PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 7: Wampirzy Lord, Rycerz Wampirów

Nisevaros
10-02-2012, 04:10 PM
Witam,

Mamy przyjemność rozpocząć kolejną, tym razem dość nietypową debatę na temat kart. W tym tygodniu zapraszam wszystkich do dyskusji o wampirach w Duel of Champions. Chcielibyśmy, abyście omawiając kartę Wampirzy Lord odnieśli się także do innej podobnej, czyli Rycerza Wampirów. Porównanie tych kart może przynieść ciekawe wnioski. Z niecierpliwością czekamy na wszystkie uwagi graczy!

Wampirzy Lord & Rycerz Wampirów

http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/UK/card_debate_vampire.jpg

Podsumowanie waszych wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty "Święty Pretorianin" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/715854).

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do komentowania obydwu kart!

Morgotheron2012
10-02-2012, 08:06 PM
Moim zdaniem dobrze zbalansowane karty. Co najwyżej może się wydawać rycerz wampirów trochę przykokszonyale on jest "zielony" i ma zero w kontrze. Ja osobiście bym nic nie zmieniał.

Bacz
10-02-2012, 10:31 PM
Co do Wampirzego lorda zbalansowana jak najbardziej, natomiast Wampirzy rycerz 1 kontry by było na miejscu.

lamar99
10-03-2012, 12:15 AM
Rycerz przykokszony? Zero kontry więc na pierwszą linię średnio się nadaje. Na drugą go lepiej niby dać ale tylko wtedy kiedy nie mamy czegoś strzelającego w ręce. Przy tej ilości HP regeneracja niewiele mu pomoże. No i nie wali magią więc łatwiej go zablokować. Reasumując za cenę 3 surowców dostajemy nie wiadomo co o małej wartości bojowej. Za tą samą cenę możemy dostać Lamasu z 6HP i 2 kontry lub Zombiaka z kontrą i infekcją. Dla mnie to najgorsza jednostka Necro w tej cenie i jedna z gorszych w ogóle.

A Lord może fajny ale nie posiadam :P

Dodam jeszcze, że obie karty bardzo podobają mi się graficznie i wspaniale wpisują się w klimat swojej frakcji.

elkondziorre
10-03-2012, 06:35 AM
Rycerz przykokszony? Zero kontry więc na pierwszą linię średnio się nadaje. Na drugą go lepiej niby dać ale tylko wtedy kiedy nie mamy czegoś strzelającego w ręce. Przy tej ilości HP regeneracja niewiele mu pomoże. No i nie wali magią więc łatwiej go zablokować. Reasumując za cenę 3 surowców dostajemy nie wiadomo co o małej wartości bojowej. Za tą samą cenę możemy dostać Lamasu z 6HP i 2 kontry lub Zombiaka z kontrą i infekcją. Dla mnie to najgorsza jednostka Necro w tej cenie i jedna z gorszych w ogóle.

A Lord może fajny ale nie posiadam :P

Dodam jeszcze, że obie karty bardzo podobają mi się graficznie i wspaniale wpisują się w klimat swojej frakcji.

Przeciwnik wystawi Ci Lesser Air Elemental chociażby - wstaw lamasu, a wstaw Vampire Knighta na ten slot. Lamasu padnie razem ze stworem wroga, a Knight przeżyje. Karta jest jak najbardziej poprawna, żadne OP, ale na razie nie mam jej czym zastąpić w decku,

michaszkoPL
10-03-2012, 08:39 AM
Wampirzy Lord jest dobrze zbalansowany i nic bym nie zmieniał.

