PDA

View Full Version : Świąteczny konkurs artystyczny [GŁOSOWANIE]

Nisevaros
12-22-2012, 11:37 AM
Witam,

Mam dziś do przekazania bardzo świąteczne wieści! :D W związku ze stosunkowo niedużą liczbą zgłoszeń w konkursie postanowiliśmy, iż każda z konkursowych prac zostanie jakoś nagrodzona (więcej o tym wkrótce). Tym prezenetem chcielibyśmy niejako uhonorować osoby, które poświęciły swój czas pomimo niskiego zainteresowanie konkursem.

Czym byłby jednak konkurs bez ostatecznego głosowania?

Serdecznie zapraszam wszystkich do wskazywania prac, które najbardziej przypadły wam do gustu. W finałowym głosowaniu biorą udział następujące zgłoszenia:

Praca 1 - Autor: Blaza666 (http://forums.ubi.com/member.php/1371308)

http://pics.tinypic.pl/i/00221/o49lufuh6n08.jpg

Praca 2 - Autor: sgora (http://forums.ubi.com/member.php/1325319)

http://www.mojalbum.com.pl/Foto-6BKCOZZV.jpg

Praca 3 - Autor: Aniel87 (forums.ubi.com/member.php/1336009)

http://images40.fotosik.pl/1888/5581e323445f6a79.jpg

Praca 4 - Autor: PMM (http://forums.ubi.com/member.php/1324479)

http://images46.fotosik.pl/1897/297a30020f95d3e5.jpg

Wesołych Świąt! :)

sgora
12-22-2012, 12:45 PM
Nie będe egoistą i nie zagłosuje na samego siebie. Postąpie uczciwie. Wybieram prace nr 3!

DjTechShadow
12-22-2012, 12:48 PM
Głos na pracę nr. 3.
Dwie z nich to będąc na miejscu autorów w ogóle bym się wstydził pokazać - paint ?

Aniel87
12-22-2012, 02:38 PM
Jako uczestnik, głosować nie będę.

Ale też mnie smuci fakt, że forum ledwo żywe jest. Myślałem też, że głosowanie będzie dotyczyć nie tylko naszych ale i zagranicznych graczy prac. Wtedy przynajmniej byłoby tych prac kilkanaście :P

Nie mam tylko pojęcia, czy jest jakiś sposób by uatrakcyjnić uczestnictwo w forum.

Btw. DjTechShadow: Tiaaa... To uwielbiam. Sam nic nie zrobiłeś, ale najlepiej krytykować resztę za to, że im się chciało poświęcić trochę swojego czasu i przynajmniej spróbować.

DjTechShadow
12-22-2012, 03:22 PM
Ponieważ jak już coś robię to porządnie, a grafikiem nie jestem :)
Mam prawo oceniać i to robię, a jak ktoś robi na "odwal" to wybacz, ale też mam to prawo skomentować.

Servanstariel
12-22-2012, 04:46 PM
Witam wszystkich serdecznie,

Zanim przejdę do mojej oceny prac...

@Aniel87
Każdy ma prawo do swojej oceny jak i komentarza - wolność słowa ;)
Co do ożywienia forum, no cóż powodów takiego stanu rzeczy może być mnóstwo: brak chęci ze strony ludzi do zaglądania tu (innymi słowy lenistwo), brak tematu, w którym mogli by się wypowiedzieć, albo najzwyczajniej w świecie, brak inicjatywy z naszej strony. Forum samo się nie rozrusza, potrzeba charyzmatycznej duszy, która zarzuci kilka tematów do dysputy. Byćmoże dobrym pomysłem było by zorganizowanie naszego forumowego turnieju, w którym nie było by nagród, a może jeśli przedstawiciel polskiego forum zauważy taką inicjatywę to coś zadziała z nagrodami, ale chodzi o zabawę wśród znajnajomych, dzięki czemu lepiej się poznamy i będziemy mieli więcej tematów, na które można pogadać ;)

@DjTechShadow
Masz rację co do komentowania prac, ale pamiętej można to zrobić w bradziej subtelny sposób. Widzę, że jesteś bardzo bezpośredni ;)

Moim zdaniem każdy zasługuje na słowa uznania i gratulację za sam fakt podjęcia się uczestnictwa w konkursie oraz poświęcenia swojego czasu na przygotowanie pracy - nie ważne czy to było 5 minut, czy 30. Liczą się chęci.
Swój głos oddaję na pracę nr 3 - Aniel87, aczkolwiek chciałbym też zwrócić uwagę na prace nr 2 - sgora i wyróżnić ją, może nie koniecznie za wykonanie, ale za pomysł, naprawdę trafiony.

Tyle w tym temacie ode mnie.

Pozdrawiam
Servanstariel

Aniel87
12-22-2012, 06:12 PM
[b]DjTechShadow:[/b[ Nie zrozum mnie źle, nie chodziło mi by nie krytykować prac. Tylko, że można to zrobić w stylu nie sugerującym, że jak się nie jest profesjonalista to lepiej się za coś nie brać bo wtedy w takich eventach nikt nie będzie brać udziału. Ja też profesjonalistą nie jestem, po prostu kiedyś zacząłem się bawić PS i parę rzeczy znam w tym programie i tyle.

