PDA

View Full Version : Polish Community

Pages : [1] 2

Ch3rryAC
07-02-2012, 05:52 PM
Is it only me or there are many people from Poland on this forum?

Czy to tylko mi się tak wydaje, czy na forum jest sporo osób z Polski?

mortis3mortis
07-02-2012, 05:58 PM
There is many, error in topic about error in shop is in polish almost at all :P ( screen and nicknames )

zapomlem dodac, dzien dobry wszystkim :p

DjTechShadow
07-02-2012, 06:01 PM
Dobrze Ci się wydaje :)

Muerte79
07-02-2012, 06:15 PM
Ano widzę że tych polaków troche jest, a dobrze :D

TrollmenX
07-02-2012, 06:19 PM
ano sporo. bo też sporo beta kluczy dostaliśmy w rączki :)

Mam kilka pytań swoją drogą:

1. czy ktoś wie co robią opcje w pliku config?

2.Gdzie jest spis wszystkich kart (spoiler jakiś).
3. Jak rozpoznać typ/rodzj karty i jej rzadkość? (i co to są unikalne stwory szukane przez barda...)
4. Jaka jest dystrybucja kart w paczkach? (ile common, uncommon, rare, mythic itp...)
5. Czy opłaca się kupować talie podstawowe?
6. Czy w paczkach można trafić każdą kartę i bohatera?
7. czy jest jakaś instrukcja po polsku lub angielsku?

To tyle z pytań na gorąco ;)

mortis3mortis
07-02-2012, 06:23 PM
1. na pewno CurrentLanguage zmienia jezyk ( 8 dla Polski )
a Width=1024 i Height=768 to rozdzialka oraz AspectRatioWidth=4 i AspectRatioHeight=3 to nie wiem jak przetlumaczyc dokladnie ale to ale stosunek wys do szerokosci ekranu
u mnie zmienilem bo jak widac nie mam panoramicznego a gra taki ma domyslnie i dosyc wyraznie bylo widac ze zla rozdzialka

innych opcji nie ruszam bo wole nie spsuc :P

2. w grach karcianych raczej nie ma czegos takiego i sadze ze tworcy beda wydawac nowe karty nie mowiac o tym i gracze beda mieli radoche wlasnie z tego niewiadomego :P

3. typ czaru i gatunek stwora ( ludzie itp, czy czar wody itp ) mozna po ikonkach , typ w stylu stworzenie,, stworzenie z lataniem (atak z powietrza), czar itp pisze w opisie karty, natomiast rzadkosc po kolorze nazwy ( biale(common) > zielone(uncommon) > niebieskie(rare) > pomaranczowe (epic)

4. w 12, 8 common > 3 uncommon > 1 rare LUB epic ( bez powtorek )
w 2, 2 losowe
w tej z bohem nie pamietam dokladnie a sklep mi padl i nie zobacze ale chyba boh + 2 commony karty dla niego + 1 uncommon + 2 commony byle jakie + uncommon byle jaki + rare LUB epic byle jaki
ale na pewno pisze to jak klikniesz na obrazku paczki do kupienia ( byle nie na guziku kup :P )

5. raczej nie, w nich sa podstawowe karty a wbijajac poziomy na 5 dostajesz 1000 pieczeci za to amsz paczke 12 paczek po 12 kart, kupujesz tez pare paczek z bohaterami i z tego raczej poskojnie talie zlozysz (ja na 9 lvl moge ulozyc 3 talie ale na razie skupiam sie na robieniu 2 zeby bohaterowie sobie czarow nie kradli ( na razie uzywaja calkiem innych szkol a razem tylko 1 szkoly nie obsluguja i malo sie marnuje :p )

6. chyba tylko w paczce z bohem sa bohaterowie bo w innych mi sie nei trafil jak dotad i zawsze mieli zielone nazwy ( uncommony )

7. polski jezyk gry chyba wystarcza :P

DjTechShadow
07-02-2012, 06:26 PM
1. jak znajdę czasu więcej to prześledzę i napiszę.
2. narazie brak takowego.
3. kolory, a także ich opisy dają do zrozumienia czy mamy do czynienia z czymś wartościowym.
4. losowa ilość
5. tzn jakie masz na myśli ?
6. tak
7. jest po kliknięciu na "?" w grze.

Upadly321
07-02-2012, 06:30 PM
2.Jeszcze niema - można założyć temat, poza tym z plików gry można wyciągnąć liste (po kawałku)
3. Typ masz nad tabelką, a rzadkość można ocenić po kolorze nazwy
5.Nie, są drogie i nie mają kart unikatowych
7.Jest po angielsku - wciśnij znak zapytania obok opcji

huh ale dużo odpowiedzi...
I gdzie ten plik config?

Tel_Stingray
07-02-2012, 06:30 PM
Ad.3 Pomarańczowe - epic, Niebieskie - Rare, Zielone - Uncommon, Białe - Common.
Ad 4. Nie wiem jak z pozostałymi ale mam wrazenie ze 1 rare lub epic na booster (nie zdarzyło mi się jeszcze mieć dwóch na raz w żadnej kombinacji)

mortis3mortis
07-02-2012, 06:35 PM
config jest w doku menty > ubisoft > ...
tak poza pytaniami :P

i pisalem wyzej ile jest w kazdym zestawie kart (mozna zobaczyc w grze ale sklep padl wiec...)
dodam tez ze chyba co poziom jest 10k zlota +150 pieczeci, na 5 dostalem w bonusie 1000 pieczeci

150 pieczeci mozna przemielic na 15k kasy ale chyba lepiej dozbierac 1000 i kupic boxa = 12 paczek po 12 kart wiec 12 rare/epic na 100% :P

wymieniajac to na kase mamy bodajze neicale 8 paczek x 12 kart wiec nie bedac pazerni zarabiamy 4 paczki juz na 7 lvl bo tyle zajmuje uzbieranie 1000

nie wiem czy na jakis jeszcze lvl jest 1000 pieczeci bo 10 nie mam ( obecnie 9 :P )

PS. upadly, pomoc nie jest po ang, pisalem jak zmeinic jezyk :P

TrollmenX
07-02-2012, 06:42 PM
dzięki za błyskawiczne odpowiedzi :)
szkoda że nie ma spisu. przydałby się. minimum to spis kart z podstawowych talii. (no chyba że są losowe ?!?)
czy jakieś karty zostaną zbalansowane w niedalekiej przyszłości? bo jak dla mnie to inferno i heaven są uber broken. robią co chcą kiedy chcą i jak chcą... :/ za dużo mają masowego niszczenia stworów.

DjTechShadow
07-02-2012, 06:49 PM
dokładnie, sam czekam na balans, necro ledwo co mogę z inferno wygrać czy niebiańskimi, dopiero teraz przerzuciłem się na inferno i jest o wiele łatwiej.

TrollmenX
07-02-2012, 06:51 PM
mam identyczny problem. ;) też gram nekro i gdyby nie mój skill to bym nie miał szans ;D

Upadly321
07-02-2012, 06:52 PM
A teraz to przetłumaczony plik config:
[~~~~~~~~~~~~VERSION~~~~~~~~~~~~] <--wersja pliku
ConfigFileVersion=321 <--|--
[~~~~~~~~~~~~LOCALIZATION~~~~~~~~~~~~] <---- aktualny język
CurrentLanguage=8 <--- polski - 8 | angielskie/standardowy - 0
[~~~~~~~~~~~~GAMEPLAY~~~~~~~~~~~~] <---- gameplay - ogólnie wszytko co w grze
ConfirmEveryTransaction=1 <---- potwierdzenie każdej transakcji - chodzi o np. przechodze z głównego ekranu do sklepu - potwierdza ilośc pieniędzy/wszystiego - antycheat
[~~~~~~~~~~~~VIDEO~~~~~~~~~~~~] <--- Grafika
Width=1366 <-- szerokość
Height=768 <--- wysokość
DisplayMode=0 <--- tryb wyświetlania (mam zamiar przetestować)
VerticalSync=1 <--- synchronizacja pionowa
MultiSampleType=2 <--- multi cząsteczkowośc...
MultiSampleQuality=0 <--- ^ jakość
GammaRampFactor=1.0000
GammaRampR=1.0000
GammaRampG=1.0000
GammaRampB=1.0000
Contrast=1.0000 <--- kontrast
Luminance=1.0000
[~~~~~~~~~~~~WINDOW~~~~~~~~~~~~]
allowShortcutKeys_WhenFullscreen=0 <- skróty gdy pełny ekran
allowShortcutKeys_WhenWindowed=1 <- skróty gdy w okienku
allowShortcutKeys_WhenWindowedFakeFullscreen=1 <- gdy w okienku - gra wyczytuje to jako pełny ekran
isTopMost_WhenFullscreen=1
isTopMost_WhenWindowed=0
isTopMost_WhenWindowedFakeFullscreen=1
AllowShortcutKeys=1 <- zezwól na skróty
ConstraintAspectRatioDuringResize=1
constraintAspectRatioDuringInitDevice=0
verifyDesktopResolutionDuringInitDevice=1
AspectRatioWidth=16
AspectRatioHeight=9
FrameBufferMinimalHeight=320
AllowWindowResize=1 <-zezwól na zmienianie rozmiarów poprzez przeciąganie
AllowWindowMaximize=1 <- zezwól maksymilizować
AllowWindowMinimize=1 <- zezwól minimalizować
DisplaySwitchingToRefDeviceMsgBoxWarning=1
EnableLetterBoxing=1
HideWindowCursor=0 <- znikanie kursora poza okienkiem
HandleAltEnter=1 <- zezwól na zmiane za pomocą alt+enter
[~~~~~~~~~~~~QUALITY~~~~~~~~~~~~] <- jakość
EnableShadow=1 <- cienie?
ShadowQuality=1.0000 <- jakość cieni
EnableAnisotropy=1 <- filtrowanie anizotropowe
AnisotropyQuality=1.0000 <- jakość tego filtrowania

Tyle się dowiedziałem jak ktoś znajdzie coś jeszcze to niech dopisze :}

Muerte79
07-02-2012, 06:54 PM
Postaram się zmienić sobie na polski, ale nie wiem czy chce ryzykować :)

A Necro też gram i raczej mam problem z Haven niż z Inferno.

mortis3mortis
07-02-2012, 06:55 PM
tez mam necro i bardzo trudno wygrac, inferno tymi atakami obszarowymi robi sieke a ludzie maja dosyc mocne jednostki ( zwlaszcza aniolki z regeneracja i konnica z atakami na 2 jednostki )

ale tez np nie mam mocnych kart necro, mam mase dla ludzi wiec zrobilem nimi 2 talie i duzo do orkow ( brakuje mi boha do nich )

a do necro tylko wampir chyba z takich bardziej unikalnych i ratuje to tylko to ze mam 2 x czar zamiec( blizzard ) ktory robi masakre we wrogach ale to czar z magii wody wiec inni tez go moga walnac
( jak sie wie jak przed nim bronic to mozna nawet na wroga go skierowac :P )

a widzialem jeszcze jakiegos bydlastego smoka, i licha lepszego od tego adepta itp...

moze po prostu my mamy pecha do kart slabych dla necro :))

co do zmiany jezyka na pl. ja zmienilem i nie zaluje mimo ze rozumialem wszystko po ang to jakos lepiej sie czuje jak mam po naszemu, a tlumaczenie jest ok, raczej bez wiekszych pomylek czy wprowadzania w blad

foksio
07-02-2012, 06:58 PM
Witam. Ja mam problem ze sklepem. Tzn. wiem że na tę chwilę i tak nie działa ale wcześniej też był problem. Mianowicie sklep jest praktycznie nieczytelny. Wiem że to wina tego że na swoim XP'ku ciągle jest zainstalowany IE 5 i to on się domyślnie włącza podczas przeglądania sklepu co powoduje właśnie ową nieczytelność. I tu pytanie, da się gdzieś w plikach gry zmienić żeby wchodząc do sklepu używało Chrome ?

Upadly321
07-02-2012, 07:04 PM
@mortis
Nekro ma dobre karty ale od 4-5 monet w góre
A inferno ma bardzo dobre karty 1/3/4 :)

DjTechShadow
07-02-2012, 07:04 PM
foksio: musisz tylko ustawić by domyślną przeglądarką było chrome.
Tak swoją drogą to posiadam dość mocną talię necro i niestety zmieniło się tylko to, że czasami do 13-14 rundy potrafię dobić.

bladykiel
07-02-2012, 07:06 PM
zapraszam na polskie forum o grze dueal of champions ;)
http://mim.hekko.pl/index.php

mortis3mortis
07-02-2012, 07:07 PM
Ja praktycznie wszystko zawdzieczam blizzardowi, czesto trucizna robi swoje, ale talia i tak moim zdaniem jest gorsza od inferno czy ludz albo ja mam pecha do kart

z orkami walczylem raz, rozniesli mnie na nic

gosc kisil jednostki z szalem w 2 rzedzie ( dystansowe ) az mialy staty po kilkanascie a mi tak karty szly ze nie mialem jak sie do nich dopchac ( jakos nie szly obszarowki czy wspommniana zamiec _

A w ogole widzial ktos bohatera nacero innego ? mam 2 ludzi, 2 takich samych demonow a necro jednego, ktorego wziolem na start i nei widzialem ngidy innego....

a co do forum, nie chce mi sie szczerze mowiac przegladac 2 na raz, tu mi dobrze wiec po co 2 zakladac? :P

Muerte79
07-02-2012, 07:11 PM
Mam nadzieje ze miana ENG na PL to tylko zmiana cyferki na "8" ? Dobrze rozumiem ? Pytam łopatologicznie bo ze mnie informatyk żaden

mortis3mortis
07-02-2012, 07:13 PM
Tak, i odpalnie gry ponownie oczywiscie, mozna zmienic spowrotem na 0 i nic sie nie zepsuje na 99.9 %
( ze 100% nie powiem bo z windowsem wszyscy wiedza jak jest, jak walnie piorun to i piorun moze pasc... )

ps. pozniej bedzie w opcjach launchera i gry zmiana jezyka czy rozdzialki no ale na razie trzeba sie obchodzic :P

Zielony_Pustak
07-02-2012, 07:13 PM
Siema ludziska. Mam sprawę: kiedy wchodzę do sklepu, wyświetla mi się komunikat o błędzie skryptu IE. W tej sytuacji nie mogę korzystać ze wszystkich dobrodziejstw gry, jakimi są nowe karty. Wie ktoś, jak ten problem rozwiązać? Z góry dzięki za odpowiedź :).

mortis3mortis
07-02-2012, 07:15 PM
Tak, wiemy, jest o tym osobny temat z masa ludzi z tym problemem

ale nikt nie wie czemu tak jest :/
chyba ich problem bo raczej wszyscy na raz by sobie nie zepsuli :P

DjTechShadow
07-02-2012, 07:16 PM
Zielony: problem jest zgłoszony od kilku godzin i pewnie już nad jego rozwiązaniem ktoś pracuje.