Rycerzowi Wampirów przydałoby się dodać jeden punkt odwetu. Gdy się nim gra to czasami tego brakuje. Czy byłby wtedy za mocny jak na swój koszt? Chyba nie. Poza tym to dobra jednostka i lubię nią grać. W początkowych turach bitwy jest w stanie sporo wytrzymać i przyblokować trochę przeciwnika, a jak wiadomo talia Necro potrzebuje czasu aby rozwinąć skrzydła.

lamar99
10-03-2012, 11:11 AM
@elkondziorre Lamasu nie padnie razem ze stworem wroga tylko padnie jedno z nich w zależności od kolejności ataków. A jeśli nawet to wymieniam wtedy stwora 3 za stwora 4 przeciwnika - opyla się.

Co do Rycerza - żaden przeciwnik nie będzie się naparzał przez kilka tur z Twoim stworem, wiedząc, że padnie. Rycerz nie odda i może co najwyżej zadać przeciwnikowi max 2dmg w ciągu jednego cyklu (tura twoja i przeciwnika). Lamasu zada w tym czasie max 4dmg a Zombie max 5dmg - dla mnie to spora różnica.

Bloodlips
10-03-2012, 03:06 PM
Obydwie karty są strasznie silne, nie powiem że OP bo brak mi silnej argumentacji. Vampire Knight jest niemal niezbędny w talii necro. Osobiście leciutko osłabiłbym każdą z przedstawionych kart, na przykład zmniejszając punkty życia o 1.

Eonito
10-03-2012, 07:38 PM
Rycerz Wampirów jest ok. Niby ma 0 punktów odwetu, ale za to sam nie dostaje obrażeń od odwetu. Po za tym jest świetną jednostką na kolumny, w których przeciwnik ma jednostki z 2-3 punktami ataku. W takich kolunach przeciwnik musi skorzystać z magii lub dostawić kolejną jednostkę jesli chce ubić naszego wampira.

Wampirzy Lord jest bardzo dobrą jednostką, dla której warto iść w 6 punktów mocy. Może skutecznie tankować kolumny gdzie przeciwnik ma 4-5dmg i z pewnością przyciąga uwagę przeciwnika, pozwalając zaatakować innymi kolumnami (lub je odciążyć w zależności od sytuacji). Osobiście Wampirzy Lord jest jedną z moich ulubionych jednostek w szeregach Necro.

W sumie obydwa wampiry są dosyć defensywnymi jednostkami i powinny mieć dużo hp. Same z siebie dużo obrażeń specjalnie nie zadają, patrząc na ich koszt oczywiście, bo 4dmg w przypadku Lorda to sporo (chociaż dla porównania Oszalały Cyklop z Twierdzy ma 2x4dmg za 7 koszta i niewrażliwość na odwet!, To jest moc!).

Jedynym minusem wampirów jest to, że rzadko wypadają z packów :( Mam 14level i tylko 1 Rycerz w talii i żadnego Lorda.

DjTechShadow
10-07-2012, 11:24 PM
Moim zdaniem karty są dobrze zbalansowane.

nitras
10-11-2012, 08:38 AM
Wampirzy Lord ma trochę za duży drenaż życia jak na koszta.
Posiadając 4 ataku, 3 odwetu i 8 życia ma za dobre umiejętności pasywne.
Dla porównania jednostka imperium "Imperialny Strażnik" którego koszt jest mniejszy tylko o 1 nie ma nic co mogło by wspomóc ci w grze(chyba że obsadzisz go postaciami leczącymi, a te obsadzisz jakimiś dobrymi defami, ale to już koszt ponad 20.

DjTechShadow
10-11-2012, 04:44 PM
ale posiada szarżę, która kosi, nie oszukujmy się, gdy z tyłu posiada leczącego chara ciężko się przebić przez tę osłonę.

nitras
10-11-2012, 06:40 PM
Nie tak trudno się przebić wystarczy jedno dobre zaklęcie i kładziesz całą defensywę Imperium(Oberwałem z ognistej burzy i kuli ognia w jednej turze).
Szarża działa, ale chyba w wypadku nowych graczy lub bardzo lategajmowej rozgrywki, gdzie wszyscy tylko wystawiają a nikt nie niszczy.

