochę i problemem jaki najczęściej występuję to odrzucenie Weavera na cmętarz przez Day of Fortune które w początkowych turach jest drogię ( 3 pkt niby nic a jednak szkoda w 4 rundzie tyle wydać ), Observatory też swoje kosztuje... Dlatego myślałem o dodaniu jeszcze ze 2 Crystal Cavernów. Plus dochodzi to, że jak ktoś zabija mi pierwszego Weavera to mam potem kredki i muszę z taktyki 4/2/4 przechodzić na 6/2/4 żeby jakoś wystawić te Weaver'sy które mam na ręce.