Upadly321
07-02-2012, 07:17 PM
Siema ludziska. Mam sprawę: kiedy wchodzę do sklepu, wyświetla mi się komunikat o błędzie skryptu IE. W tej sytuacji nie mogę korzystać ze wszystkich dobrodziejstw gry, jakimi są nowe karty. Wie ktoś, jak ten problem rozwiązać? Z góry dzięki za odpowiedź :).
Sklep chyba jest offilne

Ja praktycznie wszystko zawdzieczam blizzardowi, czesto trucizna robi swoje, ale talia i tak moim zdaniem jest gorsza od inferno czy ludz albo ja mam pecha do kart

z orkami walczylem raz, rozniesli mnie na nic

gosc kisil jednostki z szalem w 2 rzedzie ( dystansowe ) az mialy staty po kilkanascie a mi tak karty szly ze nie mialem jak sie do nich dopchac ( jakos nie szly obszarowki czy wspommniana zamiec _

A w ogole widzial ktos bohatera nacero innego ? mam 2 ludzi, 2 takich samych demonow a necro jednego, ktorego wziolem na start i nei widzialem ngidy innego....

a co do forum, nie chce mi sie szczerze mowiac przegladac 2 na raz, tu mi dobrze wiec po co 2 zakladac? :P

Ja moim inferno z orkami mam prawie równe szans ...
Co do bohaterów jest jeszcze Matka Namtaru 0 siły | 2 many | 1 dowodzenia + zaklęcie - odrzucasz karte i zabija wroga który ma koszt mniejszy lub równy 2

TrollmenX
07-02-2012, 07:22 PM
trafiłem matkę nantaru do necro. szału nie ma.

DjTechShadow
07-02-2012, 07:24 PM
http://desmond.imageshack.us/Himg266/scaled.php?server=266&filename=beztytuunsny.jpg&res=landing

mortis3mortis
07-02-2012, 07:30 PM
i wlasnie takich magow mam u ludzie i demonow

mowie magow bo zamiast um walki ( czy raczej w oryginale mocy ) maja wiecej um magii
ale z tego co widze to lepsi sa zwykli bohaterowie tzn domyslni z rownymi statami i bez umki dodatkowej

bo moim zdaniem jak na razie stworki przebijaja nawet najlepszego maga

u mnie w talii mam 3/4 kart ze stworami, cala mase tego to tanich na start, bo magia nie zastopi spamowania stworami... ( no mzoe w poznej fazie gdzie ma sie mase pkt na ture i mozna sobie ulepszac jednostki itp )

Zielony_Pustak
07-02-2012, 07:53 PM
Matka Namtaru to bardzo mocna rzecz, jeśli nie wróg nie ma "odmagicznienia". Na szczęście ja mam, więc kiedy się z tym spotkałem, byłem "przygotowany". Koleś grał w taki sposób: nie wystawiał niczego, tylko ciągnął karty. Ja też nie bardzo mogłem coś wystawić, ze względu na jej skill. Kiedy wystawiałem droższe monstra, tylko się bronił, aż wyciągnął tego widmowego smoka (czy jak mu tam). Myślę sobie - ok. Załatwie gościa łatwo. Tylko, że zanim koleś skończył turę, rąbnął na smoka niewrażliwość na magię. Taki smoczek jest nie do zabicia, bo po 1sze - ma 2pkt life steala, po 2gie - redukuje dmg o połowę, a po 3cie nie zrobię mu nic jakimkolwiek spellem. Jest więc praktycznie niewrażliwy na każdy rodzaj obrażeń. No, ale na szczęście mialem dispel magic :))).

Btw. proszę nie mówić, że inferno jest overpowered, bo wg mnie jest ono właśnie najsłabszą frakcją, z najmniejszą ilością możliwości taktycznych. Większość potworków inferno ma mało hp, więc jeśli zabijesz je zaraz po ich wystawieniu, nie masz się czego obawiać. Gorzej, jeśli się zagapisz i pozwolisz kilku juggernautom wejść do gry :). Wtedy nie ma zmiłuj.

mortis3mortis
07-02-2012, 07:57 PM
NIby tak ale kto ma smoka i odp reca do gory :P

ja mma tylko kamien ktory daje wszystkim na 1 ture neiwrazliwosc na magie i obrazenia od niej ( jednostek chyba tez ) ( i bohowi )
ale 1 tura szalu nie robi zwykle

inferno jest mocne na starcie z tymi jednostkami w stylu biesy i ci z lancuchami bo oni maja ataki na sasiednie jednotski i moga niezle popsuc humor jak sie ich dopusci do ataku, ale jako tako to fakt, nie ma jakis poteznych taktyk, najgosi sa ludzi, mocne jednostki i czary z powietrza i swiatla robia rzeznie.... pioruny, cyklon itp, z magii swiatla myslalem ze bedzie bardziej do ulepszniaa jednostek a tu jakies snopy swiatla cyz cos z czego co 2 wali po calej lini czy kolumnie

czlowiek ggra necro z magia lodu i chyba nocy ( ktos gral w h6 i pamieta nazwe?) i czary niesa tak destruktywne jak swiatla....:/

awaltir07
07-02-2012, 07:59 PM
Co do bohaterów każda frakcja ma po 3 oprócz podstawowych o których nie będę tu pisać a reszta to :
casterzy(0/2/1 , wszystkie szkoły czarów):
necro - matka namataru (j.w)
inferno - kal azaar 2 dmg zadane jednostce za discard
heaven - heala za 2 hp za discard albo monety
twierdza - nie pamietam
Siła(2/0/1, tylko szkoła czarów danego zamku):
necro - +1 hp na stałe dla incorporeal
twierdza - Acamas +1 do dmg jednostek z chociaz 1 stackiem enrage i zadanie im 1 dmg
heaven - Marcus + 1 hp na stałe dla melee jednostek
inferno - buff do ataku za 2 coiny dla danej jednostki
Zbalansowani(1/1/1 podstawowa szkoła magii + jedna inna niż ma podstawowy hero ):
necro - nergal 1 dmg wszystkim jednostką z trucizna
inferno - za discrard karty zadajemy 1 dmg wrogiemu hero
twierdza - zadaje tyle dmg wrogiej jednostce ile wybrana nasza jednostka ma stackow enrage
heaven - +2 coiny za urzycie w danej turze

A co do necro to podstawowe jednostki mają słabe ale jak dołoży się z boosterów karty to są dość silni (maja dodatkowe karty dobre):
Archlich : lifesteal 2 ,no retail 3/1/6 koszt 4
vampire lord : lifesteal 3 ,no retail 4/3/8 koszt 6
fate weaver : regenerate 1 , infect 2 4/3/8 koszt 7
vengefull spectre incorporeal 2/1/4 koszt 4
banshee incorporeal , when enters the battlefield kill 1 target enemy creature (wybrana przez nas ) 2/0/3 koszt 6

mortis3mortis
07-02-2012, 08:05 PM
Dzieki za info, tak myslalem ze bedzie taki podzial na 3

ale 1 sprostowanie casterzy nie maja chyba all magii, z tego co widze to maja po 4 a lacznie w grze jest 6 jesli dobrze pamietam

Ch3rryAC
07-02-2012, 08:24 PM
Ja mam za Bohatera Inferno BELIAS, Lord of the Kennels, statystyki ma 1,1,1 i specjalną umiejętność: Discard to deal 1 damage to Hero.

Nie używam tej umiejętności bo najlepsze są 2 szkoły magii: Ogień i Księżyć!!

Dzięki temu mam najlepsze czary z Inferno i Necro ;) Death Seal rządzi! :P

TrollmenX
07-02-2012, 08:30 PM
Tak swoją drogą to mechanika gry mnie pozytywnie zaskoczyła. Po zbalansowaniu może być bardzo ciekawą pozycją :)

mortis3mortis
07-02-2012, 08:33 PM
Mnie tez, chyba jedyna karcianka ktora sprawia wrazenie ze nie bedzie promowala bogatych ( jesli ubi to dobrze rozegra ale jak pisalem jesli spojza na gry ktore teraz robia kariere np lol to chyba stwierdza ze na grze w ktorej za kase nie ma sie poteznej przewagi mozna zarobic wiecej wbrew pozorom na liczbie chetnych )

bo osobiscie bardzo lubie karcianki ale gry jak astral masters czy magic the gathering na pc to jednak nie to, a realne karcianki czy inne sa raczej nakierowane na kupowanie kart za realna kase co tez jednak dla mnie odpada :P

Scytian
07-02-2012, 08:44 PM
Najlepsza karcianka w jaką grałem, zgadzam się że balans by się przydał, ale nawet teraz nie jest źle. Tylko spotkałem ciekawego buga: Gdy gram z graczem o nicku Luc4s_the_Gre4t gra crashuje po 6 turach.

mortis3mortis
07-02-2012, 08:47 PM
mysle ze raczej nei wina nicka :P

moze jakas karta niespotykana cyz cos?

a i wytlumaczy mi ktos o co chodzi z remisem? czasem nikt nie zdarzy wyskoczyc z karta a tu nagle komunikat "draw" i papa z 0 expa i kasy

Zielony_Pustak
07-02-2012, 08:48 PM
Btw, wie ktoś kiedy gra ma premierę i ile mniej więcej będzie kosztować?

aleksiejs
07-02-2012, 08:50 PM
Słyszałem, że ma byc za darmo z mikropłatnościami. Co do daty to ciężko powiedzieć, dopiero wyszła beta.
W każdym razie zapraszam na forum jej poswięcone
www.mim.hekko.pl

mortis3mortis
07-02-2012, 08:51 PM
Chcial bym zeby gra byla "darmowa" jak lol czy wot, gdzie kasa jest tylko na premke ktora przyspiesza exp i kase czy jakies kosmetyczne zmiany i mysle ze jesli ubisoft na serio podejdzie do sprawy i bedzie chcial gre ktora zrobi kariere to tak bedzie to wygladalo

co do forum... to jest oficjalne forum gry, a to jest beta wiec poki co raczej nie ma co sie bawic w 2 fora kiedy mamy to tutaj...

w betcie raczej tworcy powinni miec dostep do naszych opinii dlatego staram sie raczej uzywac angielskiego poza tym tematem

Upadly321
07-02-2012, 09:16 PM
mysle ze raczej nei wina nicka :P

moze jakas karta niespotykana cyz cos?

a i wytlumaczy mi ktos o co chodzi z remisem? czasem nikt nie zdarzy wyskoczyc z karta a tu nagle komunikat "draw" i papa z 0 expa i kasy
Możliwe że ktoś wychodzi z gry

Btw, wie ktoś kiedy gra ma premierę i ile mniej więcej będzie kosztować?

Premiera ma jak będzie wystarczająco dobra i módlmy się że wyjdzie jako f4p

DjTechShadow
07-02-2012, 10:13 PM
dokładnie, jeśli to nie będzie f2p albo zbyt duży bonus dla płacących nie wróżyłbym tej grze dobrej przyszłości, zwłaszcza, jeśli patrząc na SWTOR, któe również przechodzi na model f2p a szkoda by było tak dobrej karcianki, której potrzeba tylko kilku szlifów by bawiła lepiej niż beta.

bladykiel
07-02-2012, 10:24 PM
Macie tu jednostki nowej frakcji "santuarium"
http://mim.hekko.pl/showthread.php?tid=50

mortis3mortis
07-02-2012, 10:28 PM
Na razie mozna sie tak abwic ale podejzewam ze tworcy sie postaraja zeby gracze nie wiedzieli o wszystkich kartach w grze i beda je wydawac bez naszej wiedzy i dawac nam zabawe z odkrywania

na pewno zdaja sobie sprawe ze w takkim magicku itp glowna zabawa to wlasnie fakt ze nie wiadomo co znajdziemy w paczce z kartami zwlaszcza jesli chodzi o rare i epic

jesli tworcy podadza wszystkie karty jakie sa/beda w grze to to bedzie fail i popsucie zabawy...

aleksiejs
07-02-2012, 11:12 PM
Nawet jeśli twórcy gry nie podadzą to w plikach gry te karty muszą być i co niektórzy się dowiedzą wszystkiego na ten temat :)

jak np:

bladykiel
Macie tu jednostki nowej frakcji "santuarium"
http://mim.hekko.pl/showthread.php?tid=50

Moim zdaniem nie ma w tym nic złego

mortis3mortis
07-02-2012, 11:20 PM
ehh...
jest, bo kiedy wprowadza system handlu czy nawet wczesniej pojawia sie w sieci itp talie potwory ktore beda mialy dobor kart ktory pewnie bedzie przebijal 90% innych

jesli tak zrobia i kazdy gracz bedzie wiedzial od razu do czego ma dazyc i jak dobra ma talie to ja w to nie gram, caly duch karcianek z reala polega na tym ze kupujesz paczke, rozpakowujesz folijke i masz szanse na cos fajnego, a nie ze liczysz na cos o czym wie caly swiat graczy i dokladnie wiesz co jest najlepsze a przynajmniej jesli chodzilo o nowa edycje czy cos

co to bedzie za zabawa kiedy nie bedzie zadnej lepszej karty do odkrycia i bedziesz znal je wszystkie...
wolal bym zeby tworcy je zakodowali w sposob ktory uniemozliwi odczytanie byle czym

pewnie masa graczy "hardkorowych" ktorzy musza znac wszystkie statystyki na pamiec i miesiacami ukladac najlepsze strategie w kazdym mmo mnie teraz wysmieje ale jak dla mnie odkrywanie kart to czesc z zabawy takiej gry ...

bladykiel
07-02-2012, 11:24 PM
Zapominasz o jednej rzeczy ;) nie ma czegoś takiego jak najlpesze ;) Zapewne pojawi się wiele lepszych kart któe kontrują inne itd itd :) więc nie ma co mówić "oczekuję na najlepsze karty"

mortis3mortis
07-02-2012, 11:26 PM
no niby tak ale podejzewam ze talia w 90% z rare i epic spokojnie zgnoi "rownie dobra" talie startowa

co to za zabawa znajac wszystkie karty, wiedzac co robia i grajac bez niespodzianek ....

bladykiel
07-02-2012, 11:28 PM
Zapomniasz znowu o jednej rzeczy. Można mieć tylko jedna karte epic (chodzi o takie same karty)

mortis3mortis
07-02-2012, 11:33 PM
wolal bym po 1 zeby w ogole kart epic nie bylo powtorek :P ale pewnie ubi ma za male zaplecze zeby ich zrobic az tyle :P
ale wolal bym zeby grajac z graczem ktory ma duzo wieksze doswiadczenie to zeby mial w tali cos co mnei moze zaskoczyc, czy chociaz cos czego nie widzialem....
wiem ze to nie jakas karygodna rzecz zeby znac je...po prostu moim zdaniem to psuje czesc smaczku i radochy z gry a skoro tworcy ich nie podaja, i dowiedziec sie mozna tylko wydzierajac je z plikow gry to niech to zrobia tak zeby sie nie dalo i tyle...

ja wole na to nie paczec i odkryc je samemu
rownie dobrze moge grajac w rpg na pc walnac kod na max lvl i niesk kasy i zobaczyc kazda rzecz i umke w grze mimo iz tworcy woleli by zebym robil to po kolei.... ubaf po pafy....

