PDA

View Full Version : [ZAKOŃCZONY] Sondaż - Najsilniejsza frakcja

Nisevaros
08-22-2012, 05:17 PM
Witam,

Zgodnie z prośbą społeczności otwieram nową dyskusję na temat siły konkretnych frakcji. W związku ze zmianami w balansie niektórych kart poprzedni wątek, a także ankieta zostają zamknięte. Odpowiedzi na poruszane tam sprawy możecie zamieszczać w tym tematcie.

Poprzednie wypowiedzi, nieaktualny już sondaż oraz wasze wcześniejsze porównania siły frakcji znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/689947-Sonda%C5%BC-Najsilniejsza-frakcja/page5).

Serdecznie zapraszam do dalszej dyskusji. :)

r3tsa
08-22-2012, 05:31 PM
Najsilniejsze decki jakie widziałem to Przystań i Twierdza.

Morgotheron2012
08-22-2012, 05:50 PM
Balans się znacznie poprawił, wcześniej trochę twierdza była zbyt silna. Chyba inferno nadal jest silne, dzięki mocnemu atakowi.

r3tsa
08-22-2012, 07:53 PM
Ta i rozbija się o kilka twardych kontr.

Hydroopl
08-22-2012, 09:07 PM
Imo necro ma olbrzymi potencjał, problem jest w kartach common - używając pozostałych otrzymuje olbrzymie możliwości ofensywne i nieskończoną armię. Ostatnio inferno praktycznie w ogóle nie widzę, dalej są te same problemy - odwrotnie jak do necropolis. Twierdza? Enrage dalej potrzebuje reworku. Haven - Sandalphon potrzebuje nerfa, dodatek do many umożliwia zbyt szybkie rushe i kombinacje, o szkołach magii z tym powiązanych nie wspominając. Dalej brakuje czegoś co by zdejmowało infecta- a będzie stanowić to problem.

Herosi- magów nikt nie używa, skoro jedna szkoła została zabrana dobrze by było gdyby mieli 20 hp

Zapowiadana najbardziej op frakcja - necro, jak nie teraz to po becie

hunteriarz
09-15-2012, 12:56 PM
Czerwone karty sa OP bez sensu to jest duzo silniejsze niz inne frakcje ;/

h0jny
09-16-2012, 01:57 PM
Niema czegoś takiego, jak silny deck, tak jak w grach mmo niema postaci która jest najlepsza bo jest i tyle, liczy się dobranie kart+umiejętności gracza, umiejętność przewidywania jak i planowania, no i oczywiście jakiś % szczęścia.

Vorimas
09-16-2012, 02:25 PM
(Opinia kogoś, kto gra od dwóch dób :p)
4) Twierdza wygląda groźnie, ale z tego co widziałem to obecnie najsłabszy (względnie) deck. Enrage jest mechaniką na której trudno polegać. Hero na kocie wymiata.

3) Przystani wziąłem starter nie wiedząc wcześniej nic o grze; na początku sprawowała się bardzo dobrze, ale na wyższych poziomach gry przestała dawać radę, nawet z dodatkowymi kartami. Według mnie, ten deck ma za słaby atak. Rozumiem, że w jego designie chodzi o obronę, a brak ataku mają rekompensować instanty/fortuny. Ale to brzmi dobrze tylko w teorii, w praktyce się nie sprawdza.

2) Nekropolia wygląda bardzo ok. Jednym większym problemem są słabe wczesne tury (któryś z przedmówców o tym wspomniał chyba). Najsilniejszy deck z jakim miałem nieprzyjemność walczyć do tej pory to właśnie nekropolia ze specjalizacją na zatruwanie + Nergal jako hero. Infect jest bardzo dobrą mechaniką, zawsze przydatną.

1) Inferno pierwsze, ale o włos. Po otwarciu wszystkich boosterów jakie miałem, okazało się że tutaj mam najlepsze karty, więc kupiłem startera i przerzuciłem się z przystani. Ten deck ma obecnie dobry "feel" - fajnie się nim gra, trudno mi to opisać precyzyjniej. Być może to faktycznie znaczy, że jest OP ;).

