PDA

View Full Version : zakupy na poważnie

p.aqua
04-07-2013, 06:49 PM
Jak w temacie… chciałbym poruszyć kwestię zakupów. Nie chcę tu jednak mówić o rzeczach oczywistych, których tyczą dziesiątki wcześniej zadanych pytań, takich jak „Co i kiedy kupować?”.

Przyjęta jest zasada, że na początku kupujemy Pakiety Bohaterskie. Następnie, gdy uzbieramy wszystkich bohaterów lub tych najważniejszych, ciężko zarobione pieniądze przeznaczamy na Pakiety Posiłków lub Pakiety Emilio. Pieczęcie na początku najlepiej inwestować w Zestawy Podstawowe, potem, wedle uznania, w Zestawy Powstania Pustki. Można pójść oczywiście inną drogą, choć ta wymieniona jest, moim zdaniem, najbardziej optymalna.

Co jednak robić, gdy uzbieramy już dość pokaźną kolekcję?

Na moim przykładzie. Posiadam wszystkich grywalnych kart rzadkich i epickich z Podstawki po 4 sztuki (z niewielkimi wyjątkami). Niektórych epickich unikatów mam nawet 6 sztuk, gdzie jedna starcza w zupełności. Jednak nie mam ANI JEDNEGO Dark Assasina! Pech ogromny. Gdybym nie miał w ogóle Banshee, nie ruszało by mnie to wielce. Kilka talii PRO byłoby przede mną zamkniętych. Zresztą w Nergalu Banshee można zamienić Strażnikiem Losu i też dobrze działa. Dark Assasin to już coś innego. On jest w buildach wielu talii. Nawet w większości. Bez nich tracą one sporo na szybkości. Prawdopodobieństwo wylosowania w boosterze DA jest niewielkie (przyznam nawet, że nie wiem jakie). Zatem kupowanie boosterów tylko w celu ich znalezienia to ogromne marnotrawstwo pieniędzy, tym bardziej przy braku możliwości ekonomicznie korzystnego „recyclingu” kart. Podobną mam sytuację z Bohaterami. Brakuje mi jedynie Xorma, którego warto mieć. Jednak tu rachunek prawdopodobieństwa nie jest tak tragiczny, więc „ścigam” wciąż Xorma z uporem maniaka.

Abstrahując od mojego przypadku, temat zakupów za Gold jest bardziej złożony. Generalnie każdy zakup za Gold wiąże się z gromadzeniem kart z Podstawki. Pakiet Posiłków i Pakiet bohaterski składają się wyłącznie z kart z Podstawki. Pakiet Emilio daje nam szanse 50/50 na Podstawkę i dodatek. Czy zatem dla osób, które z podstawki już nic nie potrzebują, zakup nawet Pakietu Emilio ma jakiś sens? Zdaję sobie sprawę, że za półtora miesiąca wejdzie kolejny dodatek i pozycje w sklepie się przetasują. Prawdopodobnie pozostanie Pakiet Posiłków za Gold. Pakiet Emilio również za Gold będzie zawierał 50/50 kart z Podstawki i Nowego Dodatku lub 33/33/33 ze wszystkich opcji (moim zdaniem gorsza i mniej prawdopodobna opcja). Jeśli jednak będzie to 50/50, to może pojawi się możliwość kupienia za GOLD Pakietu Powstania Pustki i to będzie JEDYNA opcja na wydanie GOLDA bez kupowania kart z Podstawki.

Aby podsumować ten mój wywód, mam kilka pytań, które może rozwiną się w dyskusję.

1. Na co wydajecie GOLD posiadając wszystkie lub prawie wszystkie grywalne karty z Podstawki?

2. Co byście zrobili na moim miejscu z brakiem Dark Assasinów? Mam ogromny dylemat, więc może ktoś z was zapali jakieś światło otuchy.

3. Jak generalnie widzicie przyszłość zakupów z Gold? O pieczęcie nie pytam, bo to oczywiste… kupujemy Zestawy Najnowszego Dodatku.

