PDA

View Full Version : Nowa karta i nowa mechanika w nadchodzącym patchu.

Peacelaw
05-11-2013, 03:09 PM
http://imageshack.us/a/img29/6011/osiekurkhraga.jpg

Prosto ze streama mkrr3, a ten dostał ją prosto od dewelopera.

Vernitrax
05-11-2013, 03:14 PM
Czy to bije 2 razy? tzn 1 w turze przeciwnika i 1 w naszej? pisze "at the beggining of the action phase, this creature automaticly attacks" więc...?

SakataUsui
05-11-2013, 03:16 PM
Ciekawa mechanika, pozwalająca na tworzenie silniejszych kart w niższej cenie. Karta taka będzie łatwiejsza do skontrowania, do tego nie da się rzucić jej buffa na pojednyczą turę. Ale jeśli ktoś nie będzie miał jak go zablokować lub szybko zabić może baardzo mocno namieszać.

Co do tego konkretnego stworka nie jestem pewien czy znajdzie sobie miejsce w wielu taliach, bo przynajmniej przed dodatkiem większość inferno decków to rushe z max 4 poziomowymi bestiami.

PS. artwork super :D

Peacelaw
05-11-2013, 03:17 PM
Rzeczywiście, brakuje your/your's opponent. Być może oznacza to, że atakuje zarówno na początku tury właściciela i przeciwnika

SakataUsui
05-11-2013, 03:20 PM
Nie sądzę aby miał dwa ataki, zwróćcie uwagę, że to zwykła karta a nie żaden unikat czy coś.

Peacelaw
05-11-2013, 03:22 PM
No, ale jednak jest dosyć drogi.

marsal2
05-11-2013, 03:24 PM
Będzie to pewnie "niedomówienie". Atak w turze przeciwnika? Do tego z szerokim atakiem? To mogłoby dosyć szybko wyczyścić 3/4 stołu. ;) Chociaż kto stawia dwa stwory koło siebie grając przeciwko Inferno. ;)
Jednak taki podwójny atak bardzo by pasował do Berserkera i wprowadziłby wiele ciekawych możliwości. pod warunkiem, że więcej kart by miało taki bajer.

Morgotheron2012
05-11-2013, 03:32 PM
W naszej turze to atakuje. Znaczy to tyle, że na początku naszej tury atakuje(niezależnie od naszej woli), więc przeciwnik może sobie odsunąć stworka, czyli taki dwukrotny atak w naszej turze łatwy do skontrolowania, dobre, bo w jednej turze na nieobstawionej linii 8 hp może zabrać bohaterowi. Ta karta ma jedną wadę, może zostać mocno skontrowana przez karty z wysokim odwetem typu wilczy pretorianin oraz przez każdego storka, który objął szeroki atak przez co od każdego dostaje obrażenia odwetowe.

marsal2
05-11-2013, 03:40 PM
Morgotheron, czyli uważasz, że będzie to stworek z "podwójnym" atakiem, z czego pierwszy, niezależny od nas na początku naszej tury będzie atakował tylko cel przed nim, a drugi, który sami zainicjujemy będzie szerokim atakiem? Ma to sens biorąc pod uwagę dodatkowe zdanie "This count as only one attack".

A może w turze przeciwnika wykonuje pojedynczy atak, a w naszej normalnie nim atakujemy z szeroki?

Morgotheron2012
05-11-2013, 03:50 PM
"This count as only one attack". To zdanie dotyczy tylko i wyłącznie szerokiego ataku, a nie zdolności berserker.
Z pewnością nie w turze przeciwnika, bo nie ma wyrażenia action OPPONENT phase. Jakby tak było stworek byłby po prostu zbyt mocny, to byłby wtedy taki "szybko-szeroki" atak.

UpiornyRycerz
05-11-2013, 03:55 PM
Zachęcam wszystkich którzy nie rozumieją efektu tej karty do przeczytania mojej oceny tej karty:

Wady:
1. Karta zawsze atakuje na początku tylko naszej tury(nawet jak tego nie chcemy).
2. Nie da się przesunąć stwora na inną pozycje bez użycia czaru lub zdolności jakiegoś stworzenia(patrz punkt 1).
3. Zaklęcie "Wewnętrzny Płomień" jest bezużyteczna dla tego stwora(patrz punkt 1).
4. Koszt karty.

Zalety:
1. Statystyki karty.
2. Szeroki atak.
3. Można na niego rzucić zaklęcie "Płonąca broń".
4. Stosunków łatwo będzie można znaleść tą kartę w pakietach.

