PDA

View Full Version : Zapowiedź dodatku: Czas Odnowy!

Retazar
02-12-2015, 04:11 PM
http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/CRC/Global/MMDOC_R01_Key_Art2_PLx1500x844.jpg

Wprowadzenie

Przedstawiamy pierwszy dodatek 2015 roku, zestaw ‘Czas odnowy’! Zawiera on 170 kart, 24 nowe oraz 146 kart z formatu open, dostosowanych teraz do walki w standardzie.

Tło

W ‘Czasie Odnowy’ postanowiliśmy przyjrzeć się starszym kartom z formatu open i dać im nowe życie, wzmacniając istniejącą mechanikę rozgrywki. Zestaw ten będzie kontynuacją Zestawu Podstawowego 2 i mamy nadzieję, że wniesie trochę świeżości do formatu standard.
Jak niektórzy z was wiedzą, testowa wersja nowego zestawu została wydana w wersji chińskiej. Chcieliśmy jednak dokonać kilku ulepszeń grafik oraz balansu przed wypuszczeniem wersji międzynarodowej. Osiągnięcie idealnej równowagi jest jak pogoń za marzeniami. Zmiany Mety są jak zawsze inspirujące i pozwolą wam odkryć nowe talie oraz combo . Aby upewnić się, że zmiany są właściwe pozwoliliśmy przetestować nowy dodatek naszej międzynarodowe społeczności VIP .
Ten zestaw wniesie nowe życie do gry, nie kontynuuje historii ani nie opowiada o wydarzeniach, które nastąpiły po Grzechach Zdrady.

Wasza załoga MMDoC

Nasz Game Designer chciał podzielić się z wami przemyśleniami na temat dodatku:

"W tym zestawie naszym celem było wzmocnienie istniejącej mechaniki rozgrywki, ulepszając jednocześnie niegrywalne talie oraz wzmacniając archetypy strategii typowe dla każdej frakcji. Aby to osiągnąć rzuciliśmy okiem na wiele starszych kart, zwłaszcza tych, które od dawna są uważane za słabe. Karty zostały odpowiednio zmodyfikowane aby spełniały dzisiejsze standardy.”

Akademia:

Talia Tytanów: Dodaliśmy mniejsze jednostki aby łatwiej było przetrwać wczesne fazy gry.
Talia Zwierzoludzi: Dodalismy nowe stworzenie, czarodzieja, który wypełni lukę w zasobach. Aby uczynić tego typu talie lepszymi zdecydowalismy się też przywrócić do życia kilka kart Zwierzoludzi.
Talia Duchów: Zmienilismy koszty nieużywanych stworzeń tak aby zapełniły lukę w krzywej zasobów w tego typu taliach.

Przystań:

Talia oparta na Odwecie: Dodając nowe karty i umiejętności koncentrujące się na poprawie strategii odwetu mamy nadzieję, że ten typ decku będzie bardziej grywalny.
Talia oparta na Grupowaniu: Dokonaliśmy korekty starszych stworzeń aby poprawić stabilność tego typu decków.
Talia oparta na Leczeniu: Poprawione starsze stworzenia, które były znacznie słabsze niż Uzdrowieciele, których można znaleźć w s06 i s07.

Inferno:

Talia z Grupowaniem Rodzicielek: Ten rodzaj decków cierpiał na brak różnorodnościDodalismy wię ckilka nowych stworzeń oraz nowych umiejetności dla straszych Rodzicielek. Aby utrzymać balans, nerfa otrzyma ‘Komora Przywołania’.
Talia Stworzeń Mroku: : Wliczono więcej stworzeń do Szkoły Ciemności oraz dodano nowe istoty, które mogą stowrzyć Combo z innymi istotami ciemności.
Talia Stworzeń Ognia: Stare Stworzenia Ognia z Obszarowym Wybuchem zostaną dostosowane do poziomu stworzeń znajdujących się w S07.