Zdaję sobie sprawę, że temat dotyczy głównie graczy z pokaźnymi kolekcjami. Jednak większość graczy, którzy widzą w tej grze więcej niż tylko weekendową rozrywkę na 2 godziny, patrzy w przyszłość i coś planuje. A nawet Ci, co nic nie planują, też mogą mieć cos do powiedzenia 

Kinio3
04-07-2013, 09:10 PM
Cześć Nie za bardzo wiem jak mogę ci pomóc wieć powiem jak to było w moim przypadku. Dark assassinów zdobyłem wszystkich za jednym razem :) szczeście :) kupiłem pakiet za 3k pieczęci i wpadło mi ich 3. za to duży problm miałem z Poszukiwaczem smierci z Pao, musiałem się zebrac w sobie i uzbierać łacznie 500k golda na 4 talie Crag Hacka. NIe mam do dziś wszystkich kart z Podstawki aktualnie brakuje mi 1szt do kolekcji i to na dodatek wydarzenie O_O.
Co do golda postanowiłem wydawać go do końca kwietnia na pakiety posiłków. Emilio moim zdaniem jest do bani. Od początku maja aż do wyjścia dodatku będę zbierał golda zobaczymy co twórcy nam przygotują.
Jeszcze jedna rzecz którą napisał tu kiedyś gracz C4R-N4GE - warto raz na jakiś czas kupić pieczęcie a nie tylko bezlitośnie je farmić dajmy zarobić twórcom skoro nam się gra podoba. Ja nie zmiernie czekam na wprowadzenie płatnośći SMS ułatwi to wielu osobom zapłacenie za ich ukochaną grę:P
PS. Ja ze swojej strony zauwazyłem że jak wydaje sie naraz wiece golda na pakiety tym lepsze karty trafiam :) może to jest też kwestia LVLu. Pozdrawiam

Ciolkmen
04-07-2013, 10:15 PM
Ogólnie ostatnio też się nad tym zastanawiałem, gdyż z zestawu podstawowego brakuje mi 8 epiców(Atroposa, 4 Impy, 2 wiwerny i bloodcallera) oraz kilkunastu rarów, do posiadania każdej karty z zestawu podstawowego w 4 kopiach. Do tej pory kupowałem tylko pakiety posiłków, jednak ostatnio ogłoszony został przybliżony termin następnego rozszerzenia, co oznacza, że będę mógł uzupełnić kolekcję z pierwszego rozszerzenia za złoto. Z Void rising potrzeba mi prawie 3 razy tyle epickich kart co z Z.P, więc pomyślałem, że przydałoby się trochę zaoszczędzić, jednak nie chcę przestać zbierać kart z zestawu podstawowego.
Doszedłem do wniosku, że będę odkładał na jedną paczkę, kupował jedną paczkę odkładał, kupował itp, a po wyjściu rozszerzenia będę kupował paczki na przemian, aż do uzupełnienia kolekcji z któregoś z zestawów.
Tobie jednak radzę na razie kupować pakiety posiłków, aż nie będziesz czuł, że możesz przejść na mój system (np jak będziesz miał 2-3 DA). Uważam, że karty z zestawu podstawowego bardziej Ci się przydadzą (zwłaszcza DA), i myślę, że zdążysz jeszcze kupić karty z V.R.
Co do przyszłości zakupów za gold to myślę, że będą to pakiety Void Rising, kiedy już ludzie skończą swoje kolekcje Z.P.
Co do pakietów Emilio z mojego doświadczenia wynika, że wcale nie są one podzielone 50/50 tylko mniej więcej 66(Z.P)/33(V.R). Jest tak z prostej prostej przyczyny, kart z zestawu podstawowego jest dwa razy więcej niż tych z rozszerzenia, więc mają one dwa razy większą szansę na pojawienie się w Emilio. Pomijam tu kwestię różnej ilości kart poszczególnych rzadkości w tych grupach kart(Void Rising ma dużo większy stosunek epickich kart do rzadkich), przez co jest to wynik orientacyjny, jednak skutecznie zniechęcił mnie do tych pakietów(płacę dodatkowe 7,5 tys, żeby dostać 4 karty z rozszerzenia...), dlatego uważam, że nie będę kupował dużo (raczej kilka do kilkunastu) paczek mieszanych z nowym rozszerzaniem.

