PDA

View Full Version : Karty Kamienna Skóra, Wędrowny Bard i inne niezgodne? z opisem

Khaeldorn
10-03-2012, 07:45 PM
Kamienna Skóra ma następujący opis:
"Wszystkie obrażenia otrzymane przez zaczarowane stworzenie są zmniejszone o połowę zaokrąglając w dół".

Jest jednak wiele przypadków gdy opis ten, jest nie do końca prawdziwy. Karta ognistej pułapki zadaje takiej jednostce pełne 3 obrażenia, karta Agonia, także zadaje 2 obrażenia za każdy razem gdy stworzenie z kamienną skórą ruszy się lub zaatakuje.Infekcja to powiedzmy trochę inna sprawa choć to też są przecież obrażenia( Jak wszystkie to wszystkie prawda ? ). Proponowałbym uściślić opis tej karty albo zmienić jej działanie na zgodne z opisem. Ciężko mi to uznać za jakiś ewidentny błąd gry dlatego nie zamieszczam wątku w dziale błędy. Myślę że jest znacznie więcej kart które mają nieprecyzyjny opis i to dobre miejsce aby je wyciągnąć i podyskutować.

Druga karta której opis chciałbym poruszyć to "Wędrowny Bard".
W jej opisie czytamy: "Gdy Wędrowny Bard wchodzi na pole bitwy, przeszukaj swoją bibliotekę w poszukiwaniu unikatowego stworzenia i dołóż je do swojej talii"

Dla mnie talia jak i biblioteka to de facto to samo. z tym że talia to wszystkie karty a biblioteka to tylko te które nie są na cmentarzu ani w ręce. Nie mniej szukanie karty w bibliotece i dokładanie jej do talii to chyba idiotyzm i jak rozumiem chodziło o wkładanie unikatowej karty do ręki. Niestety i ta opcja nie działa, ponieważ nie udało mi się z jej pomocą wyciągnąć w talii orków karty "Jeździec Wiwern" która jest przecież unikatowa, taki sam problem miałem z Heaven i "Mrocznym Assasynem". To już chyba kwalifikuje się na błąd ale nie wiem czy problem leży w opisie tej karty, kart które powinny być unikatowe a może jakimś cudem nie są tak traktowane przez grę lub po prostu karta działa dokładnie z opisem i... wyciągamy kartę z biblioteki i dokładamy do talii :D

Nisevaros
10-03-2012, 08:08 PM
Witam,

Bardzo dziękuję za przekazane uwagi. Oczywiście zostaną one przetransferowane do twórców gry.

"Problem" karty "Wędrowny bard" został już opisany i wydaje mi się, że także wyjaśniony na forum. Zapraszam do zapoznania się z następującymi wątkami :

TEMAT 1 (PL) (http://forums.ubi.com/showthread.php/697370-B%C5%82%C4%85d-karty-stworzenia-W%C4%99drowny-Bard?highlight=w%26%23281%3Bdrowny)
TEMAT 2 (EN) (http://forums.ubi.com/showthread.php/688457-Wandering-Bard?p=8438038#post8438038)

Daj znać, jeśli nadal będziesz miał jakieś wątpliwości.

EDIT: Dla ułatwienia zrozumienia sprawy polecam porównanie dowolnej karty, np. "Jeździec Wiwern" z Atropos'em (Atropos, Tkacz Umarłych).

Khaeldorn
10-03-2012, 08:25 PM
Dziękuję za przytoczenie wątków o Bardzie, co prawda spojrzałem na forum czy nie ma takiego wątku ale jak widać niezbyt dokładnie. W takim razie nasuwa mi się teraz tylko jedna myśl, bard przy takiej ilości unikatowych kreatur jest mocno ograniczony i jego przydatność znacznie spadła w moich oczach. Myślę że jeśli nie wszystkie to większość kart stworzeń z ostatniego poziomu powinna być unikatowa.

Ch3rryAC
10-04-2012, 03:28 PM
A propo Kamiennej Skóry: w angielskiej wersji jest bodajże "Combat Damage" czyli obrażenia w walce.

Blastofek
10-05-2012, 09:35 AM
"All combat damage received by enchanted creature is reduced by half, rounded down"
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.

Ch3rryAC
10-05-2012, 12:56 PM
@Blastofek: W wersji polskiej jest to inaczej napisane, więc z czytaniem ze zrozumieniem raczej nie mamy kłopotów:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120925144145/duelofchampions/images/b/bf/Kamienna_Sk%C3%B3ra.jpg

DjTechShadow
10-05-2012, 01:50 PM
Pisałem już kiedyś o korzystaniu z PL języka w Polskim dziale, ale po co się było tym przejmować.
Jak widać nadal robi to różnicę.