PDA

View Full Version : Podstawy zrozumienia decku, czyli nauka budowania dobrej talii.

xluzakx
07-11-2012, 07:42 PM
Przeglądam to forum od jakiegoś czasu, równolegle popylając sobie w gierkę i często widzę pytania odnośnie tego ile kart powinno być w talii, jaki stosunek potworów do czarów, który deck jest najlepszy i inne tego typu. Aktualnie kiedy gra nie działa (albo i działa, ale jest problem z łączeniem się) postanowiłem nakreślić pierwszy polski artykuł na temat zaobserwowanych przeze mnie tajników tej gry. Myślę, że po przeczytaniu tego wielu z was uzyska wiele ciekawych informacji, a jeśli nie to przynajmniej upewni się w tym co sami myśleli. Ale żeby nie było, że poucza was nie wiadomo kto pierwsze napiszę coś o sobie i swojej historii z karciankami TCG.

Nazywam się Przemek, w DoC zacząłem grać niedawno bo jakieś 2/3 tygodnie temu. Aktualnie mam prawie 12 lvl, 90 miejsce w rankingu (poziom około 600). Czy to dużo czy mało, tego oceniać nie będę, ale myśle że jak na zaledwie 80 wygranych pojedynków różnymi taliami to wynik obiecujący. Wcześniej grałem w pokemon TCG, które absolutnie nie ma tutaj wielkiego porównania, astral tournament (bardzo stare TCG online), oraz Yu-Gi-Oh TCG w tzw. „realu”. Ta ostatnia w jakiś mniej lub bardziej bliski sposób była podobna do duel of champions i to z doświadczeń z tej gry czerpałem, budując swoje pierwsze talie tutaj.

Ilość kart w talii

Gdzieś na tym forum pisałem już jakie jest ogólne założenie ilości kart w taliach TCG czyli także Duel of Champions. Podstawowa (choć nie nienaruszalna) zasada ilości kart w talii jest taka, że najlepsze efekty daje posiadanie jak najmniejsze ilości kart. Jeżeli minimum to 50, wtedy warto oscylować niedaleko tej liczby. Dlaczego?
A no dlatego, żeby zminimalizować czynnik losowy przy dociąganiu kart. Mam na myśli sytuacje w której przeciwnik ma przewagę na polu, a karty które masz w ręce nie dają Ci wystarczającej puli możliwości. Wtedy jedynym dobrym założeniem, jest to, że dociągniesz kartę która aktualnie może zmienić oblicze duelu. W wielu karciankach mówi się na to „top decking” czyli dociągnięcie odpowiedniej karty w odpowiedniej chwili. Gdy w talii masz 100 kart to szansa na to jest relatywnie dwa razy mniejsza niż w przypadku gdy masz ich 50. A zauważ, że im dłuższa gram tym prawdopodobieństwo rośnie. Spójrz:

(Przyjmuję sytuację w której bohater i karty eventów są wliczone w całość a wyłączone z dociągu)

Sytuacja po 5 turach:
deck 50 kart : w talii pozostało 33 kart (prawdopodobieństwo wyciągnięcia jednej karty 3,3%)
deck 100 kart : w talii pozostało 83 kart (prawdopodobieństwo wyciągnięcia jednej karty 0,83%)
Sytuacja po 25 turach:
deck 50 kart : w talii pozostało 13 kart prawdopodobieństwo wyciągnięcia jednej karty 7,94%)
deck 100 kart : w talii pozostało 63 kart (prawdopodobieństwo wyciągnięcia jednej karty 1,58%)

Widać więc bardzo dosadnie, że w talii o małej ilości kart szansa w trakcie gry rośnie dużo szybciej, niż w talii „grubszej”. W takim razie znajdzie się ktoś kto zapyta „ale ja mam bardzo dużo silnych kart i chce mieć je w talii, czy to błąd?”
Odpowiedź jest dla większości nieoczywista ale TAK, TO JEST BŁĄD. Wartość talii to nie tylko ilość potężnych kart w środku. Wielu graczy trafie w boosterku epickie karty i wkłada je do talii za samą ich epickość, a nie na tym rzecz polega. Na temat budowania talii będę pisać niżej, na tą chwilę musicie tylko zapamiętać dwie rzeczy:
1. Im mniej kart w talii (w większości przypadków) tym lepiej
2. Nie wszystkie „potężne” karty nadają się do każdej talii, najważniejsza jest synergia i że tak powiem „wielomożliwościowość” talii.

Podstawy budowania talii

Dobra, zakładam że dochodząc do tego momentu zaczynamy rozmyślać o budowie talii mając już jakąś bazę kart (otwarliśmy trochę boosterów czy boxów), a nie zaczynamy z talią startową, bo przecież talię trzeba zbudować lub jak kto woli ulepszyć.
Zacznijmy od tego co już wiemy, czyli typy kart (gram na wersji angielskiej, więc mam nadzieję, że Ci którzy zmienili język na polski jakoś się połapią z moim pół polskim, pół angielskim systemem nazewnictwa):

Karty Bohaterów
Karty Eventów
Karty Potworów
Karty Czarów
Karty Fortuny

Na sam początek zastanówmy się nad dwoma rzeczami, po pierwsze czego potrzebujemy żeby wygrywać, po drugie, czy potrzebujemy wszystkich typów kart. Jedna karta bohatera i pięć kart event to mus konieczny, nie ominiemy tego, ale co dalej?
Poza kilkoma wyjątkami o których może zdąże wspomnieć później, każda talia bazuje na ataku potworów bo to główny czynnik determinujący ilość obrażeń zadawanych w bohatera. Tak więc potwory muszą być.
Czary i fortuny są tylko dodatkami do potworów (to jest reguła, ale jak zwykle czasami ma wyjątki). Jakie są podstawowe różnice między tymi dwoma typami? W używaniu żadne, w efektach ogromne. Najczęściej wyróżniane typy:

Czary:
- Zadaj obrażenia (jednostce, jednostką na danym obszarze)
- karty ekwipunku (podczepiają się pod jednostkę dodając efekt)
- Blokada archetypu jednostki lub pola (np. melee+Archer nie mogą atakować w szeregu)
- Karty użytkowe z różnymi efektami (wskrzeszenie, teleportacja jednostki, dodaj „efekt” [magic resist, infect, regeneracja itp.])

