PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 3: Komu Bije Dzwon

Nisevaros
09-04-2012, 03:45 PM
Witam,

Następną kartą, która trafia pod "ostrzał" graczy jest następujące znane zaklęcie: "Komu Bije Dzwon". Zaklęcie to ma niezwykłą siłę i na pewno zostało już umieszczone w wielu podstawowych taliach. Dajcie znać, jeśli uważacie, że karta ma zbyt wielką moc lub gdy sądzicie, że jest ona idealnie dopasowana do warunków gry i nie należy nic w niej zmieniać.

Ponownie przypominam, że po zakończeniu każdego tygodnia każda z debat zostaje podsumowana, a jej wyniki są przesyłane do twórców gry. Wszystkie zamieszczone sugestie graczy są brane pod uwagę podczas poprawiania MMDoC oraz zrównoważania frakcji.

Komu Bije Dzwon

http://www.alchemicdream.com/mmdoc/carddebate3.PNG

Podsumowanie waszych wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty "Oprawca" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/711225-Karciane-quot-Debaty-Wtorkowe-quot-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2-Oprawca).

Khaeldorn
09-04-2012, 04:14 PM
To niezła karta, zwłaszcza jak ktoś potrafi kombinować :)
Osobiście uważam że jest nieco za mocna, tzn powinna kosztkować 6 zasobów i wymagać 6 pkt magii.

DjTechShadow
09-04-2012, 06:44 PM
Karta pomocna lub wprost przeciwnie, zależy jak na to patrzeć. Moim zdaniem dzięki niej można pokonać szybko rushujące pod def Heaven w ostatniej chwili, lub gdy przeciwnik zdobywa zbyt długą sytuację w polu. Wymagania ok, ale jednak koszt wystawienia podniósłbym o 1 mana.

r3tsa
09-04-2012, 07:23 PM
Jest okej biorąc pod uwagę, że magia pierwotna jest chyba najrzadziej spotykaną u obecnych bohaterów.

Hydroopl
09-05-2012, 12:33 AM
No niezbyt, zmiana w inferno zwiększyła liczbę najczęściej spotykanych bohaterów w inferno. Jest w miarę zbalansowana, szczególnie, że można to zdispelować - ongoing spell, a nie fortuna czy karta o natychmiastowym działaniu pokroju armageddon

mrseev
09-05-2012, 03:02 AM
Dla mnie karta jest idealna. Niczego bym nie zmieniał. Mocna, a jednocześnie łatwa do skontrowania/zareagowania.

Eonito
09-05-2012, 08:21 AM
W teorii karta świetna, ale w praktyce to raczej rzadko jest spotykana. Jak na czar jest strasznie sytuacyjna. Jest dobra gdy przeciwnik zalewa nas swoimi jednostkami czy mamy mało hp. Jednakże opóźnione działania daje przeciwnikowi spore pole do skontrowania nas lub po prostu wykonczenie nas zanim karta zacznie działać.

Przeciwko rushującym deckom sprawdza się według mnie też raczej średnio. Raz, że musimy ją mieć w ręce, a dwa to, że przeciwnik, w swojej turze obstawi puste linie by nas wykończyć, na co może sobie pozwolić, bo prawdopodobnie ma sporo więcej hp niż my.

Według mnie ta karta ma sens jedynie w specjalnych kombo deckach pokroju last standa, w innych przypadkach lepiej jest użyć tańszych kul ognia czy gejzerów.

Blastofek
09-05-2012, 09:57 AM
Ta karta jest jak najbardziej OK.
Armageddon dziala odrazu dlatego ma 6zasobow i 6magii. Komu Bije Dzwon ma 5, poniewaz karta zadziala dopiero w nastepnej turze - a w tym czasie nie oszukujmy sie - mozemy zostac pokonani.

PMM
09-05-2012, 11:01 AM
A wg mnie powinnien mieć wymóg magii 6, koszt bez zmian..

Zwiększenie poziomu magii związane jest z tym, żeby przeciągnąć moment w którym można zagrać kartę. Działa to na korzyść przeciwnika, który ma jeszcze do tego czasu szansę na zaatakowanie i zredukowanie ilości punktów bohatera (z tą kartą). Dzięki temu ta jedna karta nie rozstrzyga od razu całego spotkania.

Blastofek
09-05-2012, 04:40 PM
PMM - debata polega na tym by nie mowic "wedlug mnie" ,"jestem na tak". Jak sie w debacie wypowiada to trzeba uzasadnic swoj wybor.
Dlaczego wedlug ciebie wymog magii jest podwyzszony?