PDA

View Full Version : balans pojedynków

Xolart89
05-09-2013, 02:32 PM
Zaczyna powoli mnie to irytować mam ponad 60+ lvl i i zamiast wyjść z jakąś poprawka dla graczy wyższych lvl ubi nie robi nic z tej strony,
Dobieranie przeciwników jest straszne mam ponad 1200 elo a raz to losuje mi graczy 1500 raz 800 elo przemilczę to
Najbardziej wkurzające jest to, że za przeproszeniem ciułasz te pkt jak pojebany za low lvl po 2-5 a jak akurat ręka nie podejdzie i trafisz na takiego gracza tracisz -40. Gdzie tu sens? gdzie logika?
Wybijam się przez długi czas, żeby w ciągu 3 min spaść i zmarnować tyle pracy.
Jak już nie umiecie ogarnąć odpowiedniego dobru przeciwników to chociaż zmieńcie ten system przep** przeliczania pkt za walkę
Jak to się nie zmieni to zapewne dużo osób z dużego poirytowania odejdzie od taj gry

trupiciel
05-09-2013, 06:15 PM
Po cholerę nam więcej ludzi na wysokim elo?

Xolart89
05-09-2013, 06:31 PM
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem potem zadaj adekwatne do tego pytanie :eek:

Wole już czekać w kolejce 2 min ale niech mi dobierze przeciwnika o zbliżonym ELO a takich wcale nie jest mało
a nie wciskać byle szybciej osoby poniżej 1000

Br4ys4
05-10-2013, 09:42 AM
@Trupi
Generalnie równomiernie rozłożona ilość graczy na wszystkich poziomach elo jest pożądana z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o to, żeby walczyć z graczami na swoim poziomie. Zwykle jest to większe wyzwanie niż pokonanie kogoś o znacznie niższym elo, nie powoduje też takiej frustracji jak kolejna porażka w walce z kimś z topki. Poza tym - granie przeciwko graczom na swoim poziomie powoduje mniejsze wachania elo, daje bardziej stały przyrost doświadczenia i złota poprzez regularny stosunek zwycięstw do porażek, bez niespodziewanych win/lose streakow.

Po prostu - ilość graczy na wyższym elo powinna być wystarczająca do tego, by nie było konieczności parowania ich z osobami o 150-200 słabszymi jednocześnie nie zmuszając ich do czekania na duel przez kwadrans lub dwa.

Balans to fajna sprawa, nawet jeśli trudna do osiągnięcia ;-)

trupiciel
05-10-2013, 01:54 PM
@Trupi
Generalnie równomiernie rozłożona ilość graczy na wszystkich poziomach elo jest pożądana z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o to, żeby walczyć z graczami na swoim poziomie. Zwykle jest to większe wyzwanie niż pokonanie kogoś o znacznie niższym elo, nie powoduje też takiej frustracji jak kolejna porażka w walce z kimś z topki. Poza tym - granie przeciwko graczom na swoim poziomie powoduje mniejsze wachania elo, daje bardziej stały przyrost doświadczenia i złota poprzez regularny stosunek zwycięstw do porażek, bez niespodziewanych win/lose streakow.

Po prostu - ilość graczy na wyższym elo powinna być wystarczająca do tego, by nie było konieczności parowania ich z osobami o 150-200 słabszymi jednocześnie nie zmuszając ich do czekania na duel przez kwadrans lub dwa.

Balans to fajna sprawa, nawet jeśli trudna do osiągnięcia ;-)

Z tym się mogę zgodzić, dzięki za stonowane i racjonalne wyłożenie sprawy :P

Br4ys4
05-10-2013, 03:01 PM
Zawsze do usług ;-)

Teraz trzeba jeszcze wpaść na pomysł jak do takiego balansu doprowadzić, w innym wypadku całą idea pozostanie niestety w sferze pobożnych życzeń...

Mój pomysł to postawienie progu elo na poziomie 1250 - w chwili obecnej 1001 to taki, powiedzmy, 'grajdolek', w którym siedzą niezli gracze lvl16 pozbawieni wielu niezbędnych kart, a obok nich tkwią ci z poziomem 50+, Kierany, Kat OTK, Nergale z tronem lub kompletem banshee - ludzie, którzy spokojnie mogliby grać na znacznie wyższym elo, niestety mieli niefart przegrać grę z kim o stosunkowo niskim elo i za jednym zamachem spaść o 40 punktów, tylko po to, by od nowa ciułac je po 4-6 za wygraną.

Xolart89
05-10-2013, 09:59 PM
Moim zdaniem Ubi powinno się zastanowić nad całkiem nowym systemem pojedynków.
Przed każdym pojedynkiem wyświetlało by się ELO oraz LvL przeciwnika i tylko obustronne zaakceptowanie pojedynku powodowało by rozpoczęcie walki.
Mam nadzieje, że techniczni przeglądają forum i przekażą pomysł do szefostwa xD

SakataUsui
05-10-2013, 10:49 PM
Wątpię aby był to dobry pomysł, czas oczekiwania na pojedynek mógłby znacznie się zwiększyć, szczególnie gracze z dużym poziomem mogliby przez to czekać nawet po kilka minut. Po to został stworzony system Elo aby weryfikować umiejętności graczy, a nie pozwalać na wybieranie sobie tylko tych teoretycznie łatwiejszych pojedynków. Ten sysem to genialne rozwiązanie, niestety kuleje nieco przez wprowadzone progi co 500 Elo. Gdyby jednak wprowadzić pełną możliwość spadku na niższe Elo mogłoby to spowodować niechęć graczy do testowania nowych talii i rozwiązań co jest kluczowym elementem w karciankach.