Fortuny:
- Dociągnij karty + zwiększ swoją manę
- Kontrola ręki przeciwnika
- Zadaj obrażenia jeśli …
- Obrona przed atakami
- Wyszukiwanie kart z talii

Wiadomo, że to nie wszystkie, ale chodzi o ogólne pojęcie. Pojawia się pytanie które są lepsze?
Na to pytanie odpowiedzi nie ma, są one po prostu różne. Należy pamiętać natomiast o jednej bardzo ważnej zasadzie, którą napiszę tutaj na czerwono.

Używanie kart czarów i kart fortun wysokiego poziomu jest nieefektywne, należy więc określić się w typie którego będzie się używać. Jeśli wybierzesz czary, nie wyklucza to używania fortun ale miej na uwadze, że punkty musisz dodawać i w jedno i w drugie.

W dużym stopniu takie postępowanie zwalnia deck, powoduje tzw. „dead draw” czyli w ręce masz karty których nie masz jak użyć bo poprostu brakuje Ci punktów do ich używania. Jako argument ręka startowa zawierająca: 2 potwory, 2 spelle lvl 4, 2 fortune lvl 4. I w ten sposób przynajmniej 4 karty których przez kilka lub kilkanaście tur nie będziesz w stanie użyć bo będziesz zmuszony dodawać w potwory aby się bronić.

Karty potworów, ilość i poziom

W tej chwili wchodzimy w grząski grunt. Na tym etapie przestajemy mówić o zasadach budowania, a raczej mówimy o możliwościach. Ten temat jest trudny o tyle, że każda frakcja istniejąca w grze ma inny bazowy system walki, inne karty, inne taktyki. W tym artykule postaram się nie wchodzić za głęboko w każdą frakcję z osobna a omówić raczej podstawową bazę, która wystarczy do zbudowania pierwszej składnej talii.

Informacje podstawowe:
Każdy potwór ma swoje własności takie jak: frakcję do której należy, poziom wezwania (ilość punktów many, oraz punktów siły ewentualnie też czarów potrzebne do wezwania), atak, kontratak obronę, typ (latający, w zwarciu lub strzelający) oraz efekty.

Każdy z tych atrybutów jest bardzo ważny przy wyborze odpowiednich kreatur do naszej talii. O czym należy pamiętać przy wyborze potworów:

* Aby zminimalizować problem z brakiem możliwości przyzwania potworów w pierwszych turach warto dodać kilka/kilkanaście stworów z poziomach wezwania 1 i 2.
Aby dobrać odpowiednie jednostki początkowe patrzymy przede wszystkim na atak i obronę oraz efekt. Potwory powinny przetrzymać przynajmniej jeden atak lub mieć efekt przydatny również w późniejszym czasie gry. Nad poszczególnymi potworami rozwodzić się tutaj nie będę, bo to materiał na osobny artykuł dla każdej frakcji (a nawet dla każdej poszczególnej talii).

* W zależności od frakcji którą wybraliśmy, ilość stworów w niej może być różna, na podstawie własnego doświadczenia powiem tak; rozbieg ilości potworów w moich taliach to od 24 potworów w heaven, do 31 w twierdzy (przy założeniu że ilość kart w talii nie przekracza +/- 53 kart).
Przykład poziomu potworów przykładowej talii Heaven:
[6] poziom 1
[5] poziom 2
[7] poziom 3
[3] poziom 4
[2] poziom 6
[1] poziom 7
Przyznam się, że nie jestem zwolennikiem trzymania w talii nieba potworów powyżej 5 poziomu, ale pokazuje wam zarys po to, żeby pokazać że każdy deck działa na określonej strategii. Na razie spisu kart w tej talii wam nie podam, pewnie dopisze później, natomiast powiem, że prawie nigdy nie dodaje więcej punktów w siłę niż 4. Do wezwania potworów 6 i 7 używam discardu ich z ręki i przywołania z cmentarza. W ten sposób osiągam pewnie plusy: prawie zawsze mam co wyrzucić z ręki, jestem w stanie wezwać mocne stwory bez inwestowania w siłę, talia bazuje na czarach obszarowych więc jest w stanie łatwo czyścić pole, szybka inwestycja w czary daje bonus do szybkości talii.

To tylko przykład na to, że przemyślenie strategii jest kluczowe przy tworzeniu talii. Czary i fortuny muszą współgrać z potworami. Ale… No właśnie.

Czary czy Fortune oraz jakie dodawać do talii

O ile co do fortun sprawa jest prosta o tyle czary musimy dostosować do szkoły bohatera którego mamy, to znacznie ogranicza, ale też daje możliwości tworzenia różnych rodzajów talii. Na tą chwilę każda ze szkół magii ma kilka mocnych czarów obszarowych zadających obrażenia. Wystarczy ich poszukać i warto takowe mieć, pod warunkiem że opieramy talie na czarach. Ważne jest by nie przesadzić. Czary typu interno czy Word of Light to 4 punkty many, do ok. 8 rundy bardzo duży wydatek. Warto więc inwestować w czary zadające obrażenia małym kosztem (sunburst w niebie, czy fire Bolt w interno). Tanie czary ekwipunku dodające premię do ataku również mogą być dobrym wyborem przy agresywnych taliach nastawionych na potwory. W taliach tego typu gdzie niszczymy przede wszystkim czarami i atakujemy bezpośrednio nie polecam brać fortun wysokiego levelu. Zamiast tego warto wziąć 5/6 fortun typu „pociągnij kartę lub…” albo inne fortuny do 2 poziomu (max 3) które przyspieszają, a nie zwalniają talię. Jeśli natomiast kierunkujemy się w strone talii opartej na fortunach (w interno bardzo moim zdaniem wskazane), pamiętamy żeby wziąć kilka czarów do max 2 poziomu.

Tutaj dygresja na temat tego co pisałem o taliach jednolitych na spell i fortune. To co piszę tutaj nie jest obowiązkiem, jednak na podstawie doświadczenia nie polecam. Dodawania najpierw w potwory a później w czary i fortuny po 4/5 punktów zwalnia talie bardzo, dużo bardziej później przydaje się dodatkowy dociąg karty lub efekt bohatera.

Sama gra Duel of Champions ma bardzo duży potencjał i myśle, że pisanie artykułów na jej temat może być bardzo ciekawe bo jest i o czym pisać. Schematy, taktyki, talie oparte na nich, różni bohaterowie to sprawia że można szukać masy ciekawych rzeczy. Sam spotkałem się z kilkoma taliami które były tak zaskakujące i tak przy tym efektowne, że byłem pod wielkim wrażeniem ludzi którzy je wymyślili. Ale to materiał na inną pracę, pozdrawiam i zachęcam do pisania komentarzy a moderatora proszę o podczepienie tematu, co uniknie podobnych pytań w przyszłości.

