PDA

View Full Version : Moja przystań

kwiatex999
05-10-2013, 07:01 PM
Witam wszystkich,
Jestem stosunkowo nowym graczem, a jako pierwszą swoją talię wybrałem Heaven. Po parętnastu zakupionych boosterach i rozegranych grach (mam 300+ ELO), doszedłem do czegoś takiego:
http://www.mmdoc.net/show_deck/2660/

Bohaterem jest startowa Kasandra, gdyż, oglądając pozostałych bohaterów Przystani (a mam ich wszystkich z zestawu podstawowego), wydaje mi się ona najlepszą opcją. Gdy uda mi się dropnąć resztę kart, zapewne będę grał na 4 Serafach, 4 Pretorianach i czymś za plecami. Talia najpierw musi dojść do 4/1/2, a następnie do 4/4//3, oczywiście czasem trzeba dać nieco wcześniej w magię żeby rzucić Sunbursta. Póki co gra mi się dosyć dobrze, jednak, jak już wspomniałem, przydałoby się więcej Serafinów i innych lepszych jednostek.

SakataUsui
05-10-2013, 08:30 PM
Jak rozumiem napisałeś tutaj nie tylko po to aby pochwalić się talią, ale również usłyszeć nieco porad :)

Tak więc:
- zamiast zywiołaka i morskich łuczników wrzuć coś innego (o ile masz), Gryf 2/2/6 byłby świetnym rozwiązaniem.
- zastanów się czy na pewno potrzebne ci są dwie drugopoziomowe leczące siostry, czy nie wolałbys zamiast tego jakiejś jednostki z dmg
- co do łutów szczęścia radziłbym wyrzucić wszystkie 3 poziomowe (a już na pewno te do wyszukiwania stworów i czarów w bibliotece!) oraz zmniejszyć ilość fontann młodości do 1 lub 2.

kwiatex999
05-10-2013, 08:50 PM
Hmm, właśnie gdybym miał gryfa to już dawno by tu był, żywiołak to póki co taki blok na coś czego nie mogę sprzątnąć. Siostry nieraz ratują 4 litery przed rzeczami pokroju infekcje czy pozwalają na przepychanki z przodu, ale, gdybym tylko znalazł alternatywę, z chęcią je wymienię. Co do łutów do może i faktycznie racja, a fontanny zostaną raczej 2.

Bilans ogólny stworów do reszty kart jest dobry, czy czegoś przydałoby się więcej?

EgRed
05-11-2013, 07:44 PM
Osobiście radził bym dążyć do takiego decku http://www.mmdoc.net/show_deck/2295/ może nie jest to coś super, ale na pewno możesz dojść tym do granicy jakiś 700-800 ELO, aby wybić się dalej potrzeba już troszkę lepszych kart lub większego skila.
A co do aktualnej tali, to tak samo jak inni radził bym wywalić większość łutów szczęścia i żywiołaka. Dodać 1 błyskawicę i resztę w stwory. Szczególnie na początek dobre są gryfy z przystani oraz elfie łuczniczki. Oczywiście możesz nie mieć tylu kart aby móc wywalić po części zbędne łuty szczęścia, ale raczej 59 kart będziesz w swojej tali miał.
Jednak wspominałeś, że masz już wszystkich bohaterów z przystani, radziłbym za jakiś czas pobawić się z Zygfrydem, który sprytnie połączony z łutami szczęścia jest silniejszy niż może na początku się wydawać.

ElDanteXX
05-20-2013, 10:52 AM
- co do łutów szczęścia radziłbym wyrzucić wszystkie 3 poziomowe (a już na pewno te do wyszukiwania stworów i czarów w bibliotece!) oraz zmniejszyć ilość fontann młodości do 1 lub 2.
Oj nie zgodze się;) sam trzymam 2x w talii łuty na wyszukiwanie spelli i szczerze mówiąc to całkiem nieźle funkcjonuje. Sam byłem sceptyczny ale odziwo gram tymi kartami i jak narazie w lwiej większości gier mają zastosowanie. Szczególnie w dalszych fazach gdzie dzięki nim można ulepić ciekawe kończące combo wyjmując na ręke jakąś dopałke czy błyskawice.

