PDA

View Full Version : Przegląd Mistrzów #4 – Karstou33

Nisevaros
04-07-2013, 01:49 PM
Drodzy Czempioni,

W czwartej edycji Przeglądu Mistrzów pragniemy zaprezentować Wam francuskiego gracza Karstou33, który zgodził się opowiedzieć o sobie i o swojej pasji do gry!

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/Karstou.jpg

1. Czy mógłbyś powiedzieć nam coś o sobie: skąd jesteś, jakie są Twoje zainteresowania, itd. (tyle ile chcesz nam o tym powiedzieć)?

Mam na imię Guillaume, mam 28 lat i mieszkam we Francji, w Bordeaux. Mam wyższe wykształcenie z Ekonomii stosowanej.
W gry wideo lubię grać odkąd byłem dzieckiem i szczególnie przepadam za serią Heroes of Might & Magic (rozpoczynałem z pierwszą częścią, choć moją ulubioną jest druga, nawet jeśli ludzie wolą trzecią). Diablo 1 oraz 2 także należą do moich ulubionych gier, nie zamierzam wypowiadać się na temat Diablo 3...
Obecnie, gdy tylko nie gram w DoC, gram w League of Legends.

2. Gdzie po raz pierwszy usłyszałeś o Duel of Champions?

Gdy kupiłem Heroes 6, otrzymałem od Ubisoft e-mail mówiący o tym, że rozwijana jest gra karciana z uniwersum Heroes i że zostałem zaproszony do wzięcia udziału w becie.
Będąc wielkim fanem gier karcianych – przez kilka lat grałem w Magic the Gathering – nie wahałem się ani chwili wypróbować grę!

3. Jakie było Twoje pierwsze wrażenie, gdy zagrałeś w tę grę?

Byłem pozytywnie zaskoczony, choć podczas bety wiele kart było niedostępnych. Co więcej, gra okazała się nowa i świeża – w przeciwieństwie do innych internetowych TCG, które testowałem i które nudziły mnie naprawdę szybko ze względu na swój model ekonomiczny lub niskie możliwości tych gier.

4. Który aspekt gry wciągnął Cię najbardziej?

Podoba mi się posiadanie Bohatera z konkretnymi szkołami magii. Zmusza to do przynajmniej minimalnej konieczności myślenia o konstrukcji talii. Poza tym podoba mi się potencjał gry wraz z rankingiem oraz dziennymi turniejami. Mam nadzieje, że nowe funkcje pojawią się wraz z następną aktualizacją!

5. Czy byłeś fanem kolekcjonerskich gier karcianych przed zagraniem w DoC?

Tak. I jak zapewne wielu ludzi grających w DoC byłem oddanym graczem Magic the Gathering, brałem udział w wielu turniejach, ale przestałem. Dwa do trzech razy do roku lubię ponownie zagrać ze starymi znajomymi z liceum, aby przypomnieć sobie stare dobre czasy ;)

6. Którą frakcją grasz?

Choć mój wybór to Twierdza (ponieważ zawsze uwielbiałem grać barbarzyńcami w Heroes), gram wszystkimi frakcjami. Obecnie głównie gram Przystanią.

7. Jaka jest Twoja podstawowa strategia podczas pojedynków z przeciwnikiem?

Cóż, powiedziałbym, że najszybszy rush jaki potrafię. Lubię szybkie pojedynki. Tak czy inaczej, dostosowuje moją strategię do bohatera mojego przeciwnika, a także do tego, czy mam pierwszą turę, czy drugą, i oczywiście zgodnie z frakcją, którą gram.

8. Regularnie transmitujesz na żywo swoje pojedynki, czy mógłbyś powiedzieć nam więcej o tym, co wpłynęło na Twoją decyzję, aby to robić i jak oddziałuje to na Twoje doświadczenia z gry?

Najpierw zdecydowałem się udostępniać filmy, aby pokazywać nowym graczom możliwości gry oraz różne strategie, które mogą zostać wykorzystane stosownie do wybranego bohatera. Tłumaczyłem talie ze szczegółami odnośnie tego, dlaczego grałem więcej Łutu Szczęścia niż Magii i vice-versa, dlaczego zagrywałem konkretne stworzenia, a nie inne, itd.
Chciałem podzielić się moją pasją do gry i spróbować pomóc graczom, który „utknęli” gdzieś ze swoją talią.
Moje doświadczenie z gry pozwoliło mi na przeprowadzenie mnóstwa testów. Oczywiście niektóre testy były dużym zaskoczeniem, a inne nie... ale to jest to, co sprawia, że gry są bardziej interesujące!

