PDA

View Full Version : Puchar Nisevarosa - RUNDA FINAŁOWA

Nisevaros
02-15-2013, 08:25 PM
Drodzy Czempioni,

Puchar Nisevarosa zmierza ku końcowi! :D

Pozostały już jedynie półfinały, które zostaną rozegrane w systemie "najlepszy z trzech" (BO3), pojedynek o 3 miejsce (także w BO3) oraz Wielki Finał (rozgrywany w systemie BO5 - zwycięzca wybierany w wyniku 5 pojedynków).

Poniżej znajdziecie szczegółowe table dla wszystkich spotkań.
Pierwszy zwycięzca grupy 1 zmierzy się z drugim zwycięzcą grupy 2, a zwycięzca grupy 2 zmierzy się z graczem, który zajął drugie miejsce w grupie 1.

---------------- 1/2 FINAŁU ---------------------------------------------------------------- WIELKI FINAŁ ----------------

Ciolkmen

C4r-n4ge
C4r-n4ge

Fortep
Fortep

Kuackillah

---------------- MAŁY FINAŁ (pojedynek o 3 miejsce) ----------------

Ciolkmen - 1

Kuackillah - 0

W związku z tym, iż pozostało już niewiele pojedynków wstępnym okresem czasu wyznaczonym na ich rozegranie jest ten weekend (do godziny 12:00 w poniedziałek, 18 lutego). Gdybyście jednak nie mogli rozegrać Waszych pojedynków w tym czasie, bardzo proszę o kontakt. Termin ten naturalnie może zostać zmieniony, przesunięty. Na tym etapie nie sądzę jednak, aby były problemy z koordynacją spotkań.

UWAGA: Przed rozegraniem pojedynków finałowych bardzo proszę o kontakt ze mną poprzez PM w celu uzgodnienia pewnych szczegółów. Więcej o tym wkrótce!

Życzę wszystkim powodzenia i niech Pola Bitew spłyną krwią wrogich Wam stworzeń! ;)

Fortep
02-16-2013, 02:45 PM
Fortep : Kuackillah 2:0

https://www.dropbox.com/s/dl0o5vrkxnwpo8k/polfinal2%20forum.png

https://www.dropbox.com/s/92owb7rbkg587mr/polfinal%201%20forum.png

trupiciel
02-16-2013, 09:11 PM
-13hp? wygląda jakby ktoś spadł z wysokiej wieży :D

C4r-n4ge
02-16-2013, 10:29 PM
C4r-n4ge vs Ciolkmen 2:0

http://i.imgur.com/oJc4boL.jpg (http://imgur.com/oJc4boL)
http://i.imgur.com/T968zui.jpg (http://imgur.com/T968zui)

Fortep
02-17-2013, 09:38 AM
-13hp? wygląda jakby ktoś spadł z wysokiej wieży :D

skąd to podejrzenie:P skoro gram z carnagem finał to juz nie musi być tajemnicy, że grałem otk nergal, bo właśnie tym deckiem 2x wygrałem z carnagem:P

C4r-n4ge
02-17-2013, 11:15 AM
Tajemnica musi być... Jak wygrasz to grasz dalej w Międzynarodowym, a tam już się czają finaliści z obcych krajów z translatorem google sprawdzający nasze forum... :P

Fortep
02-17-2013, 12:09 PM
inny turniej inne decki:P

trupiciel
02-17-2013, 06:49 PM
To co Panowie? W finale OTK vs OTK? :P

Ciolkmen
02-17-2013, 07:05 PM
Ciolkmen vs Kuackillah 2:0
http://imageshack.us/a/img16/4425/o31.png

http://imageshack.us/a/img89/4374/o32.png

No i koniec. Dziękuję wszystkim za gry, było naprawdę ciekawie, zwłaszcza na końcu :P. Do zobaczenia na kolejnych turniejach.
Ciolkmen

Matrix.disc
02-17-2013, 07:07 PM
Siara, że Nergal OTK jeszcze żyje ;)

Muerte79
02-17-2013, 11:18 PM
A jak ten deck wygląda ? Będą jakieś decklisty ?

