PDA

View Full Version : Pomysły na nowe wydarzenia na forum

Nisevaros
01-09-2013, 06:56 PM
Witam,

Już wkrótce rozpoczynamy nowe cykle wydarzeń, konkursów, turniejów i nowości na forum gry! Nowy rok zapowiada się pod tym względem niezwykle obiecująco! Najbliższe z nich rozpoczną się już w przyszłym tygodniu! :D

Chcielibyśmy jednak, aby nasza Społeczność miała zagwarantowaną możliwość wypowiedzenia się na temat różnych form aktywności na forum. Jeśli zatem macie jakieś pomysły na konkursy, turnieje lub inne wydarzenia, nie wahajcie się zamieszczać ich w tym wątku. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje z Waszej strony i z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły!

Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

DanielKurzempa
01-09-2013, 08:34 PM
Turniej Premium
Żeby przystąpić do turnieju trzeba posiadać prawidłową talie Premium. Świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą pograć z taliami, w których nie wszystkie karty pasują i niema się ich wszystkich po 4 sztuki. Gracze kupujące pakiety Premium w końcu zostali by wyróżnieni.

Turniej Magicznego Wojownika
Żeby przystąpić do turnieju trzeba posiadać prawidłową talie, w której niema żadnej karty łutu szczęścia a co najmniej połowa kart to zaklęcia. Świetne rozwiązanie dla graczy, którzy mają mnóstwo zaklęć ale nie mogą nimi konkurować z taliami nastawionymi na stwory albo łuty szczęścia.

Turniej Potężnych Stworów
Żeby przystąpić do turnieju trzeba posiadać prawidłową talie, w której posiadamy tylko stwory o koszcie większym niż 3 a co najmniej połowa kart to stworzenia. Świetne rozwiązanie dla graczy, którzy mają mnóstwo stworów wysoko-levelowych ale nie mogą nimi konkurować z taliami nastawionymi na stwory nisko- levelowe.

trupiciel
02-13-2013, 03:28 PM
Turniej Premium
Żeby przystąpić do turnieju trzeba posiadać prawidłową talie Premium. Świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą pograć z taliami, w których nie wszystkie karty pasują i niema się ich wszystkich po 4 sztuki. Gracze kupujące pakiety Premium w końcu zostali by wyróżnieni.

Ten pomysł bardzo mi się podoba. Sam zaś bardzo chętnie zobaczyłbym opcję turnieju gdzie ograniczeniem byłby zakaz używania kart unikalnych. Żadnych Dark Assassinów, Wolf Commanderów ani Tronów :)

Bazaltovy
02-13-2013, 03:32 PM
Ten pomysł bardzo mi się podoba. Sam zaś bardzo chętnie zobaczyłbym opcję turnieju gdzie ograniczeniem byłby zakaz używania kart unikalnych. Żadnych Dark Assassinów, Wolf Commanderów ani Tronów :)

Mówisz o kartach Epickich, nie Unikalnych :D Sprostowałem, a teraz mogę powiedzieć, że i pomysł na turniej Premium, i turniej bez Epickich kart są fajnymi pomysłami, które chętnie zobaczyłbym wcielone w życie :)

DjTechShadow
02-13-2013, 04:16 PM
Dodam też turniej bez kart magii, czy turniej bez żadnych łutów szczęścia też byłby czymś fajnym, Same creature decki dostarczyłyby wiele radości :)

C4r-n4ge
02-13-2013, 04:51 PM
Skoro wszyscy coś wymyślają i proponują to i ja podzielę się moimi pomysłami...

Po pierwsze - Turniej Premium. Tu nie jestem oryginalny i jak widzę wśród graczy pomysł wprowadzenia tego turnieju cieszy się największą popularnością. Zasada jest jedna - trzeba posiadać prawidłowo skonstruowana talię złożoną wyłącznie z kart Premium. Nadaje to dodatkowego znaczenia kartom Premium (poza aspektem kolekcjonerskim) byłoby to moim zdaniem strzałem w dziesiątkę i bardzo zachęcałoby graczy do kupowania droższych pakietów Premium.

Po drugie - Turniej z użyciem wyłącznie kart common i uncommon. Byłby to odpowiednik formatu Pauper znanego z Magic the Gathering. Tam co prawda można używać wyłącznie commonów, ja jednak nie szedłbym aż tak daleko (tym bardziej, że baza kart w Duelsie jest znacznie skromniejsza) - zatem najlepiej pasowałoby tu ograniczenie do commonów i uncommonów.
Format ten jest idealny dla wszystkich początkujących którzy na równi mogli by podjąć walkę ze starymi wyjadaczami. Oczywiście format ten powinien być traktowany bardziej jako funowy i pula nagród winna być skromniejsza niż w bardziej profesjonalnych formatach.

Co do wcześniejszego pomysłu, który padł o formacie bez użycia kart Epickich - to jestem na nie. To tylko półśrodek - faktem jest że zdobycie wielu kart Rare dla nowicjuszy jest dużym problemem (nie mówiąc już o kompletach takowych kart), dlatego w tego typu formacie zaawansowani gracze nadal mieli by bardzo dużą przewagę nad początkującymi, a chodzi chyba o to żeby wprowadzić format zrównujący ich szanse...