P.S. Wiem, że artykuł bez obrazków czyta się ciężko, postaram się to jakoś urozmaicić w najbliższym czasie.

Nisevaros
07-11-2012, 08:05 PM
Bardzo ciekawy artykuł/temat. Zgodnie z życzeniem pozwolę sobie go przykleić. Jeśli ktoś ma jakieś inne pomysły w sprawie zasad budowy talii to podpisuje się pod zdaniem autora i zapraszam do zamieszczania ich poniżej. Pozdrawiam.

EDIT: Pozwoliłem sobie także nieco przemodelować prefiks przez nazwą tematu. Dodatek Art mógłby być mylący dla angielskiej części forum.

Norbiks
07-11-2012, 09:19 PM
Pierwsze co to obliczenia co do ilosci drawu w kartach sa bledne. Trzeba wziasc pod uwage ze w 50 kartowym decku liczone sa zarowno eventy jak i bohater wiec liczba kart z 50 zmienia sie na 44 do drawa.

Z racji takiej a nie innej losowosci gry, gdzie nie ma mozliwosci dostania potrzebnych kart a jest sie ograniczonym na limited pule nie mozna okreslic co w decku bedzie potrzebne a co jest zbedne. Gra sie na tym co sie ma. Pojedyncze epicki czy inne mocniejsze karty beda i sie tego jak narazie nie zmieni. Dodatkowo nie zgadzam sie z twiedzeniem ze removal wysokiego poziomu jest bezuzyteczny czy slaby, firestorm czy armagedon robia niesamowity card advantage, a ze rozgrywka jest wolna wiec nie bedzie problemu z ich zagraniem.

Dla ludzi kompletnie zielonych w karty artykul jest ok, ale dla kogos kto ma jakiekolwiek doswiadczenie to nic on nie wnosi.

xluzakx
07-11-2012, 09:52 PM
Pierwsze co to obliczenia co do ilosci drawu w kartach sa bledne. Trzeba wziasc pod uwage ze w 50 kartowym decku liczone sa zarowno eventy jak i bohater wiec liczba kart z 50 zmienia sie na 44 do drawa.

Prawda, zapomniałem o 6 kartach które mamy w dłoni, ale tym dosadniej pokazuje to wartości o których mówie.
Co do armageddonu ot choćby to ta karta jest na moje zbyt sytuacyjna. Musisz wpakować o 2 tury więcej w punkty zeby go użyć, pozatym nie sadze zeby udało się go użyć wcześniej niż w 10/12 turze zakładając ze najpierw wchodzą potworki. Tego typu karty mają sens w bardzo defensywnych taliach, ale o opisach decków to pewnie jeszcze zdążymy poczytać jak gra wyjdzie, albo jak będzie więcej kart i możliwości tworzenia decków.

Muerte79
07-12-2012, 07:55 AM
Dla ludzi kompletnie zielonych w karty artykul jest ok, ale dla kogos kto ma jakiekolwiek doswiadczenie to nic on nie wnosi.

+1

rahemez_PL
07-12-2012, 04:31 PM
jescze jakies ciekawe rady dla newby mimo ze sie stosuje do nich to i tak dostaje po dupie mimo tego chyba nie da rady zrobic sensownego decka z podstawowymi kartami ;/

Arkhie
07-12-2012, 04:32 PM
Dodatkowo nie zgadzam sie z twiedzeniem ze removal wysokiego poziomu jest bezuzyteczny czy slaby, firestorm czy armagedon robia niesamowity card advantage, a ze rozgrywka jest wolna wiec nie bedzie problemu z ich zagraniem.

Również nie nazwałbym high removala bezużytecznym, ale nie robi szalu, bo rzadko jest to gamebreaker, jezeli do tej pory (mozliwosci zagrania go) przeciwnik Cie nie zniszczyl to i tak powinienes wygrac (zakladajac ze grasz control i nie jest to mirror match...)

Ale z twierdzeniem ze gra jest wolna to mi rece opadly, jako ze podstawka sama potrafie stronghold 500+ w 5 tur do 0 zbic... to nie nazwalbym tego wolna gra...
Wszystko jest zalezne od mety, tyle.

Co do poradnika - dla newbie moze sie okazać przydatny, ja nie oceniam, bo z karciankami obcuje od przeszlo 15tu lat

p.s

jescze jakies ciekawe rady dla newby mimo ze sie stosuje do nich to i tak dostaje po dupie mimo tego chyba nie da rady zrobic sensownego decka z podstawowymi kartami ;/

napisz czym grasz a chetnie pomozemy, podstawki sa lekko niezbalansowane, inferno jest b mocna, sanc powinna byc naprawde ok, necro to bym boostnal jako podstawke

rahemez_PL
07-12-2012, 04:44 PM
inferno tylko ja nie mam cos pecha do kart albo mam cały czas to samo albo nie potrafie nic sensownego ułożyć z tym co mam

Arkhie
07-12-2012, 04:53 PM
inferno tylko ja nie mam cos pecha do kart albo mam cały czas to samo albo nie potrafie nic sensownego ułożyć z tym co mam

Podstawka inferno jest baaardzo mocna, kroisz do 50 kart, wyrzucajac z decku karty pokroju:
-fire trap
-breeder
-unaligned postacie 1-2koszt
-fortune karty >2koszt/3wym

jezeli przygotujesz spis kart jakie masz to moge pomoc wiecej, moge tez w practice pokazac Ci mniej wiecej jak sie tym gra itp itd

rahemez_PL
07-12-2012, 05:23 PM
chyba nie ma sensu zebym zaznaczał w swoim decku karty zwykle bo kazdy je ma pokaze te z ktore mam od magicznych i te z ktorymi gram
Bez tytułu.jpg (http://wyslijto.pl/plik/839za5383d)

Ch3rryAC
07-12-2012, 07:48 PM
@rahemez_PL:
Na tym poziomie musisz po prostu spamować gry, czy przegrasz czy wygrasz to nieważne.
Każde 17 500 golda wydawaj na booster z bohaterem (wybierz sobie jakiegoś na którego chcesz trafić (Inferno polecam Beliasa, Haven Marcusa, Twierdza Kelthor, Necropolis Matka Namtaru na full mage).
Każde 1000 pieczęci na paczkę 10 boosterów po 12 kart, na poziomie 7 mniej więcej masz już tyle kart, że można coś ugrać.

