PDA

View Full Version : Nieprawidłowe działanie zaklęcia Blizzard

gewloh
09-20-2012, 12:33 PM
http://www.duelofchampions.pl/images/monsters/zamiec.jpg

OPIS PROBLEMU
Zaklęcie blizzard nie przeskakuje na jednostki obok zaklętej, jeśli ta zginie na skutek tego zaklęcia. Zamiast tego trafia na nasz cmentarz.

SPOSÓB REPRODUKCJI
Obok siebie stoją jednostki z 3 punktami życia i 4. Blizzard zostaje rzucony na jednostkę z 3 punktami życia. Po zmianie gracza Blizzard nie przenosi się na jednostkę z 4 punktami życia stojącą obok i trafia na cmentarz.

ZAŁĄCZNIKI
Mogę nagrać film na treningu, jeśli będzie trzeba :]

PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE
Wydaje mi się, że zaklęcie to powinno działać tak, jak podczas zamkniętej bety, czyli nawet po zabiciu zaklętej jednostki powinno przeskakiwać na jednostki sąsiadujące. W opisie karty nic się nie zmieniło, więc uważam obecne działanie za bug.

DjTechShadow
09-20-2012, 01:26 PM
Działanie jest dobre, przeskakuje na inne stworzenie jeśli zostanie ono przy życiu. Dlatego jest napisane (o ile to możliwe).

gewloh
09-20-2012, 02:05 PM
W zamkniętej becie też tak było napisane, a pomimo tego zaklęcie przeskakiwało na inne jednostki po śmierci zaklętej. W takim razie który sposób działania jest prawidłowy?
Wydaje mi się, że "(o ile to możliwe)" odnosi się do tego czy w sąsiedztwie stoją inne jednostki, na które może przeskoczyć zaklęcie.

h0jny
09-20-2012, 02:14 PM
Muszą być spełnione 2 warunki żeby karta zadziałała.

jednostka na którą rzucany jest czar musi mieć 4+ hp (aby przeżyć jedną turę)
obok musi się znajdować jakaś inna jednostka w linii poziomej lub pionowej (po ukosie nie przeskakuje) jako ciekawostka, czar ten również przenosi się na nasze jednostki, jeśli niema wrogiej obok a jest możliwość przeskoku

jeśli zostanie użyte na jednostkę do 3 hp po prostu zadziała jednorazowo, po czym idzie na cmentarz.

Ch3rryAC
09-20-2012, 02:38 PM
Skoro tak, to powinna być adnotacja, że Zamieć znika, jeżeli dane Stworzenie nie przeżyje. Tym bardziej, że w Closed Becie karta działała inaczej i nikt wtedy nie narzekał na niezgodność z opisem karty.

gewloh
09-20-2012, 03:49 PM
Właśnie tego chcę się dowiedzieć: który sposób działania jest prawidłowy. Obecny czy ten z zamkniętej bety. Poza tym, tak jak Ch3rry napisał, nie ma żadnej adnotacji o tym, że zaklęcie zniknie.

mrseev
09-20-2012, 10:42 PM
Zamieć powinna przeskakiwać nawet jezeli jednostka umrze. Inaczej ta karta nie powinna być w żadnym wypadku rarem. Działanie z zamkniętej bety było poprawne, nie wiem czemu ktoś to zmienił.

h0jny
09-20-2012, 10:45 PM
Czytajcie ze zrozumieniem,

Zaklęcie na stworzenie. Efekt stały:
Na początku każdej tury zadaje 3 punkty obrażeń zaczarowanemu stworzeniu, a potem (jeśli to możliwe), Zamieć atakuje sąsiednie istoty, wybiera losowo.

pisze wyraźnie na początku tury 3 dmg, jeśli ma możliwość to przeskakuje, jeśli niema możliwości to zostaje i zadaje dalej, gdy karta zginie, karta znika, co w tym nielogiczne dla was?

prostując....

zadaje 3 punkty obrażeń zaczarowanemu stworzeniu, a potem (jeśli to możliwe) czyli po zadaniu dmg jeśli nadal jest na stole to skacze.

Ch3rryAC
09-21-2012, 06:47 AM
@h0jny: Dla nas nielogiczne jest to, że ta karta z dokładnie tym samym opisem przez ponad miesiąc działała inaczej i nikt nie zgłaszał uwag co do jej działania.
Teraz nagle karta została osłabiona bez żadnej wzmianki w Patch Notes, zmiany opisu na karcie, bądź jakiegokolwiek komentarza ze strony deweloperów.

W związku z powyższym, chcielibyśmy usłyszeć potwierdzenie od twórców gry, że nowy sposób działania karty jest prawidłowy.

h0jny
09-21-2012, 09:18 AM
wiesz wydaje mi się że przez cały czas trwania ob działała ona poprostu nieprawidłowo (patrząc na opis) i teraz to zmienili, ale fakt powinno to być w Patch Notes wypunktowane

Berbeluchy1
09-21-2012, 11:38 PM
Teraz, po becie, owa karta wogóle nie działa zgodnie z opisem. Użyłem jej w walkach około 6-7 razy (teraz w otwartej becie) i tylko raz przeskoczyło o dziwo do przylegającego stwora, nawet nie wiem czemu. Dla ciekowości raz walczyłem z przeciwnikiem, który użyłem tej karty na moim potworze, który stał w samym rogu pola bitwy OSAMOTNIONY i bach, zamieć ponownie na nim pozostała.