Fortep
02-18-2013, 07:53 AM
po turnieju ja swój oczywiście udostępnię.

co do finału, to obaj wiemy czym gramy i to będzie miało na pewno swoje konsekwencje:P

redgo01
02-25-2013, 10:18 AM
Kiedy jest planowane rozegranie rundy finałowej? Bo coś trochę ucichło...

Nisevaros
02-25-2013, 10:21 AM
Witam,

Runda Finałowa powinna zostać rozegrana do końca bieżącego tygodnia.

W przypadku gdyby coś w tym zakresie się zmieniło, będę informować Was na bieżąco.

Fortep
02-25-2013, 11:05 AM
Carnage, kiedy gramy?:P proponuje środa po 19.

C4r-n4ge
02-26-2013, 02:48 AM
Środa akurat najmniej mi pasuje bo wieczorkiem mam cotygodniowy turniej Inwazji, a po nim zwykle idziemy jeszcze na piwko, także każdy inny dzień wieczorem np. wtorek, czwartek lub piątek ?

Fortep
02-26-2013, 02:42 PM
dziś ja idę na iwazję a w czwartek długo pracuje, więc może w piątek 19?:P

C4r-n4ge
02-26-2013, 03:31 PM
to piątek o 20.30 - będę też na czacie czekał.
Pozdr

Fortep
02-26-2013, 05:12 PM
ok do piątku

C4r-n4ge
03-01-2013, 11:01 PM
C4r-n4ge - Fortep 3-2

http://i.imgur.com/tnCFo0P.jpg (http://imgur.com/tnCFo0P)
http://i.imgur.com/uNNLLrS.jpg (http://imgur.com/uNNLLrS)
http://i.imgur.com/Mmop9ee.jpg (http://imgur.com/Mmop9ee)

Fortep
03-01-2013, 11:23 PM
dzięi za gry, były na prawdę niezłe:P powtórki powinny się podobać:P

trupiciel
03-03-2013, 06:39 PM
ze screenów wygląda na OTK-fest :D chyba że ta Kat była surprisowa

zapodacie replay'e do Aza404 żeby upublicznić starcie polskich tytanów? :cool:

C4r-n4ge
03-03-2013, 07:45 PM
Dokładnie to mecze wyglądały w ten sposób:

Kieran vs Kieran 0-1
Sandalphon OTK vs Nergal OTK 1-1
Sandalphon OTK vs Nergal OTK 1-2
Sanadlphon OTK vs Negal OTK 2-2
Sandalphon OTK vs Kat anty-OTK 3-2

Zatem zaiste spektakl dla znawców gatunku... :p

Powtórki bardzo chętnie wyślę jak mi ktoś wyjaśni gdzie je znaleźć i jak przesłać?

DanielKurzempa
03-03-2013, 08:01 PM
Myślałem że ta gra będzie inna od reszty gier tego typu że będzie to przeniesienie moje ulubionej gry w realia gier karcianych a jednak się okazało się inaczej. Chyba przyszła najwyższa pora aby szukać innej gry (dlatego czekam na Heroes Online) bo jak patrze że OTK jest najlepszym dekiem w grze który defacto niema nic spólnego z grą Heroes gdzie z tygodnia na tydzień się rozbudowujesz i zwiększasz swoją armie to odechciewa mi się w to grać bo są innej lepsze karcianki gdzie mogę sobie pograć OTK.

C4r-n4ge
03-03-2013, 08:30 PM
to odechciewa mi się w to grać bo są innej lepsze karcianki gdzie mogę sobie pograć OTK.

A jakie konkretnie Danielu? Bo z karcianek online nie ma zbyt dużego wyboru... Chyba najbardziej znana jest Shadow Era, która jest grą gorszą i zrobioną znacznie mniej profesjonalnie niż Duels (nie mówiąc już o tym , że cała mechanika Shadow Ery to w 100% zrzynka z WoW tcg). Zakładam, że jeśli tylko Duels zainwestuje w jakąś kampanię reklamową plus wkroczy na rynek US to bez problemu pobije Shadow Erę jeśli chodzi o bazę graczy. Duels to w mojej opinii aktualnie najlepsza karcianka f2p online - a przyznam że wyszukałem i wypróbowałem w trakcie ostatnich miesięcy ich kilka....

