PDA

View Full Version : Talie dla początkujących i okazjonalnych graczy

KiriaGover
03-19-2015, 10:38 PM
Witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu na swoim blogu prezentuję mojej roboty, tanie talie, srobione z myśla o nowych graczach DoC czy takich, którzy nie mają dużo czasu na granie, przez co ich dorobek kart jest dość skąpy. Serie nazwałem"Amatorskie talie", co ma oddawać w pełni charakter artykułów i do kogo są adresowane. Z drugiej strony udało mi się na Open swobodnie nimi wygrywać, a tam mamy dużo wyższy poziom trudności niż w Standard. Zatem w tym temacie będe prezentował linki do nowych opisów talii. Każdy artykuł zawiera pełen spis kart, sugerowane kombinacje wymian kart na silniejsze oraz szczegółowy opis jak operować danym deckiem. Zazwyczaj tworzę trzy odsłony każdego z decków. Pierwszy jest bazą, drugi jej rozwinięciem, a ostatni formą ostateczną skłądajacą się z 59 kart (choć wcześniejsze też najczesciej składaja sie z takiej liczby).

Zapraszam zatem do czytania, komentowania i grania. Mam nadzieję że początkujacy gracze skorzystają i nie dadza się stłamsić bardziej wprawionym kolegom i koleżankom :)

Sveltana 4/4/2 - mono wampir (Finalna wersja)
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2015/02/amatorskie-talie-4-duel-of-champions.html

Morgan 5/1/3 - ludzie z budynkami (Druga wersja)
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2015/03/amatorskie-talie-5-duel-of-champions.html

KiriaGover
04-10-2015, 06:19 AM
Kolejna talia Nekropoli, oparta na mnożeniu żetonów szkileletów. Bardzo szybka i w mojej opinii, dość silna, a jednocześnie łatwa w złożeniu dla nowych graczy.
Szkielet 3/4/3
http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2015/04/amatorskie-talie-5-duel-of-champions.html

W najbliższym opracowaniu:
* Akadenia na golemach
* Twierdza na szale z krwiożerczością
* Inferno na poswięccaniu demonów
* Nekropolia na duchach

KiriaGover
04-24-2015, 12:01 PM
Szybkie info.

Ze względu na zachwianie balansu gry po wprowadzeniu dodatku i wprowadzeniu kilku błędów (np. zdolnośc Sveltany), na najbliższy miesiąc lub może nawet dwa zawieszam swoją serię Amatorskie talie. Nie mam zwyczajnie kart z starszych edycji w takiej liczbie aby zrobić coś grywalnego, Akademia i Światynia w praktyce ledwo daja rade przeciw znów wzmocnionemu inferno i nekro, więc stąd taka decyzja. Jak Ubi naprawi błędy (o ile to zrobi) i jakoś znormalizuje karty to pewnie wróce. Póki co szkoda mi marnować czas na zbieranie po dupsku. Wszystkie zaprezentowane wcześniej prze ze mnie talie są w obecnej chwili bezużyteczne, więc nie warto ich składać.

Dagnir_Smauga
04-24-2015, 03:17 PM
Ze względu na zachwianie balansu gry po wprowadzeniu dodatku i wprowadzeniu kilku błędów (np. zdolnośc Sveltany)

To nie jest błąd, lecz celowe działanie.

KiriaGover
04-24-2015, 09:15 PM
No to zrąbali kilku herosów, a w szczególności Sveltanę.

pijanapanda
04-24-2015, 10:22 PM
No to zrąbali kilku herosów, a w szczególności Sveltanę.

Sveltaną akurat gra się lepiej niż kiedykolwiek przed tem.
Nie ogarniam dlaczego ludzie tak o nią płaczą zwłaszcza, że po wprowadzeniu ToR duchy dostały dużego buffa. Widać ludzie lubili grać ciągle +15 miut mecze gdzie żadna strona nie mogła się przebić przez ścianę stworów.

Argenni
04-24-2015, 11:40 PM
Sveltaną akurat gra się lepiej niż kiedykolwiek przed tem. Nie ogarniam dlaczego ludzie tak o nią płaczą
Zgadzam się, też nie rozumiem, o co tyle krzyku. Fleshbane miał utrudnione wystawianie duchów przez brak początkowego punktu magii, a wiadomo, duchy magii wymagają. Wampiry za to nie. Dla wampirów z kolei mamy trochę łutów (Opary), dla których z kolei nie chciało się levelować Svieltanie... Poza tym Fleshbane to taki wampir-niewypał, jak mówi kampania. Jak dla mnie zmiana umiejek jak najbardziej zrozumiała.