Niestety takie są początki, ale plusem jest to, że za porażkę także jest trochę golda i doświadczenia.

StyleZerg
07-13-2012, 01:33 PM
Hey! Bardzo by mi pomogło, jeśli wypowiedziałbyś się (nawet tutaj) na temat tego http://duelofchampions.hsms.pl/forum/showthread.php?tid=4 decku ! :) Z góry dzięki za pomoc.

xluzakx
07-13-2012, 02:12 PM
Dużo lepiej by sie czytało jakbyś linki z wikii przerobił na znaczniki do kart, by szłoby sie bardziej skupić na sensie tego.

Co do samej idei to nie jest ona niczym nowym, na poziomie 600/800 od czasu do czasu spotkasz tego typu decki.
Z tym, że aktualnie kart do tzw. "burna" jest za mało w tej karciance, i sa dosc sytuacyjne to lepszym wyjściem jest trzymanie ich na dobicie.
Jeśli będziesz miec szczęście trafiisz na kolesia o nicku sz0kx, z ktorym mialem ktorejs nocy sporo fajnych pojedynkow.
Rozwiazal on ten problem w ten sposob, ze ignorowal praktycznie na poczatku gry wszystko moje potwory a atakowal kilkoma swoimi bezposrednio zawsze gdy bylo to mozliwe (a bylo, bo torowal sobie droge lekkimi czarami), przy czym dzieki bohaterowi Xorm dodawał swoim jednostką bonus do ataku. Wybierał do talii potwory z atakiem na boki (sweep attack), i był w stanie w krótkim czasie, 5/6 tur zadać około 10/12 dmg bezpośrednio, a później to o czym mówisz.

StyleZerg
07-13-2012, 02:18 PM
Miałem 870 skill pointów. :P Rozumiem ideę. Dzięki!

xluzakx
07-13-2012, 02:28 PM
Nie zebym Cie w jakis sposob obrazal tym ze na takim poziomie :) Poprostu ta taktyka z obecnymi karatami jest za slaba na wiecej niz jakies 800 a na tyle mocna ze przebija sie latwo do 500 :) Wiadomo ze kwestia to odpowiedni dobór reszty kart w talii i umiejetnosci gracza, ale wydaje mi sie ze narazie jest za malo możliwości na stworzenie konkretnego burna.

mrseev
07-13-2012, 02:28 PM
To jeśli rozmawiamy o deckach to ja z chęcią dam najlepszą radę wszystkim grającym którzy nie mogą niczego wygrać.

Nie zamieniajcie medali za gotowke! Zbierajcie Medale aby móc kupować packi za 1000 medali. 1000 medali dostaniecie również gdy wejdziecie na poziom 5.

Za packa kosztującego 1000medali dostajecie 120kart, kasujecie talie która obecnie gracie i tworzycie nową od początku,

TAK, w tej grze przepakowane karty wygrywają grę. Deckiem ze startera przegracie w 90% przypadków jeśli walczycie przeciwko komuś kto do swojego starterowego decka dorzucił kilka mocnych rarów.

i przy okazji...

NERF LILIM!

Ch3rryAC
07-13-2012, 03:22 PM
Hey! Bardzo by mi pomogło, jeśli wypowiedziałbyś się (nawet tutaj) na temat tego http://duelofchampions.hsms.pl/forum/showthread.php?tid=4 decku ! :) Z góry dzięki za pomoc.
Strategia wydaje się być ok. Musisz mieć Maga w talii, aby móc rzucać czar, który niweluje wszystkie obrażenia zadawane bohaterowi.

5x Ołtarz Zniszczenia to 10 DMG przed którymi przeciwnik nie może się obronić.

Jeśli chodzi o Eventy to powinieneś mieć 5x Świętowanie (każdy gracz bierze kartę) bądź 5x Jarmark Cienia (dostajesz kartę za 1 DMG - hardcore ;P).

Zakładając, że szybko na rękę wejdzie Tobie 5x Ołtarzy Zniszczenia przeciwnikowi będziesz musiał zadać 10 obrażeń czyli 2x Poszukiwacz Śmierci z Pao + Wewnętrzny Płomień (+2 +2 do końca tury).

Tyle jeżeli chodzi o teorię ;)
Zamysł wydaje się dobry, ale po pierwsze trzeba mieć do niego karty, po drugie PRAKTYKA, trzeba pograć ileś gier, zobaczyć jaki czar się sprawdza, jaki nie.

PS Do każdego Decku na wyniszczenie przydaje się Mroczny Asasyn. W teorii sam też otrzymujesz obrażenia, ale jak nie dasz wrogowi zaatakować to i tak nic nie zrobi.

StyleZerg
07-13-2012, 04:26 PM
Jest jeszcze ten fortune, który daje wybranej kreaturze +2 do końca tury ;>

Unknownpony
07-14-2012, 04:33 PM
Magiczne karty są przegięte w tej grze. Znaczy ich koszt zasobów jest bardzo mały w porównaniu z potworami.
Naprzykład czar kill creture kosztuje 4 a zbaija wszystko nawet mooba co kosztuje 8. Więc nie dość że koleś traci mooba
to i zasoby z tury na niego a my spokojnie wystawiamy sobie słabe mooby które kosztują 1 albo 2 i dziubiemy jego bohatera.
W tej grze nalepiej mieć mooby MAX do 4 mighta i takie co kosztują 4 zasoby i jak nawięcej zaklęć bijących lub usuwających mooby.
Bo trzeba patrzyć na zasoby w turze. koelś sobie wystawi 2 mocne mooby co kosztują powiedzmy 6 zasobów a my mu do ręki
je wrócimy kartą fortuny która kosztuje 3.... więc on traci 12 zasobów a my 3 =P mwięc jeszcze możesz wystawić sobie mooby =D

mrseev
07-14-2012, 08:13 PM
Mrseev lubi Twoje male kreatury [./]

bladykiel
07-15-2012, 09:17 PM
http://duelofchampions.hsms.pl/forum/showthread.php?tid=8&pid=77#pid77
Co sądzicie o tej talii ? coś dodać lub usunąć ?

Pan_Groszek
09-19-2012, 08:25 PM
A jak polecacie ułożyć talię pod necro?

h0jny
09-19-2012, 08:28 PM
nie da się odpowiedzieć, zależy jaki styl gry preferujesz, jaką ilość kart masz, itp...

DjTechShadow
09-19-2012, 09:37 PM
Konkretnie jakie karty i czy chcesz iść w mage, rush czy jednak pomieszany styl.