Nie masz też racji co do dominacji decków OTK bo obecnie takowej nie ma - stanowią one marginalną część w codziennych turniejach. Obecnie trwa dominacji Kierana (najbardziej OP bohater w grze) który to stanowi jakieś 70% turniejowego tier1. Natomiast nawiązując do decków jakie używaliśmy w finale - jak widzisz nie graliśmy samymi otk przez cały czas. Po drugie na przykład mój wybór wynika z kwestii indywidualnego ogrania - ja na przykład mam niezwykle dobrze ogranego Sandalphona OTK - zatem często niezależnie od tego że przeciwnik wybiera anty-otk ja i tak decyduję się na Sanadalphona.
To że graliśmy między innymi deckami OTK w finale nie oznacza, że są to najlepsze decki w grze - jest to całkowita nieprawda. Zapraszam do spojrzenia na finał Niemiecki oraz finał turnieju Azy - jakoś nie widziałem tam OTK...

trupiciel
03-03-2013, 09:17 PM
C4rn, tutaj w topiku Azy masz info jak znaleźć repki:

http://forums.ubi.com/showthread.php/750659-Aza404Online-s-Youtube-Channel?highlight=aza404+replay

ja tam chętnie zobaczę co się działo

Bony05
03-04-2013, 10:28 AM
Obecnie trwa dominacji Kierana (najbardziej OP bohater w grze) który to stanowi jakieś 70% turniejowego tier1.

Powiem Ci dlaczego jest dominacja Kierana. Dlatego, że nie potrzeba bóg wie jakich kart aby dobrze funkcjonowała i jak każdy napiszę, że jest OP. Ja gram już trochę w tą grę, codziennie 2-3 paki emilio kupuję. I na dzień dzisiejszy nie mam możliwości złożenia jakiegokolwiek OTK (Żeby to ręce i nogi miało). Bo są 2 rodzaję ich: OTK i otk.(Uboższą wersje na pewno bym stworzył ale czy to ma sens??) Stwierdzenie, że OTKi nie są najlepsze w grze. Hehe Nieźle się uśmiałem :)

Nisevaros
03-04-2013, 12:39 PM
Witam,

Rozgrywki w Pucharze Nisevarosa zostały zakończone. Poniżej zamieszczam oficjalną i zarazem ostateczną klasyfikację uczestników:

1. C4r-n4ge
2. Fortep
3. Ciolkmen

4. Kuackillah
5. Mryth01
6-8: xRoni, GaOne-, Eonito
9. r3tsa
10. redgo01

Zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostały wymienione w wątku dostępnym tutaj >> http://forums.ubi.com/showthread.php/749917

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Myślałem że ta gra będzie inna od reszty gier tego typu że będzie to przeniesienie moje ulubionej gry w realia gier karcianych a jednak się okazało się inaczej.

Jak wiecie staramy się cały czas poprawiać grę - także dostosowując się do sugestii graczy. Rozumiem, że pewne rzeczy mogą wydawać się niesprawiedliwe, ale z drugiej strony wycofywanie pewnych opcji nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wydaje mi się, że bardzo rzeczowo tę sytuację przedstawił C4r-n4ge w wywiadzie ze SpaceElephantem (nota bene dostępnym TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/754570-Przegl%C4%85d-Mistrz%C3%B3w-3-C4r-n4ge)), gdzie odnosząc się do kart takich jak Więzienie stwierdził, że usuwanie/osłabianie kart niekoniecznie musi być rzeczą dobrą i pewne działania należy podejmować z rozwagą.