DjTechShadow
10-11-2012, 07:24 PM
Czary działają w obie strony czyli na wampirów też, więc słaby argument, tym bardziej że Necro nie dysponuje czarami ognia.

F4eaky
10-11-2012, 10:27 PM
Jak dla mnie, karty są dobrze zbalansowane, nic dodac, nic ująć :)

nitras
10-12-2012, 07:42 AM
Spele które mogą ci wyczyścić stół grając Necro.
http://www.duelofchampions.pl/images/monsters/komu_bije_dzwon.jpg

http://www.duelofchampions.pl/czar-Tsunami.html

http://www.duelofchampions.pl/czar-Przeklenstwo+Zaswiatow.html

A i jeszcze coś co ostro psuje szyki Imperium:

http://www.duelofchampions.pl/czar-W%B3adca+Marionetek.html

DjTechShadow
10-12-2012, 02:08 PM
Do czego to ma być ? Temat dwóch kart, a ty wrzucasz spelle, które nijak nie mają związku z tematem.

nerysiek
10-12-2012, 02:58 PM
Według Mnie te debaty nie mają sensu. W każdej z nich znajdzie się kilku takich co po prostu widzą szansę na znerfienie czymś co nie grają i żeby wygrywanie stało się dla nich prostsze. Patrząc po niektórych wypowiedziach równie dobrze ktoś by mógł wyskoczyć z argumentem, że regeneracja u niektórych jednostek w Przymierzu jest za duża :rolleyes:

Nisevaros
10-12-2012, 03:18 PM
Według Mnie te debaty nie mają sensu. W każdej z nich znajdzie się kilku takich co po prostu widzą szansę na znerfienie czymś co nie grają i żeby wygrywanie stało się dla nich prostsze. Patrząc po niektórych wypowiedziach równie dobrze ktoś by mógł wyskoczyć z argumentem, że regeneracja u niektórych jednostek w Przymierzu jest za duża :rolleyes:

Hej,

Oczywiście można by doszukiwać się tego typu "manipulacji" w uwagach graczy. Niemniej nawet wśród komentarzy, które mają na celu jedynie przyniesienie korzyści dla konkretnej grupy graczy można znaleźć opinie naprawdę godne uwagi. Dlatego też nie dyskredytowałbym wszystkich sugestii zakładając z góry, że gracze nie są obiektywni. Debata polega właśnie na tym, że pojawiają się racje z różnych stron, a na takiej różnorodności opinii najbardziej nam zależy. Co więcej, uważam (a mój pogląd opieram na dotychczasowych spostrzeżeniach), że większość z Was po prostu dba o rozwój MMDoC. Jesteśmy Wam za to naprawdę wdzięczni i w tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować Wam, w imieniu moim i całego zespołu Duel of Champions, za Waszą ogromną pomoc i wsparcie !

Do czego to ma być ? Temat dwóch kart, a ty wrzucasz spelle, które nijak nie mają związku z tematem.

Faktycznie wydaje się, że akurat ta wypowiedź nie ma związku z tematem. Poczekajmy jednak, ponieważ być może jej twórca zawarł w niej jakieś bliżej nieokreślone przesłanie... ;)

Kuackillah
10-12-2012, 03:40 PM
powiem tak na kzda akcje jest reakcja i było juz mase OP wliczajac nawet laststanda na spellhero w twierdzy czy teraz negral i szybko mozna było to tak naprawde zniszczyc da sie kazdy deck pojechac innym deckiem wystarczy tylko dobra taktyka i dobór kart ja osobisie gram 3 deckami bo mi sie nudzi granie inferno na rushu wtedy przełączam na necro bardziej daje do mysleni a później na twierdze, płacza najczesciej ci którzy albo mało graja i nie maja taktyki lub Ci ktrym przeszkadzają dane karty i starają się je szybko znerfować żeby były nie uzyteczne