Pan_Groszek
09-19-2012, 10:43 PM
Ogólnie mam 55 kart ( bez wydarzeń)
30 z potworami; 17 z zaklęciami i 8 kart szczęścia
Nie wiem czy tyle kart wystarczy czy za dużo, albo zmienić ilość kart w poszczególnym rodzaju.

r3tsa
09-19-2012, 11:22 PM
Wypisz jakie masz karty, łatwiej Ci będzie pomóc.

h0jny
09-20-2012, 02:54 PM
no to jedyny bulid jaki możesz zrobić przy tej ilości, to włożyć prawie wszystko i grać tym co jest 55 kart to zdecydowanie za mało

Pan_Groszek
09-20-2012, 07:42 PM
Mam w kolekcji zdecydowanie więcej kart. Ale niestety z nowych pakietów to ponad połowa nie pasuje do mojego bohatera.
Ogólna liczba kart: 60
Bohater: Seria, Tropicielka Zagubionych Dusz
Stworzenia: 30
- Szkielet Oszczepnik x3; udręczony ghul x3
- Pokutujący duch x3; Lisz Neofita x2; Kościotrup Plagi x1
- Lamasu x2; Rycerz Wampirów x2; Zombie Plagi x2; Pomniejszy Żywiolak Ciemności x2; Poszukiwacz Śmierci z Pao x1
- Porządka Losu x1; Pomniejszy Żywiołak Powietrza x2: Pomniejszy Żywiołak Ognia x2;
- Gnijąca Lamasu x1; Rozwścieczona Wiwerna x2
- Tkaczka Losu x1
Zaklęcia: 16
- Wieczna Zima x1; Lodowy mur x3;
- Agonia x1; Osłabienie x2;
- Lodowe kolce x1; Zamieć x2; Pieczęć Śmierci x3
- Lodowa broń x3
Łut szczęścia: 8
- Zbiorowa Mogiła x1; Sterta Złota x1;
- Cmentarzysko x2
- Otchłań Cieni x1; Zwalony Most x1; Obozowisko x1;
- Kryształ Objawienia x1
Wydarzenia: 5
-Tydzień Umarłych, Świętowanie, Miesiąc Szmaragdowej Pieśni, Dzień Fortuny, Tydzień Zbrojmistrzów

h0jny
09-20-2012, 07:45 PM
no masz dość zmiksowane jednostki, z tego co widzę chyba żadnego blue, więc na chwilę obecną musisz grać po prostu wszystkim

nerysiek
09-20-2012, 11:26 PM
Jakieś pomysły dla ludzi, którzy zaczynają grać początkowym deckiem necro czyt. starterem? Mam 4 lvl, zaraz 5 a w paczkach nie dostałem ani jednej karty, która by nadawała się do mojego decku. Grałem w zamkniętej becie i widzę, że starter necro dalej odstaje od inferno czy haven. Na razie W/L to 16/5 i 407 'elo', więc niby nie powinienem nic pisać, ale żeby wygrać cokolwiek trzeba się nieźle namęczyć.

Jakie macie zdanie na temat używania jednostek z kosztem 5 i wyżej? Dla Mnie to jest marnowanie miejsca w decku, ale czasami trafia się gra z kimś komu udaje się dotrwać do takich jednostek. Oczywiście mówię tutaj o początkach dokładniej o starterze necro i Gnijąca Lamasu, a nie o 'kompletnych deckach'

Nie wiem czy gdy wybieramy frakcję z którą chcemy zacząć rozgrywkę to jest jakaś wzmianka o tym, że np. to jest trudniejsze a to jest łatwiejsze.

Po prostu w chwili obecnej lepiej jest zacząć z Haven/Inferno a później polować na bohatera z Necro.

h0jny
09-20-2012, 11:38 PM
wszyscy są równi, gadanie że necro jest słabe jest śmieszne, każda frakcja ma wady i zalety, necro to już taki styl gry cc/spelle inferno to pure dmg a heaven to def, nie wiem jak z innymi deckami w każdym bądź razie podstawką kombinacji alpejskich nie porobisz, ja osobiście gram bastionem pod late game, czasami mam sytuacje że jest 10 runda a hero po obu stronach po 20 hp :)

nerysiek
09-20-2012, 11:52 PM
Kolejny... Po prostu chodzi Mi o starter. Grałem każdym starterem w becie i wiem, którym starterem gra się banalnie a przy którym starterze trzeba się namęczyć. Wystarczy dać kilka innych jednostek np. jednego albo dwa wampiry i gra staje się prostsza no ale po co. Nie napisałem, że necro jest słabe. Naucz się czytać.

h0jny
09-21-2012, 12:02 AM
piszesz że odstaje od reszty, w basic deckach, wygrywa ten co ma lepszą rękę bo grasz tym co masz czyli crapem

nerysiek
09-21-2012, 12:09 AM
Grałeś każdym starter deckiem? Mam wrażenie, że nie.

h0jny
09-21-2012, 12:10 AM
mam każdy deck na koncie, i prawie all hero, wiem co zawierają podstawki

Muerte79
09-21-2012, 07:31 AM
Posiadanie a granie robi różnicę.

h0jny
09-21-2012, 09:21 AM
grałem każdym, w końcu jakoś musiałem zdecydować który najbardziej mi odpowiada, dlatego mam je wszystkie, i moim deckiem jest Bastion

gewloh
09-22-2012, 12:51 PM
Załóż nowe konto, wybierz deck necro, pograj trochę przeciwko Inferno i napisz jeszcze raz, że każdy DECK STARTOWY jest równy ;P

h0jny
09-22-2012, 01:07 PM
co ty gadasz, przechodzisz kampanie całą i już stać cię na packi+te za toturial/kampanie + 800 sealów, musiał byś na upartego od razu lecieć na multi z innymi żeby grać starterem, za zanim zagrałem swojego 1 mecza vs gracz już 2 rary w decku miałem :P

Pan_Groszek
09-23-2012, 11:45 AM
Masło maślane, czyli nic nowego się nie dowiemy

MiDaSpl
01-06-2013, 04:14 PM
No można się trochę nauczyć ale mam takie pytanie jaki pakiet na początek żeby się jakoś ''połapać'',;)

kronos42a
01-30-2013, 02:39 PM
Ja polecam inferno, choć ciężko się zaklęcia zdobywa :( Jak mi się uda zdobyć kolejnego fireballa to już całkiem fajnie będzie ( 10 lvl i tylko dwa). Natomiast w tej grze np. taki Shi-no-Shi i bibliotekarz za nim niejednokrotnie mnie ratował i wg. mnie koncepcja talii inferno na 50 kartach nie daje rady dopóki nie zdobędzie się odpowiedniej ilości czarów ofensywnych.

kerpal1988
04-09-2013, 12:50 PM
Panowie ja mam problem z kartami wydarzeń... mam 11 kart w talii i jak daję gotowe to mi się pokazuje "musisz mieć przynajmniej 8 kart wydarzeń" no ale przecież mam 11, to o co chodzi ?

