PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 29: Słoneczny Krzyżowiec

Nisevaros
04-02-2013, 01:00 PM
Drodzy Czempioni,

Tematem dzisiejszej debaty jest kolejne stworzenie Przystani : Słoneczny Krzyżowiec.

Czy często spotykacie się z wykorzystaniem tej karty?
Czy sami posiadacie kopię tej karty w swojej talii?
Czy uważacie, że coś należy w niej zmienić?

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/SlonecznyKrzyzowiec.png

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze. Pomagają one korygować balans gry i poprawiać wrażenia z gry. Podsumowanie wszystkich wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty "Wieża Niepamięci" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/761265).

Morgotheron2012
04-02-2013, 02:14 PM
Nic nie zmieniać. Rzadko spotykam. Nawet bardzo rzadko. Wyważona. am ją w kolekcji.

Kwasowy
04-02-2013, 02:21 PM
staty ma podobne do innych kart w cenie 6+, rzadko spotykana bo malo ludzi gra na jednostki 6mocy+

Przemysek88
04-02-2013, 02:25 PM
Bardzo dobra karta z czasów przed Arianą, teraz bardzo rzadko grywana. Dobrze wyważona, art też niczego sobie w pełni odpowiada wyobrażeniom o Przystani.

ZeneQooS
04-03-2013, 10:30 AM
Nic nie zmieniać, :_

p.aqua
04-03-2013, 11:39 AM
Karta jest tak rzadko grana, że niewielu z nas zapewne ma jakieś empiryczne z nią doświadczenie.
Ja ją posiadam, nie grywam i uważam za dobrze wyważoną.

Muerte79
04-03-2013, 03:30 PM
Należy zmienić coś w grze aby "creatury" o koszcie 6+ w końcu były grywalne, bo tak jak poprzednicy napisali, za wiele takich jednostek na polach sie nie widuje.

Przemysek88
04-03-2013, 03:35 PM
W czasach close bety wiodła prym wśród jednostek przystani do spółki z Eleonorą, oj zagrywało się nią ale to już historia przyznam się że nigdy nie miałem ich więcej niż 2 w tali bo tylko tyle ich miałem a gdy zdobyłem komplet wyszły z mody xD.

Hinteriex
04-03-2013, 03:52 PM
Na niskim elo wbijam sztandar przystani teraz, to muszę przyznać, że ta karta sieje postrach, szczególnie jak jej się dorzuci błogosławieństwo to w ogóle, mało co może na tej linii ustać, ale szczerze na wyższym elo to jak większość takich kart o koszcie 6+, buli się 6,7 many a ściąga się ją spellem kosztującym 3,4 many lub wystawia się tanie bloki i ciska się demejdź na innych liniach.

PS: Czemu nie powstanie temat, gdzie gracze będą dawać uwagi do kart, do których mają jakieś zarzuty, bo tak przejrzeć każdą kartę po jednej tygodniowo to do mojej emerytury dojdzie ;p.

DjTechShadow
04-03-2013, 04:27 PM
Bardzo rzadko widywana karta, aczkolwiek jak już się pojawi potrafi namieszać, moim zdaniem wszystko ok.

C4r-n4ge
04-04-2013, 02:49 PM
Teoretycznie karta jest całkiem potężna, w praktyce jednak grając Przystanią nie rozwija się mighta do 6 lecz maksymalnie do 4. Droższe kreaturki są niemal nieużywane (może poza Nekro) - bo istnieje zbyt wiele sposobów na natychmiastowe pozbycie się ich...

DanielKurzempa
04-04-2013, 03:27 PM
A może zmniejszyć jej koszt i wymagania o jeden wtedy ludzie by zaczęli znowu ją grać.

Prawda jest brutalna ludzie grają tylko stworami o koście 1-4 (z małymi wyjątkami). Pora coś z tym zrobić. Dość chowania głowy w piasek. Potrzeba radykalnych kroków bo już teraz panuje opinia która można zawrzeć w mało śmiesznym kawale:
Po czym poznać nowicjusz w DoC?
- Używa stworów o koście większym niż 5.

Pozatym większość stworów o koście 5 (nie licząc rzadkich kart) to bardzo słabe karty a ich siłą jest porównywalna do tych za 4. Wynika z tego że tworzy się nam wyrwa między stworami 4 i 6 poziomu która jest bardzo zauważalna w czasie gry.

Podsumowując moją przydługą wypowiedź proponuje by większość stworów z 6 poziomu przenieść na 5 wtedy ludzie znów zaczną tym grać.

filo9011
04-04-2013, 04:58 PM
kto dla Ciebie jest nowicjuszem? mam 40lvl (więc chyba już nie jestem nowicjuszem) i całkiem fajnie gra się przy nekromantach kartami o koszcie 6. całkiem zrezygnowałem z czarów, gram stworkami, wspieram wskrzeszającymi łutami szczęścia i używam zdolności nergala. co prawda jestem na elo1100 ale nie uważam to za bardzo zły wynik. aktualnie eksperymentuje z innymi taliami ale niedługo wracam do nekro.
co do karty to nie ma sensu obniżać jej kosztu. zmiana kosztu musiałaby się wiązać ze zmniejszeniem ataku lub odebraniem leczenia. już teraz chcąc pokonać tę kartę musiałbym wystawić coś z 6lvl bo nic z niższych nie daje jej rady.

Kwasowy
04-04-2013, 05:05 PM
Ja tutaj moze nie na temat, ale proponuje abyscie na kolejnej debacie kart poruszyli temat karty Wladca marionetek. Ta karta jest przegieta, powinni jej dac efekt ongoing, tak zeby mozna bylo w jakis sposob skontrowac ta karte, osobiscie doprowadza mnie do furii kiedy nieumarly zagrywa ta karte 8 razy(tak jest, dobrze widzicie 8 razy!). Wg. mnie to sprawa nie cierpiaca zwloki. Nawet efekt antymagii nie dziala gdyz magia mroku jest op.

p.aqua
04-04-2013, 05:16 PM
Może nadchodzący dodatek coś w tej kwestii zmieni.

@filo9011
Niepotrzebnie się oburzasz. @DanielKurzempa użył skrótu myślowego. Ta zasada się sprawdza. Na wysokich ELO (wyższych od 1100), drogich stworów się praktycznie nie spotyka. Co nie znaczy, że poszczególni gracze nie eksperymentują. Jak się ma 4x DA, 4xCapitana,4xPAO, to po co drogie stwory? :)

@C4r-n4ge
Wolf Justicar (Wilczy Mściciel) jest całkiem grywalny moim zdaniem.

C4r-n4ge
04-04-2013, 05:52 PM
Tak - Wolf Justicar jest jednym z nielicznych wyjątków - ale grywany jest też praktycznie wyłącznie w jednym typie talii - czyli Relatiation deck na Sygfrydzie.

DjTechShadow
04-04-2013, 06:16 PM
Koszta wszystkiego pozmniejszajmy do 1 mana, wtedy dopiero będzie fajnie.