PDA

View Full Version : liczba kart epickich w talii

Durand7
03-04-2013, 10:37 AM
Może mi ktoś odpiwiedzieć na temat ograniczeń liczby kart epickich w talii? Można mieć np 4x mroczny asasyn, 4x imperialny strażnik koszt 5, ale np eleonore strażniczke równowagi już tylko jedną a kosztuje 5 2. O co w tym chodzi ?

Nisevaros
03-04-2013, 11:03 AM
Witam,

Eleonore, Strażniczka Równowagi jest stworzeniem unikatowym, dlatego też można posiadać wyłącznie jedną taką kartę w talii.

Stworzenia Unikatowe można rozpoznać po charakterystycznym opisie "Unikalny, stworzenie (np. - Magiczny strzelec)".

ewrzen
03-06-2013, 03:24 PM
To jest niesprawiedliwe, jeśli jest limit niektórych kart epickich tak jak Eleonora, to powinien być on na wszystkie karty epickie, gra niewiele by na tym straciła, a podejrzewam, że sporo by zyskała gdyby można mieć tylko jedną kartę mrocznego asasyna czy banshee.

Bazaltovy
03-06-2013, 03:39 PM
Unikalne Stworzenia to norma w karciankach. I nie, nie zyskałaby. Jeden Asasyn nie miałby prawa bytu w żadnej dobrze skonstruowanej talii, podobnie jak inne epiki, takie jak np. WIlczy Kapitan. Pamiętajmy, że rzadkość karty nie koresponduje zawsze z siłą - z siłą koresponduje fakt, że danej karty można mieć tylko jedną sztukę - a "wina" takiego rozwiązania leży w potężnych umiejętnościach tych kart.

Muerte79
03-06-2013, 04:59 PM
Eleonora "je" wszystko i dlatego jest epiciem/unikiem. Kolejne Twoje "mądre słowa" :/
Ale tu też muszę się zgodzić, że assasin jak i banshee gdyby były unikiem nie byłyby raczej brane pod uwagę w konstrukcji talii (no może banshee tak bo to zawsze direct).

Unknownpony
03-06-2013, 09:19 PM
Jest TYLE możliwości zabicia potwora przez magie albo odesłania go dzięki lukom szczęśćia że kto w ogóle używa potworów 4+
No Chyba że czystko potworowy deck ale jak w early game nie pokona magicznego deku albo OKT z lukow szczescia to i tak przegra lol :P

Bazaltovy
03-06-2013, 09:51 PM
Eleonora "je" wszystko i dlatego jest epiciem/unikiem. Kolejne Twoje "mądre słowa" :/

Jeśli zwracasz się do mnie, to nie do końca wiem, o co Ci chodzi. ;)

@Unknownpony:
Czary są nieco mocniejsze od stworzeń na korespondującym poziomie z prostego powodu. Talia złożona w 90-100% z Łutów Szczęścia może łatwo wygrać (o ile jest dobrze ułożona), talia złożona w 90-100% ze Stworzeń może wygrać (warunek ten sam jak poprzednio)... a samymi czarami nie wygrasz :P Jakby się zastanowić, to szansa istnieje tak naprawdę tylko dla magii ciemności - dużo szczęścia + poleganie zasadniczo tylko na stallowaniu do poziomu surowców ok. 6-7 (wtedy można zacząć uaktywniać połączenie Władcy Marionetek/Mrocznego Odbicia (?)* i Ruin Shantiri.)

_______
*gram w anglojęzyczną wersję, nie pamiętam polskich nazw. Jeśli podałem źle nazwę karty - miałem na myśli Shadow Image, oczywiście :)

C4r-n4ge
03-06-2013, 09:51 PM
Unity o koszcie powyżej 4 są wbrew pozorom używane ale oczywiście rzadko i tylko w pewnych typach decków. Ktoś wspomina Eleonore - to przykładowo jest całkiem ciekawym epikiem który można wrzucić do decku na Kieranie (tam i tak często rozwijamy 4/4/0 także rozwinięcie mighta o jeden więcej nie jest problemem).
Natomiast najczęściej występującym obecnie stworzeniem o wysokim koszcie jest oczywiście Banshee, której to pakujemy zawsze 4 sztuki do talii Necro na Nergalu (oczywiście jeśli tyle posiadamy).

Bazaltovy
03-06-2013, 10:02 PM
Mniej znane przykłady to np. Zwierzchnik Klanu Czarnej Czaszki (Kelthor), Niebianka (talia Jezziel bazująca na Wskrzeszeniu), Strażnik Losu (3/1/4 Fleshbane) czy Wilczy Mściciel (odwetowy Siegfried).

d-a-n-c
03-06-2013, 11:41 PM
Sorki za spam ale czy Wy poważnie myślicie że używanie angielskiego słownictwa jest kozackie??

Nie jest, wielu nowych graczy czyta forum i nie wiedzą o co biega.

Więc już Nisevaros raz o to prosił.

Proszę używajcie polskiego nazewnictwa. Nawet gdyby to miało oznaczać mniej precyzyjne nazwy.

Pozdrawiam, nie kozak i pewnie w mniemaniu wielu amator grający na "gorszej" wersji. Polskiej wersji.

r3tsa
03-06-2013, 11:47 PM
Granie na angielskiej jest po prostu bardziej praktycznie, dogadam się z większą ilością ludzi, uniknę nieprecyzyjnych tłumaczeń i przy okazji moje władanie jezykiem tak szybko nie pordziewieje...

Urthel
03-07-2013, 02:13 AM
Ten sam argument można wytoczyć w drugą stronę. Nie używać polskich nazw bo nie wiadomo potem o jakie karty chodzi. W grach online multi zawsze najlepiej używać angielskiego nazewnictwa dla jak najlepszej komunikatywności nie wiem co to ma z kozaczeniemi wspólnego.

Bazaltovy
03-07-2013, 08:02 AM
@d-a-n-c: to nie ma nic wspólnego z "kozaczeniem" - po prostu grałem w DoCa, zanim doczekał się polskiej wersji... i tak już zostało. Przywykłem.
Poza tym, tłumaczenie czasami jest słabe (lub po prostu złe), dlatego nie wytrzymałem z grą w języku ojczystym dłużej niż parę pojedynków.

Niemniej, specjalnie dla Ciebie znajdę polskie nazwy kart i zedytuję post :)

wojokamil
06-07-2013, 01:48 PM
a czy karte Egzorcyzmy Garanta można mieć więcej niż jedną w talii? Bo u mnie nie daje rady wsadzić drugiej, a nie moge znalezc info o ograniczeniach do tej czy innych kart.

edit: ****, jaki ze mnie archeolog

Peacelaw
06-07-2013, 02:32 PM
Kart unikalnych(a taką jest Egzorcyzm) można mieć tylko jedną sztukę w talii.