DjTechShadow
09-16-2012, 03:52 PM
Jeśli chodzi o początki gry to Inferno na 1 miejscu, jednak w dalszej etapie gry i po uzbieraniu talli mocnej Heaven jest nie do przebicia, ew mage twierdza (gram od początku closed beta) także mam porównanie, Necro stało się talia optymalną jednak early leży, ale nadrabia late :)

DarkDragonAC
09-16-2012, 07:02 PM
Powinna być jeszcze opcja "Są równe, tylko trzeba umieć umiejętnie grać." :P

Eonito
09-16-2012, 07:23 PM
Nie wiem jaki jest stosunek poszczególnych frakcji w 500+ elo, ale stawiam, że na te 46 osób co najmniej połowa z tych osób osiągnęła ten próg dzięki inferno. Silne, tanie jednostki robią swoje. Może i mają mało hp ale gdy przeciwnik wystawi 2 niszczyciele... Po za tym te mordercze kule ognia. I co najgorsze tania inwigilacja ręki przeciwnika (Zrządzenie losu i rozpadlina chaosu), która potrafi rozwalić całą taktykę gry.

Na drugim miejscu daję swoje Necro, bo niby nie jestem usatysfakcjonowany swoim deckiem (gdzie są moje ukochane arcylisze i wampiry :(), ale jakoś dobiłem do tego 500 elo. Jednostki z infekcją spisują się teraz całkiem nieźle, bezcielesne także są ciekawą alternatywą.

Na trzecim miejscu Przystań. Chociaż ona z czasem, podobnie jak Necro, po zdobyciu lepszych kart powinna być konkurencyjna.

Nisevaros
09-17-2012, 01:55 PM
Witam,

Powinna być jeszcze opcja "Są równe, tylko trzeba umieć umiejętnie grać." :P

Dlatego właśnie zmieniłem format ankiety na taki, w którym można zaznaczyć więcej niż jedną opcję. Zaznaczenie wszystkich odpowiedzi może się równać właśnie z taką odpowiedzią. ;)

Dzięki za wszystkie nowe uwagi dotyczące balansu siły frakcji. Zostały one podsumowane i przekazane twórcom gry.

Jednocześnie serdecznie zapraszam do dalszej dyskusji...

PMM
09-18-2012, 07:28 AM
Tak jak pokazuje sondaż - inferno jest najmocniejsze. Koszt jednostek + czary i takie karty jak "Pustoszyciel" z 6/4/4 za koszt zaledwie 4 punktów.
By the way: jak jeszcze przeciwnik ma bohatera, który może zadawać obrażenia / lub zwiększać atak to Pustoszyciel jest prawie nie do ruszenia. Skoro ma taki wysoki atak to przynajmniej powinien mieć hp na poziomie max 3, albo zmniejszoną siłę do 5.

h0jny
09-18-2012, 10:00 AM
Inferno jest mocne tylko w early game (na kontach do 20-25lvla) gdy już masz 25+ mase kart, i dużo możliwości robienia decków jak i rarów, inferno w tedy nie jest tak mocne jak się wydaje, z bardzo prostej przyczyny, oni nie mają praktycznie w ogóle jednostek które wytrzymują więcej niż jedną ture, problem low lvlowych acc jest to że nie mają czym grać, więc fakt faktem sile ataku inferno ciężko się oprzeć i ją kontrować, osobiście uważam że na low lvlu twierdza opiera się im najlepiej, ze względu na tanie jednostki z duża ilością hp, jeśli chodzi o late game i high lvlowe acc przystań jest w stanie zrobić nieśmiertelny deck, a necro w pełni kontrolować planszę. Ale tak jak mówiłem i podkreślam, wszystko zależy od ilości posiadanych kart na koncie i ich jakości

DjTechShadow
09-18-2012, 10:44 AM
Dokładnie, h0jny ma racje, tak samo było w zamkniętej becie, każdy na inferno narzekał, że op, ale gdy większość zbudowała konkretne talie to inferno przestało sprawiać jakiekolwiek problemy i zdaje się, że tak będzie tutaj, dodam jedynie, że inferno tak czy siak ma za mocne karty łutu szczęścia. Bo jak to jest, że za 2 pkt many może mi zajrzeć w talię i wyrzucić najlepszą jednostkę? Porażka.

