PDA

View Full Version : Kilka pytań od nowego:)

Gib3k
12-27-2012, 01:01 AM
Siemka :D

Chciałbym zadać kilka pytań poradzić się itd:)

To zaczynajmy:)

Poradnik z tego działu na temat układania talii jako tako przeczytałem + elementy własnego doświadczenia z gier karcianych...

A oto pytania :)

Czy w turnieju codziennym jest tzw, total random w przypadku dobierania oponentów? Zdarza mi się mając 9 lvl trafić na talię full magia (nie wiem jak to się nazywa jestem lajkiem chodzi o to ze talia zawiera same spele i łuty) + kilka postaci czyli moja ledwo dopiero robiona talia inferno tj potwory/spele nawet z dispellami nie ma szans z taka talią...

Potwory posiadam poziomu max 4. jedną postać poziomu 6 czy to wgl jest opłacalne? poniżej przedstawię talię.

Bohater

- Garant (zastanawiam się nad zmiana na Xorma tylko nie bardzo rozumiem czemu ten bohater ma służyć chyba że mówimy tu o szybkim dodaniu 1many i wystawieniu w pierwszym ruchu postaci 2 lvl i dodaniu 1 pkt do czarów co daje w sumie ten sam rezultat co u Garanta chyba ze mówimy tu o wystawianiu przy każdej nadarzającej się okazji tj w 3turze postaci 4lvl...)

Wydarzenia

- Tydzień wiedzy x1
- Tydzień umarłych x1
- Świętowanie x3
- Dzień Fortuny x1
- Tydzień Zbrojmistrzów x2

Stworzenia

- Maniak x3
- Sukkub x4
- Szaleniec x4
- Cerber x3
- Czart x4
- Lilium x4
- Matka roju x2
- Pustoszyciel x4
- Imp Chaosu x1
- Czarci Lord x1

Zaklęcia

- Ognisty pocisk x3
- Ognista pułapka x1 (chyba całkowicie zbyteczna przy układzie mojej talii)
- Spowolnieni x1
- Wewnętrzny płomień x1
- Szał x2
- Kula ognia x1 (Tego by się przydało więcej)
- Spopielenie x1 (używam ze względu na posiadanie 4 Lilium)
- Wir zaklęć x1
- Armagedon x1

Łuty szczęścia

- Ołtarz zniszczenia x4 (wiele razy uratowało mi skórę i pozwoliło wygrać )
- Zrządzenie Losu x1
- Dom szaleństwa x1
- Obozowisko x4
- Tajemna Akademia x1
- Wezwanie do broni x1
- Obserwatorium x1
- Kamień oświecenia x2
- Kryształowa grota x1
- Pustkowie x1 (Zastanawiam się nad dodaniem do tego karty Hol Udręki bo mimo wszystko w 10 turze jest szansa na zadanie 11dmg 4x ołtarz + pustkowie połączone z Holem)

Zastanawiam się nad dołożeniem do talii kart:
- Tajemna obrona w celu: "rzucona na Pustoszyciela + Armagedon"
- Rozproszenie magii (przynajmniej jedno czasami się przydaje)
- Portal miejski (jw.)

Oraz odrzuceniem kart:
- Ognista pułapka (jak w opisie talii)

Dodanie kart których nie posiadam niestety i czy było by to dobrym rozwiązaniem:

- Poszukiwacz śmierci z Pao x2/3
- Mroczny Assasyn x2
- Skok w Czasie
- Syfon Duszy
- Burza ognia
- Kula ognia +3szt

Zastanawiam się jeszcze nad jednym:

Czy karta "Skok w czasie" W połączeniu z 2 lub 3 szt kart "Asha włada wszystkim" + 2-3szt Kryształowa grota ma wgl sens skoro tego typu comba mozemy użyć dopiero 12-14 rundy?

Może to jakieś błache pytania no ale gram dopiero jakieś 4 dni więc jeszcze nie orientuję się w kartach:)

A i jeszcze jedno ostatnio grałem z talią Mage/łut oczywiście stockowo do takiej talii jak zauważyłem Tarcza blokująca obrażenia szt 4 oraz ten wielki smok blokujący atak. Jakieś tam karty pośrednie i karta która mnie rozwaliła a mianowicie miałem 20hp i po użyciu przez tego kolesia 1 tudzież 2 kart okazało się że przegrałem :O

No to chyba na tyle :D

Nisevaros
12-27-2012, 10:23 AM
Czy w turnieju codziennym jest tzw, total random w przypadku dobierania oponentów?

Witam,

Gracze w turnieju są rozstawiani według rankingu turniejowego (ich turniejowego poziomu umiejętności). Ostatnio, wraz z wprowadzeniem nowego rozszerzenia, zawężone zostało wyszukiwanie graczy o podobnym ELO.

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/738333).

Deogol07
12-28-2012, 11:49 AM
Co do tali łut/magia to mi udało się ją pokonać tylko raz używając rozproszenia magii w momencie w którym sie najmniej tego spodziewał :D Znaczy dał sobie 2 Kamienne Tarcze i myślał że go wtedy nie tkne a widziałem że to już moja ostatnia tura bo już prawie całą talię miał w ręce (Kamienie Oświecenia używał ) więc użyłem 2 rozproszeń magii i go wykończyłem :D Myślę że to jedyny słuszny sposób na wygraną znaczy używanie rozproszenia :D