Mekheri
04-25-2015, 03:04 PM
No właśnie, Fleshbane to wampir-niewypał, podczas gdy Sveltana to wysoka rangą nekromantka. Nekromanci raczej wykorzystują dusze (a nie je wzmacniają) i wtłaczają je z powrotem do ciał, stąd poprzednia umiejętność jakoś bardziej pasowała do jej klasy. Problem niedostosowanych statystyk i tego, że zjawy proszą się o więcej szkół magii, można było rozwiązać, zamieniając właśnie te niepasujące elementy.

Tym niemniej racja, o ile nie trafi się na Świątynię lub Akademię z ich niemal wyłącznie magicznym damagem, Sveltaną na bezcielesnych gra się o niebo lepiej niż na wampirach (robienie nią achievementa kilka miesięcy temu było dla mnie zdecydowanie najgorszym doświadczeniem z jakimkolwiek bohaterem w tej grze...). A jak jeszcze trafi się na jakiegoś Acamasa albo Kelthora i dostanie dobrą rękę startową (optymalne ułożenie bezcielesnych od 1-dropa zdarzało się jak dotąd dość często), to jedynym niepokojem o tę grę może być to, czy przeciwnik nie podda jej przed 4. turą.

A sprawdzał ktoś Fleshbane na wampirach? Też zyskał na zamianie tak bardzo, jak Sveltana?

KiriaGover
04-26-2015, 08:22 AM
W mojej prywatnej opinii wprowadzenie Czasu Odnowy rozwaliło grę i po prostu na razie ją sobie odpuszczę. W praktyce Ubi mogło sobie teraz strzelić w stope. Animacje efektów są tragiczne i zasłaniają karty, sztuczne wydłużanie gry po przez zasadę "rozgrywania wszystkiego po kolei", po raz kolejny wywindowanie Inferno oraz Nekropolii, a totalne olanie pozostałych frakcji (praktycznie nie widuję twierdzy, a świątynia czy akademia wykładają się za wolno). Nie wiem czy się sugerowali Heartstonem (którego nie cierpię za P2W), ale efekt jest taki że więcej zniszczyli niż poprawili.

Faktycznie Sveltana działa lepiej, ale i tak dominuje obecnie inferno, które ma przewagę nad wszystkim. Póki co odpuszczam sobie granie, bo nie chce mi się grać tylko "jedyną słuszną frakcją". Cos Ubi ostatnio tylko pierdoli gry i zamienia się nieuchronnie w EA.

Mekheri
04-26-2015, 02:32 PM
Pozostałe frakcje nie zostały olane, problem leży tylko w tym, że paczki nie są jeszcze dostępne za golda, wielu graczy nie ma dostępu do przywróconych/dodanych kart i w związku z tym większość decków pozostaje bez zmian. Okej, sama nie jestem do końca zadowolona z tego, co dzieje się z Nekro (z przesady z cripplingiem zmierza w przesadę z poisonem; zwykle nie mam problemów z pokonywaniem tego typu Nekro, ale wciąż wygląda to dla mnie nieco niesmacznie), ale Inferno? W jaki sposób je wywindowano? Faktycznie na razie daruj sobie grę, polecam, jeśli jesteś niezadowolony, ale daruj też sobie zdecydowane opinie - na nie będzie czas po... 5 maja? Tak czy inaczej w każdej mecie, po każdym patchu wygrywać można KAŻDĄ frakcją, serio. I nie mówię tu o wygrywaniu 20% gier, tylko większości. Nikt nie zmusza graczy do grania "jedyną słuszną frakcją" - gracze robią to sobie sami.

Co do za wolnych frakcji - nigdy nie lubiłam Masfara na tytanach, bo uważałam, że żeby wygrać tym grę, trzeba niebywałego pecha przeciwnika, inaczej zabije cię zupełnie od niechcenia. Na dniach wypróbowałam zaktualizowaną wersję - zero Co9 (zdaje się, że niektórzy to grywali, gdy normalnie levelowali bohatera), zero spelli, 4x Gold Mine. I powiem Ci, że deck działał zadziwiająco dobrze (a będzie miał jeszcze większy potencjał z nowymi konstruktami, do których niestety nie mam jeszcze dostępu). Jeśli uważasz, że coś jest zbyt wolne - po prostu to przyspiesz. ;p

W Świątyni ponoć Shalan ma być broken i zdominować metę. Nie wiem, ile w tym prawdy, bardzo szybko odpuściłam sobie chiński serwer, a snuć teorii bez kart mi się nie chce, ale zdaje się, że sporo graczy jest o tym przekonanych.