zreszta robta co chceta, znajomosc kart nie da nikomu przewagi bo i tak trzeba je "wydropic" z paczki a jak bedzie handel to tez bedzie mozna spokojnie poogladac karty na sprzedazy czy te ktorymi ktos gra, nie musze czytac tych oszukancuf wydartych z gry na sile :PP

tak czy siak sklep nie dziala i odechcialo mi grac dzis w ogole...
po co grac jak mam kase na kilkanascie paczek i nie moge nic kupic bo tworcy maja graczy w .... daleko skoro wystarczy chwila zbey to naprawic

bladykiel
07-02-2012, 11:36 PM
not rly :P fabuła gry =/= postacie :)
ofc szanuję Twoje zdanie, jednak nadal upieram się przy swoim :) grając 3 dni, wbiłem 11 lvl i praktycznie widziałem już większość kart :) (jak nie wszystkie) więc takie domniemanie że psuję smaczek jest dla mnie conajmniej nie na miejscu :)

mortis3mortis
07-02-2012, 11:47 PM
wiekszosc, ale na 99% nie wszystkie rare i epic
poza tym w betcie jest ich zenujaco malo ]i jak tak zostanie to sorry ale nie wroze niczego tej grze :P ale to na pewno sie zmieni na razie ot tylko testy i to wczesne
( taki mtg ma pewnie ponad tysiac ale wiem ze to duzo starsza karcianka a to jest tylko beta wiec sie nie czepiam ale nie ma sie czym chwalic ze znasz je wszystkie:P )

ale jak mowie, nie nudzi fakt ze widziales wiekszosc? ze po kupieniu packa nic nowego nie zobaczysz ze grajac z przeciwnikiem nic nowego nie znajdziesz? troche nie brzmi za nudno zeby grac w to dluzej?

poza tym jak mowie, w grze nie ma widoku wszystkich kart i watpie aby bylo, o ile tworcy nie zabezpiecza lepiej plikow ( bo na razie raczej maja to gdzies pewnie bo to beta ) to beda ludzie chcieli je ogladac, nic im to nie da bo karte i tak trzeba najpierw wydropic jak mowilem wiec skoro nic mi ani im to nie da a ja nie chce czytat to nie bede i wszyscy sa zadowoleni

ale ja chcem sklep!! :P

a tak przy okazji, czemu karty musza byc u nas?, rownie dobrze moga byc same grafiki a na to nakladane okienka z textem i numerkami waznymi?
wtedy internet na tym nie ucierpi a gracze najwyzej poogladaja grafiki kart....

DjTechShadow
07-02-2012, 11:53 PM
popieram mortisa, również jestem za tym, by karty były ukryte, po co wtedy grać jak wiesz już wszystko ? nasuwa się wtedy dla mnie porównanie jak by grać na cheatach, a chyba nie o to chodzi:)

Cyyrii
07-02-2012, 11:55 PM
Witam
Mam problem z zalogowaniem sie Pierwszy raz o gry wyskakuje mi komunikat

NETWORK NOT RESPONDING

Czy ktoś może pomóc?
Starałem się szukać , ale większość info jest na temat czarnego ekranu oraz jezyka pl jak zrobić w grze na problem jaki ja mam cisza :((

Jak ktoś wie co zrobić aby działało prosze o pomoc
Gra jest dodana do zapory jak i do firewalla i nadal nic :( korzystam z mozilli jako przegladarki :(

mortis3mortis
07-02-2012, 11:58 PM
jesli dobrze rozumiem, to twoja 1 ( pierwsza ) proba wejscia do gry ?
Wczesniej nigdy nie wchodziles?

jesli tak to jesli launcher sciagnol wszystko itp to cos musi blokowac jednak gre, albo zapora u ciebie albo u dostawcy neta itp

ChainsawGutsfuc
07-03-2012, 01:05 AM
Mam ten sam problem co Cyyrii, co robić, jak żyć ? Nie wyglada to na winę zapory, po jej wyłączeniu działo sie to samo. Może problem z routerem, przekierowane porty, sieć bezprzewodowa... Jakieś pomysly ?

awaltir07
07-03-2012, 07:55 AM
Cyyrrii nie wiem ale to może mieć związek z po blokowaniem ip niektórym regionom .
A co do tych jednostek to wie ktoś może kiedy będą bo nie wiem czy opłaca się już zbierać . Orientuje się ktoś także czy to jest tylko community forum czy zaglądają tu ludzie z ubi i wiedzą wgl o tym problemie ze sklepem?

Muerte79
07-03-2012, 07:58 AM
Bez obrazy, ale bzdury piszecie w związku że niby karty mają nie być znane. Gram/grałem w mase karcianek i w każdej wiadomo było jakie karty w secie są. Dzięki temu wiem co mam zbierać, co mogę wymienić, w jakim kierunku iść. Dla mnie kupowanie w ciemno wogóle nie ma sensu. Jasne, że kupowanie packów i co w nich jest jest losowe, ale chciałbym znać wszystko. Jesli zobaczę, że karty są OP tzn, że gra jest słabo zbalansowana i nie chce tracić na to czasu.

Ch3rryAC
07-03-2012, 08:26 AM
Epicki Healer ;) Szkoda, że akurat nie gram przystanią, ale karta wydaje się całkiem mocna.

http://i.imgur.com/cDXSq.png

Muerte79
07-03-2012, 08:33 AM
Oj ma moc.

Cyyrii
07-03-2012, 09:15 AM
hej
dzięki za próbe pomocy :) dzis napisałem do supportu z problem jeśli mi support pomoże to tu napisze co i jak zrobić bo widzę że jest ten problem...
z tym blokowanie niby z kominukatu wynika ze gdzieś sieć nie odpowiada.. ale to by było dziwne aby w tych czasach dzwonić po providerze internetowym aby odblokował jakis port w dodatku jak ja mam neta z UPC który pewnie jakieś standardy ma co do prottokołów jakie w świecie się wykorzystuje.. tak naprawdę pewnie problem leży gdzieś po stronie mojego kompa.. sęk w tym że ja juz pomysłów nie mam a w rejestrach itp nigdy bawić się nie lubie... dobra koniec monologu jak mi support pomoże to tu wkleje co i jak :D
pozdr.
ps. w końcu to beta ^^

awaltir07
07-03-2012, 09:20 AM
Tu nie chodzi o blokowanie na zasadzie twojego dostawcy tylko danego regionu przez nich ze ty możesz do nich słać i connectowac a oni tego nie maja bo zablokowali ten zakres(co może być prawdopodobne że zakres jest zablokowany i odblokowany tylko tam gdzie jest beta żeby ciężko było o wyciek).

JokVader
07-03-2012, 09:57 AM
Jakieś informacje na temat tego kiedy ruszy sklep?
I czemu nekro jest takie uber power, jak narazie infernem nigdy nie mogłem ich rozwalić no ostatni mecz było 7:3 ale i tak dostałem w kość. Ta gra zdecydowanie potrzebuje zbalansowania.

DjTechShadow
07-03-2012, 10:00 AM
To widać JokVader albo nie potrafisz grać (bez urazy) albo masz BARDZO słaby build, gram 4 frakcjami i inferno jest jednym z najłatwiejszych, a necro najtrudniejszych w grze.

JokVader
07-03-2012, 10:02 AM
Albo trafiam na dobrych przeciwników :P Zwykle obrywam przez to że nekro buduje słabą armię na początku i zaczyna mnie masakrować.
Odbijam się jak uda mi się zagrać pit lorda czy jakoś tak i lilith, no i gdy necro oberwie 1/2 firebalami ( 4 splash dmg)

Zielony_Pustak
07-03-2012, 10:09 AM
@DjTechShadow
Bez obrazy ofc, ale nazywanie necro najtrudniejszą do ogarnięcia frakcją jest grubą przesadą O.o
Ze swoim life-stealem, incorporeal i infectem w połączeniu z tak tankującymi jednostkami jak lamasu, jest niemal nie do zatrzymania. Żeby inferno mogło cokolwiek zdziałać, wróg musi popełnić jakiś błąd i tyle. Taki juggernaut np. jest bardzo silny, ale 4 hp to stosunkowo mało i da się go szybko zbustować, zanim cokolwiek jeszcze zrobi. Tak czy siak, najwięcej i tak zależy od kart posiadanych przez graczy. Ja gram inferno i dość często dostaje baty, ale nie ukrywam, że mam dosyć słabą armię. Czekam więc z niecierpliwością na wznowienie działalności sklepu :).

Ch3rryAC
07-03-2012, 10:11 AM
Z Necro problem jest taki, że jest tak dobre, jak ci dobre karty wylecą, a z Inferno praktycznie wszystkim można grać.

PS Jakie macie talie? Ja teraz gram Inferno na 50 kart, żeby ograniczyć element losowości. 1 Hero, 5 Event, 25 Creatures, 15 spells, 4 fortunes (gram tylko na siłę i magię, z fortun mam tylko Gold Pile +1 do akcji).

JokVader
07-03-2012, 10:11 AM
No i nie zapominajmy że każda "rasa" ma swoje mocne i słabe strony.
Woo hoo rozwaliłem Necro!
Ja mam 65
Podstawowy hero Inferno
5 Wydażeń
28 Stworków
17 Zaklęć (większość dmg dla stworków)
14 fortunes większośc to dodanie karty albo statystyki.

DjTechShadow
07-03-2012, 10:15 AM
Zielony, zależy jaki styl gry przyjmiesz, ja np nie preferuje magii, idę tylko na siłę i tu necro sprawdza się dopiero w późniejszym etapie walki kiedy mogę wystawić widmowego smoka czy tkaczki oraz Atrophosa, jednakże do tego czasu zostaję wytłuczony np przez inferno.
Wiem wiem, do tej frakcji aby efektownie ją grać trzeba czarować, ale mi nie podchodzi taki styl gry ;p

Ch3rryAC
07-03-2012, 10:30 AM
Moim zdaniem czary u Necro to podstawa, nic nie przebije Death Seal. Natychmiastowa śmierć na praktycznie każdego potwora, nawet jeśli ty masz atak tylko 1.
Dobra jest też klątwa -2, -2 oraz Agony czyli 2 damage po każdej akcji.

DjTechShadow
07-03-2012, 10:33 AM
wiem wiem, ale jak już wspomniałem nie preferuję tego stylu rozgrywki :)

JokVader
07-03-2012, 10:40 AM
No więc nie wykozystujesz największej zalety necro bo ja dosyć boleśnie przekonałem się o tym ze to świetnie działa. A jak lubisz czysty atak bez wspomagania to wybierz Inferno albo Twierdzę.

Ch3rryAC
07-03-2012, 11:13 AM
Nieźle się zdziwiłem dzisiaj podczas gry :D

http://i.imgur.com/76NDW.png

mortis3mortis
07-03-2012, 11:17 AM
DjTechShadow :P
jedyny gracz na ziemi ktory wybiera necro ale nie lubi stulu gry z oslabianiem i klatwami :P

chyba w kazdym heroesie u nieumarlych klatwy itp czy w ogole magia ziemi i wskrzeszanie to byla podstawa

awaltir07
07-03-2012, 11:25 AM
Jest lepszy speell od deathseala nie pamiętam nazwy ale też z magii śmierci za 4 many wymaga 4 magii i zabija instat bez zadania combat dmg

Ch3rryAC
07-03-2012, 11:26 AM
Przepraszam, że spamuje obrazkami, ale właśnie miałem najdłuższą grę, 18 runda dla każdego, skończyły mi się karty i niestety Surrender :D :D

http://i.imgur.com/3tZJXl.jpg (http://i.imgur.com/3tZJX.jpg)
Powiększenie po kliknięciu ;)

mortis3mortis
07-03-2012, 11:29 AM
Owszem ale death seal chyba nie wymaga 4 magii a tez wystarczy pierdnac byle kosciotrupem z dystansu i po
taniej wychodzi

a co do screenow
mniejsza talia to mniejsza losowosc ale wiecej kart syatczr na dluzej :P
+ chyba jesli bys teraz mial ciagnac karte to otrzymasz obrazenia zamiast tego

JokVader
07-03-2012, 11:31 AM
No ja dograłem ostatnio do 16 rundy kary jeszcze miałem, niewiele ale miałem. Ciekawi mnie co to za diaboliczny kozak z 9 hp ( jednostka) ?
I jeśli dobrze widzę to masz wiwerne,hmm cczyżby hero z magią ziemi?( Jeszcze się nie znam , nie bijcie)

Ch3rryAC
07-03-2012, 11:52 AM
a co do screenow
mniejsza talia to mniejsza losowosc ale wiecej kart syatczr na dluzej :P
+ chyba jesli bys teraz mial ciagnac karte to otrzymasz obrazenia zamiast tego

Dokładnie, jak nie mamy już kart, jest 1 damage za każdą kartą, którą byśmy mieli wyciągnąć z talii.

mortis3mortis
07-03-2012, 12:47 PM
A ten z 9 hp to kozak, atak na dowolne pole ma :P
ale w sumie gram necro wiec nie ma kozaka na oltarz ashy albo pieczeń smierci :P

Ch3rryAC
07-03-2012, 01:21 PM
A ten z 9 hp to kozak, atak na dowolne pole ma :P
ale w sumie gram necro wiec nie ma kozaka na oltarz ashy albo pieczeń smierci :P
http://i.imgur.com/KE5H6l.png

gewloh
07-03-2012, 02:51 PM
I jeśli dobrze widzę to masz wiwerne,hmm cczyżby hero z magią ziemi?( Jeszcze się nie znam , nie bijcie)
Wiwernę może miec każdy, bo jest jednostką neutralną:) Mnie się poszczęściło i miałem ją już na początku gry.

Co do poznawania wszystkich kart, to ja bardzo lubię uczucie, kiedy po raz pierwszy widzę u przeciwnika nową kartę i muszę pomyśleć nad tym co przeciwko niej da się zrobić. A jeśli to Necro, to zazwyczaj mu jej zazdroszczę, ostatnio widziałem boskiego rzadkiego smoka ;) Dzisiaj kupuję 150 nowych kart i liczę na to, że wypadnie mi coś fajnego.
Gram tylko Necro i osobiście za najbardziej przesadzoną frakcję uważam Inferno, wygrywam może nawet mniej niż 1/3 takich dueli.

aleksiejs
07-03-2012, 03:44 PM
Na forum poświęconemu Might and magic mamy coraz więcej użytkowników :)

Zapraszam na:

mim.hekko.pl

Upadly321
07-03-2012, 06:39 PM
aleksiejs jeszcze raz i napisze do ubi żeby cię zbanowali z reklame

mortis3mortis
07-03-2012, 07:00 PM
Wlasnie, tu jest forum, sa beta testy, robimy to zeby gra byla lepsza i piszemy tutaj, starajmy sie po ang itp zeby nie pozalowali ze przyjeli polakow do bety
nie rozumiem po co zakladac drugie forum a juz na pewno nie wiem po co pisac na tym zeby ludzie szli na inne....

foksio
07-03-2012, 07:13 PM
Hej mam pewien problem. Mianowicie źle mi się wyświetla sklep. Tak jak na tym linku http://imageshack.us/f/696/widoka.jpg.
Normalnie używam chrome, mam jednak zainstalowaną IE 5 i niestety program podczas wczytywania sklepu korzysta z kontrolki internet explorera. Wiem że instalacja
IE 8 mogłaby pomóc jednak wolałbym tego uniknąć. Jak myślicie, jest jakiś sposób by otwierać stronę sklepu np. w chromie ?