Ogólnie to tak jak wyżej- wyrzuć leczące siostry i neutrale, wstaw co tam będziesz miał (jeżeli nie będziesz miał czym zastąpić mooba za '4' to poprostu wstaw coś tańszego).
Ze spelli wyrzuciłym boską interwencje bo wg mnie jto dosyć przeciętna karta. Z łutów do wyjęcia to dublowanie dmg od zaklęć- testowałem i zbyt wiele razy to mi to nie pomogło. Aczkolwiek na tury 10+ jakieś tam zastosowanie nawet nie głupie może mieć.

shurr90
05-22-2013, 02:31 PM
Oj nie zgodze się;) sam trzymam 2x w talii łuty na wyszukiwanie spelli i szczerze mówiąc to całkiem nieźle funkcjonuje. Sam byłem sceptyczny ale odziwo gram tymi kartami i jak narazie w lwiej większości gier mają zastosowanie. Szczególnie w dalszych fazach gdzie dzięki nim można ulepić ciekawe kończące combo wyjmując na ręke jakąś dopałke czy błyskawice.

Ogólnie to tak jak wyżej- wyrzuć leczące siostry i neutrale, wstaw co tam będziesz miał (jeżeli nie będziesz miał czym zastąpić mooba za '4' to poprostu wstaw coś tańszego).
Ze spelli wyrzuciłym boską interwencje bo wg mnie jto dosyć przeciętna karta. Z łutów do wyjęcia to dublowanie dmg od zaklęć- testowałem i zbyt wiele razy to mi to nie pomogło. Aczkolwiek na tury 10+ jakieś tam zastosowanie nawet nie głupie może mieć.

Po 1. Boska interwencja jest dobra karta i powinienes miec jej ok 2 sztuk. Jest to kontra na OTK. Po 2 wyszukiwanie speli i critow ostro nas blokuje ( jedyna grywalna karta ktora wyszukuje czary jest karta z necro ktora zamienia czar z reki na czar z cmentarza).

kwiatex999
05-22-2013, 03:42 PM
Talie nieco przerobiłem, jedyne łuty to Fontanny, lepiej dobrałem wydarzenia i zmieniałem kilka stworków. Za chwilkę wstawię

kwiatex999
05-23-2013, 08:27 PM
Niestety dopiero teraz miałem chwilkę żeby go wstawić, oto i on:
http://www.mmdoc.net/show_deck/3408/

ElDanteX
05-30-2013, 01:06 PM
Hm solidny deck, chociaż ma pare wad. Zamiast gwardzistów za '1' lepiej poborców wstawić o ile oczywiście masz. Pao i DA to oczywista oczywistość, będziesz miał- wrzucaj. Zamiast Elfich łuczników postaraj się wstawić dwóch wilczych. Do Westalki nie jestem przekonany ale jeżeli nie masz więcej innego dropu za '4' to raczej nie masz wyjścia. Tzn masz- zrobić do 3/X/X.:P
Spelle- jeżeli zwiększysz ilość kreatur, to proponował bym wyrzucić po jednym cyklonie i błyskawicy. 4x Słowo i 4xPromyk to dobry wybór. Boska interwencja to już kwestia gustu- ja bym nie grał.
W łutach zamiast stert złota wstawiłbym 2x Umocnione placówki. Ogólnie dążyłbym do czegoś takiego na Kassandrze: http://www.mmdoc.net/show_deck/3786/

kwiatex999
05-31-2013, 11:22 AM
Dziękuję za wskazówki, ale nabiłem już tą talią 1001 ELO, tymi kartami, co mam. Dzisiaj pokupuję parę pakietów i zobaczymy, jak to wygląda :)