PDA

View Full Version : DOC a gry o kartach

Markoolx
05-06-2015, 05:54 PM
Z racji tego że rośnie liczba graczy u których rośnie nie zadowolenie z gry możemy w tym temacie pisać o alternatywnych grach tego typu (jeśli nie jest to zakazane) do czasu aż się ta parodia skończy (albo nie).
Poza karciankami wszystkim znanym mam propozycję raczej z 'ubocza' .

Berserk The Cataclsym - może dla nie których nie przypaść do gustu ponieważ walki toczą się .. same. Jednak możemy ustawić pewien szwadron kart który da spore szanse na zwycięstwo. Kartami które mają przeróżne umiejętności, czyli to zabawa w szukanie dobrej korelacji umiejętności. I gra daje walutę premium za logowania.

Mekheri
05-06-2015, 06:36 PM
Po co w ogóle tworzyć tematy o alternatywach, skoro wcale nie są one alternatywami, a zwykłymi kpinami z karcianek? ;x Serio, szukałam już chyba wszędzie i Duel - choć coraz bardziej mam dość ze względu na to, jak jest zarządzany - jest jedyną grą, która nie odrzuca po więcej niż pięciu minutach grania. Smutne fakty są takie, że prawdziwych alternatyw nie ma i tym bardziej nie będzie, bo rynek gier od dawna zwyczajnie gnije przy ogólnym poklasku i zadowoleniu. To, co podajesz jako minus przykładowej gry, to coraz bardziej powszechna praktyka we wszystkich gatunkach - w gry przestaje się grać, zaczyna się je oglądać i z bliżej nieznanych przyczyn (bo chcę wierzyć, że ich nie znam) zamiast to napiętnować, zaczyna się to uważać za normę.

Tym niemniej powodzenia w szukaniu czegoś dla siebie. Przyda się.

Rimuel
05-06-2015, 06:50 PM
Z tego co wiem w lipcu wychodzi Magic Duels Orgins czyli Magic the gathering w formacie free to play oficjalnie od Wizarda. Szczerze mówiąc wiąże z tym dość spore nadzieje, szczególnie że twórcy obiecują format 100% free czyli że wszytko będzie można dostać za golda zdobywanego w grze a mikropłatności jak w DoCu pewnie bedą :)

Osobiście na DoCu spędziłem masę czasu i zawsze będę do tego wracał z sentymentu ale w magic za darmo też bardzo chętnie pogram dlatego czekam na lipiec już tylko :)

jander81
05-07-2015, 06:46 AM
Ja licze na speel weaver'a w sumie to klon magica ale na cbt grało się zacnie.

Retazar
05-07-2015, 09:05 AM
Możecie rozmawiać o innych grach jednak przeniosłem temat to odpowiedniego działu :)

Rimuel
05-07-2015, 09:07 AM
a nie wiesz może kiedy spell weaver kończy betę żeby było można go spróbować?

blazius1
05-07-2015, 09:30 AM
Jeśli czekamy tylko na premiery spell Weavera i MTG to to jest dobra wiadomość dla Doc ponieważ te gry będą mało konkurencyjne a jedna jest własciwie klonem drugiej.

DopieroSieUcze
05-07-2015, 12:45 PM
Imo nie ma nic ciekawego.
Hearthstone jest fajny, ale brak w nim bardziej złożonych mechanik przez co może się szybko nudzić.
Hex, Speel Weaver i inneg gry zbliżone zasadami do MtG są z drugiej strony strasznie wolne.

DoC to najlepsze połączenie złożonej mechaniki i szybkiego tempa gry w jakie można grać.

Rimuel
05-07-2015, 02:43 PM
DoC to najlepsze połączenie złożonej mechaniki i szybkiego tempa gry w jakie można grać.

Ale wydaje mi się że magic oferuje dużo większe możliwości budowy talii niż DoC, który oferuje wcale nie mało w tym zakresie. Szybkie tempo gry rzeczywiście jest w porównaniu do Magic ale czasami ma się też ochotę zagrać wymagający dłuższy pojedynek :) Ja myślę, ze jak wyjdzie Magic to poświęcę troszkę czasu na i magic i DoCowi :)