Muerte79
03-04-2013, 01:26 PM
Jest tak bo nie ma nowych dodatków, pula kart mocno ograniczona i co było odkryte (synergie) już nic nowego się nie znajdzie. Niestety aby pograć musisz mieć komplet kart i aby je zdobyć kupujesz boosty za gola lub za $. A trafienie tego co się chce jest już losem/szczęściem. Czy nerfowanie/buffowanie kart jest dobre ? Ciężko powiedzieć. Moim zdaniem by się to tutaj przydało, gdyż jest masa kart nie używanych. Sprawdza się to w grze Poxnora (karciana-turowa) gdzie co jakiś czas są runy nerfowane lub buffowane, a stare nie potrzebne zmieniane aby środowisko nie grało na XX kartach (runach), a na XXX. Grałem kiedyś w karcianego L5K i tam jak się fizycznie kupiło kartę za xx zł, a potem znieniali ruling i nerfili kartę było ich strzałem w kolano i nikomu się to nie podobało. W Mtg nie ma takiego problemu, bo oni testują 3 dodatki do przodu, tak więc czasem się tylko bany pojawią. Może rzeczywiście lepiej pobudzić do zycia inne karty aby znów się pojawiło pole manewru ?
Ja w końcu się dowiedziałem co to OTK, co jeszcze bardziej spowodowało że na jakiś czas trzeba sobie zrobić spokój od Duela. Dla mnie jest brak "o co ja w to gram".

DanielKurzempa
03-04-2013, 02:00 PM
Zakładam, że jeśli tylko Duels zainwestuje w jakąś kampanię reklamową plus wkroczy na rynek US to bez problemu pobije Shadow Erę jeśli chodzi o bazę graczy.

A zastanawiałeś się dlaczego w duelsa gra tak dużo osób nawet tych co nigdy nie grali w żadną inna grę karcianą? Nie licząc marki M&M? To właśnie nowe podejście do tej tematyki czyli próba przeniesienia gry Heroes VI w świat gier karcianych. Więc chciałbym się zapytać co ma wspólnego OTK z grą Herosi?

Oczywiście, wiem, że gra jest młoda, ale niezbyt chce mi się piąć powoli na szczyt, zbierać karty aby i tak przegrać z kimś, kto będzie unikać walki, szukając tej jednej karty która mnie rozwali w drobny mak. (Miałem jak na razie cztery takie mecze, wszystkie w turniejach i powiem, że jest to strasznie irytujące...)

Ja w końcu się dowiedziałem co to OTK, co jeszcze bardziej spowodowało że na jakiś czas trzeba sobie zrobić spokój od Duela.

Odpowiedz jest prosta unikanie walki szukając tej jednej karty która pokona przeciwnika jak to ujął PosepnyAdas nie jest tym co są Herosi. Wiec myślisz że jak wszyscy zaczną grać dekami typu OTK bo pomyślą że inne deki są dla zabawy a OTK do wygrywania to cześć ludzi nie odejdzie z tej gry bo myślała że ta gra będzie inna a tu okazało się co innego. Pomijając już sam fakt że grając OTK nie przynosi mi jak zapewne paru innym graczą żadnej radości z wygranej dlatego nie gram tym dekiem. Wiem że dla ciebie to będzie lepiej jak odejdą tamci gracze bo w końcu nie stanowią dla ciebie żadnego wyzwania ale dla tworów może być to poważny problem.

Nie masz też racji co do dominacji decków OTK bo obecnie takowej nie ma - stanowią one marginalną część w codziennych turniejach.

Bo są 2 rodzaję ich: OTK i otk.(Uboższą wersje na pewno bym stworzył ale czy to ma sens??)

Jak to ładnie ujął Bony05 bo brakuje odpowiednich kart. A wystawianie niepełnego OTK zazwyczaj kończy się porażką. Dla przygląda niedawno wygrałem Arianną z otk.

Obecnie trwa dominacji Kierana (najbardziej OP bohater w grze) który to stanowi jakieś 70% turniejowego tier1. Natomiast nawiązując do decków jakie używaliśmy w finale - jak widzisz nie graliśmy samymi otk przez cały czas. Po drugie na przykład mój wybór wynika z kwestii indywidualnego ogrania - ja na przykład mam niezwykle dobrze ogranego Sandalphona OTK - zatem często niezależnie od tego że przeciwnik wybiera anty-otk ja i tak decyduję się na Sanadalphona.