DjTechShadow
04-09-2013, 12:55 PM
Ponieważ musisz mieć równo 8.

Gobihei
04-09-2013, 04:15 PM
miałem taki sam problem jak kolega dzięki za pomoc

FuriouS-BarteS
04-09-2013, 04:17 PM
musisz miec 8 kart wydarzen. ni mniej ni wiecej DOKLADNIE 8

dss150494
04-09-2013, 09:12 PM
Witam,
Pozwolę sobie na opisanie mojego własnego pomysłu na talie inferno w M&M:DoC.
Zacząłem w te grę grac kilka dni temu wiec wypowiedz nie będzie zapewne profesjonalna, ale myślę, że nikt nie będzie miał o to pretensji;D
Mój obecny wynik to 11lvl i 666 elo.

Wiec moja talia jest oparta na stworzeniach wspieranych czarami.
Jeśli chodzi o stworzenia to w tali mam głównie potwory z szerokim atakiem, obszarowym wybuchem (mogę się mylić jeśli chodzi o ta nazwę) oraz swobodnym atakiem, z wyjątkiem kart 1szego poziomu. Dokładniej to będzie tak ze posiadam w tali sporo cerberów, czartów jeśli chodzi o poziom 3-4 + kilku niszczycieli których używam zazwyczaj jako"straszaków" ponieważ gdy wystawie ich w całkowicie wolnym szeregu to przeciwnik albo go nie blokuje nie chcąc stracić stwora lub używa mocnego czaru/fortuny by się go pozbyć albo stawia stwora i szybko go traci ze względu na 4/5(jeśli użyje umiejętności Xorta-czy jak on tam ma^^)ataku, które u stwora na 3cim poziomie jest chyba dość dużą ilością, a poza tym 3pkt ruchu to nie duży koszt. Jeśli chodzi o wyższe poziomy to posiadam 2 niebieskie karty 6tego poziomu z obszarowym wybuchem i 1 7mego poziomu tez niebieska ze swobodnym atakiem. Bohater, którego używam doskonale dopełnia całości dzięki umiejętności, która dodaje 1 ataku stworzenia walczącym wręcz (głównie na nich oparta jest moja talia) . Tak zbudowana talia pozwala mi szybko wyeliminować stworzenia przeciwnika z gry - szczególnie jeśli źle rozmieści stworzenia na polu bitwy.
Odnośnie czarów to posiadam 3 te podstawowe czary ognia zadające 2 obrażeń do eliminowania niskopoziomowych stworzeń, armagedon, którego rzadko używam ze względu na duży kosz, ale niejednokrotnie uratował mnie przed porażka, oraz 2 (niestety tylko, głównie ze względu na to, ze bohater może używać jedynie czarów ze szkoły ognia) zaklęcia wzmacniające atak moich stworzeń + 2 kule ognia pozwalające na kontrole pola gdy przeciwnik uzyska przewagę stworzeń .
Mój bilans kart wygląda tak 38/9/4 stworzenia/zaklęcia/fortuna.

Tak zbudowana talia pozwoliła mi jak do tej pory na wygrywanie 4/5 pojedynków i bardzo odpowiada moim upodobaniom ze względu na ofensywny charakter^^.

Prosiłbym o rady jak mógłbym udoskonalić tą talie... czego mi brakuje a czego za dużo, a także o krytykę odnośnie mojej taktyki za co z góry dziękuję:)

Przepraszam za nieścisłości w nazwach stworzeń, czarów, bohatera, ale w momencie pisania nie miałem dostępu do gry żeby się wszystkiego upewnić;(

Aramil_S
04-09-2013, 10:33 PM
Wrzuć ten deck na www.mmdoc.net w takiej formie ciężko doradzić cokolwiek poza wywaleniem armageddonu. Skoro nie masz kart "po drodze" do niego, to nie ma sensu trzymać tej karty.

LifesGoods
04-17-2013, 09:13 AM
Witam. Jestem początkującym graczem, i mam problem w kampanii. Nie mogę pokonać Nergala. Wystawia tyle stworów że nie mam szans się bronić, a co dopiero atakować. Gram frakcją Inferno.
Kupowałem już pakiety za 14,5k złota dwa razy, i dwa razy trafił mi się nie ten bohater którego chcę. Kupiłem też raz pakiet za 1000 pieczęci ale tam też nie trafiłem na nic ciekawego. Mam słabe początkowe stwory. Kiedy je wystawiam od razu giną. Mam męczyć się z nim dalej czy może grać z ludźmi i czekać aż trafi mi się coś lepszego?

Jax-Dodger
04-28-2013, 02:40 PM
Witam, niedawno zacząłem grać, mam już 13 lvl i 501 elo. Mam 4 decki, ale według mnie najsilniejszy z nich jest necro. Przeczytałem tutaj, że im mniej kart tym lepiej. Ja mam w swoim decku necro 69 kart i nie mam pojęcia co wyrzucić. http://www.mmdoc.net/show_deck/2010/ Pytam więc was co waszym zdaniem powinienem wyrzucić.

No i jeszcze jedno pytanie. Miałem 498 elo i wygrałem gre z graczem ok. 580 i zamiast zdobyć ok.35-40 elo jak to bywa w takich przypadkach zdobyłem 3. Nie wie ktoś dlaczego tak się stało?