Podsumowując, szukaj assasynów i Xorma :D

PS. Kiedy ja szukałem mojego ostatniego bohatera do kolekcji (Beliasa) otworzyłem chyba 20 Pakietów bohaterskich tylko dla niego(miałem już wszystkich pozostałych), więc nie zrażaj się :D

DanielKurzempa
04-07-2013, 10:30 PM
Na co wydajecie GOLD posiadając wszystkie lub prawie wszystkie grywalne karty z Podstawki?

Ja GOLD wydaje na pakiety premium :)

p.aqua
04-08-2013, 12:30 AM
@Kinio3
Tak jak z Twoimi DA, u mnie podobnie było z Pao, a nawet zabawniej. Ja cały komplet Pao (4 szt.) dostałem w pierwszym kupionym Zestawie za 1000 pieczęci, które otrzymałem pierwszego dnia grania w DoC a przejście kampanii. Nie znałem wtedy ich wartości, ale szybko poczułem ogrom mojego szczęścia :)

@Ciolkmen
Dzięki za słowa otuchy. Zabawne… w pierwszym pakiecie, który otworzyłem po przeczytaniu Twojej odpowiedzi znalazłem Assasina. Obym na Xorma nie czekał tak długo jak Ty na Baliasa.

@DanielKurzempa
Potwierdza to Twoja stopka o rozmiarze 533x400 pikseli :). Pewnie dzisiejszą Koralową Kapłankę z Piekielnej Otchłani chętnie przygarnąłeś.
A tak na poważnie, to też myślałem o kupowaniu Pakietów Premium. Z początku kupowanie ich wydaje się szaleństwem, jednak w dłuższym okresie czasu jest to rozsądne. Lepiej dostać pierwszą foliowaną Banshee niż siódmą zwykłą. Gdyby tylko można było z nadwyżką grywanych kart zrobić dobry użytek.

Ciolkmen
04-08-2013, 06:44 AM
@Ciolkmen
Dzięki za słowa otuchy. Zabawne… w pierwszym pakiecie, który otworzyłem po przeczytaniu Twojej odpowiedzi znalazłem Assasina. Obym na Xorma nie czekał tak długo jak Ty na Baliasa.

A ja właśnie dzisiaj wyciągnąłem piątego, to nie przypadek, ludzie kupujecie pakiety posiłków bo assasynów rozdają :D

ebsbrutus
04-08-2013, 07:40 AM
wczoraj otworzylem juz drugi zestaw pustki ten za 1200 pieczeci i znowu zadnej jednostki dla przystani ktora glownie gram....
no zebym jeszcze cos fajnego dostal dla innych nacji ale tez nie... grac sie odechciewa :P

michaszkoPL
04-09-2013, 08:50 AM
Aby podsumować ten mój wywód, mam kilka pytań, które może rozwiną się w dyskusję.

1. Na co wydajecie GOLD posiadając wszystkie lub prawie wszystkie grywalne karty z Podstawki?

2. Co byście zrobili na moim miejscu z brakiem Dark Assasinów? Mam ogromny dylemat, więc może ktoś z was zapali jakieś światło otuchy.

3. Jak generalnie widzicie przyszłość zakupów z Gold? O pieczęcie nie pytam, bo to oczywiste… kupujemy Zestawy Najnowszego Dodatku.

Zdaję sobie sprawę, że temat dotyczy głównie graczy z pokaźnymi kolekcjami. Jednak większość graczy, którzy widzą w tej grze więcej niż tylko weekendową rozrywkę na 2 godziny, patrzy w przyszłość i coś planuje. A nawet Ci, co nic nie planują, też mogą mieć cos do powiedzenia 

A więc tak:
1) Z podstwaki brakuje mi tylko jednej karty (zaklęcie Gniew Ojca Niebo) i z dodatku też jednej (łut Kapliczka Yukiko). Zastanawiałem się jak najefektywniej je zdobyć. I wyszło mi, że złoto przeznaczam na Pakiety Emilio, a za pieczęcie kupuję kupon na turniej szwajcarski (czasem za 275 pieczęci udaje się wygrać 2-3 pakiety kart z dodatku). Efektywność tego rozwiązania na razie jest żadna, bo nie mogę tych kart zdobyc.