Almeinster
07-03-2012, 07:20 PM
A czy może ktoś spotkał się z kartą świętowanie?? Grałem dzisiaj i przeciwnik miał 4hp, pokonałbym go w następnej turze a tu nagle pojawia mi się ekran porażki. Po chwili zauważyłem że użył karty świętowanie, ja miałem 12 hp, całą planszę stworów i nie wiem o co chodzi.

mortis3mortis
07-03-2012, 07:32 PM
foksio
Zaintaluj tego ie i tyle, i tak bedziesz korzystal z innej przegladarki na codzien a jak na razie nikt nie wpadl jak zmienic przegladarke w sklepie gry

Almeinster
karta swietowania jest raczej popularna i daje karty wiec nie powinna wplywac na poz zycia czy w ogole na walke moze przespales ture zagapiwszy sie na cos na necie czy cos?

Almeinster
07-03-2012, 07:38 PM
To może jakiś bug, bo to była ostatnia karta jaką grał przeciwnik, potem pojawił mi się ekran porażki.

TrollmenX
07-03-2012, 08:52 PM
czym się różnią paczki kart za 2 tysiące od tych za 12500? czy jest jakakolwiek różnica w trafianych kartach? czym spowodowane jest to dodatkowe 500?

mortis3mortis
07-03-2012, 08:55 PM
w paczce 2 kart masz 2 calkowicie losowe karty
w 12 masz na 100% 8 commonow, 3 uncommony i 1 rare ALBO epic
a kupujac paczke 6x2 kart mozesz rownie dobrze walnac 12 commonow czyli stracic kase :P

dokladne info jak w sklepie klikniesz na obrazek z dana paczka ( nie na guzik do kupownia )

a tak poza pytaniem, warte wspomneinia jest to ze "odpornosc na magie" zdaje sie sprawiac ze stwor otrzymuje polowe obrazen zaokraglona w dol ( jak bezcielesnosc duchow )
a calkowite zerowanie obrazen to dopiero niewrazliwosc
tak przy okazji zanim sie ktos zaskoczy nieprzyjemnie :P

TrollmenX
07-03-2012, 09:23 PM
gram w tej chwili z graczem mjodzio2005 i już 10 minut trwa jego tura.

http://imageshack.us/photo/my-images/842/poko.jpg/
jak widać, gra jest moja...

mortis3mortis
07-03-2012, 09:24 PM
tura trwa maxa 3 min :P

to akurat niczego nie dowodzi :P

ale wkur.... denerwuje mnie jak goscie robia tury po nie wiadomo ile zeby potem ja zakonczyc bez ruszenia czymkolwiek....

TrollmenX
07-03-2012, 09:26 PM
teoretycznie. obczaj jaka jest sytuacja na stole.

no i co mam zrobić? czekać dalej??

mortis3mortis
07-03-2012, 09:33 PM
Jesli serio tyle trwa tura to pewnie jakis bug, mysle ze sie poddaj i olej to

aleksiejs
07-03-2012, 10:34 PM
Też miałem tak ze dwa razy, niby przeciwnika tura, ale jak minęły 3minuty okazywało się, że jakiś bląd i trzeba było restartować grę.

Zanzazaar
07-04-2012, 03:13 AM
Ja mam takie pytanko, da się wymieć talię podstawową? Przypadkiem wybrałem Inferno - przeklęte okienka win 7, zamykając kliknąłem na inferno... xD Z wszystkich czterech decków ten wydaje mi sie najskromniejszy.

aleksiejs
07-04-2012, 07:04 AM
Inferno jest najmocniejszą talią w tym momencie. Na początku każda talia wydaje się słaba, ja zaczynałem z haven to mnie krew zalewała przez pierwsze poziomy :P

JokVader
07-04-2012, 08:52 AM
Polecam osobiście inferno ale uważaj przy zakupach mi non stop trafiają sie karty nekropolii i twierdy(inferna tylko kilka) a co do długiej gry to wczoraj koło 6 wieczorem miałem tak kolesia nie ma i nie ma czas jego tury dobiegł końca a ten dopiero po jakichś 30 sekundach od tego czasu coś zrobił. Dziwne no nie?
I takie pytanie czy jeśli zdecyduję się np na zakup talii inferna( początkowo też wybrałem inferno) to dostanę talię początkową czy jakąś bardziej zróżnicowaną.W co jednak wątpię.

mortis3mortis
07-04-2012, 09:42 AM
Jesli kupisz startowke to dostaniesz raczej slabe karty, lepiej dobij do 5 czy 10 lvl
za1000 pieczeci jak walniesz sobie paczke + paczki z poprzednich lvl itp i na pewno 2 talie bedziesz mogl uzbierac

ale raczej wiecej niz 2 nie radze, tzn postaraj sie aby ci bohaterowie nawzajem nie kradli sobie czarow i stworkow, raczej dobierz takiego zeby rzucal inne czary itp

JokVader
07-04-2012, 09:46 AM
No właśnie została mi 1 gra do 5 tylko chodzi mi o to czy z paczki "startowej" dostanę coś ciekawego czy t oco zwykle. A obecnie składam talię twierdzy. Z paczek mam tyle kart twierdzy że uż 43 karty mam XD ( w inferno tylko 68).
Także będzie różnorodnie.

EDIT: Ehh znowu inny bohater tym razem Przystan, no cóż inferno mam już całkiem mocne, złożyłem twierdzę mam ponad 30 kart w talii przystani i chyba moge zacząć składać umarlaków. Dajcie szybciej te giełde DX

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 10:25 AM
Najprostsze talie to stronhold i inferno. Poskładałem to ze śmieci i wygrywam tym z ludźmi ze skillem 300+.

Stronhold ma mega tanie postacie z wysokimi statami. Szybko się wystawia i przejeżdża po wszystkim.

Inferno ma dużo obrażeń obszarowych. Im więcej postaci przeciwnik wystawia tym więcej obrażeń deck zadaje.

Haven ma świetne czary i dobre postacie obronne. Deck na magu powinien śmigać.

Nekro to najlepszy deck na przetrwanie. Jak się wystawi to ciężko się przez niego przebić, a sam się przeżre przez wszystko, za pomocą infect.

JokVader
07-04-2012, 10:38 AM
Czy najprostsze, nie wiem ale powiem jedno przebieg gry zależy w sumie od tego jakie karty wylosujesz na początku i jakie później, czasem masz tylko bezużyteczne śmieci w stylu zaatakuj jednostki z tylnego rzędu albo teleportacja.
W inferno problemem jest to że jeśli przeciwnik nie pozwoli ci zbudować w miare solidnej armi bądź obrony to jest po tobie.
Jeśli nie pozwolisz dla nekro się rozwinąć to nie ma szans.
W przystani trzeba pozbywać się silnych i leczących jednostek.
W twierdzy w pierwszej kolejności do odstrzału idą ci któtrzy mają szał, bez jednostek z szałem twierdza traci połowę siły ataku.

mortis3mortis
07-04-2012, 10:44 AM
Jak mowilem startowego decka sie nie oplaca kupowac, ale skladac takich tali jak ty ze amsz 30 kart ale jeszcze skladasz kolejna inna itp to strata kart, wyjdzie ci z tego kilka slabych zamiast 1-2 mocnych

bo bohaterowie beda sobie brali czary i stwory nawzajem a nie moza miec 1 karty w 2 taliach na raz

JokVader
07-04-2012, 10:58 AM
Tak tak tylko ja robię talie zbalansowane np w talii inferno mam tylko stwory ognia i 2-3 najemników reszta poszła do twierdzy czary też podobierałem tak że inferno ma w sobie to co najprzydatniejsze, to co mi zostało okazało się całkiem przydatne w twierdzy i w ten oto sposób mam całkiem silne inferno no i średnią twierdzę.

Ej zauważyliście że w folderze gry są pliki replay?

mortis3mortis
07-04-2012, 11:14 AM
Zauwazylismy moze potem bedzie je mozna jakos odpalac w grze
Ale nie rob akcji ze najlepsze bierzesz do inferno a reszta do twierdzy i nawet jest ok

zrob tak zeby boh twierdzy mogl uzywac innych czarow niz inferno i wtedy obydwoje dostana najlepsze czary ze swoich szkol

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 11:20 AM
W inferno problemem jest to że jeśli przeciwnik nie pozwoli ci zbudować w miare solidnej armi bądź obrony to jest po tobie.

To w każdy deck ma taki problem. :P

JokVader
07-04-2012, 11:32 AM
No dobra w wydażeniach mam identyczne w obu ale to chyba akurat nikogo za bardzo nie dziwi stworzenia w obu są dopasowane do rodzaju wykożystywanej many z wiekszą ilością najemników w twierdzy. Tzn stworzeń neutralnych.Zaklęcia mam dobrane tak że pasują do many w twierdzy co prawda tylko 12 ale tylko dlatego że innych nie mam. lutu szczęścia mam więcej w twierdzy ale to z tego samego powodu co poprzednio takie mi wyleciały z paczek i takie mam. I jeśli chodzi o zbalansowanie to Twierdza dobrze radzi sobie w boju rozegrałem 2 partie i nie mam na co nażekać, no może na to że nie wystawiłem najsilniejszej jednostki ale z tym to tak bywa.

Scoorv1el
07-04-2012, 12:50 PM
Cześć wam!
Ja mam taki problem, że dobiłem 5 level, kupiłem sobie zestaw i oczywiście lipa, bo nie drop'neło mi żadnych ciekawych kart dla Przystani, i jestem w dupie, bo nie mam szans w late, a w early jakoś nie rządze. Za to mam dużo kart z necro, i nie wiem czy by nie kupić sobie bohatera i 7 kart, tak zaryzykować i zobaczyć...
A co według was jest lepsze? Przystań czy Necro?

mortis3mortis
07-04-2012, 12:51 PM
jak na razie z przystania mam najwiecej problemow :P

teraz co lvl kupuj opaczke 12 kart + paczke z bohem i jak trafisz fajnego do ktorego mas zkarty to zaznij robic 2 talie

JokVader
07-04-2012, 12:57 PM
Tylko uwaga może ci wypaść ktoś z zupełie innej frakcji!

Scoorv1el
07-04-2012, 12:58 PM
Ok, dzięki, akurat tak sie składa, że mam już dużo do necro, troche zielonych, niebieskich i epicką jedną, ale nie wiem czy necro jest ok.

JokVader
07-04-2012, 01:01 PM
No jeśli będziesz grać nekro i szybko uda ci się zbudować armię to nie ma na ciebie mocnych. No i jeśli jeszcze masz tego pajeczego hero to jesteś kompletnie uber. :)

Scoorv1el
07-04-2012, 01:01 PM
A według Ciebie co lepsze, ogarnięte necro czy ogar przystań?

JokVader
07-04-2012, 01:04 PM
Wybacz ale się nie wypowiem gram inferno i twierdzą ale większe kłopoty sprawia mi necro więc na nich bym stawiał.

mortis3mortis
07-04-2012, 01:05 PM
Moim zdaniem jak na razie talie sa w maire rowne ale mysle ze kazda trzeba grac odpowiednio a ludzmi moim zdaniem najprosciej, walic spam jednostek a jak wrog wystawi za duzo to pizgac czarami powietrza i swiatla ktore moim zdaniem za duza sieczke robia w porownaniu do ceny, inferno z czarami ognia nie ma takiej mocy destrukcji jak ludz z magia swiatla....

Scoorv1el
07-04-2012, 01:06 PM
Nie chciałbyś zagrać? :D Mój nick, Scoorv1el pomógł byś mi trochę :D

JokVader
07-04-2012, 01:09 PM
No ładnie staty 20:7 a mi gre wywałiło. Auć.
to chodź na trening ja jakby co będę.

mortis3mortis
07-04-2012, 01:10 PM
Nie chcial bym :P
zeby byl chat w grze to moze jeszcze a tak to nie ma sensu w dodatku brak nagrody za walke w trybie practice :P

A tak w ogole to trzeba jakos ubi przycisnac zeby zaostrzyli czas tury, np do 1.5 min a jak przeciwnik nie wyrobi to bam za 5 dmg w boha

bo jak na razie straszliwie wkurzajace jest gry wrog czeka az prawie do odliczania a i tak widac ze nic nie moze zrobic tylko po prostu sobie siedzi ze zeminimalizowana gra....

bo nie wierze ze mozna az tyle myslec skoro ja zanim wrog zrobi ture z nudow poogladam 3/4 kart jakie sa w grze a potem w 10 s robie ture

JokVader
07-04-2012, 01:17 PM
to dokładnie ten sam problem mam. No i jak ktoś chce potrenować to czasem możecie mnie tam spotkac lubię sobie od czasu do czasu pograć for fun.

Scoorv1el
07-04-2012, 01:34 PM
Dzięki za tą miazgę :D, daje dużo do myślenia....

JokVader
07-04-2012, 01:34 PM
Dawaj jeszcze raz tym razem bede twierdzą no i przy okazji poznałes działanie inferna.

Scoorv1el
07-04-2012, 01:45 PM
Meh, tu miałem szczęście bo masz chyba gorsze karty w tej tali, ale z Inferno był totalny pogrom.

JokVader
07-04-2012, 01:47 PM
Ta troche gorsze no i nie miałem łowcy ani orka no ale bardzo ładnie zagrałeś, potrzebujesz tylko więcej kart z obrażeniami magicznymi no i bedziesz miał silną talię, bo jeśli chodzi o stwory to fajnie zrobiłeś regeneracja + atak dobre połączenie.

Scoorv1el
07-04-2012, 01:48 PM
Heh, jakimś ****em mi się udało, a co do kart, to tak jak już mówiłem otworzyłem pakiet, i totalne gówno za przeproszeniem :)

JokVader
07-04-2012, 01:49 PM
NO ja mam połowę talii necro i przystani juz złożonej przez to co mi się trafia :P Szukam sobie jakiegoś herosa do inferno teraz. Mogli by zrobić np paczki rasowe.

Gregory_Martins
07-04-2012, 01:51 PM
Gdzie spotkać? o co biega? czy Wy musicie tak zaśmiecać forum ilością głupich i czasami bez jakiejkolwiek strawy postami? lol

JokVader
07-04-2012, 01:52 PM
Emm nie bezsensowne do końca, ale masz rację troche zaśmiecamy. Graliśmy akurat na treningu , więc aby uniknąć zaśmiecania forum proponuję przenieść się na pw.

mortis3mortis
07-04-2012, 01:53 PM
Zapewne gadajka o trybie practice bo tam mozna wybrac przeciwnika ale fakt mogli byscie sobie isc na gg czy jakis inny komunikator a tni sobie gadac tutaj :P

JokVader
07-04-2012, 02:30 PM
Nie wiem czy podoba wam się pomysł ale zeby nie zaśmiecać forum nikomu nie potrzebnym syfem i żeby sobie podyskutować na wolne tematy związane z grą, utworzyłem grupę o grze http://forums.ubi.com/group.php?groupid=157

KubiX4
07-04-2012, 02:51 PM
Witam jestem nowy w karcianki kiedyz tylko pogralem pare razy w battleforge.
skoro juz wiece je zestem laikime :D wytlumaczie porstymi slowami zebym zrozumila
wbilem wlasnie 5 lvl mam 1300 medali i 92k zlota
wiem ze za medale kupic paczek 10x12 a za zloto co kupic ? myslalem o paczkach po 12 karty co wy na to ?
a jeszcze co z talia 52 kart czy sie oplaca kupic ??

