PDA

View Full Version : Początkujący Necro

ripp1337
05-02-2013, 12:22 PM
Witam wszystkich.

Niedawno zacząłem grać w MMDOC i wybrałem Nekropolię (kierując się głównie sympatiami z HoMM3). Rozegrałem kilka kampanii, kupiłem parę podstawowych packów, przeczytałem poradnik odnośnie konstrukcji decka zamieszczony w tym dziale i dalej nie wiem, co i jak. Przeciwnicy cały czas mają pełno kart "w ręce", dużo 1-2-3 poziomowych potworów itp., a ja męczę się z kompletnie bezużytecznymi kartami i nigdy nie mogę dostać tego, na co liczę.

Czy ktoś mógłby udzielić mi jakichś najbardziej podstawowych rad - jakie packi kupować, jakich potworów/czarów/eventów itp. używać? Ewentualnie doceniłbym link do jakiegoś wyczerpującego poradnika odnośnie Nekro czy MMDOC ogólnie.

Jax-Dodger
05-02-2013, 08:43 PM
Najlepiej jakbyś wstawił tu: http://www.mmdoc.net/ swój deck.

filo9011
05-03-2013, 01:34 AM
Również gram nekro ze względu na sympatię z dużego Heroesa :) Nie wiem czemu wszystkim ta frakcja sprawia takie problemy. Co drugi temat tutaj to nekro. Ta frakcja jest chyba jedną z najbardziej wymagających i to daje sporo frajdy. Jeśli potrzebujesz pomocy to napisz do mnie prywatną wiadomość i zaproś mnie do znajomych w grze.

ripp1337
05-03-2013, 10:59 AM
http://www.mmdoc.net/show_deck/2303/ - To mój deck, inspirowany jednym ze znalezionych w necie. Wszelkie sugestie i porady są mile widziane. Na chwilę obecnę przede wszystkim mam wrażenie, że brakuje mi nieco ciekawych spelli/fortun, ale mogę się mylić.

filo9011
05-03-2013, 08:37 PM
Na początek wyrzuć łuczników za 1 i najemnego zbira (czy jakoś tak) za 2.

Undefeatable88
05-03-2013, 10:52 PM
ja to bym się pozbył jak najszybciej tego gówna co zabiera Ci 1pkt zasobów za attak..jeśli stawiasz tą karte w 1-2turze i jeszcze nią atakujesz w 3-4 atakujesz to zaczyna ci brakować zasobów na wystawienie czegoś dobrego w tej turze albo to co wystawiasz jest już do obrony pustych szeregów no i te gówno 1ap 2hp dużo tym nie zwojujesz a a nawet jak wystawisz to zaraz zdechnie nie robiąc praktycznie krzywdy przeciwnikowi a ty masz o 1 karte mniej w ręku... i ogolnie jak najmniej kart neutralnych a więcej tych z nekro i raczej x4 za 5pkt to przesada jak i tak masz niskie elo pewnie ;p

Wataska
05-04-2013, 12:03 AM
Jak wyżej, usuń oszczepników za jeden i najemników (chyba że używasz ich tylko i wyłącznie do blokowania i nimi nie atakujesz to możesz ewentualnie zostawić) jeszcze ewentualnie smoka bym skasował aby wcześniej dobierać karty niż ładować do 8 punktów moc(żeby nie było karta jest mocna). Co do kupowania, to kupuj Pakiety Posiłków zwykłe a za pieczęcie zestawy. Jeżeli chodzi o brak kart w ręku to ciężko coś doradzić.

Pomponjusz
05-04-2013, 11:59 AM
http://www.youtube.com/watch?v=Ww8nroVwGe4 Oglądnij ten film mi sporo pomógł, oczywiście nie musisz się tego dokładnie trzymać ale jakaś idea do budowy talii na początek to jest ...

