PDA

View Full Version : Przegląd nowej mechaniki gry #2 - Chyżość

Nisevaros
05-16-2013, 03:02 PM
Kluczowym elementem walki jest przetrwanie, a kluczem do przetrwania jest unikanie tych, którzy są w stanie nas pokonać.

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/Griffin_Spearman.jpg

Inspirowane przez zaklęcie Szybkość Błyskawicy stworzenia ze Swift są w stanie poruszać się i atakować w każdej turze, a mogą one robić to w dowolnej kolejności. Normalne zasady dla ruchów i atakowania nadal jednak obowiązują.

To otwiera drzwi do ofensywnych strategii, takich jak przeniesienie się z bezpiecznej pozycji, aby rozpocząć atak, bądź do strategii defensywnych, w których po uderzeniu przeciwnika następuje odwrót.

Dodanie pewnych wzmocnień na stworzenia ze Swift może okazać się bardzo zabójczą kombinacją!

Szczebiot
05-16-2013, 03:11 PM
Karci, nieziemsko karci. Mogą ludzie mówić, ile chcą, że Necro jest przegięte, ale Haven zgarnia wisienkę z tortu. Siegfried przytuli tego gryfitę w komplecie, fajnie, że po Wolf Duchy, gra idzie w gryfie klimaty.

EDIT: Ten gryfi ziomuś i sunburst; wreszcie można wklepać się w ciało i zejść z drogi promienia.

Peacelaw
05-16-2013, 03:11 PM
Przecież Szybkość Błyskawicy jest spellem za trzy surowce, a to stworzenie ma statystyki jak drop za 3 surowce + wbudowany wspominany spell. 6 surowców za 4 surowce. IMO trochę za mocne

SakataUsui
05-16-2013, 03:16 PM
Ułaaa, zdolność zaprawdę potężna. Jeszcze gdy grałem przystanią bardzo lubiłem ten czar, a teraz jednostka mająca go jako zdolność. Rzucić tylko takkiemu stworkowi jakieś wzmocnienie na dmg i jazda.
Art przyznam szczerze średnio mi się podoba :(

Czekamy na kolejne zdolności, zostały jeszcze twierdza i świątynia.

Peacelaw
05-16-2013, 03:33 PM
@up

zdolność Twierdzy została już pokazana na przykładzie rzadkiej Wywerny (http://www.duel.acidcave.net/sphinx/wyvern_spoil_official.png).

filo9011
05-16-2013, 04:54 PM
Zdolność Neropolii przy zdolnościach innych frakcji wydaje się być śmieszna :) Jeszcze dali nam epica, który będzie wykorzystywany tylko w deckach nastawionych na czary. Na prawdę nie łapię czemu ludzie uważają, że Nekro jest najsilniejsze. Mam nadzieje, że będą jeszcze jakieś nowe zdolności. Póki co najciekawiej prezentuje się Twierdza z jednostkami z "odwróconym" szałem. Kethlor naprawdę się z tych jednostek cieszy.

Wracając do karty, nie jestem przekonany czy Zygfryd się ucieszy. On raczej ma cały przód zapchany i ta karta nie za bardzo będzie miała miejsce na robienie uników.

Vernitrax
05-16-2013, 05:28 PM
Dużo życia, przyzwoity dmg, swift... za 4 punkty?!? No nieźle te nowe karty są, chyba zagoszczą w wielu deckach na dłużej:D

ewrzen
05-16-2013, 05:54 PM
A ja, "w środku" tańczę :D

filo9011
05-16-2013, 10:58 PM
Karta ma mało ataku i nie ma niewrażliwości na odwet, więc nie jest jakaś super. Idealnie pasuje na zieloną kartę. Już sobie wyobrażam coś podobnego z 5lvl z szarżą :)

Khaeldorn
05-16-2013, 11:22 PM
Na prawdę nie łapię czemu ludzie uważają, że Nekro jest najsilniejsze.
Może dlatego że jak jedyna frakcja może każdą kartę zwielokrotnic wyciąganiem z cmentarza ?

filo9011
05-17-2013, 01:24 AM
I? Sam ograniczyłem ilość łutów tylko do 3, bo nie przydaje się większa ilość. Myślisz, że łut podchodzi do ręki prawie wtedy gdy mamy na cmentarzu Banshee albo Atroposa? Poza tym każda frakcja posiada jakieś własne karty, łuty. Na zakończenie: Magia Światła - Wskrzeszenie. Masz magie światła i możesz wskrzeszać do woli, więc Nekro nie jest jedyną frakcją.