Ale tak, zmiany w stronie wizualnej to jedno wielkie nieporozumienie. ;x

IbiseQ
04-30-2015, 05:44 PM
Twój deck na Stackowaniu Szkieletorów na Serii jest nada grywalny.
Powiem więcej pod Czasie Odnowy dostał niewielkiego boosta-

Otóż do tego dodatku dodano ciekawe jednostki- np. Zombie Plagi który (!) otrzymał Grupowanie, a także Kościotrupa Łucznika (sorry jeśli przekręciłem nazwe) który również ma Grupowanie.
Udało mi się złożyć deck i powiem że bardzo dobrze sie nim gra, najczęściel ludzie wymiękają w 5-6 turze. Jego problemem może być cienka ręka startowa, ale nawet przy słabym rozdaniu udało mi się wygrać bitwe. Polecam go gorąca!

Teraz gdy przeglądam Ołtarz Życzeń znalazłem ciekawego stwora dla nerko- Kościotrup Mistrza za (1) 3 surowce, 3 piąchy, i 1 magii, (z nowego dodatku Czas Odnowy), staty: 2/2/6, który po ataku ustawia na polu bitwy grupowalny żeton kościotrupa ze stackowaniem... ciekawe czy jest to losowe i ciekawe czy można łączyć te trupki a najlepsze jest to że jest to karta NIEZWYKŁA!

Mekheri
04-30-2015, 06:14 PM
Teraz gdy przeglądam Ołtarz Życzeń znalazłem ciekawego stwora dla nerko- Kościotrup Mistrza za (1) 3 surowce, 3 piąchy, i 1 magii, (z nowego dodatku Czas Odnowy), staty: 2/2/6, który po ataku ustawia na polu bitwy grupowalny żeton kościotrupa ze stackowaniem... ciekawe czy jest to losowe i ciekawe czy można łączyć te trupki a najlepsze jest to że jest to karta NIEZWYKŁA!

Nie, nie jest to losowe (inaczej byłoby to zaznaczone w opisie ;p). Efekt tej karty działa podobnie do Undead Reinforcements albo Army of the Dead - wskazujesz, stackujesz, nad wszystkim masz kontrolę.

KiriaGover
05-01-2015, 12:08 PM
No musze się zgodzić że szkielet po drobnych przeróbkach jest silniejszy, choć stara wada została - jak nie podejdzie start to leżysz. Zobaczymy jak wplynie na niego ten lisz z dodatku.

KiriaGover
05-03-2015, 08:34 AM
Sprawdziłem jeszcze gro "amatorskich talii". W praktyce nie ma sensu ich robić, bo jak nie grasz taliami podyktowanymi przez mistrzowskie poziomy, to nie grasz wcale. Prosze o likwidację tematu, bo nie będe już prezentował żadnych decków.
Dzięki za uwage.

pijanapanda
05-03-2015, 10:26 AM
Sprawdziłem jeszcze gro "amatorskich talii". W praktyce nie ma sensu ich robić, bo jak nie grasz taliami podyktowanymi przez mistrzowskie poziomy, to nie grasz wcale. Prosze o likwidację tematu, bo nie będe już prezentował żadnych decków.
Dzięki za uwage.

Nie wiem o co Ci chodzi. Imo twoja Sveltana zawsze była słaba, Morgan nie wiem, bo nim nie grywam, ale anulowana przez Ciebie Seria to imo zmiana kilku kart i jest to talia do wbijania mistrza III.

Wszystko oczywiście w standardzie, nie wiem dlaczego pchałeś się z tym na open zwłaszcza, że to "amatorskie talie".

KiriaGover
05-03-2015, 10:51 AM
Od dawna nie gram na Open tylko Standardzie.
Sveltana na duchach padła niemal od razu, Wampir na nowym bosie też, Szkielet mimo wymiany kart, nie dał jednak rady na dłużej i jak kiedyś miałem rating 80% tak teraz był 10%, Morgan po prostu poszedł do piachu (0 wygranych meczy na 12 batalii). W mojej opinii zmiana kilku kart nie pomoże, poprostu trzeba wywalić wszywstko i zbudować jeden z decków topowych (zrobiłem sobie Casandre i od razu wygrywam 80% meczy). To oznacza że szkoda marnować czas na robienie nowych talii dla amatorów, bo w obecnej sytuacji padną na miejscu, szczególnie że z open przeszło do standardu sporo kart przez czas odnowy. Dlatego decyzja o anulowaniu serii.

P.S. Nigdy nie byłem nawet na pozycji M3, Jedyne co dobiłem to szkieletem na głównodowodzacego. Obecnie spadłem pozycję niżej i wiem że tam już zostanę, bo nie mam na tylke cierpliwości i szcześcia aby nawet toptowym deckiem pójść wyżej.

blazius1
05-04-2015, 02:51 PM
Nie tyle karty przeszły do Standardu co całe deki i doswiadczeni gracze. Większa róznorodność decków i wyższa jakość graczy, to mniejsze szanse dla podstawowych amatorskich talii oraz graczy początkujących. Logiczne ale nie nazywałbym tego strzałem w stopę.