Necropolia:

Talia Trucizny: Liczniki Trucizny są główną strategią Necro, stała się jednak bardzo słaba. Wzmocniliśmy kilka słabych stworzeń.
Talia oparta na Grupowaniu: Dodaliśmy nowe stworzenia aby umożliwić aby umożliwić bardziej stabilne tworzenie żetonów i podnieść ich ilość.

Świątynia:

Talia z Przywracaniem do Ręki: Ten rodzaj strategii jest dośc trudny, ale bardzo zabawny, chcemy go poprawić poprzez włączenie nowych stworzeń, które uczynią ten rodzaj rozgrywki łatwiejszym i silniejszym.
Talia Stworzeń Wody: Zmiana dotyczy stworzeń z drogimi umiejętnościami takimi jak: Hipnoza i Miejscowy Wybuch. Nie były one używane zbyt często w dobrych taliach

Twierdza:

Talia z Szałem: Dodaliśmy tą umiejętność kilku słabszym, rzadko używanym stworzeniom. Dodaliśmy też kilka nowych stworzeń, które pomogą stworzyć combo. Aby strategia ta nie stała się zbyt silna bard Bojowy Czarnej Czaszki otrzyma nerfa.
Talia Ziemi i Powietrza: Wliczono więcej stworzeń do Szkoły Ziemi I Powietrza oraz dodano nowe istoty, które pomogą uczynić tego typu talie bardziej grywalbymi.

Przywrócimy również kilku popularnych bohaterów do Standardu, aby stworzyć więcej możliwości dla strategii i poprawy rozgrywki w tym formacie.

twardy_
02-12-2015, 04:42 PM
nic o drafcie... nic o dacie, wstydz sie Retazar :D

Piotrek.14
02-12-2015, 04:48 PM
dolaczam do stowarzyszenia 'dal palec, chcemy cala reke': czekamy na wiecej info o dacie! :D

Retazar
02-12-2015, 04:50 PM
nic o drafcie... nic o dacie, wstydz sie Retazar :D

Nie pozwolili :P

Dagnir_Smauga
02-12-2015, 05:30 PM
twardy_, dodatek zawsze wychodził miesiąc po pierwszym info. Art Ariany pokazano 1 września, dodatek był 2 października. Art nowej jednostki Świątyni i rewersu talii Świątyni pokazano 3 lutego, więc dodatek najprędzej będzie 1 marca (i według mnie najpóźniej 31 marca).

Co mnie ciekawi:

1. Jak będą wyglądać nagrody w Turnieju Szwajcarskim?
Teraz za:
- 1 miejsce są 3 superpakiety z S05-07,
- 2 miejsce są 3 pakiety z dodatków S05-07,
- losowo za ukończenie 3 rund z miejsc 3-8 1 pakiet S07 i 1 kupon.
W nagrodzie losowej pewnie podmienią pakiet Grzechów Zdrady na Czas Odnowy. Ale jak się zmieni nagroda za 1 i 2 miejsce? Dodadzą po 1 superpakiecie i pakiecie? 4 pakiety za 1 i 2 to trochę dużo. Usuną dodatki i dadzą tylko Czas Odnowy? 1 pakiet za 1 i 2 miejsce to duży krok w tył w stosunku do tego co jest aktualnie. Na moje zrobią tak:
- zamienią pakiety z Serca Koszmarów na Czas Odnowy - chyba najbardziej prawdopodobne rozwiązanie,
- usuną dodatki i dadzą sam Czas Odnowy, ale w ilości 2 pakietów za 1 i 2 miejsce - to by było fajne, dodatki pewnie wszyscy już skompletowali, a 2 sztuki nowych pakietów zrekompensują trochę usunięcie 3 pakietu,
- to samo co powyżej tyle tylko, ze do 2 superpakietów i 2 pakietów czasu Odnowy dodadzą 1 superpakiet i 1 pakiet BS2 - chyba najlepsze rozwiązanie.