JokVader
07-04-2012, 02:53 PM
Za pieczecie dokładniej kupujesz dużą paczkę zawiera ona 10 paczek po 12 kart za złoto doradzam zakup 1,2 paczek z bohaterami czasami trafi się jakiś przydatny no i jeszcze wiecej paczek po 12 kart.

Ch3rryAC
07-04-2012, 02:59 PM
Nie kupuj gotowych talii, kompletna strata pieniędzy. Zestawy z bohaterami opłaca się kupować, jeżeli celujesz w jakiegoś konkretnego bohatera.

Ogólnie zestawy po 12 kart nigdy nie są stratą złota ;)

puschkin77
07-04-2012, 03:14 PM
sa polskie napisy w grze??

TrollmenX
07-04-2012, 03:15 PM
jest polska wersja. użyj szukajjki na forum, albo poczytaj tematy...

mortis3mortis
07-04-2012, 03:17 PM
w do***entach w folderze ubi jest plik config
zmien tam numerek przy language na 8

JokVader
07-04-2012, 03:29 PM
Eee czemu niektóre kawałki słów są cenzurowane? I czy może ktoś polecić jakiegoś dobrego hero do inferno?

TrollmenX
07-04-2012, 03:30 PM
do inferno najlepszy jest ten co za discard strzela. ma wysoki magic i duzo szkół magii. a inferno ma najlepsze czary do zamiatania stworów. trochę słabo w dziedzinie dużych chłopków, ale da się przeżyć

mortis3mortis
07-04-2012, 03:37 PM
bo w ang k.u.m czy c.u.m ( nie pamietam jak napisalem ) jest cenzurowane :P

w kazdej rasie sa oprocz poczatkowych dodatkowe 3 bohy i ktos ich wypisal kiedys w innym temacie
w skrocie
woj 2.0.1 z 1 szkola magi
mag z 0.2.1 z 4 szkolami magi
i zbalansowany ze statami jak domyslny i 2 szkolami magii ( czyli identyczni jak poczatkowi ale moga meic inne 2 szkoly magi no i maja umke jakas )

i wszyscy oprocz domyslnego maja jakas umke dodatkowa
z inferno mam 2 mozesz obejzec

http://www.image-share.com/upload/1597/283.png
http://www.image-share.com/upload/1597/284.png

Scoorv1el
07-04-2012, 03:38 PM
Niektóre słowa są ocenzurowane, bo jest to strona angielska i słowo typu "do "k u m"enty"

aleksiejs
07-04-2012, 03:41 PM
Nie mogę trafić żadnego fajnego bohatera z packów. Polowałem na tego z haven, który daje +1hp jednostką melee.

mortis3mortis
07-04-2012, 03:42 PM
kazdy jest fajny ale jest ich kilkunastu wiec celowanie w 1 konkretnego z 1 konkretnej rasy to lekko nie bedzie :p

ps. czy ktos widzial jakiegokolwiek czlowieka od tej gry nie liczac tematu o czacie?

porazka jakas, my piszemy o pomyslach, bugach, problemach a oni maja gdzies, od 2 dni w ogole nie ma update, odpowiedzi na nic itp
z trudem po calym dniu i chyba 6-7 stronach pisania o nie dzialajacym sklepie ktos poprawil blad ktory powinien byc poprawiony w minute po wykryciu bo byl banalny...

TrollmenX
07-04-2012, 04:10 PM
no bez przesady. największy temat jest po polsku, a wątpię żeby ludzie z ubi znali polski ;)
co do błędów, to nie ma tak dobrze. jesli coś się zepsuje to najpierw trzeba wiedzieć co, potem dlaczego a na końcu naprawić :)
update też nie powinien być za często. niech zrobią większy kawałek, poprawią więcej błędów lub dodadzą więcej opcji, a potem dopiero aktualizacja. co z tego że teraz zrobią 2 błędy jeśli zostanie ich 10, a po poprawce dojdzie jeden nowy?...

mortis3mortis
07-04-2012, 04:15 PM
ale wiekszosc tematow gdzie gadalismy o bugach z kartami itp jest po ang w wiekszosci, zalozylem temat zeby sie odezwal ktokolwiek z ubi
w ogole nic nie czytaja :p

a w tym temacie rozumeim ze nie ale tez nic waznego tu nei piszemy,

sa bugi, sa pomysly, zmiany w interface itp nie chodzi mi zeby juz je wprowadzili ale jakies info co o tym sadza, co bedzie a co nie czy cokolwiek

ogolnie widze ze nie sa expertami w prowadzeniu bety :P

aleksiejs
07-04-2012, 04:18 PM
Ogolnie mam 3 zbednych bohaterow z nekro i dalej czekam na haven albo inf :P ew stronghold

mortis3mortis
07-04-2012, 04:27 PM
A ja gram od poczatku necro i mam 2 hero heavem, 2 inferno, 2 twierdzy, dla necro nihoya

aleksiejs
07-04-2012, 04:28 PM
Zlośliwość tej gry

LaCroix1112
07-04-2012, 04:48 PM
A ja tylko się przywitam.
Żebyście wiedzieli, że jest nas więcej +1
Pozdrawiam.

JokVader
07-04-2012, 05:09 PM
Aha no więc znam już 3 bohaterów inferna no domyślny tych 2 których zaprezentował mortis i jest jeszcze 1 wyglada jak demon ze stadem piekielnych ogarów.
Dobrze by było gdyby robili update np co tydzień o tej samej porze jak w lolu, tzn w miarę regularnie.

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 05:21 PM
wywala mnie tak często dziś, że z top 100 spadłem do top 665 :P
jakieś rady jak poprawić stabilność?

JokVader
07-04-2012, 05:23 PM
Pytanie a na czym grasz na lapku czy na stacjonarnym?
Jakie programy chodzą w tle?
Domyślna przeglądarka?
Jaki net?

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 05:28 PM
stacjonarny
Firefox
avast i comodo firewall, no i firefox
UPC 25MB

rayback995
07-04-2012, 05:32 PM
W dzień mam problem z regionem i nie mogę się zalogować a w nocy normalnie śmiga.
Ma ktoś tak samo ?,poradził sobie ktoś z tym ?.

JokVader
07-04-2012, 05:34 PM
Może program z jakichś przyczyn po prostu działa niestabilnie spróbuj uruchomić jako administrator i w trybie zgodności.
@rayback995 Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Może twój internet provider daje ci ograniczoną przepustowość w dzień.

mortis3mortis
07-04-2012, 05:35 PM
z regionem? najprawdopodbniej zmienne ip masz i trzeba resnac router itp zeby sie zmienilo

co do wywalania sie gry, gram od paru dni i 0 problemow na win 7
kolega na win xp nie mogl w ogole instalki odpalic ;p ale na laptoku z win 7 poszlo

rayback995
07-04-2012, 05:39 PM
Resetowałem internet i dalej nie działa.
Net z orange.

TrollmenX
07-04-2012, 05:39 PM
tak z ciekawości: ile u was trwają gry? u mnie średnio 15-18 minut, jesli krócej to zwykle przegrywam bo opp miał porno dojście a ja nie :)

mortis3mortis
07-04-2012, 05:40 PM
U mnie 10-15 ale zalezy to od przeciwnika ja sam moge tury robic w 10-20 sekund ale zwykle czekam 1-2-3 minuty az przeciwnik sie namysli a ja w tym czasie 50x stwierdze co zrobie w nastepnej turze + poczytam z nudow karty/poogladam grafiki

JokVader
07-04-2012, 05:43 PM
To samo co mortis też bóg jeden wie ile się muszę czasem naczekać aż koleś sie ruszy. Zwykle to coś tak od 8-20 tur znaczy 10-30 min. Najczęściej ok 13-16.min.

TrollmenX
07-04-2012, 05:43 PM
wiecei może ile w ogóle jest kart i jaki mają podział? ile unc ile comm i rare /mythic?

JokVader
07-04-2012, 05:46 PM
Tego raczej nikt poza chłopakami z dvelopmentu nie wie, no albo poza kimś kto wydropił wszystie karty :D ale to raczej mało prawdopodobne.

mortis3mortis
07-04-2012, 05:51 PM
ile jest kart to trudno powiedziec bo mysle ze tworcy beda dodawac je ciagle, jesli nie to ja w to nie gram :p

podzial? common, uncommon, rare, epic
niektore epic sa unique ale to chyba tylko zeby bard wiedzial jakich szukac w talii :P

a reszta to events ( 5 w tali i losowane sa 2 na dole ekranu do uzytku obydwu graczy )
creatures - glownie za pkt mocy
spells - glownie za pkt magii :p
i fortunes - glownie za przeznaczenie ( te fioletowe cosie )

co do ilosci kart aktualnie to jeden sie chwalil jak to wyciagal z plikow gry karty i nawet pisal jakie sa juz kodzie karty sanktuarium ale jakos nie podawal za duzo info o innych kartach :P

JokVader
07-04-2012, 06:03 PM
Dobrać się do tego to nie problem wszystko w notatnikach w folderze gry zapisane jest ale odszyfrować co to robi i jak wygląda to już inna sprawa.

TrollmenX
07-04-2012, 06:06 PM
musi być określona ilość commonów, uncommonów rare i mythic. tylko jakie to liczby? 100 common, 50 uncommon 20 rare i 5 mythic?

chciałbym wiedzieć jaką mam szansę na wypadniecie określonej karty w paczce...

mortis3mortis
07-04-2012, 06:11 PM
co ty masz z tymi mythic :P tutaj najwyzej jest epic :p

mysle ze jest ich o wiele wiecej :)
a mysle ze ich liczba po zakocnzeniu bety itp bedzie zalezala od sukcesu gry, jesli bedzie trwac latami to liczba kart urosnie do tysiecy lacznie

na chwile obecna mam 11 lvl i
82 commony
68 uncommony
23 rare
i 6 epic

JokVader
07-04-2012, 06:14 PM
Nie wiem czy to coś pomoże ale wyciąłem to z pliku all cards

Uni_Inf_07
Loc_Hav_06
Uni_Neu_12
Loc_Neu_01
Loc_Neu_02
Uni_Neu_15
Spe_Pri_01
Uni_Nec_12
Spe_Fir_01
Loc_Hav_01
Her_Nec_03
Loc_Inf_01
Her_Nec_01
Loc_Str_02
Uni_Hav_06
Spe_Lig_01
Uni_Neu_08
Spe_Wat_01
Loc_Str_03
Loc_Str_04
Spe_Ear_01
Uni_Inf_04
Uni_Inf_10
Loc_Neu_19
Loc_Inf_02
Loc_Neu_03
Her_Hav_02
Loc_Hav_03
Err_Neu_13
Uni_Hav_03
Spe_Lig_03
Uni_Str_05
Uni_Str_15
Uni_Inf_05
Spe_Air_01
Loc_San_01
Uni_Inf_09
Loc_Inf_03
Spe_Wat_02
Loc_Nec_01
Spe_Lig_04
Spe_Ear_02
Uni_San_18
Spe_Fir_02
Uni_Hav_05
Uni_Str_13
Loc_Neu_04
Loc_Neu_05
Loc_Neu_06
Spe_Dar_02
Uni_Str_18
Err_Neu_06
Loc_Nec_02
Spe_Dar_03
Spe_Wat_03
Uni_Inf_14
Loc_Inf_04
Spe_Pri_02
Spe_Lig_05
Loc_Neu_09
Uni_Str_11
Uni_Str_07
Uni_Neu_14
Spe_Ear_03
Uni_Str_06
Uni_Hav_01
Uni_Hav_02
Uni_Inf_01
Uni_Inf_02
Uni_Nec_01
Uni_Nec_02
Uni_San_01
Uni_San_02
Uni_Str_01
Uni_Str_02
Loc_Nec_04
Spe_Lig_06
Spe_Air_02
Uni_Nec_05
Uni_Nec_03
Spe_Air_04
Loc_Str_05
Spe_Fir_04
Spe_Fir_05
Loc_Neu_10
Uni_Neu_13
Spe_Fir_06
Loc_Inf_05
Spe_Fir_03
Spe_Air_05
Spe_Pri_03
Loc_Hav_04
Spe_Fir_07
Spe_Wat_09
Uni_Str_10
Her_Hav_01
Her_Inf_02
Loc_Inf_06
Loc_Hav_02
Her_Nec_04
Her_Str_04
Her_Hav_04
Her_San_04
Her_Inf_04
Spe_Wat_05
Uni_Nec_06
Uni_Nec_07
Uni_Nec_08
Loc_Str_06
Uni_Str_09
Uni_Str_17
Loc_Neu_11
Loc_Nec_05
Uni_Hav_07
Spe_Air_06
Uni_Str_03
Spe_Lig_07
Uni_Inf_16
Loc_San_02
Spe_Wat_07
Spe_Wat_08
Uni_Hav_08
Spe_Fir_09
Spe_Dar_04
Her_San_01
Uni_Str_12
Her_Hav_03
Uni_Inf_12
Uni_San_05
Uni_San_17
Her_San_02
Loc_San_03
Her_Str_02
Her_Str_01
Uni_San_08
Uni_San_03
Spe_Lig_08
Uni_San_06
Uni_Inf_08
Uni_Nec_09
Loc_Neu_12
Uni_Nec_10
Spe_Air_07
Uni_Inf_11
Err_Neu_07
Uni_Inf_13
Spe_Dar_05
Err_Neu_08
Err_Neu_02
Uni_Hav_14
Spe_Ear_04
Uni_Str_16
Uni_Neu_04
Spe_Fir_11
Uni_San_13
Uni_Neu_05
Uni_Neu_09
Uni_San_04
Uni_San_10
Her_San_03
Loc_Neu_13
Loc_Str_07
Uni_Str_08
Uni_Neu_06
Uni_Neu_10
Uni_San_11
Uni_Inf_15
Uni_Inf_03
Loc_Nec_06
Uni_Nec_17
Uni_Hav_18
Loc_Hav_05
Spe_Dar_06
Spe_Dar_07
Uni_Nec_11
Uni_Hav_11
Loc_Neu_14
Uni_Inf_06
Uni_Nec_14
Spe_Wat_10
Spe_Ear_07
Loc_Neu_15
Spe_Lig_10
Uni_San_07
Loc_Str_08
Loc_Neu_16
Her_Inf_03
Uni_Neu_03
Uni_Hav_12
Uni_Hav_13
Her_Nec_02
Loc_Nec_03
Her_Str_03
Uni_Neu_11
Loc_Neu_17
Uni_San_12
Spe_Ear_08
Uni_Hav_17
Uni_Nec_15
Uni_Nec_18
Spe_Pri_05
Uni_Str_04
Uni_San_14
Spe_Pri_06
Uni_Nec_13
Spe_Pri_07
Spe_Dar_08
Uni_San_15
Uni_Hav_15
Loc_Neu_18
Spe_Ear_09
Spe_Air_08
Uni_Inf_17
Uni_Hav_04
Uni_Hav_16
Her_Inf_01
Uni_Str_14
Loc_Hav_07
Err_Neu_03
Spe_Pri_08
Loc_San_04
Spe_Pri_09
Uni_Hav_09
Loc_Nec_07
Uni_Inf_18
Spe_Air_09
Loc_Inf_07
Spe_Pri_11
Loc_Neu_20
Spe_Wat_11
Loc_San_05
Loc_San_06
Loc_Neu_21
Uni_Nec_16
Uni_Nec_04
Spe_Dar_10
Spe_Ear_10
Uni_Hav_10
Spe_Ear_11
Uni_Neu_07
Uni_San_16
Loc_San_07
Spe_Dar_11
Err_Neu_01
Err_Neu_09
Err_Neu_14
Err_Neu_12
Err_Neu_10
Err_Neu_11
Uni_Neu_16
Spe_Air_11
Spe_Lig_11
Uni_San_09