r3tsa
09-18-2012, 10:56 AM
Ta karta kosztuje 3 many i 3 fortuny i jest unikatem, osobiście wyrzuciłem ją z talii. :X To jest gamebreaker tylko przeciw combo deckom, teraz dużo ludzi nie ma nawet 4 kart które chciałbym wyrzucać. :X

Chyba, że miałeś na myśli twist of fate?

DjTechShadow
09-18-2012, 10:58 AM
Twist of fate.

Ch3rryAC
09-18-2012, 11:12 AM
Inferno jest słabe jak wszyscy mają dobre karty?
Być może, ale po utracie 1000 seali co 5 leveli i tak najbardziej opłacalne jest zacząć grać inferno i na 20 lvlu zmienić bohatera na inną frakcję.

Hydroopl
09-18-2012, 11:14 AM
Dokłądnie, h0jny ma racje, tak samo było w zamkniętej becie, każdy na inferno narzekał, że op, ale gdy większość zbudowała konkretne talie to inferno przestało sprawiać jakiekolwiek problemy i zdaje się, że tak będzie tutaj, dodam jedynie, że inferno tak czy siak ma za mocne karty łutu szczęścia. Bo jak to jest, że za 2 pkt many może mi zajrzeć w talię i wyrzucić najlepszą jednostkę? Porażka.
Spytaj graczy necro, co mogą zniszczyć każdą jednostkę bez wględu na HP w 3 sposoby

h0jny
09-18-2012, 11:38 AM
Inferno jest słabe jak wszyscy mają dobre karty?
Być może, ale po utracie 1000 seali co 5 leveli i tak najbardziej opłacalne jest zacząć grać inferno i na 20 lvlu zmienić bohatera na inną frakcję.

już tego niema, bynajmniej u mnie tylko za przejście całej kampani jest 1000 sealów a tak to 100 za lvl i tak od ponad 20 lvli

DjTechShadow
09-18-2012, 11:41 AM
Napisał, że "po utracie" czyli nie ma tego ;p

Hydroopi a konkretniej ?

Hydroopl
09-18-2012, 02:59 PM
Napisał, że "po utracie" czyli nie ma tego ;p

Hydroopi a konkretniej ?
Banshee, death seal, soulreaver. I dalej istnieje broken Atropos z nielimitowanym wskrzeszaniem z shadow image i po wskrzeszeniu samego Atroposa (chodzi o wielokrotne wystawianie go na pole bitwy)

DjTechShadow
09-18-2012, 03:02 PM
Nie wiedziałem co masz na myśli pisząc tamtego posta, teraz już wiem o co chodzi, racja - sam tak postępuję ale jednak trochę w inny sposób :)

Hydroopl
09-18-2012, 06:32 PM
Nie wiedziałem co masz na myśli pisząc tamtego posta, teraz już wiem o co chodzi, racja - sam tak postępuję ale jednak trochę w inny sposób :)
Dlatego moim skromnym zdaniem necro jest przegięte. Żadna frakcja nie ma tylu narzędzi do usuwania high tierowych kart, a w razie co spam graveyardów do najmocniejszych po zużyciu swoich. Łącząc to z week of emerald (+2 hp) powodzenia życzę grającym przeciw takiemu vamp lordowi (lighting bolt zadaje 6 dmg). Ponadto szkoły magii earth+water, water+dark (curse of netherworld all the way+ geysers) i stackujące się infecty... No jeszcze incorporeal na początku to dosyć duża przewaga przeciw haven, inferno. Jeżeli ma się karty to nie trzeba nawet zbytnio myśleć bo przecież można przywrócić wszystkie stracone z poprzedniej tury (u mad tsunami/whom bells toll/armageddon users?). Light dalej jest słabą szkołą magii w porównaniu z bonusami water i earth (4 magii za 2 dmg? podczas gdy geyser za 3 potrafi zmienić wczesną grę?). Lighting speed jest sytuacyjny, bless słabszy od icy weapon, ressurect (nawet nie mówię jak bardzo jest to słaba karta w stosunku do jej rzadkości; jeżeli ktoś chce dać ten argument+ koszt). Air jest dosyć ciekawą opcją, niszczarki+ unieruchamianie grup jednostek, a ponadto czasem dobry grupowy dmg