Dalej, tak jak wcześniej koledzy pisali oszczepnicy i najemnicy są kiepscy. Z neutralnych stworów to tylko Elfie łuczniczki, Poszukiwacze śmierci Pao i zabójcy, ewentualnie żywiołaki ognia lub ziemii reszta neutralnych jest mało opłacalna. Żywiołak mroku również jest mało przydatny, a nad smokiem należało by się zastanowić... Nie masz prawie kart magii a pieczęć śmierci i wyssanie duszy są bardzo mocne...
Proponuje tak:
Stworki:
-1 - 4x ghul
-2 - 4x Duch +3x Lich + 3x Szkielet (jak masz możesz zastąpić coś 1-2 zabójcami)
-3 - 2x Elfi łucznik + 4x Lamasu + 4x Zombie (Jak zdobędziesz Rycerzy wampirów to dodaj 4 odejmując oczywiście od pozostałych... wampirki są kartami jednymi z najmocniejszych na "trójkach + Łowcy śmierci Pao zawsze się przydadzą)
-4 - 4x Prządki + 2x Żywiołaki ognia (żywiołaki i elfie łuczniczki staraj się jak najszybciej zastąpić 4 Arcyliszami)
-5 - 2x Gnijące Lamasu

Magia:
- 2x Agonia
- 4x Pieczęć śmierci
- 4x Pożeracz dusz
- 2x Mroczne odbicie
- 4x Lodowe kolce
- 2x Zamrożony teren
Jak niemasz takich zaklęć to opłacalne są: Otrzeźwiające źródło, lodowy mur, wieczna zima, Gejzer, Lodowa broń, osłabienie.

W ten sposób otrzymasz talię z 59 kart 5/4/0 ... bez łutów szczęścia, wprawdzie mógł byś kilka do 2 poziomu dorzucić bo i tak są darmo ale wtedy pasowało by coś wywalić, a jak dla mnie to jest trochę nie opłacalne bo dla necro fortunki do 2lvl są raczej kiepskawe.

Luk4P
05-04-2013, 03:05 PM
a czy pomoglby mi ktos to odchudzic? :)

http://www.mmdoc.net/show_deck/2375/

Wataska
05-04-2013, 05:11 PM
wywal wszystkie neutralne stworzenia, powinno pomoc.

ArsPoeticaPL
05-04-2013, 10:54 PM
Generalnie jeśli Necro to tylko Ariana Lub Nergal (Raczej Ariana imho) można ją dostać w tali za 1100znaków/125k golda(do zebrania w kampani) z kilkoma innymi takimi fajnymi zabawkami :|

moja talia 4/6/1 na Ariance
http://www.mmdoc.net/show_deck/2403/

Ad.
Karty wydarzeń zmieniać do woli jednak ten zestaw jest w miare prosty do ułożenia, i dość użyteczny odpowiednio wykorzystany ofc;)
Braki w zakleciach można uzupełnić znakami śmierci czy też trzęsieniem ziemi. ew spowolnienie (generalnie niski koszt i zaklęcia ofensywne)
Potwory odradzam jakiekolwiek stworzenia wyższe od 4poziomu są drogie w przywołaniu a na dodatek musicie wrzucić 1pkt w piąstkę a często jednostka ta nie zrobi za dużo na polu walki. Braki w kartach uzupełniać innymi podanymi lub ew. ghulem (w ostateczności) dobrym wyjściem jest też deathseeker
Cmentarz jest zbędny choć pewnie zdążyliście go pokochać :P
Aha i uważac na jarmark cienia i kamienna tarcze poniewaz tarcza podstawiona pierwsza zostaje zdjeta przez jarmark :P

Generalnie dużo sztuczek gra się fajnie nie rzadko kombinacje kart doprowadzą przeciwnika do łez lub obelg :P No i talie można też wykorzystać dla podstawowego bohatera usuwając szkielety ale straci ona znaczaco na sile zwlaszcza przeciwko twierdzy

Luk4P wywal neutralki i zdecyduj się na fortune albo zaklecia na wyższym poziomie niz 2. Dla necro raczej zaklecia.