A tak jak napisał Servanstariel, liczy się pomysł. Można było zrobić właśnie jak Sgor jakąś nową ciekawą świąteczną kartę, można było zrobić komiks z kart (praktycznie nie wymaga żadnych zdolności artystycznych tylko pomysłu), można było generalnie na wiele różnych sposobów podejść do tematu, ale nie było wielu chętnych bo: A) Lenistwo i B) Nastawienie "i tak nie wygram.."
Dlatego jestem na "nie" krytyce w stylu, "shame on you, and never ever do that again" :P

Morgotheron2012
12-22-2012, 06:39 PM
Obrazek nr.3 całkiem całkiem.

sgora
12-22-2012, 06:40 PM
@DjTechShadow
Dlaczego miałbym zaraz wstydzić się pokazać sowjej pracy? Ok zrobiłem w paincie takiego potworka i pomyślałem że nie wygląda to najlepiej. Ale zaraz po tem wpadła mi myśl: ,,Czemu nie spróbować? Przecież i tak jak przegram to nic nie stracę." Kierując się tą ideą wystawiłem prace do konkursu. A że startują tylko 4 osoby to może mam szansę chociaż na trzecie miejsce.

DjTechShadow
12-22-2012, 06:54 PM
Dlatego tak napisałem, bo wydaje mi się, że mam do czynienia z ludźmi dorosłymi i tak jak w pracy czy na studiach nie jesteśmy oceniani za wysiłki, ale za EFEKTY. Nikogo nie interesuje kto ile czasu w swoją twórczość włożył, liczyć się zawsze będzie EFEKT dla ludzi postronnych. Brutalne ale sorry, takie jest życie. Nie zwykłem być wazeliniarzem itp. Zawsze jestem szczery i pisze bezpośrednio, ponieważ nie pisze do dzieci by ubierać wszystko w piękne słówka.
Pozdrawiam,

Ps.Oczywiście spróbować zawsze warto, ale gdy widzi się to, to się człowiek zastanawia czy warto? Nawet nie chciało Ci się białej obwoluty wyciąć z edytora. Proszę.

Servanstariel
12-22-2012, 07:05 PM
Ojjj DjTechShadow wrzuć trochę na luz ;)
W końcu idą Święta.
Masz rację, że życie jest brutalne, że w pracy, na studiach liczy się efekt, a nie chęci i wysiłki, itd..., ale tu ma być przyjemność, zabawa i oderwanie od rzeczywistości, więc można podejść do tego z uśmiechem na twarzy.
Poza tym nie jesteś w stanie powiedzieć, że udzilejący się tu ludzie, to osoby tylko w wieku 18+, jak to stwierdziłeś, że masz do czynienia z osobami dorosłymi.

Pozdrawiam

PMM
12-25-2012, 09:34 PM
Shadow - mało czasu = mały efekt..konkurs zobaczyłem w ostatnim momencie i stwierdziłem, że jedyne co można zrobić to rzucić jakimś śmiesznym akcentem =P Ciekawe czy ty byś więcej wycisnął z excela =P A tak by the way - dałoby się zrobić coś a'la "pokaż ostatnie posty" w określonym dziale (oczywiście po zalogowaniu)? Bo mimo częstych wizyt na forum kompletnie nie zauważyłem tego konkrusu (tak bo by był jakiś photoshop)

Nisevaros
12-25-2012, 10:02 PM
A tak by the way - dałoby się zrobić coś a'la "pokaż ostatnie posty" w określonym dziale (oczywiście po zalogowaniu)? Bo mimo częstych wizyt na forum kompletnie nie zauważyłem tego konkrusu (tak bo by był jakiś photoshop)

Witam,

Dziękuję za cenne wskazówki. Przekażę Twoje uwagi i postaram się ustalić, czy istnieje możliwość dodania dodatkowych funkcji na forum. W przyszłości zadbamy także, aby wszystkie informacje o konkursach były jeszcze bardziej wyszczególnonie na forum.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt w imieniu całego Zespołu DoC! :)

EDIT:

Głosowanie konkursowe zostało zakończone.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział i zaprezentować swoje prace.

Poniżej zamieszczam ostateczne wyniki:
1 miejsce - Aniel87
2 miejsce - sgora
3 miejsce - PMM
4 miejsce - Blaza666

Gratulacje dla wszystkich uczestników! Wszystkie nagrody powinny zostać dostarczone w ciągu najbliższych kilku dni poprzez PM na forum.

Aniel87
12-27-2012, 02:50 PM
Dziękuję za oddane głosy, gratuluje także pozostałym.

Czekam z niecierpliwością na PM :) Miły extra świąteczny prezent :)

Nisevaros
12-27-2012, 04:34 PM
Nagrody w konkursie zostały już przyznane. Gratuacje dla wszystkich, którzy wzięli udział! Do zobaczenia na Polu Bitwy! :D