DjTechShadow
09-18-2012, 06:40 PM
Miałbym prośbę, skoro jest to Polski dział to moglibyście pisać po Polsku i nazwy czarów itp? Ciężko mi się wypowiadać czasami i najzwyczajniej nie chce gdy mam sobie coś tam tłumaczyć, albo zastanawiać się. Polski dział to może piszmy po Polsku, a jest Global gdzie można po Angielsku.

Hydroopl
09-18-2012, 06:58 PM
Miałbym prośbę, skoro jest to Polski dział to moglibyście pisać po Polsku i nazwy czarów itp? Ciężko mi się wypowiadać czasami i najzwyczajniej nie chce gdy mam sobie coś tam tłumaczyć, albo zastanawiać się. Polski dział to może piszmy po Polsku, a jest Global gdzie można po Angielsku.
Nie każdy ma polską wersję, a dosyć często nie zamierzam się domyślać jaką "alternatywną wersję" dał tłumacz podczas przekładu

DjTechShadow
09-18-2012, 07:05 PM
To jaki problem by ją zainstalować ?

Hydroopl
09-18-2012, 07:39 PM
To jaki problem by ją zainstalować ?
Powinieneś zapytać dlaczego nie chcę instalować, a nie czy jest problem. W większości gier sieciowych pozostawia się angielskie nazwy z jednego prostego powodu- używa się ich wszędzie, w tym zagranicznym forum gdzie jest masa porad i decków

DjTechShadow
09-18-2012, 07:57 PM
Ale to nie oznacza już aby pisać w Polskim dziale po Angielsku.

h0jny
09-18-2012, 08:22 PM
Osobiście mi to nie przeszkadza, ale zgadzam się z shadowem, 99% graczy na pl comunity, gra na pl cliencie, ci co grają na eng powinni w pewnych sprawach wypowiadać się na forum eng,

Hydroopl
09-18-2012, 08:24 PM
Ale to nie oznacza już aby pisać w Polskim dziale po Angielsku.
Żartujesz sobie prawda? Nazwy oryginalne są używane wszędzie i nie widzę w regulaminie "w polskim dziale nie można używać angielskich nazw kart". Jeżeli masz z tym problem to stwórz dla nowicjuszy tłumaczenia polsko-angielskie, bo jednak gra nie ogranicza się wyłącznie do polskiego community. Swoją drogą to nie miejsce na takie dyskusje

Nisevaros
09-18-2012, 08:35 PM
Witam,

stwórz dla nowicjuszy tłumaczenia polsko-angielskie

Aby nieco uspokoić dyskusję dodam, że to całkiem dobry pomysł. Myślę, że jeśli ktoś wyrazi chęć stworzenia takiej listy tłumaczeń to z wielką przyjemnością przykleję dany wątek. W ten sposób wszyscy na forum będą w stanie zrozumieć o czym mowa, a gracze używający wersji angielskiej będą mogli spokojnie używać angielskich form. Dany wątek mógłby także zawierać inne tłumaczenia, np. skróty stosowane na forum. Wielu graczy zgłaszało już problemy ze zrozumieniem niektórych postów. :)

Swoją drogą to nie miejsce na takie dyskusje

Tu się zgodzę w zupełności... :rolleyes:

Bardzo proszę o dalszy kontakt w tej sprawie poprzez PM.