Vernitrax
05-11-2013, 03:55 PM
Zgadza się Morgotheron2012, ale np w tej karcie: http://www.mmdoc.net/images/cards/normal/Caller-of-the-Void.png jest wyraźnie zaznaczone "YOUR", więc mam wątpliwości... Też uważam że byłoby za mocne, ale ten ze świątynii też słaby nie jest:)

SakataUsui
05-11-2013, 03:57 PM
Karta byłaby w takim razie przegięta. Najsilniejszy cyklop z tweirdzy za 7 punktów ma statystyki 4/2/7 i nie ma szerokiego ataku. Cyklop ma co prawda niewrażliwość na odwet, ale jak na zwykłą kartę Ur-khrag wydaje mi się to nieco zbyt dobrą jednostką, tym bardziej że karta sama ma bardzo duży odwet, więc do zabicia go potrzebaby albo wilczego preturiona, albo mocnego spella single target dmg, a takich czarów w tej chwili mało kto używa.
8 ataku w jednej turze zrobione przez stworzenie za 5 punktów? Ja odpadam...

Vernitrax
05-11-2013, 04:20 PM
"mocnego spella single target dmg, a takich czarów w tej chwili mało kto używa."
pożeracz dusz?^^
władca marionetek?
unik ze świątynii pewnie też dałby radę... z inferno... jest problem, jakiś portal miejski... a przystań to te pretoriany co obniżają dmg od ataków wręcz:) Twierdza... nie wiem, jakiś stworek z dużym szałem? Jakieś zawalone mosty też są zawsze spoko:)
Aż tak źle nie jest, jakieś kontry się wymyśli, dodatkowo ten pan nie ma niewrażliwości na odwet, będzie się dało z tym walczyć... Może nieefektywnie w ilości karty/koszt... ale zobaczymy:)

lorindil
05-11-2013, 05:03 PM
Hi there,

Do you have any explanation from the dev about this card ? Because my friends & I are disagree about the new capacity berserk.

Some of them say : this is a special ability, you should move or attack with him like a normal creature

The other say : you must attack at the beginning of your action phase, so you will never move him, unless use spell.

Thanks for answer :)

SakataUsui
05-11-2013, 05:22 PM
I hope it mean that you must attack at the beginning of your phase before you do something else, so you can't move him. But some people here think it mean that you have to attack once at the beginning and then you have another normal attack. Propably we won't know truth before 28 may or some Ubi employe tell us :)

filo9011
05-11-2013, 10:06 PM
Aż dziwne, że nikt nie narzeka na przesadną siłę tej karty. Gdy Nekropolia dostała co najwyżej średniego potworka z 5 poziomu to wszyscy mówili, że jest zbyt potężny.
Dziwi mnie to, że ta karta jest zwykłą kartą, nie żadną rzadką. Domyślam się, że ma to być kolejna próba walki z rush (obok strachu w nekro). Karta wydaje się być przepotężna. Jedyne co ratuje ją abym nie nazwał jej OP jest to, że jej ataki będą kontrowane. Dobrze również, że atakuje fizycznie. Mam nadzieje, że po szerokim ataku skontrują wszystkie zaatakowane jednostki, Oj będzie ciężko...
Artwork świetny :) Mam nadzieje, że poprawią tego ze strachem bo aktualnie jest jedną z najbrzydszych kart.

SakataUsui
05-11-2013, 10:38 PM
Hej! Wypraszam sobie! Ja narzekam że jest zbyt mocna! :D

A co do artu tamtch wilczków, to rysunek sam w sobie nie jest zły, tylko te kolory wyglądają paskudnie >_<

Ivanowy
05-15-2013, 05:39 PM
Z opisu wynika ze atakuje automatycznie na poczatku tury. SKoro nie napisali czyjej, znaczy ze kazdej ;]

Masakra...

kecajemu
05-22-2013, 07:00 PM
o Inferno stosunkowo rzadko słyszy się głosy, że jest przesadzone jak np Necro lub inne talie, więc myśle, że nic grywalności gra nie straci przez tą karte, a im wiecej takich smaczków tym bardziej gra interesująca się wydaje

drid93
05-23-2013, 12:40 PM
Ta karta ma na tyle ciężko, że można przeciw niej wystawić np. upiora pustki i wtedy przeciwnik dostaje 3hp czy tego chce czy nie. Inne myki na pewno się znajdą.

Asv320
05-23-2013, 11:21 PM
Wiecie co? Słabo mi się robi gdy czytam co Wy tu wypisujecie. No bo powiedzcie mi, czy jest jakaś jednostka, która wykonuje ruch w turze przeciwnika? NIE!! Gdyby taka natomiast istniała, musiałaby być UNIKATEM.
Ta jednostka, bbędzie najpewniej zachowywać się tak jak berserker z Heroes IV i będzie atakowała tylko RAZ (chociaż, jeżeli tam pisze, że ma podwójny atak, oznacza to, że muszę iść do okulisty) na początku NASZEJ tury, czy tego chcemy, czy nie, a w turze przeciwnika będzie "siedzieć spokojnie".