Nisevaros
02-13-2013, 07:17 PM
Witam,

Bardzo dziękuję za wszystkie te propozycje. Nowe formy turniejów są planowane i na pewno turnieje te zostaną zorganizowane w przyszłości (oczywiście dopiero po zakończeniu obecnie trwających rozgrywek). Cieszę się, że preferujecie właśnie tego typu formy aktywności, ponieważ są one bezpośrednio związane z grą i odnoszą się do głównego w mojej opinii aspektu DoC, czyli do bezpośredniej rywalizacji.

Wiele z przedstawionych przez Was pomysłów nadal oczekuje na odpowiednie wsparcie w grze w postaci nowych funkcji, które wprowadzone do DoC ułatwią organizację tych wydarzeń (na przykład: tryb powtórek, tryb widza, nowe formy czatu) . Niektórzy z Was proponowali różne rozwiązania odnosząc się między innymi do obecnie rozgrywanego Pucharu Nisevarosa. Komunikowaliście o nich w wielu wątkach na forum oraz przez prywatne wiadomości na forum (wspominaliście o możliwości rejestracji pojedynków, możliwości wykluczenia niektórych kart, czy też zasadzie wykorzystania wyłącznie jednej talii). Są to istotne uwagi, które na pewno zostaną uwzględnione w przyszłości.

Gdybyście mieli jakieś inne sugestie dotyczące nowych wydarzeń na forum, nie wahajcie się dodawać ich w tym wątku.
Zapewniam, że każda z propozycji społeczności zostanie przez nas odpowiednio rozważona. :)

Muerte79
02-13-2013, 08:45 PM
Co do samej gry to o turniejach nie będę się wypowaidał, ale format pauper wprost z Mtg mógłby być ciekawym rozwiązaniem (tutatj tak jak powiedziano C i U wchodzą w skład bo mał krat jest w puli), Premium też ajny pomysł (tu chyba dałbym największe nagrody).
Ale co do gry w końcu, to chat ogólny aby można było widzieć kto jest w grze jak i chat swoich znajomych. Powórki jakoś mnie nie rajcują, tryp widza nie jest zły.

A co do moich pomysłów, może draft ?! może możliwość kupowania pewnych kart za golda ? może możliwość wymiany kart z graczami ?

r3tsa
02-13-2013, 09:54 PM
Turnieje organizowane przez graczy: wystawiam kartę do wygrania np. DA, a każdy kto wpłaci powiedzmy po 50k golda może o nią powalczyć. :P

DanielKurzempa
02-13-2013, 10:33 PM
Zacznę od rzeczy którą można nazwać off-topem czyli od zadania pytania co się stało że po ponad miesiącu ożywiła się dyskusja w tym temacie?

A wracając do tematu dlaczego najłatwiej wprowadzić turniej premium do gry bo wystarczy dodać przy wyborze tali ten samy warunek co był podczas zaliczenia pewnego osiągnięcia (patrząc od strony programistycznej).

Natomiast jeśli chodzi o tryb powtórek to istnieje on już w grze więc jedyne co programiści muszą dodać jest dodatkowe przyciski w menu i lista z powtórkami. Tryb widza jest mi doskonale znany z innych karcianek tylko obawiam się że może być trochę kłopotliwy dla ludzi ze słabym łączem. A o nowych formach czatu nie będę się wypowiadał bo powinny być już dawno wprowadzone bo dla mnie to jest śmieszne że w grze Online niema ogólnego czatu.

trupiciel
02-14-2013, 12:32 AM
Zacznę od rzeczy którą można nazwać off-topem czyli od zadania pytania co się stało że po ponad miesiącu ożywiła się dyskusja w tym temacie?

Zobaczyli moją nową sygnaturę :D /offtop

C4r-n4ge uchwycił sedno tego o co mi chodziło, faktycznie: tylko commony i uncommony, to by było zabawne!

Natomiast nową rzeczą, o które dzisiaj pomyślałem czytając przechwałki chłopaków na czacie w mmdoc.net, jest rozwinięcie panelu profilu w grze tak, aby pokazywał więcej statystyk. Na przykład ile i jakich paczek do tej pory kupiliśmy, ile kart mielibyśmy bez wrzucania ich do infernal pit itd. czyli to co robi Blizzard ze swoimi grami, tak w Diabełku trzecim jak i w starcrafcie potrafię spędzać sporo czasu na oglądaniu statystyk dotyczących mojego jak i znajomych kont.

ObroncaYeti
04-18-2013, 01:05 PM
Ej tak wogóle to jest Duel Of Champions na ableta bo widziałem na yt ale patrzyłem w moim samsung galaxy tab 2 10.1 i jakoś nie widziałem.Był bym wdzięczny za szybkom odpowiedz.

p.aqua
04-18-2013, 01:09 PM
Nie widzę związku Twojego pytania z tematem tego wątku. Jednak odpowiem: DoC jest na iPada wyłącznie. Nie ma wersji działającej na Androidzie.

Ralaz007
04-18-2013, 01:09 PM
Jest na iPada.