Dziękuję też za wszystkie uwagi odnośnie zrównoważenia frakcji. :)

Muerte79
09-19-2012, 06:38 PM
Po półtora miesiąca nie grania, wracam i z chęcia spoglądam na "poprawiony" Duel. Gram kilka partyjek kontra Necro, Heaven (sam gram Necro). Ale w końcu trafiłem na Inferno i się pytam gdzie ten balans ? Przeciez ta frakcja dalej jest OP i bezmózgowiec potrafi tym wygrać. Nic nie zmienione chore tanie krity, poparte spaleniami i mobilnością. Nie wiem, może nie mam zasobu kart (bo nie mam otworzyłem tylko 3 paczki) i są jakieś sztuczki w Necro które pozwalają się przeciwstawić. Bez mrógnięcia okiem, frakcja inferno jest najsilniejsza.

DjTechShadow
09-19-2012, 06:50 PM
Widocznie masz bardzo słabe karty, bo obecnie średnią talią Necro da radę wygrać z Inferno.

r3tsa
09-19-2012, 07:18 PM
Denerwuje mnie inferno, silne early za to zerowe late Oo

gignasiak123
09-21-2012, 07:30 AM
dokładnie z początku inferno wydaję się silne ale po uzbieraniu konkretnej talii wydaję mi się że twierdza heaven jest mocniejsze

owa-ll
06-29-2013, 09:06 PM
Przystań to masakra, niech twórcy coś z nią zrobią.!!! Ja rozumiem że się leczy ale na razie to wygląda tak że nie zdążę się nawet wyleczyć i już gine. Ta frakcja nie ma żadnych szans na wyższym poziomie z inną. Gdyby nie to że trafia na tą frakcje u innych graczy to nic bym nie wygrywał. Ta frakcja nie ma nic co by dawało jej jakieś plusy ( leczenie - smiech na sali) a szkoda bo wydaje mi się że to powinna być najważniejsza frakcja jeśli chodzi o heroes

dooshaan
06-29-2013, 09:32 PM
przeciez ten watek niczemu nie sluzy. Mam wrazenie, ze powstal tylko w odpowiedzi na jakis mega-whine, aby powstal dokladnie taki watek. Nawet gdybysmy osiagneli wynik ankiety w 100% wskazujacy na dana frakcje, przy frekwencji 1000 glosow, to o niczym jeszcze nie mowi, duzo wiecej mowia statystyki do ktorych - jak mniemam- developerzy maja dostep. A jak nie maja, to powinni stworzyc system ktory je tworzy. Zrobcie sobie statystykę rozbita na przedzialy elo (0-500, 500-800, 800-1000, 1000-1300, 1300-1500, 1500+), wskazujaca jaki jest udzial kart common/uncommon/rare/epic w rozbiciu na frakcję, uzycie bohaterow i poszczegolnych kart. Jesli kazda karta i bohater znajduje jakies zastosowanie to zwracam wszelkie honory. Podobobnie, jesli jakis bohater w konkretnym setupie sprawdza sie na danym pulapie elo, a na innym doszczetnie zanika. Wowczas widzimy, ze kazda (albo prawie) karta ma jakis sens w tej grze. Z wlasnych obserwacji, nie popartych zadnymi statystykami widze jednak, ze sa dwa rodzaje setupow- decki drogie, ktore sprawdzaja sie na kazdym elo (i te powinny zostac wlasnie takie, skuteczne, w koncu sa drogie, skillowe, cokolwiek) i decki ktorymi gracze graja na wszystkich pulapach elo, tanie jak barszcz i dostepnie po dniu grania, ktorymi mozna wbic 1300 elo, dzieki czemu mamy ich istny zalew, sprawiajacy wrazenie braku balansu. Co za problem pokonac nergala na 4.5.6/1/1, albo nawet 4.5,6/3/1? Dla wielu graczy zaden. Ale dla graczy z mala kolekcja, jedyna opcja jest granie nergalem, albo innym nekrosem, ktory nie wymaga za wiele skilla a przedwszystkim, nie wymaga prawie zadnych konkretnych kart.

Jasne, znajda sie obroncy obecnego stanu rzeczy. "Mozna grac tak, zeby wpasowac sie w granie anty-meta, dzieki czemu meta wyewoluuje w innym kierunku, o to chodzi w karciankach". Jasne, ja to rozumiem, ale jak gracz z mala kolekcja ma grac anty-meta, kiedy to wymaga kosmicznej kolekcji kart, poniewaz najsilniejsza i najliczniejsza rzesza graczy, tworzaca owe meta decki, gra na commonach i uncommonach? Pozostaje mu grac tak jak wszyscy inni, tworzac kolejnego nergala albo podobnego stwora, albo przegrywac, powoli kolekcjonujac karty.