A z opisu nic nie wynika, że zaczarowany stwór musi przeżyć, tylko

gewloh
09-22-2012, 12:37 PM
Bo Zamieć powinna zostać na stworze, jeśli obok niego nie ma bezpośrednio sąsiadującego innego stwora. Ja czekam na odpowiedź twórców gry, bo chcę wiedzieć, jak w końcu ma to zaklęcie działać. W chwili obecnej jest ono według mnie kompletnie nieopłacalne, natomiast mechanika z zamkniętej bety była bardzo przydatna przeciwko przeciwnikom wrzucającym mnóstwo tanich jednostek.

h0jny
09-22-2012, 12:48 PM
Dalej nie rozumiem czego wy nie rozumiecie :p

Puszczasz zamieć

jeśli stwór ma więcej niż 4 hp to zadaje mu 3 dmg i przeskakuje dalej
jeśli ma 3 hp lub mniej zadaje mu dmg i idzie na cmentarz razem z kartą na którą rzuciłeś
jeśli ma więcej niż 3 hp a niema żadnej jednostki obok (w pionie lub poziomie) zostaje na karcie i w następnej rundzie zada kolejne 3 dmg i tak ciągle aż stwór zginie.

więc karta działa normalnie i opis jest prawidłowy, natomiast złe działanie było w CB.

jak już wcześniej pisałem.

zadaje 3 punkty obrażeń zaczarowanemu stworzeniu, a potem (jeśli to możliwe) czyli po zadaniu dmg jeśli nadal jest na stole (stworzeniu które przeżyło atak o ile przeżyło (miało 4 hp lub więcej) to skacze.

wszystko czarno na białym -.-

gewloh
09-22-2012, 04:02 PM
To ty nie rozumiesz tego, że my rozumiemy działanie karty... Widać, że nie grałeś w zamkniętej becie, bo nie masz zielonego pojęcia o co nam cały czas chodzi. Twórcy nigdzie nie mówili o tym, że Zamieć ma teraz inną mechanikę, więc obecny stan rzeczy to ewidentny bug. A jeśli to nie jest bug, to chcę zobaczyć potwierdzenie od developerów.

h0jny
09-22-2012, 04:06 PM
To nie jest bug, tylko brak adnotacji w patch note na temat poprawnego działania tej karty :)

mrseev
09-22-2012, 08:46 PM
To niestety jest bug. Karta jest Rarem, a jej działanie nazwałbym pospolitym uncommonem.

Powinno zmienić się jej działanie, koszt, albo rzadkość.

h0jny
09-22-2012, 09:10 PM
3 za spell co zadaje 3 dmg co ture to dla Ciebie za dużo?

gewloh
09-23-2012, 02:09 PM
Pokaż mi jakąkolwiek wypowiedź twórców o zmienionym działaniu i dopiero wtedy mów, że brakuje adnotacji w patch notes. No chyba, że ty jesteś ukrytym jednym z nich :)

Archilus5
09-23-2012, 02:54 PM
Na karcie jest napisane, że na początku każdej tury zadaje 3 pkt obrażeń, a potem przeskakuje, jak dla mnie znaczy to, że jak ubije jedną to przeskakuje na sąsiednią (o ile jest to możliwe, czyli o ile jakaś sąsiednia karta jest)

h0jny
09-23-2012, 03:16 PM
o ile możliwe czyli po zadaniu dmg karta nie zeszła z stołu (wszystkie cc schodzą razem z kartą stworzenia kiedy ta ginie)

gewloh
09-23-2012, 08:20 PM
W takim razie wytłumacz mi dlaczego spell Contagion (zakażenie) przeskakuje na sąsiadujące jednostki nawet po śmierci jednostki, na której się aktualnie znajdował, a opis na obydwu kartach jest taki sam.

http://www.duelofchampions.pl/images/monsters/zakazenie.jpg

h0jny
09-23-2012, 08:26 PM
z tego co pamiętam ta karta co turę zmienia target, i niema możliwości żeby target zginał w tej samej turze

gewloh
09-23-2012, 08:33 PM
Jeśli jednostka ma 1hp i dostaje licznik trucizny, to ginie w tej samej turze, w której zaklęcie przeskakuje na sąsiada.

Ok, ale na ciebie nie ma mocnych. Ja czekam już tylko na wypowiedź twórców.

h0jny
09-23-2012, 08:34 PM
Ok, na ciebie nie ma mocnych. Ja czekam już tylko na wypowiedź twórców.

A źle mówię?

Blastofek
10-05-2012, 03:34 PM
Ta karta powinna przeskakiwac na inna jednostke nawet jezeli zabije wczesniejsza - nie jest napisane ,ze karta idzie do graveyardu po smierci jednostki.
Prawidlowo dzialala ta karta w Closed Beta - teraz nie dziala tak jak powinno.

Wiec prosze Cie, h0jny - nie mieszaj. Ta karta ma dzialanie tak jak Contagion - przeskakuje nawet po smierci.

Bacz
10-07-2012, 02:10 AM
Dokładnie tak było w CB Blizzard przeskakiwał na inne stworzenie nawet jak zabił poprzednie, oczywiście o ile była jakieś stworzenie obok. Dla mnie to jest bug i narazie wywaliłem te karty z talii (niestety).

mortis3mortis
12-24-2012, 08:16 PM
Jedyne wytlumaczenie tego takie ze w silniku gry pewnie jest kolejnosc
dmg>karty>dmg z infecta

wiec blizz zada dmg, stwwor umiera, karta spada i nie idzie juz dalej

a zakazenie
dmg nie ma>karta przeskakuje>wchodzi dmg z infecta i zabija jednostke