Powiem Ci dlaczego jest dominacja Kierana. Dlatego, że nie potrzeba bóg wie jakich kart aby dobrze funkcjonowała i jak każdy napiszę, że jest OP.

A wiesz w czym tkwi sekret Kierana oprócz tego o czym wspomniał Bony05? Nie w jego zdolności specjalne bez której też byłby dobry tylko w jego parametrach startowych czyli 2 moc i 1 magi plus jego szkoły magii(w szczególności magia pierwotna) a wszystko połączone jest to z bardzo dobrymi nisko levelowymi jednostkami przystani. Poczekaj jak ludzie zaczną grać Akane lub Phriasem wtedy zmienisz zdanie o Kieranie że jest najlepszym bohaterem w grze. A tak na marginesie wiem dlaczego lubisz grać Sandalphona OTK przeciwko anty-otk deck bo wiesz to co reszta graczy że w tej chwili ten deck kontrujący nie daje stuprocentowych szans na wygrana z OTK.

To że graliśmy między innymi deckami OTK w finale nie oznacza, że są to najlepsze decki w grze - jest to całkowita nieprawda. Zapraszam do spojrzenia na finał Niemiecki oraz finał turnieju Azy - jakoś nie widziałem tam OTK...

Stwierdzenie, że OTKi nie są najlepsze w grze. Hehe Nieźle się uśmiałem :)

Stwierdzenie że OTK nie są najlepszymi dekami może wywołać tylko jedną reakcje taką jak miał Bony05.

Wydaje mi się, że bardzo rzeczowo tę sytuację przedstawił C4r-n4ge w wywiadzie ze SpaceElephantem (nota bene dostępnym TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/754570-Przegl%C4%85d-Mistrz%C3%B3w-3-C4r-n4ge)), gdzie odnosząc się do kart takich jak Więzienie stwierdził, że usuwanie/osłabianie kart niekoniecznie musi być rzeczą dobrą i pewne działania należy podejmować z rozwagą.

Zgadzam się że usuwanie kart może nie być najlepszym wyjściem dlatego już dawno zaproponowałem ja i kilku innych graczy rozwiązanie tej kwestii czyli dodanie nowych kart wprowadzających większy balans miedzy kartami zaklęć a łutu szczęścia. Ogólnie naliczyłem 5 rożnego rodzaju kart usuwających zaklęcia długotrwałe obecne w grze (ale w praktyce wykorzystywane są tylko 2) które może użyć prawie każda frakcja. Natomiast kart usuwających łut szczęścia jest tylko 1 dla jednej frakcji i o wymaganiach 2 (dlatego w praktyce prawie nikt jej nie stosuje). Pomijając już sam fakt że karty łutu szczęścia przewyższając swoja mocą zaklęcia to jeszcze w grze istnieje tylko jedna karta kontrująca i została ona dodana stosunkowo niedawno. Jeśli w kolejnych patcha nie dodana zostanie co najmniej jedna karta kontrująca łuty szczęścia dostępna dla wszystkich frakcji (karta zaklęć była by idealna ale mogę tylko o tym pomarzyć) to uznam to za kpiny gdyż ciągle mówicie o :

Jak wiecie staramy się cały czas poprawiać grę - także dostosowując się do sugestii graczy.

Dlatego powtórze to jeszcze raz żeby tym razem nikt tego nie przeoczył:
Proszę o dodanie karty dostępnej dla wszystkich frakcji usuwającej długotrwałe łuty szczęścia obecne w grze.

