PDA

View Full Version : Expose premiera

Morgotheron2012
10-12-2012, 06:24 PM
Oglądaliście expose przemiera? Co o nim sądzicie?

F4eaky
10-12-2012, 08:40 PM
Nie oglądałem expose bo nie mam czasu na takie głupoty :) ale myślę że Tusk do rządzenia Polską się nie nadaje,co widać po danych z gospodarki.. Ale to tylko moja opinia :)

DjTechShadow
10-12-2012, 09:27 PM
Mamy kryzys więc tak czy siak nie ma co cudów oczekiwać, byle euro nie przyjmował to będzie dobrze.

Morgotheron2012
10-12-2012, 10:28 PM
To co napiszę to jest ironia do postu R4vVv3N.
18% wzrost PKB w ciągu 5 lat(2006-2011), najwyższy w Europie, druga Słowacja ma 10%. Mógłbyś podać konkrety, co ci się nie podoba? Hmmmmmm. Nie mógłbyś, bo gdzieś usłyszałeś, że Tusk źle rządzi i należy to powtarzać. Brawo.

nerysiek
10-12-2012, 10:42 PM
Nie spodziewałem się polityki na forum o grach. Idź na onet czy gdzieś a tak btw. podaj w konkretnych liczbach wzrost PKB w zł i porównaj do innych krajów, które są na podobnym poziomie. W procentach to ładnie wygląda porównując to do innych krajów ale kiedy się podaje od jakich kwot są te procenty i patrzy na inne kraje to już nie jest to takie 'wielkie'.

Morgotheron2012
10-12-2012, 11:05 PM
LOL nerysiek pierwszy raz słyszę, że PKB się porównuje w kwocie. Niezły żart. Wiadomo, że Niemcy kwotowo, będą miały wyższy wskaźnik PKB niż Polska, bo ich jest 2 razy więcej oraz jest to kraj wysoko rozwinięty z PKB na mieszkańca równym około 26 tys. dol. na mieszkańca, w Polsce około 10 tys. dol. na mieszkańca. Ponadto, Niemców jest 82 mln, Polaków 38 mln. W takiej sytuacji porównywanie kwotowe nie ma sensu. Nikt nie podaje Wzrostu PKB w kwocie.

Blastofek
10-13-2012, 11:41 AM
Smiac mi sie chce jak widze osoby ,ktore bronia "liderow" tego kraju... powiekszaja granice miedzy biednymi a bogatymi, zwiekszaja ceny tylko by bardziej oni sie zbogacili...
Popatrz na inne kraje Europy - porownaj ich zarobki, koszta - to co dzieje sie w Polsce to "rzal i bul" ,wstyd sie przyznawac ,ze jestem polakiem.
Drogi Morgo - nie masz zielonego pojecia co sie dzieje. Patrzysz tylko na PKB... popatrz na ludzi zyjacych w tym kraju jak jest im ciezko.
Tusk tylko powieksza rane.

Hydroopl
10-13-2012, 12:29 PM
Smiac mi sie chce jak widze osoby ,ktore bronia "liderow" tego kraju... powiekszaja granice miedzy biednymi a bogatymi, zwiekszaja ceny tylko by bardziej oni sie zbogacili...
Popatrz na inne kraje Europy - porownaj ich zarobki, koszta - to co dzieje sie w Polsce to "rzal i bul" ,wstyd sie przyznawac ,ze jestem polakiem.
Drogi Morgo - nie masz zielonego pojecia co sie dzieje. Patrzysz tylko na PKB... popatrz na ludzi zyjacych w tym kraju jak jest im ciezko.
Radzę poczytać co się wydarzyło podczas i po wielkim kryzysie gospodarczym w 1929- pojawili się nowi milionerzy, a poprzednie wielkie potęgi upadły. Ergo większy rozrzut między "bogatymi", a "biednymi" jest normalny. Z drugiej strony nie zamierzam na nikogo płacić bo mu się nie udało - jak i większość Polaków.

Co do porównywania z państwami zachodnimi, Grecja, Włochy, Hiszpania z nadętym socjałem i "wyrównywaniem poziomu życia" nieźle na tym wyszły....

Morgotheron2012
10-13-2012, 01:15 PM

Aha porównujesz Polskę do krajów Europu Zachodniej. Przypominam, że to Polska po II w.ś. poniosła jedna z największych strat materialnych i %ludzi. Ponadto przez 45 lat tkwiliśmy w komuniźmie, więc jak Polska miała się rozwinąć? Do poziomu innych krajów brakuje nam kilkudziesięciu lat, te lata straciliśmy przez czynniki, które wymieniłem, do tego jest kryzys, a ty oczekujesz, że Polska będzie super bogata. Żal.

Blastofek
10-13-2012, 01:38 PM
Nie oczekuje od Polski niczego.

Bronisz ten rzad a oni dalej dodaja lata temu krajowi by sie nie rozwijal.

F4eaky
10-13-2012, 04:14 PM
Morgotheron2012
Zapytałeś co sądzimy o expose premiera...
Więc wyraziłem swoją opinię, ale o co tutaj się sprzeczać?
Ten kto żyje w dostatku zawsze będzie mówił że jest ok w rządzie i Polsce, ten któremu brakuje będzie narzekał.