Dodatkowo, wyzywam na pojedynek (do 3 wygranych, aby wyeliminowac draw-luck) kazdego kto stworzy DOWOLNY deck heaven, ktorym wygra z deckiem ktory ja zmontuje na nekro, moze byc najbardziej przegiety i nastawiony anty-nekro, jaki sobie tylko wymysli, z wylaczeniem deckow OTK, ktore bazuja na kartach neutralnych i spellach, ktore mozna zmontowac na kazdej frakcji. Obstawiam, ze jesli ktos sie zglosi, to zglosi sie ten, kto ma 4x WC w kolekcji, co juz samo w sobie jest absurdem. Bo ja moge zlozyc deck bez zadnego rara.

Gralem kiedys hard-corowo PvP w WoWa i GW1. Tam uzasadnienia balansu, stwarzaly chociaz pozór dobrze przemyslanych. Czesto widac bylo umieszczane przez devow statystyki procentowego udzialu danej klasy postaci na danym pulapie zaawansowania, a co wiecej, zdarzaly sie balanse skilli, kierowane na danym pulapie zaawansowania graczy. "Nerfimy to, bo zaburza to balans na ratingu >1000 na magu, gracze wygrywaja dzieki temu gry o wiele czesciej niz druzyny z innymi klasami postaci, na wyzszym ratingu boostujemy w zamian to, bo dopiero tam gracze zaczynaja tego uzywac umiejetnie, a jednoczesnie inne klasy to ogarniaja i nie zaburza to balansu". A takie gry zbalansowac jest o wiele, wiele trudniej, bo tam poza matematyka, dochodzi aspekt refleksu, szybkosci podejmowania decyzji, setupu, gearu i wielu innych czynnikow, ktorych tutaj nie ma! 80% Nergali na ELO <1300, grajacych na common/uncommon? Zrobmy nerf tych kart. Nekro wypada przez to z 1300+? Zboostujmy karty rare, epickie, zadbajmy o lepsza synergie miedzy nimi. Gracze z duza kolekcja i doswiadczeniem w budowaniu talii, powinni miec lepsze decki. Od nowego dodatku, nie gralem ANI RAZU z graczem majacym w talii chociaz jedna nowa epicka kreature w nekro. Z graczem majacym epickiego cyklopa twierdzy gralem RAZ. Jedna sztuka tej karty powinna byc ciekawszym wyborem niz arcylisz, albo lamasu.

BTW. zapowiedziany pomysl zmienienia dzialania week of wild spirit jest super, ale ma jedna wade- to solidny nerf dla sanktuarium, ktore grajac na kreaturach, jesli to tylko mozliwe chyba zawsze wrzuca ten event x4, a wcale jakos glowy nie urywa. Nekro grajace na nie-magikach ma duzo opcji kontroli gry, sanktuarium go nie ma (grajac na stworach nie magicznych, przypominam tym ktorzy zaraz mnie zakrzycza ze maja super kontrole dzieki reloakcji). Mam wrazenie ze te pomysly sa nieprzemyslane, natchnione bezmyslnym narzekaniem graczy na forum.

LukeKozak
06-30-2013, 09:11 AM
Sanktuarium. Ale nie mam takiej opcji w ankiecie.

Jarema03
06-30-2013, 01:57 PM
Ankieta jest tak stara, że chyba nie ma sensu nadal głosować :)
od czasu kiedy powstała weszły w końcu dwa dodatki zmieniające balans gry

Nisevaros
07-09-2013, 03:48 PM
W związku z tym, że w grze wprowadzone zostały pewne zmiany wątek zostaje zamknięty jako nieaktualny.

Serdecznie do udziału w nowym sondażu na forum: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/780146-Sonda%C5%BC-Najs%C5%82absza-frakcja).