PDA

View Full Version : Pomoc z talią Nekropolis!

Seillo
04-23-2013, 05:51 PM
Witam serdecznie :) Bawię się od jakiegoś czasu talią Nekropolis i muszę przyznać, że podoba mi się ona niesamowicie, jednak pomimo dość mocnych kart (tak mi się wydaje) nie zawsze jestem w stanie stawić czoła przeciwnikowi. Obecnie jeśli uda mi się zdobyć w początkowej fazie odrobinę przewagi to grę mam praktycznie wygraną, jednakże jak na początku przeciwnik przeszkodzi mi w drobnym rozwinięciu swojego pola gry, oznacza to dla mnie pewną porażkę kilka tur później. Jako kompletny newbie nie wiem, jak mógłbym zmodyfikować swoją talię, aby uzupełnić braki, które tak bardzo mi utrudniają podniesienie się z trudnych sytuacji.
O to moja talia (62 karty): / Tutaj talia do przejrzenia w wygodniejszej wersji: http://www.mmdoc.net/show_deck/1828/

Bohaterowie:
- Matka Namtaru, (poprzednio korzystałem z podstawowego bohatera i szło mi z nim lepiej szczerze mówiąc)

(8) Wydarzenia:
- 2x Jarmark Cieni,
- 3x Miesiąc Tańczących Płomieni,
- 2x Świętowanie,
- 1x Dzień Fortuny.

(24) Stworzenia:
- 3x Pokutujący Duch,
- 3x Lisz Neofita,
- 4x Kościotrup Plagi,
- 3x Rycerz Wampirów,
- 1x Poszukiwacz Śmierci z Pao,
- 3x Zombie Plagi,
- 1x Widmo Zemsty,
- 1x Prządka Księżycowego Jedwabiu,
- 3x Gnijąca Lamasu,
- 1x Atropos, Tkacz Umarłych (moja ulubiona karta, niezwykle pomocna),
- 1x Upiorny Smok (rzadko mam tak naprawdę okazję go wprowadzić w ogóle do rozgrywki).

(14) Zaklęcia:
- 3x Agonia,
- 1x Lodowe Kolce,
- 3x Pieczęć Śmierci,
- 3x Lodowa Broń,
- 1x Pożeracz Dusz,
- 1x Wir Zaklęć,
- 1x Władca Marionetek,
- 1x Przekleństwo Zaświatów.

(15) Łut Szczęścia:
- 1x Legion Serii (nie raz mnie wyciągnął z trudnej sytuacji i odwrócił tok gry),
- 2x Kamień Oświecenia,
- 3x Obozowisko,
- 2x Wezwanie do broni,
- 1x Obserwatorium,
- 4x Cmentarzysko,
- 2x Zbiorowa Mogiła (tych kart posiadałem początkowo więcej, jednak pasywna umiejętność Matki Namtaru zastępuje mi te karty w potrzebie).

Czy w tej talii są jakieś wyraźne, poważne błędy? Jeśli tak to jakie? Co mogę zrobić, aby je poprawić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :p

DrakeBurn
04-23-2013, 06:04 PM
Błędy są wtedy, gdy nie można zapisać talii, a skoro to możliwe, to znaczy, że jest poprawna. Problemem jednak jest to, że podstawowy
bohater może nie ma jakiś tam bonusów, ale często ma trochę więcej życia, lub szkół magii, których może używać do zaklęć.
Ja znam dobrze wszystkie talie, bo w zamkniętej becie grałem przystanią, a od otwartej bety wybrałem Nekropolis, potem
uzbierałem Inferno, Twierdzę miałem za darmo z dlc do HVI, a świątynię zakupiłem z uzbieranej tam waluty.
Jeśli chodzi konkretnie o necro, to radzę użwać postaci z jak największą ilością szkół magii jako bohatera.
Karty podstawowe zawsze są dość słabe, dlatego najlepiej kupywać w paczkach i to zwykłych (12 kart).
Necro ma dużo kart typu lamasu, które są potężne, ale w pierwszych fazach nieprzydatne. Zombie są czymś
pomiędzy i potrafią zatruwać, co jest przydatne. Ja najbardziej osobiście polecam Inferno, bo postacie są tam wyjątkowo
silne, a czary cechują się wyjątkową destrukcją. Jednak, skoro wolisz grać necro, to zbierz sporo kart (mięsa armatniego)
jakieś kościotrupy, tylko, żeby blokowały przez pierwsze tury, a po czasie wystawiaj zombie czy inne zatruwające stworzenia.
Dopiero jak zyskasz przewagę wystawiaj droższe karty, a do tego czasu używaj też wszelkich czarów, które osłabią przeciwnika.

Seillo
04-23-2013, 06:26 PM
Hmmm... Niezupełnie o to pytałem :P Podałeś mi ogólne porady do tego jak grać Nekropolią, a mi zależy na tym, aby ktoś wskazał mi jakie konkretne błędy popełniłem, budując talię w taki sposób, a nie inny. Które karty są zupełnie nie na miejscu, czym je zastąpić i dlaczego.

Mam 5 poziom, ukończone kampanie, powykupywane pakiety (stąd takie rzadkie karty jak Atropos, czy Władca Marionetek) i około 180 ELO, więc wiem mniej więcej na czym polega sama gra, jak sobie radzić na polu bitwy. Po prostu potrzebuję porady co do konkretnego decku - czy jest godny grania, czy trzeba dużo zmienić :)

DrakeBurn
04-23-2013, 09:06 PM
Godny, jest aczkolwiek ja mimo posiadania największej ilości kart z necro zdecydowałem się grać Inferno. Jak chcesz zwiększć szanse, to zostaw sobie karty, które najbardziej ci się podobają, a wyrzuć te zbędne, których najmniej używasz. Taki smok na przykład, na co ci jego siła, skoro mało kiedy masz szansę z niego skorzystać.

michaszkoPL
04-24-2013, 07:26 AM
Jeżeli chcesz grać tym bohaterem, to dostosuj do niego swój deck. Ma 0 punktów mocy na starcie, a ty chcesz wystawiać stworzenia za 5 lub 6? Lepiej miej więcej „mięsa armatniego” + 4 jednostki z kosztem 4 (najlepiej Arcylisze) + Atropos.

Druga sprawa – nie dasz rady rzucać kosztownych zaklęć i kosztownych łutów naraz. Musisz wybrać, a wybór w tym przypadku jest oczywisty. Kontroluj sytuację zaklęciami. Problem w tym, że dobrze by było mieć po 4 sztuki tych rzadkich – Władca Marionetek, Pożeracz Dusz, Mroczne odbicie.

Wybrałeś sobie ciekawego bohatera, ale nie łatwo nim grać i trzeba mieć dobre karty.