Ciolkmen
03-04-2013, 10:32 PM
Sporo osób stwierdziło w tym temacie, że combo decki (OTK) są w tym momencie zbyt mocne. Myślę, że jest to pozostałość z okresu, gdy rozszerzenie Void Rising dopiero co wyszło i nie wszystko potoczyło się po myśli twórców. Było to pierwsze rozszerzeniedo DoC'a, więc uważam, że nie jest to jakoś bardzo uderzające, gdyż każdy uczy się na błędach i ja osobiście nie mam pretensji za to pretensji do twórcw (choć w czasie panowanie otk decków byłem piekielnie zły, chyba jak każdy, ale z perspektywy czasu całe emocje opadły i mogę na trzeźwo do tego podejść, dlatego moje zdanie na ten temat jest takie jak napisałem linijkę wyżej.).
Dzisiaj, po nerfie kombinacji kart odpowiedzialnych za to nienaturalnie silne combo decki OTK nie dają już praktycznie żadnej przewagi nad przeciwnikiem, który jest świadomy, jak działa taki deck oraz nie zlewa tego zagrożenia.
Tak samo jak wiem, że gdy Garant ma 3 punkty magii to nie powinienem stawiać stworzeń koło siebię(chyba że chcę je stracić), tak gdy Kat ma 3 punkty mocy i 4 punkty Przeznaczenia, wiem, że albo za wolno zadawałem przeciwnikowi obrażenia (a po wyjściu rozszerzenia mnóstwo aggro decków może zabić taki deck i sam osobiście na co dzień nie mam ponadprzeciętnych problemów z otk grając moim Kelthorem 4/1/2) , albo to jest już czas, żeby zagrać z ręki cosmica, bo inaczej najpewniej przegram w następnej turze.
To jak i czym gra przeciwnik musi definiować to jak i czym gram ja (trudno, żeby kazać przeciwnikowi dostosować swoją talię tak, żeby ze mną przegrał) i jest to podstawa gry na wysokim poziomie. Musisz znać przynajmniej archetypy decków używanych w grze, bo inaczej nie zajdziesz wysoko.
Aby skontrować deck OTK trzeba niekiedy używać kart, które są słąbe przeciwko innym deckom. Jednak jeszcze nigdy nie spotkałem się z osobą narzekającą, że stworzenia o wysokim koszcie są za mocne, i muszę wrzucać do talii te głupie Broken Bridge bo inaczej moje tanie gnomy dostają bęcki od Tainted Orca albo Ghost Dragona. Przezorny gracz przewidzi jakie karty mogą się mu przydać na polu bitwy. Wrzucenie 2-3 Cosmic Realigmentów jest przejawem takiej właśnie przezorności. Jednak tu dochodzimy do pytanie, co mają zrobić decki nie używające łutów szczęścia?
Talie te najczęściej są napakowane kartami, które mają kontrolować poczynania przeciwników na polu bitwy nie dając im się dobrze rozwinąć, samemu powoli lecz jednak uparcie samemu zdobywając przewagę by w końcu dobić powalonego na kolana przeciwnika. Co jednak "rozwija się" nie na polu bitwy, ale w jego ręce? Cóż, nie ma się co oszukiwać, ciężko będzie wygrać gdyż większość twoich kart jest nastawiona na działanie w zupełnie innym miejscu niż rozbudowuje się twój przeciwnik. Myślę, że można to porównać wg. mnie dobrze oddającego tę sytuację zbierania silnych artefaktów w Heroesach. Kiedy więc zobaczysz Herosa przeciwnika, będziesz myślał, że jest on słaby, lecz po prostu jego największa siła będzie przed tobą ukryta. Wiem, że jest to może dość naiwny przykład, ale ma on na celu jedynie ułatwieniu czytelnikowi tego tekstu wyobrażenia sobie sytuacji, o której piszę. Nie znaczy to jednak, że decki pod magię są w tej sytuacji bezbronne. Karty takie jak Stone Shield, Celestial Armour lub Earth's Grasp, mogą pozwolić na skuteczną obronę przed takimi deckami (gdyż większość decków OTK nie ma dostępu do dispella). Kwestia przezorności.
Kolejnym argumentem, przemawiającym za tym, że decki OTK nie są najpotężniejsze, jest ich marginalna ilość w wysokich tierach turnieju codziennego, o czym pisał C4r-n4ge. Dlaczego ludzie nie chcą ich użyć do wygrania turnieju codziennego? Bo z doświadczenia wiedzą, że decki te wcale na to nie muszą pozwolić. I tu własnie dochodzimy do ważnego słowa, jakim jest Doświadczenie.
Jestem ciekawy, jaka część osób narzekających na OTK sama próbowała nimi grać. Ja osobiście próbowałem, jednak szybko przestałem, gdyż nie jest to wcale takie łatwe. Tutaj chciałem powiedzieć, że poniekąd atakowany C4r-n4ge czy Fortep, z którymi miałem przyjemność zmierzyć się w turnieju, którego dotyczy ten temat (zwłaszcza pierwszy z wymienionych) mieli ogromną łatwość i płynność w ich używaniu. Przegrałem z nimi (co oczywiście mnie nie cieszy), ale szanuję ich pracę włożoną w dojście do umiejętności grania takim deckiem na tyle płynnie by mnie pokonać, i nie zwalam tego na dysproporcje w sile kart, ale na błędy, które popełniłem (A było ich trochę).
Dlatego właśnie wszystkim osobom, które nie lubią/trawią/nawidzą/ograniają OTK, proponuję wycieczkę w krainę grania combo deckiem, aby na tej podstawie sprawdzili słuszność swoich teorii. Miłej zabawy.