Można stąd wyczytać ilu jest hero ile jednostek do jakiej rasy należą itp. Sorry ale tag hidden nie działa.

mortis3mortis
07-04-2012, 06:18 PM
To byz naczylo ze sa 253 karty, bez bohaterow 233

na bete starczy ale mam andzieje ze bedzie duzo wiecej jak najszybciej :P

TrollmenX
07-04-2012, 06:24 PM
czyżby 256 kart? nie jest najgorzej. tyle ma standardowy dodatek do mtg :)

JokVader
07-04-2012, 06:24 PM
Szybkie podliczenie daje:
Herosi : 20 [po 4 na każdą z 5 frakcji]
Jednostki
-sanktuarium 18
-Inferno 18
-Twierdza 18
-Nekropolia 17
-Neutralni 16

Około 11 speli na każdą szkołę magii.
Przykro mi ale reszty nie udało mi sie odszyfrować

mortis3mortis
07-04-2012, 06:27 PM
253 :p policzone wklejeniem do dok mentu a tam juz mozna poznac ilosc wyrazow :P

JokVader
07-04-2012, 06:30 PM
Tak nawiasem zauważyliście pewnie że wszystkie ukazane dotąd jednostki znajdowały sie w heroes 6 a karty to przerobione artworki.
Na tej podstawie możemy wywnioskowac jakie jednostki bedą w sanktuarium :p

Tu macie galerie artworków więc możecie popatrzeć porównać i wywnioskowac co trzeba ( nie mogę sie doczekac tego rekina w grze :) 0
http://gexe.pl/72,Heroes-of-Might-and-Magic/galeria/918,Might-And-Magic-Heroes-VI-Artworks

mortis3mortis
07-04-2012, 06:37 PM
Niby tak ale nie znamy ich statow, umek itp
ze taki vampir bedzie mial latanie i kradziez zycia ( kto to tluamczyl jako drenaz Oo ) to jeszcze wiadomo
ale juz kosciotrup z trocizna to bardzo ciekawa jednostka ktora z dobrym zastosowaniem potrafi napsuc wrogowi

a ktos grajacy w h6 na pewno bedzie mial zboczenie na punkcie lepsza jedn w h6 = lepsza karta a wcale tak nie jest

w tali musza byc slabe jednostki bo bysmy przegrali na starcie

mam nadzieje ze jak im sie skoncza jednotki z heroesow to nie przestana robic kart :P

http://h6.heroes.net.pl/artykul/12-stworzenia.html
stworzonka z h6

TrollmenX
07-04-2012, 07:17 PM
z ciekawostek jakie wyczaiłem w grze:

wiecie że w plikach gry są opcje które wskazują na to że niektóre karty będą dostępne po pokonaniu okreslonych przeciwników? tekst w stylu:
" M a s t e r s w e h a v e r e c e i v e d a m e s s a g e f r o m t h e W o l f D u c h y . T h e y r e q u e s t o u r s e r v i c e s t o i n v e s t i g a t e s o m e u n r e s t w i t h i n t h e i r l a n d s . C 1 M 1 _ i n t r o _ 2 V O _ C U T _ 0 0 9 F o r n o w w e a r e t o t r a v e l t o F l a m m s c h r e i n a n d m e e t w i t h t h e i r G e n e r a l . O h a n d b y t h e w a y w e w i l l b e h a n d s o m e l y r e w a r d e d f o r o u r a s s i s t a n c e i n t h e s e m a t t e r s ."
mówi samo za siebie ;) tylko pamiętajmy że to wczesna beta...

Znalazłem ciekawego hero:

Stronghold
Rare,
Crag Hack, 1,0,0 20HP
Koszt neutralnych stworów zmniejszony o 1.

Sanctuary (nowy rodzaj tali)

uncommon
General Takana Osore 2,0,1 20 HP
Wszystkie twoje stwory mające zdolność Honor dostają +1 do ataku do końca tury.

unc
Ishuma, Lord of Dragons 1,1,1 20 HP
strzela za 2 w stwora nie mogącego się poruszać.

unc
Nagana, Invoker of the deep 0,2,1 18 HP
Discard a card: wróć swojego stwora na rękę.

gwozdz_one
07-04-2012, 07:24 PM
co robicie gdy traficie na lamusa ktory specjalnie czeka do konca kazdej kolejki z ruchem i kiedy widac ze ewidentnie robi to specjalnie ?

mortis3mortis
07-04-2012, 07:32 PM
wlaczam przegladarke i kaze mu czekac tyle samo :P

a co do trollmenxa
zauwaz ze jest tez zakladka kampania na razie nieaktywna :)

TrollmenX
07-04-2012, 07:46 PM
Ha, znalazłem spisy talii podstawowych. wrzuciłem w osobnym temacie na głównym forum.

JokVader
07-04-2012, 07:57 PM
No przecież mówiłem że wszystko jest w notatnikach. Są też spisy talii wrogów w kampanii i kilka misji.

TrollmenX
07-04-2012, 08:08 PM
dobiłem do top 300 ale matysek mnie już 3 raz pojechał. to jego inferno jest przegięte...

gwozdz_one
07-04-2012, 08:21 PM
Macie jakies dobre sposoby na mgaie światła bo tak moje inferno roznosza tymi czarami. Ich "obszarowki" sa kosmiczne.

mortis3mortis
07-04-2012, 08:42 PM
NIestety oni kazdego roznosza :/
jednostki sa mocne ale jeszcze ujda, ale ubi zrobil straszna magie swiatla i powietrza;/

inferno czy necro nie ma takiej mocy destrukcji jak magia swiatla... to dla mnie niepojmane
u 3 czary, walniecie po calosci, po lini, i po szeregu praktycznie + z powietrza piorun i cyklon i jakiej armii bys nie mial to ci sciagna w 1 ture....

Upadly321
07-04-2012, 09:00 PM
ja tam moim inferno roznosze światełka :)
parę kart po 8-9hp i jest dobrze + dużo odczarowywania i fireball'i

TrollmenX
07-04-2012, 09:02 PM
upadly, jaki masz nick w grze?

Ch3rryAC
07-04-2012, 09:06 PM
Ja mam największy problem z ogarniętymi graczami Necro, plus Laurent.Grosset, który ma najsilniejszy deck Haven jaki widziałem (zawsze z nim przegrywam).

rayback995
07-04-2012, 09:07 PM
Przepraszamy ta gra nie jest obsługiwana w twoim regionie....Wczoraj grałem a dziś cały dzień próbuję się zalogować i nic.

TrollmenX
07-04-2012, 09:13 PM
wow, właśnie skończyłem grę trwającą 43 minut. 18 tur Necro kontra Stronghold. dostałem 900 gold, pomimo tego że przeciwnik miał ranking słabszy. chyba ilość złota zależy od ilości tur i czasu również..

Muerte79
07-04-2012, 09:22 PM
Grałem własnie 2 mecze vs Inferno z ludzmi z wyższym i niższym rankingiem. Boże, jaki deck inferno jest BANALNY. W nim nie trzeba wogołe myśleć. Tanie krity + palenie i koniec. Gram Necro i nic nie mogłem zrobić. Grałem poprawnie (no może gra z drugim przeciwnikiem była gdzie niegdzie z moim błedem), ale czar walący po 4 sprząta stół. Necro ma, albo zabicie jakiegoś jednego targeta, lub znak smierci gdzie trzeba miec okazje zaatakować. Kurde, nie trzeba wogóle myśleć. Gram w Mtg od wielu lat i decki czerwone wymagają liczenia, planowania a tu. Zdegstowałem sie strasznie. Wiem, ze beta testy, ale wyważyć pewne sprawy trzeba. Albo krity 2/0/2 z blastem za 2 ?!, koleś za 3 lub 4 z 4/3/4 kosmos. Po prostu nie lubie decków gdzie nie trzeba myśleć, a tu pasjans sam się układa.
Heaven jest silny, ale trzeba pokombinować, poustawiać aby heale i guardzi się uzupełniali, a tu na pałe i tak masz przód.

TrollmenX
07-04-2012, 09:31 PM
Grałem własnie 2 mecze vs Inferno z ludzmi z wyższym i niższym rankingiem. Boże, jaki deck inferno jest BANALNY. W nim nie trzeba wogołe myśleć. Tanie krity + palenie i koniec. Gram Necro i nic nie mogłem zrobić. Grałem poprawnie (no może gra z drugim przeciwnikiem była gdzie niegdzie z moim błedem), ale czar walący po 4 sprząta stół. Necro ma, albo zabicie jakiegoś jednego targeta, lub znak smierci gdzie trzeba miec okazje zaatakować. Kurde, nie trzeba wogóle myśleć. Gram w Mtg od wielu lat i decki czerwone wymagają liczenia, planowania a tu. Zdegstowałem sie strasznie. Wiem, ze beta testy, ale wyważyć pewne sprawy trzeba. Albo krity 2/0/2 z blastem za 2 ?!, koleś za 3 lub 4 z 4/3/4 kosmos. Po prostu nie lubie decków gdzie nie trzeba myśleć, a tu pasjans sam się układa.
Heaven jest silny, ale trzeba pokombinować, poustawiać aby heale i guardzi się uzupełniali, a tu na pałe i tak masz przód.

też w mtg gram, i necro da się pokonać inferno. trzeba się ustawiać po kątach żeby obszarówki nie cisneły, do tego wampiry z life drainem... znalazłem też super spalenie, ale mam tylko jedno... wali 3 dmg w 5 pól na krzyż. a jako eventy weż te co podwyższają koszt czarów, są całkiem skuteczne.

Muerte79
07-04-2012, 09:40 PM
Ja nie mówie że mam problem z nimi wygrać, ale chodzi mi o banalność. Raczej jestem na plusie w potyczkach z inferno, ale patrząc na koszty pewnych stworów i czarów to smiech na sali. Trza kombinować dalej, a uprzedzenia do łatwych decków zawsze mam :)

mortis3mortis
07-04-2012, 09:48 PM
Tak jak kolega pisze, necro gra sie najtrudniej i trzeba kombinowac, u orkow trzeba troche kombinowac aby meic troche korzysci z szalu itp
inferno jest w miare ok, ale tez co 2 jednostka atak obszarowy,po lini albo w ogole gdzie chce + jednostki bardzo ofensywne + czary sprzatajace ze stolu, bardzo agresywan talia ale do wygrania

mnie i tak ludzie doluja, magia swiatla zrobiona na bardziej destrukcyjna niz ognia.... no sorry ale walenie calej anszej armi, calej lini albo calego szeregu, tak ma wygladac magia swiatla?
jest leczenie slabe + wskrzeszenie ktore widze raz na 10 gier bo ma wymagania takie ze... zwykle magia swiatla sprowadza sie do napie....ania obszarowkami + pomaganiem sobie piorunami i cyklonami z magi powietrza,,,
myslalem ze nie na tym bedzie sie operac walka ludzmi, myslalem ze beda lepsze bufy, obszarowki wspomagajace, aury itp
a bardziej obrywam od czarow swiatla niz inferno....

nie chodzi mi uz o banalnosc, mysle ze jednak trudniej grac inferno niz ludzmi i nie twierdze ze inferno jest banalne ( duzo zobszarowek u jednostek moze latwo zabic nasze jednotstki, dbanie o jednostki z kanalowaniem magii co pozwala zaoszczedzic na wbijaniu mocy itp, mozna sie pobawic
ale ludzie sa najbanajlniejsi z mocnymi jednostkami + bardzo niszczaca magia

TrollmenX
07-04-2012, 09:51 PM
a właściwie to od kiedy jest ta beta, bo w topie mają już po 600 - 700 wygranych, a ile przegranych nie pisze...

stronghold ma permanentnego buffa regeneracja 1 dla wszystkich stworów... ciężko to przeskoczyć w necro :/ a spodziewałbym się czegoś takiego w haven raczej... żeby necro nie miało wskrzeszeń to też skandal.

Muerte79
07-04-2012, 09:57 PM
mortis3mortis

pograłbyś trochę w mtg zobaczyłbyś że biała armia potrafi walić obszarówkami lepiej niż czerwony (w tym wypadku Holy i Inferno). Niby każdy może mieć niektóre obszarówki, ale jak dla mnie to trochę mija się z celem i fluffem. Zobaczymy jak będzie dalej. I wiele razy grałem przeciwko Holy ale nie zauważyłem aby była naprawde łatwiejsza i banalniejsza niż strzelanie. Może na wyższym levelu :)

aleksiejs
07-04-2012, 09:59 PM
Jak dla mnie najmocniejsza talia jest inferno :P Nekro zazwyczaj daje rade, haven tez, ale inf to tragedia

TrollmenX
07-04-2012, 10:12 PM
znalazłem kolejny fajny kartonik do necro:
curse of the nether world.
epic
6 magii
zadaje 3 obrażenia wszystkim wrogom i leczy sojusznicze za 3. szkoda że epic...

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 10:14 PM
Do puki nie ma jak się wymieniać to wygrywa osobą której podeszły lepsze karty. Na razie ciężko mówić, że coś jest za silne, czy za słabe.

mortis3mortis
07-04-2012, 10:16 PM
Muerte79
a czy my gramy w mtg? czy to jest gra o nazwie magic the gathering in heroes world?
w heroesie ludzie bazowali na bufach i mocnych jednostkach a magia swiatla bynajmniej nie nawalala obszarowkami stad moje zdziwienie

TrollmenX
kartonik mam ale nie uzywam prawie w ogole,,,, wbic 6 magii zdarza sie pod koniec co najwyzej, priorytetem jest jednak nabicie sily duzo a magia na 4 starza na wiekszosc wiec osobiscie nie trace tych 2 tur dla 1 karty

jagerek
tru, powinna byc opcja ze raz wzmieniasz za nic, potem za kazdym nastepnym dostajesz 1 karte mniej
bo jak na razie 3/4 walk rozstrzyga sie na podstawie tego czy ktos ma na starcie dobre karty, ewentualnie czy ten ze zlymi dozyje do dostania lepszych

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 10:19 PM
Swoją drogą nekro to jedyna tania której postacie nie mają obszarówek czy walenia w dowolną jednostkę. Jak coś stoi w danym miejscu, do bije tylko jedną jednostkę przed sobą.

mortis3mortis
07-04-2012, 10:22 PM
ale trucizna i ssanie zycia swoje robia :)
praktycznie nawet szkielet z trocizna jak dobrze chroniony potrafi napsuc zycia

a u mnie w talii mam 5x blizzard i tez jak wrog wystawi duzo jednostek i wpadna 2 blizzardy na stol to nie wie gdzie uciekac:P
trzeba tylko uwazac aby na swoich nie przeszlo

TheR-JAGER10N
07-04-2012, 10:26 PM
Problem jest taki, że nie da się nic tymi jednostkami zamieszać. Jak stoją tak biją i nic nie pokombinujesz.
A infest potrzebuje czasu żeby działać.