Tak więc problem jest bardzo trudny do rozwiązania i jak już pisałem w innym temacie, sądzę że pozostaje nam jedynie czekać na napływ większej ilości graczy i zapełnienie dziury w przedziale 1300-1500.

Br4ys4
05-10-2013, 11:57 PM
Tak, w sumie już o tym rozmawialiśmy. Na ta chwilę problemem jest to, ze próg 1300 przekroczyło około 200 osób, a 1500 chyba z 10. Ciężko więc o wyrównane pojedynki na 1001+, jednak zmuszanie ludzi do czekania na walkę przez kilka - kilkanaście minut doprowadziłoby do chorej sytuacji, w której nikt nie chciałby się wybić wysoko ewentualnie - namnozyloby się smerfow...

Khaeldorn
05-11-2013, 09:25 AM
Jeżeli mam być szczery to, system dobierania przeciwników wg ELO od samego początku był średnio trafiony. Już w becie było widać że jeśli tylko trafił się fart i wygrało się kilka pojedynków pod rząd to zaraz dostawało się potężne baty bo dostało się kogoś z wyższym ELO i poziomem. Moim skromnym zdaniem, praktycznie nie ma różnicy w skillu osób w przedziale 1001-1300 ELO. Liczy się tylko poziom czyli w domyśle ilość posiadanych kart a co za tym idzie kompletność decków. Oczywistym jest że nawet gracz który ma 70 poziom (IMHO to dość wysoko) może spaść z 1200-1300 do 1001 ELO jak mu kilka razy ręka nie podejdzie i kilka razy trafi na swoją anty-talię (patrz Kelthor-enrage vs Ariana). Moim zdaniem, system dobierania przeciwników powinien być zależny od poziomu postaci, ilości kart ( ze szczególnym uwzględnieniem epiców) a na koniec dopiero ELO i ew. winstreak. Uważam że pojedynek kogoś komu się udało rush-inferno bez żadnych rarów itd wbić te 1001 ELO na np 15-17 poziomie nie jest równym przeciwnikiem dla kogoś kto ma 60 poziom i także 1001 ELO. Później się dziwią czemu jest aż taka różnica i albo się zniechęcają i uciekają z gry albo szybko psują sobie ELO żeby spaść.

Br4ys4
05-11-2013, 09:52 AM
Generalnie uważam, że pomysł z dobieraniem przeciwników również pod kątem poziomu jest bardzo dobry. To logiczne następstwo faktu, że wyższy poziom daje wyraźną przewagę kart i doświadczenia - aż dziwne, że nikt nie zwrócił na to uwagi przy projektowaniu systemu rankingowego...

grucha237
05-16-2013, 01:12 PM
Problem jest dosyc spory. Nie chodzi nawet o to ze majac sporo elo(zalozmy 1350, jak w moim przypadku) nawet jak wygra sie 10 razy z graczami na poziomie 1001 - 1100 elo(najczestszy poziom dpbierany do mojego przypadku), mozna zyskac po 10 walkach ok 30-40 elo, natomiast przegrywajac jeden pojedynek(zalozmy ze po prostu mielismy pecha - kiepskie dobranie karty na poczatek, okazalo sie ze przeciwnik mial dobry dobor na szybki rush) mozna stracic czesto wiecej niz te 30. w zasadzie wystarczyloby zmniejszyc roznice np. do 200 elo w gore i w dol - dla mojego poziomu 1350, dobierano by graczy z poziomow 1150 - 1500 . Nikt nie plakalbym, gdyby przyszlo czekac na pojedynek nawet ta minute.
Co wiecej podejrzewam ze ci wszyscy gracze, ktorzy maja gorsze decki, poniewaz spedzili mniej czasu w grze, tez nie maja frajdy z przegrywania ze starszymi graczami.

Inna sprawa, ze kolejnym pechowym przypadkiem, ktory jak narazie nie zostal w zaden sposob rozwiazany, jest proba nawiazania polaczenia po rozlaczeniu...
Odnoszac sie do poprzedniej sytuacji, wystarczy ze utracimy na chwile polaczenie i w takim przypadku tracimy naprawde duuuuzo elo, tylko z powodu wadliwosci systemu.

Podstawowe pytanie brzmi, czy nie lepiej byloby zamiast wprowadzac nowe dodatki z kartami i rodzajami turniejow, zainwestowac czasu i srodkow troche w mechanike gry?

Sh3do
05-24-2013, 11:50 PM
żałosne zacząłem grać poziom prawie 3 , kampania zablokowana bo od 3 , więc wchodzę do walk z graczami losuje i typek z 46 lvl -.- dziękuje bardzo . Ogarnijcie tą gre po schodzi na psy...

SakataUsui
05-25-2013, 12:18 AM
Skąd wiesz że miał 46lv?

Revelataen
05-25-2013, 10:08 AM
Pewnie miał 46 elo...