Wyszło tego całkiem sporo, ale wydaję mi się, że już prościej się nie da się tego wytłumaczyć. Wyrażona została tu moja opinia na ten temat wyrobiona w ciągu ostatnich kilku miesięcy i podkreślam iż jest to jedynie opinia i nie uważam sie za góru czy mistrza. Poprostu tak uważam.
Pozdrawiam, Ciolkmen

PS. Wątpię, by dodanie karty usuwającej długotrwały łut szczęścia miał dobry wpływ na grę (oczywiście w samotności, mógłby się pojawić w większym rozszerzeniu, by zachować balans za pomocą innych kart rozszerzenia) mimo iż nie gram deckami OTK. Po prostu część decków stała by się niegrywalna. (nie tylko OTK).

PMM
03-05-2013, 09:00 AM
Prawie nie chce mi się tego wszystkiego komentować. Wczoraj miałem świetny przykład jak to przed wszystkim da się zabezpieczyć. Haven + altar + prison + tower of obvilion. Doprawione dla smaczku fortunami przywracającymi punkty życia. I możecie sobie pisać co chcecie odnośnie "wprawionych i przezornych graczy". Ostatnio co chwilę gram z przeciwnikami ze schematem magia+1+1+1+1+1+1 albo fortuna +1+1+1+1+1+1 - i jedyne co mnie w tym wkurza to to, że tracę czas. Granie przeciwko takim deckom jest poprostu masakrycznie nudne.

I m.in. dlatego należałoby wprowadzić kartę negującą łut szczęścia.

Muerte79
03-05-2013, 10:08 AM
Wy na parwdę myślicie że jedna karta to rozwiązanie na wszystko ? Dodatkowo karta negująca łut szczęscia ma być dla każdej frakcji ? To może discard każdemu i poisony i direct dmg też.

DanielKurzempa
03-05-2013, 10:40 AM
Wy na parwdę myślicie że jedna karta to rozwiązanie na wszystko ? Dodatkowo karta negująca łut szczęscia ma być dla każdej frakcji ?

TAK bo w jaki inny sposób można usunąć efekt takich kart jak Kryształ Objawienia, Ołtarz Cieni i Pustkowie oraz zapewne nowych łutów szczęścia które wyjdą w kolejnych dodatkach.
Czy ty naprawdę nie widzisz tego braku balansu w tym aspekcie? Zaklęcia ochronne każdy może usunąć a efekt łutu szczęścia prawie nikt.

Nisevaros
03-05-2013, 10:50 AM
Witam,

Wracając do głównego tematu dyskusji chciałbym przekazać krótką informację dla uczestników turnieju:
Nagrody turniejowe zostały już przyznane i przesłane na Wasze konta. Jeśli nie otrzymaliście nagród, bardzo proszę o kontakt poprzez PM.