TrollmenX
07-04-2012, 10:31 PM
Muerte79
a czy my gramy w mtg? czy to jest gra o nazwie magic the gathering in heroes world?
w heroesie ludzie bazowali na bufach i mocnych jednostkach a magia swiatla bynajmniej nie nawalala obszarowkami stad moje zdziwienie

TrollmenX
kartonik mam ale nie uzywam prawie w ogole,,,, wbic 6 magii zdarza sie pod koniec co najwyzej, priorytetem jest jednak nabicie sily duzo a magia na 4 starza na wiekszosc wiec osobiscie nie trace tych 2 tur dla 1 karty

jagerek
tru, powinna byc opcja ze raz wzmieniasz za nic, potem za kazdym nastepnym dostajesz 1 karte mniej
bo jak na razie 3/4 walk rozstrzyga sie na podstawie tego czy ktos ma na starcie dobre karty, ewentualnie czy ten ze zlymi dozyje do dostania lepszych

to zależy jaką się ma talię. ja składam matkę namtaru pod czary, ale na razie nie mam kart więc jadę podstawowym necro z ulepszeniami.

a tak ogólnie to działa wam karta seria legion (ta która wskrzesza z grobu do gry i szuka w bibliotece 4 karty...)

Zielony_Pustak
07-04-2012, 10:31 PM
Ludzie, proszę Was bardzo... przestańcie błaznować. Mówienie, że inf jest najsilniejszy jest kpiną jakąś. Jak dla mnie balans wygląda tak - stronghold=haven>necro=inferno. Poza tym, inferno może i ma dużo obszarówek, ale co z tego, jeśli u nich tankami są jednostki dystansowe (wtf!?). Taki Ravager może i ma 6 ataku, ale co z tego jak hp 4 ^^. Żeby inferno coś ugrało tak kruchymi jednostkami, przeciwnik albo musi popełnić masę błędów, albo mieć szczególnie słaby początkowy dobór kart. Jak dla mnie ta frakcja jest trochę zbyt "na opak". Co do necro - nie wiem, nie grałem, ale powiem jedno - chyba nikt z was się nie spotkał z Ghost Dragonem z niewrażliwością na magię (i jeszcze ten hero z +1hp dla incorporeal). Nie masz Dispel magic - nie żyjesz. No, i mimo wszystko, melee i fyelrsi tankują całkiem nieźle.
Ale te dwie talie są jeszcze w miarę OK. Gorzej się robi, jeśli gramy z ludźmi albo orkami. Ludzie - Holy Praetorian+Blazing Glory za takim i nic nie zrobisz... Można próbować fireballem, ale Haven ma jednostki o śmiesznych cenach. Ogólnie ta frakcja ma najwięcej możliwości taktycznych. Ataki na:
-całej mapie
-po linii
-w rzędzie
Obrona:
-anti shooter
-anti melee
-regeneracja
Pozamiatane.
Teraz orkowie - tutaj nie ma się nad czym rozwodzić. Są 2 taktyki przewodnie: 1. spam Dreamwalkerami i mięsem armatnim przed nimi - bardzo często działa. 2. Wystawianie w ogromnych ilościach jednostek typu Tainted Orc, Centaur Marauder, czy Cyclops Brawler, które są (tutaj w szczególności Orc) znaaaaacznie za bardzo cost-effective. Dziękuję bardzo. Reasumując stronghold=haven>necro=inf.

mortis3mortis
07-04-2012, 10:34 PM
Zgadzam sie z pustakiem :P
jedynie wspomne ze moim zdaniem przed orkami sie da wybronic, jesli sie tepi jakos najpierw istoty z szalem albo pamieta zeby po wytepieniu innych zdjac istoty z szalem bo beda wtedy wykoxane to mozna ich trzymac przed rozwijaniem sie :P
szal nie dodaje im zycia a to wielki + dla przeciwnika

aleksiejs
07-04-2012, 10:37 PM
No ja się nie zgodzę.
Inferno ma tanie jednostki z dużym atakiem i ilością hpm już w pierwszej turze wysyła potworka 2/1/2, a w drugiej 2/1/4
Haven jednostkami nie może się równać z inferno. Są droższe i słabsze, mówię oczywiście o dobrze zrobionej inferno;)

Zielony_Pustak
07-04-2012, 10:39 PM
Nigdy nie pojmę, czemu mój nick wywołuje :P albo :D.... xD
A co do orków - owszem, da się wybronić, ale goście grający strongholdem często poświęcają te 4 hp herosa na rzecz wystawienia spokojnie Dreamwalkera i jakiegoś mięsa armatniego. Jeśli do tego dopuścisz (a bardzo często nie da się nie dopuścić) - możesz od razu się poddać.

Zielony_Pustak
07-04-2012, 10:43 PM
@Aleksiejs

Taaa, a ja mówię o dobrze zbudowanym haven ^^. Co ci zrobi potwór z 2/1/2, jeśli masz wtedy już Holy Praetoriana z ochroną 2. Taki potworek - przypominam - ma wtedy tak jakby staty 0/1/2. Straszne co? A o 2/1/4 mówisz, jakbyś nie miał np. Expert marksmanów. Haven jest OP do pary ze strholdem i tutaj nie ma się o co spierać. Sorki.

@edit: sorki za nowy post. Zapomniałem sobie o edicie :).

mortis3mortis
07-04-2012, 10:45 PM
Aleksiejs, co to jest 2/1/2 albo 1/2/4 praktycznie jesli nei wystawi tego jako pierwszy to szereg przeciwnika to sciagnie od razu

u ludzi natomiast jest potworne to ze, co 2 jednostka ma regeneracje albo szarze
pojerynczo da sie je przebolec ale jak sie wrogowi uda obstawic , szarze, regeneracje + ta babka co leczy + ewentualnie gostki ktorzy bronia sasiednich istot to sa nie do zaarcia, szarze jak sie ulepszy dmg to sciagnie ci wiekszosc jednostek i praktycznie dopoki nei dostanie sie jakiegos czaru zeby sie wybronic to druga strona moze byc czyszczona regularnie przez ta 1 jednostke

a po dodaniu do tego cyklonu ktory blokuje atak wroga i zadaje dmg, obszarowek ze swiatla + piorunu ktory jest tani a zadaje 6 dmg co starcza na 3/4 jednostek sprawia ze ciezko wystawic cokolwiek zeby zablokowac ich jednostki

najtrudniej mi sie z nimi walczy i tyle :P

Zielony_Pustak
07-04-2012, 10:46 PM
+1 mortis. Święta prawda.

aleksiejs
07-04-2012, 10:53 PM
Haven raczej gra się na przetrzymanie, najdłuższe moje gry to haven vs haven, zdarza się wtedy, że trwaja po 20 tur

Zielony_Pustak
07-04-2012, 10:56 PM
Chyba, że grasz przeciwko inferno, które w większości przypadków na początku opiera się na melee. Wtedy po prostu wróg się poddaje ^^.

aleksiejs
07-04-2012, 11:06 PM
Jaką grasz talią? Ja gram haven i wygrywam z inf 1/3 gier może. Wygrywam te gry gdzie dochodzi do 12+ tur, ale często nie ma na to szans

TrollmenX
07-04-2012, 11:11 PM
no nie, a to przecież inferno ma mobki po 8 w plecach, szybkie meele 4/3/4 a do tego tych kolesi co atakują gdzie chcą... a czary??? tu strzelę, tam podpakuję... słabe to ono nie jest na pewno.

w nekro nie ma dobrych 1 turowych dropów. osobiście całkiem z nich zrezygnowałem...

mortis3mortis
07-04-2012, 11:24 PM
jesli necro zaczyna to zombie 2/0/2 to i tak neizla jednostka za 1 pkt

jesli zacyzna wrog to szkielet 1/0/2 z zatrociem za 2 to bardzo dobra jednostka jesli jej nie wyslesz na smierc jak idiota ewentualnie za 2 tez chyba jest widmo czy jak jej tam, niematerialnosc itp, tez potrafi dac chwile zeb cos mocniejszego wyciagnac
ogolnie w necro trzeba czasem dac sobie po pysiu zeby potem wroga wymeczyc w poznej fazie gry ale bynajmniej dobrze mi sie nimi gra
necro nie jest slabe ale trzeba umeic grac i traci na tym ze nie mozna 2 raz kart wylosowac bo sa od tego bardzo zalezni i potrzebuja niezlej reki na starcie :/

z inferno nie jest problemem ze sa slabi, ale ich umki sa tak czysto ofensywne ze nie maja sie czym bronic :p jak sie im da walnac to walna zdrowo, ale zwykle 1-2 tury pozniej sie sypia szeregi bo nei maja leczeenia, regeneracji itp a Lilim owszem ma 8 hp, dosyc dobry tank ale to chyba jedyna jednostka u nich ktora moze tankowc a jest dystansowa wiec broni tylko boha

TrollmenX
07-04-2012, 11:35 PM
widma są świetne na heaven i necro we wczesnej fazie gry. inferno łyka je jak chce, tak samo stronghold.

ponawiam pytanie: działa wam ta karta?
http://i.imgur.com/5DsxT.jpg

mortis3mortis
07-04-2012, 11:58 PM
Nie wiem, nie mam :p
stronghold i inferno nie musza lykac widm, wystarczy nie byc idiota i nei blokowac nimi magicznych atakow

ogolnie grajac necro i nie tylko czesto lepiej na starcie postawic jednostke zboku a nie na przeciwko wroga, oberwac ten raz czy 2 a wroga blokowac pozniej lepsza jednostka ktora nie umrze przy tym

duzo ludzi robi z tych poczatkowych jednostek jakies mieso ktore wystawione ginie od 1 ciosu wroga nawet nie majac okazji do ruchu
jesli ktos tak gra to owszem inferno bedzie strasznym przeciwnikiem, bo ci beda ladnie jesc jednostki zanim te zaatakuja, ale jak sie juz uda zmusic inferno do obrony to nie wyrobia z zyciem ich jednostek na dluzsza mete

r3tsa
07-05-2012, 12:02 AM
Proponuję mniej narzekać, więcej grać, ew. pomyśleć nad taliami. ^^

Jedyne co jest imba w tej chwili to częstotliwość występowania bugów.

mortis3mortis
07-05-2012, 01:14 AM
Mysle ze w fazie bety jako testerzy powinnismy gadac na temat balansu i mozliwosci zmian niz tylko pisac ile to bugow jak co po niektorzy :P

jesli tyle massz tych bugow to screeny, i zakladaj tematy a nie sie zalisz
po to jest to forum, nie dali ci kodu do zamknietej bety zebys mogl grac wczesniej niz inni i jeszcze sie czepiac bugow

Muerte79
07-05-2012, 06:53 AM
Macie rację, Holy ma więcej obszarówek niż Inferno :/

awaltir07
07-05-2012, 07:32 AM
TrollmenX zakładałem już temat co do tej karty w bugach działa tylko pierwsza część opisu z niewiadomych przyczyn karta nie szuka kart w talii.

A co do necro jestem w pierwszej 50 niby tej gry więc podziele sie moimi spostrzeżeniami może wam to pomoże. Po pierwsze niema co nastawiać się na infecta bo jest po prostu .. słaby nie oszukujmy się putrid lamasu 3/3/7 z infectem 2 kosztuje i statami 3 3 7 tyle samo co vampire lord z lifestealem 3 no retailem i statami 4 3 8.
Po drugie nie rozumiem tego posta magia powyżej 4 się nie opłaca .Nekro nie chodzi o to żeby szybko wygrać bo tto niemożliwe chodzi o to żeby jak najdłużej ciągnąć grę bo my mam lepsze karty na koniec miedzy innymi czary które przejmują jednostkę na naszą strone (puppet master) tsunami które zadaje 8 dmg wszystkim naziemnym jednostką (masakryczne przeciw inferno ) czy soulreaver który zabija na miejscu to w połączeniu z dobrymi mobami końcowymi daje nam w 80% przypadkach zwycięstwo gdy przetrwamy wczesne fazy gry.

mortis3mortis
07-05-2012, 08:32 AM
Nie chodzilo mi ogolnie ze magia sie nie oplaca
soulreaver itp jest podstawa
po prostu tsunami nie mam
kart ktore wymaga 5 magi nie mam w ogole, a jedyna ktora wymaga 6 to wlasnie to ktore zadaje 3 dmg wrogom i leczy 3 mi

wiec jesli dobije do 4 moge uzywac wszystkich czarow oprocz tego 1

i po prostu malo kiedy jest sytuacja ze wole dobic te 2 wiecej niz np ciagnac karty itp, przez to uzywam jej bardzo rzadko

a lamasu nie jest hardkorowe ale infect 2 sprawia ze wystarczy raz walnac jakas jednostke i wrog musi o nia zadbac zeby nie padla 1-2 tury pozniej

nie mowiac o tym jak uda sie kogos walnac 2 raz to praktycznie juz sie nie wyzbiera z 4 infectow

JokVader
07-05-2012, 08:34 AM
Chłopaki co wy wiecie o grze inferno vs heaven. Jak dostajemy po tyłku to wystawiamy "na mięso" Siewce zagłdy
http://i46.tinypic.com/2eplvyc.png

jak dalej mamy po dupie to dobijamy 5 magii i wtedy wystarczy wytrzymać 1 turę.
http://i48.tinypic.com/1441tvc.png

I po ptakach.
Z takim inferno to odbudowa zajmie ci dobrych pare tur.

mortis3mortis
07-05-2012, 08:36 AM
Dzwon moze miec kazdy wiec to nie moc inferno, siewca zaglady jest ok ale kosztuje tyle ze zwykle w tym momencie albo obydwoje macie wojska i tylko spowolnisz gre tym albo ty nie masz nic a wrog mase i tylko dasz sobie ture zycia wiecej

bo o uzywaniu jak ty masz mase a wrog nie to chba nie bede wspominal

JokVader
07-05-2012, 08:43 AM
No ba się wie, ale chodzi mi o to że te 2 karty i trochę mięsa pozwolą zmienić obrót bitwy.

Ch3rryAC
07-05-2012, 08:51 AM
Ja ostatnio spotkałem się z dobrą strategią z twierdzy.

Przeciwnik wystawiał potwory z Magic Resist (połowa obrażeń zaokrąglona w dół) i puścił pod koniec 3 razy Immolation (na koniec tury zadaje wszystkim potworom 1 damage) i miał tego pajączka co jest w ogóle odporny na magię i zmniejsza koszt czarów o 1.