Durajczyk
04-28-2013, 03:44 PM
Wywal:
bibliotekarza
3 szkielety plagi
3 żywiołaki neutralne
2 smoki
tkaczkę

Dostałeś wyjątkowo tylko 3 elo, bo 501 jest takim stałym pułapem z którego można spaść tylko po przegraniu 10x z rzędu.
Gdy będziesz blisko 1001 elo, będziesz miał taką samą sytuację. Czyli np. z 975 Ci wyrówna do 1001 elo tylko.

rara88
04-28-2013, 03:50 PM
@LifesGoods

Wydaje mi się, że akurat inferno jest dość ciężko go pokonać ze względu właśnie na małą liczbe hp stworów. Zrób sobie przerwe od kampanii, pograj z ludźmi, zbierz jeszcze troszke kart i dopiero spróbuj go ścisnąć ;)

@Jax-dodger

Sporo do zmienienia i do wyrzucenia ale ciężko dokładnie stwierdzić, ponieważ nie wiem czym dysponujesz. Przede wszystkim wyrzuć wszystkie stwory neutralne a także te o koszcie powyżej 5 i większym oprócz smoków i atroposa. Jeśli masz jeszcze duszki to wrzuć zamiast szkieletów plagi.
Ogólnie to spróbuj dążyć do czegoś takiego ale to podejrzewam, że jeszcze troche ;)
http://www.mmdoc.net/show_deck/642/

Jak widzisz zamiast zaklęć, łuty szczęścia ;)

Jax-Dodger
04-28-2013, 04:40 PM
Duchów niestety nie mam więcej. A jeśli chodzi o łuty szczęścia to ich mam dużo mniej niż zaklęć, więc wole na razie urzywać ich. No i ta tkaczka 448 jest taka fajna...

A upiora pustki i łuczniczke 303 też wywalić?

Zephos78
04-28-2013, 09:42 PM
Witam, chcialbym was sie doradzic odnosnie ustawienia w miare dobrego decka z moimi kartami jakie posiadam pod Przystan (Heaven) oto link do mojego aktualneego decka http://www.mmdoc.net/show_deck/2038/ ( wiem jest on za duzy i pewnie nie zbyt poprawny, dlatego pisze tego posta) ogolnie co do gry nie gram moze w nia zbyt dlugo bo tylko 2tyg, ale bardzo mis ie spodobala lecz drazni mnie ciagle krazenie dookola 150elo dlatego chcialbym to zmienic. Nie wiem czemu ale uparlem sie na talie Heaven, chodz zaczynalem z nekropolia. Bardzobym was prosil o pomoc w ogarnieciu jakies talii z kart ktorych posiadam. :)

zanstaszek9
04-28-2013, 11:20 PM
Po pierwsze - zdecydowanie za duzo kart. Postaraj się oscylować w ~60.
Po drugie - albo czary, albo łuty szczęścia. Ewentualnie kilka taniutkich z drugiej grupy.

Zephos78
04-29-2013, 09:56 AM
No dobra wiec zredukowalem troche(o prawie polowe) ilosc kart w mojej talii wyglada to teraz tak: http://www.mmdoc.net/show_deck/2071/ . Prosilbym moze o jakies wskazowki, co od tego odjac na co powinienem polowac (z kart oczywiscie).

Jax-Dodger
04-29-2013, 04:50 PM
Ja się na tym jakoś specjalnie nie znam, ale wiem, że musisz wybrać pomiędzy zaklęciami i łutami szczęścia, nie możesz mieć obydwu tych kategorii kart na 4 i 5 poziomie. Oprócz tego radze ci wyrzucić stworzenia 6 poziomu.

filo9011
04-30-2013, 12:07 AM
Wyrzuć wszystkie devoted sister, dodaj wszystkich elfickich łuczników oraz żółwia. Czary do 4 poziomu, łuty do 2.

Jax-Dodger
04-30-2013, 07:57 PM
Czy teraz móój deck jest dobry? http://www.mmdoc.net/show_deck/2161/ ?

Ralaz007
04-30-2013, 08:25 PM
Możesz bezproblemowo wywalić żywiołaki, podobnie jak ghoula z regeneracją, nie wiem też czy upiór pustki ma sens w tej talii, osobiście wolałbym jakiegoś naporowca. Sprawdz jeszcze co ci się najmniej przydaje np. takowy uścisk wampira - stwór nie ginie od razu, jak to dostanie?

filo9011
04-30-2013, 11:40 PM
Trochę bym zmienił ale nie jest najgorzej. W pierwszej kolejności wywaliłbym pająka za 7. Te łuty co masz w ogóle nie wykorzystuje. Zamiast nich wolałbym jakieś wskrzeszające aby wskrzeszać Atroposa by ten wskrzeszał dwie inne karty.

Zephos78
05-01-2013, 08:41 PM
A wiec moj deck na ten moment wyglada tak: http://www.mmdoc.net/show_deck/2204/
Co do kart: dodalem:
Morski Elf Lucznik x4
Zolw z Gor Cienia x1

Nie usunalem Plomien Chwaly x1 i Sloneczny Krzyzowiec, poniewaz szczeze mowiac kilka razy uratowaly mi one dupsko. Co do zaklec, radziliscie mi abym usunal czary 5 i 6 poziomu. Lecz nie mam ich zbyt wiele, bo tylko 2 czyli Wskrzeszenie x1 i Niebianska Zbroje x1 i nie wiem czy koniecznie jest ich wyrzucenie, uwazalem ze sa one dosyc przydatne. Co do lutow szczescia, tu mam problem wydaje mi sie ze powinienem w nich miec napewno ten Krysztal Mocy x1. Bo to moze wiele zdzialac ze spellami np. Slowo Swiatla i Promien. Rownie pomocny wydaje mi sie lut "Rozejm Elratha. Co do reszty nie mam zdania chodz je tam wstawilem. Prosilbym o jakies sugestie/porady i dziekuje za wszelka pomoc :)

Jax-Dodger
05-02-2013, 09:28 AM
Wywal tych kuszników!

ales9111
05-04-2013, 11:16 AM
co sadzicie o moim decu http://www.mmdoc.net/show_deck/2362/

p.aqua
05-04-2013, 11:31 AM
@ales9111

Twoja talia to 6/4/4. Jak już wielokrotnie na tym forum radziliśmy musisz skupić się albo na drogich łutach szczęścia, albo na drogich czarach. Nie powiem Ci co wyrzucić, bo nie wiem co możesz innego wstawić na to miejsce. Jednak ciężko Ci będzie grać takim zestawem. By w pełni korzystać ze wszystkich kart musisz przez 10 tur pakować w zasoby. Moim zdaniem powinieneś skupić się na fortunach i zostawić ewentualnie czary za 1 lub 2 many. Lepiej mieć trochę słabsze karty i z nich korzystać niż mieć silniejsze, drogie i nie zdążyć ich użyć.