9. Powiedz nam trochę na temat konstrukcji Twojej talii.

Przedstawię moją ulubioną talię, choć minęło sporo czasu odkąd nią ostatnio grałem.
Kat, Poszukiwacz Wolności, 6/1/4.
Wydarzenia : 4 Burze Many, 2 Dni Fortuny, 2 Tygodnie Najemników
34 stworzeń wliczając 1 Oszalałego Cyklopa. W każdym bądź razie wyłącznie stworzenia wymagające maksymalnie 4 punktów Mocy. Nie musicie mieć 6 punktów Mocy, 4 jest wystarczające.
16 kart łutu szczęścia, w tym także jeden Grand Finale Kat, który daje szansę na nieoczekiwane przez przeciwnika zakończenie gry. Należy po prostu utrzymywać 3 punkty Przeznaczenia podczas całej gry i zwiększyć je do 4, w momencie gdy otrzyma się tę kartę. Zawalony Most i Ołtarz Ofiarny wystarczą, aby poradzić sobie ze stworzeniami przeciwnika. Jako że talia wymaga kilku punktów siły i fortuny można nią często dobierać karty, a jak wszyscy wiemy: dobieranie kart w grach karcianych to przetrwanie!

Poza Katem gram także :
“Klasycznym” Kieranem: 4/4/0, z 33 stworzeniami oraz 16 zaklęciami. Można nim grać także jako 3/6/0, jest wiele różnych opcji.
Fleshbanem : 6/1/3, świetna zabawa, choć pojedynki zwykle trwają bardzo długo.
Garantem : 3/3/2, wraz 4 Tygodniami Dzikich Dusz; 4 Tygodnie Najemników oraz Holami Udręki do wykańczania. Jest dość losowa, ale gdy się rozpędzi, jest bardzo szybka.
Nie lubię Sanktuarium. Próbowałem, ale sądzę, że frakcja jest za bardzo zależna od 3 tury: albo wylosuje się Koralową Kapłankę, albo będzie się cierpiało podczas całego pojedynku.

10. Czy masz jakąś radę, którą chciałbyś przekazać początkującym, którzy właśnie dołączyli do gry?

Sugerowałbym zacząć z Pakietami Posiłków, które kosztują 12500 złota. Następnie kupujecie Zestawy za 1000 Pieczeci, gdy tylko będziecie mogli. Nie radzę kupować pakietów Emilio, ponieważ kosztują one 20000 złota, to samo z pakietami bohaterskimi kosztującymi 17500 złota. Jaki cel ma dla początkującego zdobywanie bohatera Przystani, gdy rozpoczął on grając Nekropolią? I tak nie będzie on w stanie stworzyć talii Przystani. Przed kupowaniem pakietów bohaterskich gracz powinien posiadać wystarczającą liczbę kart z jednej frakcji, aby miał możliwość gry nią na niezłym poziomie. A przede wszystkim początkujący powinien szukać informacji o kartach dostępnych w grze, aby wiedzieć, czym można poprawić talię.

11. Czy miałbyś jakieś rady, których mógłbyś udzielić osobie, która chciałaby osiągnąć następny poziom i zacząć wspinać się po drabince do szczytu?

Powinna wybrać „swoją” talię i grać nią, aby poznać jej słabości, jej pozytywny i negatywne strony, aby zoptymalizować swoją talię.
Powinna ona znać swoją talią na pamięć, poczuć jej siły i przewidywać następne ruchy przeciwnika. Można też kusić przeciwnika i wprowadzać go w pułapkę.

12. Jak wiesz Duel of Champions nieustannie ewoluuje, co chciałbyś zobaczyć w grze w przyszłości?

Chciałbym mieć użyteczną listę znajomych, która pozwalałaby na prywatne rozmowy z przyjaciółmi w trakcie pojedynków.
Chciałbym nowe tryby gry: draft oraz sealed, aby zobaczyć coś więcej niż to, co mamy na obecnym etapie gry.
Podobałby mi się także tryb wieloosobowy (cóż, przypuszczam, że musi to być skomplikowane).
System gildii także byłby ciekawy i użyteczny. Gracze gromadziliby się, pomagali sobie nawzajem, dzielili się pomysłami, itd.
Poza tym można by wprowadzić lepszy system niż obecny Infernal Pit, który pozwala na pozbywanie się kart, ponieważ karty epickie są naprawdę, naprawdę trudne do zdobycia, trzeba mieć dużo szczęścia! Targowisko pozwalające na handel między graczami też mogłoby być ciekawe.