2) Logicznie rozumując największa szansa na zdobycie Mrocznych Asasynów to paczka za 12500 z kartami z podstwaki. Albo kiedyś będzie jakaś super mega hiper okazja w Piekielnej Otchłani. Na pocieszenie powiem, że ja mam 80 poziom i do tej pory wylosowałem jedną taką kartę (drugą mam z zamkniętej bety).

3) Pewnie po wprowadzeniu nowego dodatku będzie on dostepny tylko za pieczęcie, a Powstanie Pustki i karty z podstawki można będzie kupić za złoto. Najpewniej Pakiet Emilio zmieni się w coś co będzie zawierało mieszankę kart z podstawki i dodatków. Ogólnie wygląda na to, że im więcej nowych kart tym trudniej będzie zdobyć te z „najstarszych” pakietów.

Poza tematem dodam, że moim zdaniem brakuje osiągnięć za zdobywanie poziomów od 50 do 100. To za duża przepaść, a takie osiągnięcie z nagroda za nie motywuje do gry.

Extromus
04-10-2013, 07:22 PM
Też mam peszka do DA. Obecnie mam 59 lvla a kart sporo. Zdążyłem złapać 5 pao 3 eleonore, 6 banshee, 3 atroposy, 5 egzorcyzmow garranta i tak dalej, a ani jednego DA. Troche lipnie bo planuje miec ich 4 w talii juz od dawna ;d

p.aqua
04-11-2013, 01:29 PM
Ja mam 33 epiki z podstawki. W tym jedynie jednego DA i ani jednego egzorcyzmu. Od kilku dni nie wydaję Golda. Trzymam na zmianę cen Pustki. A jeśli będę kupował karty z podstawki, bo DA mieć trzeba i basta, to tylko pakiety premium. Trochę droższe, ale zawsze to coś innego. Pewnie w przyszłości DoC będzie miał jakieś ekstrasy dla posiadaczy talii "foliowanych".

DanielKurzempa
04-11-2013, 02:08 PM
Ale wy narzekacię :) Ja mam poziom 100+ i trafi mi się do tej pory tylko jeden DA (i to stosunkowo niedawno koło 80 poziomu) i jedną banshee. Wprawdzie mam jednego darmowego DA z bety i 1 banshee z Infernal Pit ale niesmak pozostaje. Tak na marginesie to ja straciłem już nadzieję na posiadanie 4 DA na tym koncie dlatego gram na drugim gdzie mam już 3 DA.

p.aqua
04-11-2013, 02:19 PM
Ciekawe podejście. O takim rozwiązaniu nie pomyślałem. Może to przynieść dobre efekty gdy twórcy dadzą nam jakąkolwiek opcję wymiany inną niż aukcja (np. za prowizję)

Widzę Danielu, że posiadanie dwóch kont zobligowało Cię do zdublowania obrazka w stopce :)
Na obu nastawiony jesteś na karty premium?

DanielKurzempa
04-11-2013, 03:00 PM
Ciekawe podejście. O takim rozwiązaniu nie pomyślałem. Może to przynieść dobre efekty gdy twórcy dadzą nam jakąkolwiek opcję wymiany inną niż aukcja (np. za prowizję)

Predzej wprowadzą coś takiego niż wymianę kart między kontami:
forums.ubi.com/showthread.php/689921-Propozycje-i-sugestie?p=9020994&viewfull=1#post9020994

Widzę Danielu, że posiadanie dwóch kont zobligowało Cię do zdublowania obrazka w stopce :)
Na obu nastawiony jesteś na karty premium?

Ludzie narzekali na wielkości obrazka w stopę więc go pomniejszyłem ale zrobiło się za dużo wolnej przestrzeni więc dodałem drugi raz ten sam obrazek bo grafika kolejnego turnieju nie jest jeszcze gotowa :)