burned84
05-04-2013, 12:45 PM
Witam wszystkich, to moj pierwszy post na forum.
Chcialem podziekowac autorowi tematu, fajny poradnik. Jako osoba, ktora nigdy nie miala stycznosci z grami karcianymi przyznam ze bardzo mi pomogl. Stworzylem pierwszy deck rozegralem kilkanascie walk i nawet mam juz achieve 5 zwyciestw rankingowych z rzedu a dobijam dopiero 5 poziom. Jako, ze to poradnik dla nowych graczy mysle, ze warto byloby dodac sugestie o przejsciu kampanii i zakupie zestawu za 1000 pieczeci gdyz to wprowadza duzo nowych kart dajac mozliwosc nauki ich wymiany i budowania pierwszych wlasnych strategii.
pzdr ;)

LORD-LYNXxx
10-08-2013, 11:37 PM
Może by to troszkę zaktualizować? :)

borys_godunow
11-14-2013, 04:33 PM
Bardzo fajny poradnik! Fajnie, że komuś chciało się pomóc początkującym :)
A skoro o tym mowa, to może ktoś rzuci okiem na mojego decka i pomoże coś z tego ukulać, bo ciężko idzie na tych pojedynkach, oj ciężko :)
http://www.mmdoc.net/show_deck/18829/

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady! :)

S4MLUK
11-28-2013, 10:18 PM
Bardzo fajny poradnik! Fajnie, że komuś chciało się pomóc początkującym :)
A skoro o tym mowa, to może ktoś rzuci okiem na mojego decka i pomoże coś z tego ukulać, bo ciężko idzie na tych pojedynkach, oj ciężko :)
http://www.mmdoc.net/show_deck/18829/

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady! :)

ja skorzystałem z tego poradnika i po dwóch grach z naprawdę mocnymi rywalami z wysokim ELO i z dobrymi deckami wygrałem bez straty choćby 1 hp u bohatera ;) podsyłam Ci mój deck, może pomoże :P
http://www.mmdoc.net/show_deck/19984/
piąteczka! :D

Mc_dae
12-23-2013, 05:29 PM
W instrukcji przeczytałem, że w talii może być 1 egzemplarz unikalnego stwora. Co to znaczy "unikalny"? Rzadki? Epicki?

RflKlck
12-23-2013, 05:59 PM
Unikalny to taki, który ma w nazwie pod obrazkiem (na górze tabelki z punktami ataku obrony, umiejętnościami itd.) słowo unikalny. Często stworzenia epickie są unikalne, ale nie jest tak zawsze.Na przykład mroczny asasyn jest stworzeniem epickim, ale nie unikalnym toteż można użyć więcej niż jednego w talii. Inaczej jest z Shi-no-shim, który jest zarówno epicki i unikalny, czyli w danej talii może być tylko jeden.

Mc_dae
12-23-2013, 06:04 PM
Dzięki:)

LasBezDrzew
12-27-2013, 02:02 PM
Mam pytanie. Gram Serią i próbuję trafić potęgę morza w boosterach, ale dopiero teraz zauważyłem, że koszt tej kart wzrósł z 3 do 4. Czy dalej jest ona grywalna czy wrzucić coś innego zamiast niej?

Gamdur
12-27-2013, 02:35 PM
Grywalna, jak najbardziej.
Nie wyobrażam sobie Serii bez potęgi morza z aktualnym kosztem.

LasBezDrzew
01-14-2014, 02:31 PM
Co sądzicie o Kieranie? Można nim dalej efektywnie pograć?

Aatranis
01-14-2014, 03:44 PM
Co sądzicie o Kieranie? Można nim dalej efektywnie pograć?

Nie.

LasBezDrzew
01-14-2014, 04:28 PM
a to http://tools.mmdocking.com/replays/show/1272 ? wygląda ciekawie nie wiem na ile się sprawdza w praktyce

A-100-N
04-30-2014, 11:41 AM
Pewnie uzncie mnie za "nooba" mam 7 czy 8 talii i kazda ma po 209 kart :D
Dla mnie to najlepsze rozwiazanie, juz nie raz kolesie przegrywali, bo im zabraklo kart , albo mieli same śmieci na koniec.
209 kart nie oznacza zmniejszenia szansy na tą konkretna :D
Ci co tak uwazaja zapomnieli chyba o lutach szczescia pozwalajacych na wybranie z biblioteki wlasnie tego zaklecia ktore sie chce miec:)
W przypadku przystani, moim zdaniem to rewelacyjne rozwiazanie:)
do tego wskrzeszanie z cnentarza itd itp, ne ma o czym navet pisac:)
Wiem, ze kazdy ma własną teorie (tych trzeba szanować) a ci co szukaja spisów talii na forach to szkoda gadać navetP:)
Jedni sie dowartościowują pisząc o złotym środku na talie boo maja ELO :D:D a inni z tego powodu wierzą im na słowo, ze majac talie z polecenia mistrz o ktorym zapewne niebawem w TVN24 zaczna mowic, wygraja wszystko i z kazdym :D:D

Przykład talia 200 kart w tym 1 czar blokada magii ciemności:) a do tego 4* lut wyszukiwania zaklecia i 4* lut wyszukiwania lutu:) więc macie 8 opcji na otrzymanie tego czy kazdego innego zaklecia, 4 opcje dla lutu, np. mojej ulubionej oazy, i oczywiscie jeszcze szansa na normalne wyciaganie z talii, teraz sobie podzielcie te 200 kart na 8 i porownajcie szanse na konkretny czar z szansa u gościa z talia z 60 kartami ale bez tych 8 lutów.......

jkk89
04-30-2014, 02:43 PM
:D

ratracer1
05-01-2014, 01:58 PM
^^:confused:

panmichas
05-13-2014, 05:35 AM
siema, od 4 dni gram w doc'a
pytanko: bardziej opłaca się kupować zestaw podstawowy 2 czy zestaw serce koszmarów ? Aktualnie mam ~~250 kart
serce koszmarów dużo droższe, ale może się to jakoś kalkuluje
drugie pytanko: dlaczego "zestaw podstawowy" DWA ?
trzecie pytanko: czy w zestawie podstawowym 2 zawarte są karty ze wszystkich dlc oprócz serca koszmarów ?

BuqC
05-13-2014, 09:48 AM
"Zestaw Podstawowy 2" ponieważ jest on podstawą trybu standard (standard: BS2 + HoN + przyszłe dodatki), zawiera on w sobie karty ze wszystkich poprzednich podatków, ale nie wszystkie karty tylko wybrane które trafiły do standardu. Co do kupowania pakietów to zależy od wielu czynników, jakie karty już masz jaką rasą grasz... najczęsciej najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie BS2 przez pewien czas a później przerzucenie się na HoN.