Skończyło się tak, że moja armia dostawała 3 obrażeń na rundę, a jego zamiast 1,5 dmg zaokrąglone do 1, dostawała ZERO obrażeń (gra liczyła 1/2 + 1/2 + 1/2 -> zakrąglone 0 + 0 + 0).

Niestety pod naporem czegoś takiego musiałem skapitulować, bo każdy potwór, którego wystawiłem dostawał 6 obrażeń zanim w ogóle mógł zaatakować! (3 po mojej turze i 3 po turze przeciwnika).

Może powinni zrobić, żeby te czary stałe tylko 1 naraz na frakcję może być aktywny? (chodzi mi o czary, które mają specjalne miejsce powyżej bohatera).

Nie wiem jak to pokonać, kiedy akurat dispel nie mamy na ręce.

EDIT: Immolation działa dopóki są jakiekolwiek potwory na planszyy, niestety ten pajączek ze 100% odporność na magię sprawia, że nawet Armagedon nie pomaga, a Inferno nie ma potworów z Quick Attack.

Muerte79
07-05-2012, 08:55 AM
Problem jest jeszcze inny, który zauważyłem po graniu już od kilku dni. Kiedy już mamy jak i przeciwnik 10+ many w grze decyduje już niestety kto dobierze lepsze karty, strategia schodzi na dalszy plan. Tak jak pisaliści, z Inferno trzeba przetrwać kilka tych pierwszych tur, potem sytuacja bardziej jest dla nas in plus. Myślę, że powinni zrezygnować z Herosów które mają za 1 many dobierz kartę. Wówczas i eventy dające kartę są o wiele ważniejsze. Dobieranie dużej ilości kart powoduje że budowa decku nie jest już aż tak wielce skomplikowana, gdy na ture można dobrać 3-4 karty. W każdej karciance w jaką grałem (a było ich mnóstwo) trzymanie "dużej" ręki oznaczało masę opcji jak i możliwości blefu. Tutaj niestety w dalszej części gry praktycznie wystrzeliwujemy się z ręki i tzw. topdecki wygrywają grę. Wczesna faza gry działa bez zażutu, bo trzeba kminić, ale im dalej las tym nasz kminienie spada do 0. Ot taka uwaga.

JokVader
07-05-2012, 08:55 AM
Ty no z czymś takim to nie ma gry. Ja przed chwilą grałem z heaven 2 fireballe u kolesia 0 armii i kapitulacja :p
@Muerte79 No spada na dalszy plan ale zauważ że nigdy nie wiesz czy jak się wytrzaskasz ze speli to przeciwnik nie liczył właśnie na coś takiego bo ma np czary blokujące atak. Masowe zniszczenie itp. Wczoraj wygralem partie ze statów 2:20 bo koleś zrobił to czego oczekiwałem, bezmyślnie atakował ale musze przyznać że wcześniej miałem podobną sytuację ale odwrotną było 20:3 a koleś i tak rozstawił mnie po kątach. Wszystko zależy od tego kim i jak grasz oraz z kim grasz.

Ch3rryAC
07-05-2012, 09:03 AM
Moim zdaniem w Haven ten czar jest przegięty. Wiem, że teorytecznie atakuje też sojusznicze jednostki, ale żeby czar, który potencjalnie zadaje przeciwnikowi 6 obrażeń wymagał 2 Magii i kosztował tylko 2 Akcji?

http://i.imgur.com/seGNNl.png

mortis3mortis
07-05-2012, 09:11 AM
jest jeszcze 2 dmg do wszystkich wrogow ale i tak mnie wkurza najbardziej cyklon, niby 1 dmg ale nie mozesz atakowac a malo ktora jednostka przezyje 2 tury obrywania zeby potem mogla cokolwiek oddac

co do pajaczka wyzej, sa tez czary ktore daja niewrazliwosc, nawet kamyczek ktore daje na 1 ture niewrazliwosc wszystkim wlacznie z bohem
a co do taktyki.... watpie zeby mu sie czesto udawalo tak wyjsc samymi jedn z odpornoscia + pajaczkiem + wylosowac te czary

Muerte79
07-05-2012, 09:20 AM
JokVader
Mi własnie o to chodzi aby nie schodziła na dlaszy plan. Strategie każdy ma inną, a czy wyciągniesz od stanu 2-20 brawa dla Ciebie, ale podejrzewam że musiałeś nieźle przy tym wpierw masowo blokowac + dobierać jakieś spelle obszarowe aby posprzątać u kolesia. Tak więc musiałeś nieźle dobierać bo raczej wątpie abyś zagrywał 1-2 karty na turę. To działa i w drugą stronę, masz 20-2 koleś robi na pewno to samo, desperacko się broni i mieli deck. Za dużo opcji dobierania i mielenia kart imo. Ale to beta, można wybaczyć. Ale jak to będzie tak wyglądać, to będzie się wkładało w deck wszystko co najlepsze i tyle ze strategii.
Ch3rryAC
Tak ten spell jest chory. Necro ma obszarówke za 6 i 6 magii. Ale też nie oczekuje aby każda "szkoła" miała dostęp do wszystkiego.

A infect jest taki sobie, czasem pomoże a czase, jest bo jest. Lepiej by było gdyby obrażenia z infectem były też zadawane przy kontrataku (czego nie rozumiem bo na karcie jest napisane że jak zada obrażenia)

mortis3mortis
07-05-2012, 09:23 AM
Wlasnie myslalem czy nei zglosic jako bug, pisze ze zawsze jak stworzenie skutecznie zada obrazenia to wchodzi token z trucyzna, a w kontrataku chyba skutecznie zadaje :P

Muerte79
07-05-2012, 09:40 AM
Grałem właśnie z generałem który strzela sobie ot tak za pkt szału danej jednostki. Pierwszy raz z tym grałem tak więc wtopa murowana była. Bez dwóch zdań niech oni siąda i pewne rzeczy wyrównają kosztem do umiejętności.

JokVader
07-05-2012, 09:47 AM
No ja nie rozumiem ludzi którzy wchodzą do gry i od razu się poddają już 3 razy dzisiaj tak miałem.

Ch3rryAC
07-05-2012, 09:50 AM
Najgorsze, że jak od razu się poddadzą to jest REMIS!

Jak stchórzył powinien mieć Przegraną i tyle.

JokVader
07-05-2012, 10:13 AM
Dokładnie , dokładnie. A wczoraj siedząc w "świątyni dumania" naszedł mnie pomysł co byście powiedzieli na grę 2vs2?
Pole wymiary 8 na wysokośc 2 na szerokość (dla drużyny) można grać tylko z wcześniej dobranym partnerem no i z 2 stron karty działania kolumnowego tzn 2 karty na kolumnę.
Gra się kończy gdy przeciwnicy tracą życie.

mortis3mortis
07-05-2012, 10:28 AM
mozna by tak zrobic ale to raczej nie priorytet :P

a co do poddania sie... poki nie mozna 2 raz kart pociagnac to moim zdaniem jak wchodzisz do gry masz 0 stworkow i same spele ktore nic ci nei dadza na poczatku, albo same stwory z wymaganiami od 4-5
po co sie meczyc i i tak przegrac....

moim zdaniem dopoki nie mozna zmienic reki na starcie to remis przez poddanie sie od razu nikogo nie boli a rekompensuje pecha

Zielony_Pustak
07-05-2012, 10:29 AM
Z tym poddawaniem się na początku, jestem w stanie zrozumieć sprawę. Mnie też często trafia się zestaw w ręce, z którym NIC, totalnie NIC nie jestem w stanie ugrać. Takie rzeczy widać już praktycznie od początku partii, jaki jest więc sens przedłużania porażki?

Beamhit
07-05-2012, 10:32 AM
Powinni więc wprowadzić Mulligana :)

mortis3mortis
07-05-2012, 10:35 AM
Duzo powinni wprowadzic, problem w tym ze ubi kompletnie nie potrafi prowadzic bety, maja gdzies to forum, bugi itp

robia gre jak by nas w ogole nie bylo

mysle ze bardziej im zalezalo na reklamie dzieki tej betcie niz poprawieniu gry

JokVader
07-05-2012, 10:36 AM
No ja gram bez wzgledu na rękę czasami coś akurat się trafi tak że się uda.Niedawno na starcie miałem w ręku same spelle ale przeciwnik chyba też i napieprzamy się wypaleniem :p
Ciężko się tak gra , no ale czasem trzeba.
@mortis może się po prostu nie przykładają? A zauważ że mają też sporo innych projektów patche do Heroes 6 AC 3 no i troche innych. MOże w następnym tygodniu coś większego bedzie.
@Beamhit mulligan?

Edit Znowu qwa hero spoza inferno...

Zielony_Pustak
07-05-2012, 10:40 AM
Powiedzcie mi, czy to tylko przypadek, że jeśli zaczynam wyraźnie wygrywać z gościem, który ma ode mnie 200-300 elo więcej, nagle gra mi się crashuje?

Beamhit
07-05-2012, 10:40 AM
Mulligan - wymiana ręki startowej. Działa w Magicu, działa w Inwazji, a i pewnie w wielu innych karciankach.

JokVader
07-05-2012, 10:51 AM
Powiedzcie mi, czy to tylko przypadek, że jeśli zaczynam wyraźnie wygrywać z gościem, który ma ode mnie 200-300 elo więcej, nagle gra mi się crashuje?

Nie też tak już miałem koleś miał 100 pkt więcej staty 20-12 i crash.

Beamhit
07-05-2012, 10:52 AM
Mulligan - wymiana ręki startowej.

Zielony_Pustak
07-05-2012, 11:01 AM
Ano mulligan by się przydał.

TheR-JAGER10N
07-05-2012, 11:03 AM
Nie wiem po co narzekacie na balans. Pokonałbym każdego z was dowolną talią, jakbym miał wszystkie karty.
Jak zaczyna się grać w jakąś karciankę to kupujesz 1 stater i box boosterów (w którym zwykle jest 48, czy od biedy 36 boosterów). Zbliżoną do tego ilość kart ma się na 10 poziomie. A, i tak nic to nie znaczy, bo nie można się wymieniać. W obecnej formie to można co najwyżej na bugi narzekać.

Lucidexistence
07-05-2012, 11:10 AM
forum polskiego community: http://mim.hekko.pl/index.php

Zielony_Pustak
07-05-2012, 12:02 PM
@jagerek
na balans narzeka się, bo go nie ma. Co do pokonania każdego z nas: nie bądź taki kozak, bo w końcu znajdzie się lepszy (o ile jesteś taaaaaki dobry ^^). Poza tym, dużą rolę odgrywa czynnik ludzki, czyli myślenie i spostrzegawczość, tak więc inferno jest w stanie pokonać haven, ale jest to nieporównywalnie trudniejsze od pokonania inferno PRZEZ haven.

Ch3rryAC
07-05-2012, 12:19 PM
@Zielony_Pustak: Jagerek miał na myśli to, że nikt jeszcze nie posiada ostatecznej talii (np. 5x Epickie stwory, najsilniejsze w danej frakcji) i póki nie można handlować kartami, ciężko mówić o balansie.

Gdyby miał dostęp do wszystkich kart, z każdej rasy byłbym w stanie złożyć talię nieporównywalnie lepszą od mojego aktualnego Inferno.

r3tsa
07-05-2012, 02:15 PM
Mysle ze w fazie bety jako testerzy powinnismy gadac na temat balansu i mozliwosci zmian niz tylko pisac ile to bugow jak co po niektorzy :P

jesli tyle massz tych bugow to screeny, i zakladaj tematy a nie sie zalisz
po to jest to forum, nie dali ci kodu do zamknietej bety zebys mogl grac wczesniej niz inni i jeszcze sie czepiac bugow

Po pierwsze dałem już swoje screeny i nie tylko ja, więcej nie widzę sensu.

Po drugie nie widzę sensu wypowiadania się o balansie, gdy nie mam wszystkich kart, a nie mogę ich zdobywać gdy ponad połowę gier przegrywam przez crasha.

Po trzecie wyciąganie wniosków na temat balansu na podstawie gier BO1, gdzie największym determinantem jest jednak szczęście, też jest trochę dziwne. Gdy zdarzało grać mi się dwa razy pod rząd z tym samym opponentem to w większości przypadków jedna partia była długa coś jak 12-18 minut, druga 3-7. Mimo wszystko na podstawie BO3 mozna już wyciągnąć jakieś wnioski o tym czy dana talia działa jak powinna. Ogromnym minusem dla mnie jest brak sidedecka póki co. Ale gra nie wspiera BOX(gdzie X>1), więc nie ma póki co sensu jego istnienia.

Po czwarte nie wiem ile z osób się tu wypowiadających grało w inne karcianki, ale przy rosnącej liczbie kart nie da się przewidzieć wszystkich kombinacji i jeśli gra doczeka się odpowiednio dużego community, pojawi się wtedy banlista i formaty.

Co do rzekomej imby inferno, to po prostu ta frakcja wpisuje się w najskuteczniujszą taktykę, czyli szybki, agresywny atak. Gracz narzucający styl gry zawsze ma przewagę, a drugi musi albo mieć akurat kontrę na ręce, albo być przygotowanym do stallowania w oczekiwaniu na odpowiednie karty(zakładając, że ma je w swojej talii oczywiście).

Bardziej bym się przejmował spellami, bo bohaterowie magowie, z taką ilością czarów ofensywnych(bohater mag inferno ma, aż5 szkół w tym światło, powietrze, ogień), mogą nieźle miotać, każdy nieprzygotowany na taką ewentualność deck(nawet przygotowany potrzebuje szczęścia) ma duży problem. Do tego dochodzą karty ongoing fortune, które w tej chwili są nie do skontrowania, a dobrze użyte są po prostu gamebreaking.

Ponadto nie podoba mi się póki co wybór bohaterów, żaden z inferno mi nie odpowiada, jeśli bierze się bohatera, to trzeba pod niego modyfikować deck, albo stworzyć nowy pod jego ability. Wolałbym mieć wybór także bohaterów bez dodatkowych umiejętności, którzy mają suplly na poziomie 2 2 1 dla przykładu i nawet mnie życia niż 20.

Co do mulligana, to nie wydaje mi się on potrzebny, albo dobierasz karty eventami, w momencie startu duelu teoretycznie powinienieś liczyć tylko na swoje, albo liczysz na bohatera, tyle, że wtedy nie możesz powerować supply, ja wole mieć mimo wszystko fetche w talii, żeby być bardziej elastycznym.

Oops, wyszedł mi wall of text. xD

mortis3mortis
07-05-2012, 02:21 PM
mulligan niepotrzebny?

w kazdej karciance jest opcja ponownego wziecia reki na poczatku
nie wierze ze jestes takim uber poteznym taktykiem ze mozesz grac nawet z beznadziejna reka na poczatku

co do spellow, bohaterowie ktorzy maja tyle spelli zaczynaja z 0 sily

na poczatku czarami nie wiele zrobi wiec musi tracic kilka tur dodatkowych zeby w ogole wyjsc jednostkami ktore cos zdzialaja dopiero potem moze ewentualnie wbijac magie

w late bedzie kosil czarami ale na poczatku ma trudno sie bronic zwlaszcza jak przeciwnik bedzie stawial na poczatek gry agresywny