Dodatkowo ważna informacja:
Nastąpiła niewielka zmiana w wysokości nagrody za 4 miejsce : 2 Pakiety z Powstania Pustki + 1 Pakiet Posiłków z zestawu podstawowego + 10000 złota

Jak widzicie nagroda wzrosła. :)
Zmiana wynika z wyrównania nagród z tymi, które będą przyznane francuskim graczom.

Raz jeszcze gratuluję i do zobaczenia na Polu Bitwy!

Unknownpony
03-05-2013, 01:30 PM
Łuki szczęscia są faktycznie zbyt podężne, a to z prostego powodu. Nie ma żadnych kart kontrujących jak to już wyżej zostało wspomniane.
OKT decki są zbyt OP. Zwłaszcza przystań z więzieniem :S
Według mnie sytłacja by się poprawiła gdyby pojawiło się kilka stworów neturalnych które byłby odporne na efekty kart łuku szczęścia
Są potwory odporne na magie, są potwory odporne na ataki fizyczne (no w połowie :P) to dlaczego nie ma potworów odpornych na efekty łuków szczęścia lub ich specjalny skill np. gdy potwór wychodzi do gry zdejmuje wysztkie efekty luków szczęścia ?
Mogliby nazwać je potwory misfortuny hehe xD
No i oczywiście jakieś karty magiczne które zdejmują efekt luków szcześcia też by sie przydały. Jest dużo kart które zdejmują efekty stałe magiczne to dlaczego nie ma żadnych kart zdejmujących efektów łuku szczęścia ? O sorry jest jedna dla przystani ~_~..... zbyt pobłażnie potraktowali łuki szczęśćia

Muerte79
03-05-2013, 02:00 PM
OK, ja już prawie w Duele nie gram i nie wiem co się dzieje na wysokim elo, ale podejście do sprawy MUSI być karta na negacje łutu szczęścia jeszcze przystane jak tak każdy "płacze", ale nie zgodzę się że dla każdej frakcji by się do przydało. Będzie zachwiany tzw (z Mtg) color wheel. Niech to dostania jedna/dwie frakcje i tyle. Jak każdy będzie miał wszystko po cholerę frakcje ?
A gadanie "bo nie ma karty niszcząca łutu szcęcia" i przypisywanie to pod balans jest śmiesze. To są kompletne dwie inne sprawy. Znów (lub ktoś inny w podobnym temacie) wyskakujesz z balansem i porównaniem kompletnie z d...
Ja bym się na prawdę cieszył jakby "ożywili" masę innych kart które mogłyby pomóc w obejsciu pewnych przeszkód.

Nisevaros
03-07-2013, 11:31 AM
Witam,

Poniżej znajdziecie film zrealizowany przez naszego UK Community Managera, Aza404, który zgodził się dodać do niego także swój komentarz. Film powstał z powtórek, które zostały przesłane przez graczy: C4r-n4ge oraz Fortep. Są to powtórki z finałów Pucharu Nisevarosa. Niestety opcja powtórek nie jest jeszcze w pełni wspierana i występują pewne problemy z jej funkcjonowaniem. Nie zdziwcie się zatem, jeśli coś będzie wyglądać w sposób nietypowy.

Warto także dodać, że film niestety nie przedstawia zakończenia - właśnie z przyczyn technicznych. To jednak nie jest dużym problemem, ponieważ wszyscy znamy już wynik przedstawiony na zrzutach, które przesłał C4r-n4ge. Również gry 3 i 4 zostały pominięte, ponieważ obaj gracze zastosowali taktykę Tron/Więzienie/Wieża i stwierdziliśmy, że oglądanie tych samych ruchów 3 razy z rzędu mogłoby wydać Wam się nudne.

Miłego oglądania!

http://www.youtube.com/watch?v=HxKIl0A2NOQ&feature=youtu.be

EDIT: Bardzo przepraszam za występowanie znaku wodnego (Vegas® Pro 12) w filmie. Jak wyjaśniał Aza TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/750659-) było to związane z testowaniem nowego oprogramowania.