PMM
05-17-2013, 07:36 AM
I? Sam ograniczyłem ilość łutów tylko do 3, bo nie przydaje się większa ilość. Myślisz, że łut podchodzi do ręki prawie wtedy gdy mamy na cmentarzu Banshee albo Atroposa? Poza tym każda frakcja posiada jakieś własne karty, łuty. Na zakończenie: Magia Światła - Wskrzeszenie. Masz magie światła i możesz wskrzeszać do woli, więc Nekro nie jest jedyną frakcją.

Nie róbcie bajzlu w temacie takimi dyskusjami.

A w temacie: karta ciekawa bo po wzmocnieniu mamy "latające" 4 w ataku =)

hojny87
05-17-2013, 10:57 AM
Necro nie, jest mocne z powodu wyciągania jednostek z cmentarza (nergal) tylko z powodu tego że jest to obecnie najsilniejszy control deck w grze (arianna).

Co do karty, ochrona przed magia+błogosławieństwo, i robi się nam dość ciekawie na stole :)

ebsbrutus
05-17-2013, 10:19 PM
2 dmg, brak niewrazliwosci na odwet, 4 surowca
szybkosc blyskawicy takie op jak mowicie? ciekawe ze nikt nie uzywa
bardzo slaba karta... no bo co tym zabijemy? w tym momencie gry nie bedzie juz raczej zadnych DA stanowiacych duze zagrozenie wiec nie pozabijamy tym za wiele...
a do blokowania sa lepsze karty w przystani

moze co niektorzy powinni zaczac grac kilkoma taliami... a nie grac jedna i plakac ze cala reszta op lol

TamudzinPL
05-18-2013, 09:07 AM
Ja używam szybkości błyskawicy, wrzucam na cyklopa dodaje mu łutami lub czarami ataku i takim sposobem udawało mi się zadać nawet 16 dmg. Jak dla mnie dość fajna umiejętność, zobaczy się później w praktyce co z tego wyjdzie.

buumee
05-28-2013, 12:39 PM
Zasluzony boost talii po nerfie Kierana, oby tylko trafili z balansem (oby nie 'z deszczu pod rynne')

xadi96
06-11-2013, 05:16 PM
Ktoś wcześniej porównywał tą kartę z innym stworzeniem z Szybkością Błyskawicy. Niestety muszę Wam powiedzieć, że ta karta jest mocna głównie na papierze. A dlaczego? Jest to stworzenie walczące wręcz, a Przystań akurat ma bardzo dużo atakujących wręcz więc samo użycie umiejętności jest problemem, gdyż musicie mieć przynajmniej 2 miejsca żeby móc jakoś przeciwnika zaskoczyć Do tego ma on zaledwie 2 dmg co porównując z 3 dmg strzelca ze Swobodnym Atakiem z Twierdzy (też za 4 surki) wypada słabo

Porównajmy to jednak ze stworzeniem (najczęściej Imperialnym Gryfem), na które wrzucimy Szybkość Błyskawicy
- koszt 3 pkt więcej
+ zaskakujemy przeciwnika jeszcze w turze wrzucenia zaklęcia (wiadomo - o ile mamy gryfa w grze)
+ mamy Niewrażliwość na Odwet co baaardzo zwiększa przeżywalność jednostki
+ atakujemy 2 jednostki często dobijając jakiegoś groźnego niedostępnego w inny sposób strzelca
+ mamy jednostkę LATAJĄCĄ, która skacze po polu bitwy jak tylko chce

Rozumiecie już różnicę? :)
Pozdrawiam