2. Jak będą wyglądać ceny w Ołtarzu Życzeń?
Teraz jest tak:
- BS2 - 1/2/4/8/8 WC,
- stare dodatki do BS2 - dwukrotność ceny BS2,
- najnowszy dodatek do BS2 i serie dziedzictwa - trzykrotność ceny BS2,
- nagrody - 28 WC.
Cena Grzechów spadnie z trzy do dwukrotności BS2, natomiast cena Czasu wyniesie trzykrotność BS2. Pytanie tylko, czy wszystkie 170 kart, czy tylko 24 nowe karty będą kosztować trzykrotność BS2, a 146 starych kart będzie kosztować tyle co BS2. Według mnie tak powinno być.

Retazar, nie wiem kiedy wychodzi dodatek i na ile BB, bierze do siebie propozycje graczy, ale czy mógłbyś przekazać dwie rzeczy, które napiszę poniżej dalej.

1. Ołtarz Życzeń
Zmiana cen 300 kart dziedzictwa, które zostały przedrukowane do standardu z trzykrotności ceny BS2 do ceny BS2. Nie widzę powodu dla którego jedna Kasandra kosztuje 8 WC, a druga 24 WC. Natomiast Sandalphon, który jest tylko w Open i który jako jedyny bohater Przystani pozostanie w Open może sobie kosztować 24 WC.

2. Piekielna Otchłań
Teraz pojawiają się tam takie karty:
- zwykłe z BS1, VR i BS2,
- niezwykłe z BS1, VR i BS2,
- rzadkie z BS1, VR, BS2 i HoN,
- epickie i bohaterskie z wszystkich serii.
Moglibyście zastąpić zwykłe, niezwykłe i rzadkie karty z BS2 oraz rzadkie karty z HoN zwykłymi, niezwykłymi i rzadkimi kartami z HotV, FW i FT? Karty premium z BS2 można zdobyć kupując je za pieczęcie, natomiast karty premium z NoN, GB i SoB można zdobyć kupując je za pieczęcie i wygrywając Turniej Szwajcarski. Natomiast kart premium z BS1 i VR można zdobyć tylko w Piekielnej Otchłani, a kart premium z HotV, FW i FT nie można zdobyć w ogóle.

Dodatkowo jak wiadomo rzadkość kart jakie pojawiają się w Otchłani jest "losowa", co widać między innymi dlatego że karty niezwykłe stanowią ~50% kart w Otchłani. :)
Można by sztywno ustawić takie coś:
- codziennie od 0:00 do 8:00 czasu UTC +0:00 pojawiają się karty zwykłe,
- codziennie od 8:00 do 16:00 czasu UTC +0:00 pojawiają się karty niezwykłe,
- w poniedziałek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę od 16:00 do 0:00 czasu UTC +0:00 pojawiają się karty rzadkie,
- we wtorek od 16:00 do 0:00 czasu UTC +0:00 pojawiają się karty epickie,
- w piątek od 16:00 do 0:00 czasu UTC +0:00 pojawiają się karty bohaterskie.

Opillo
02-12-2015, 06:04 PM
Mnie interesuje czy gracze VIP będą w stanie przemówić do twórców i nie pozwolą na zbyt silne wzmocnienie Nekropolii i Przystani jak miało to miejsce w Chinach. No i czekam na nerfa Spętanego ścierwa.

SkullGarden
02-12-2015, 06:07 PM
Na razie wygląda to całkiem ciekawie. Interesuje mnie tylko czy nowe-stare karty będą się liczyły do achievementów czy będzie tak samo jak z Dhamiriami itp. za 8 lub 24 DK :p
"Jak chcesz ukończyć achievement kup sobie drugą Dhamirię za 24..." :/

Dagnir_Smauga
02-12-2015, 06:09 PM
No i czekam na nerfa Spętanego ścierwa.

A jak sam byś "go" znerfił?

Dodatkowo skoro tak "ładnie" nazywasz tą kartę, co sugeruje, że ją bardzo "lubisz", to dlaczego ją używasz?

Opillo
02-12-2015, 07:00 PM
A jak sam byś "go" znerfił?

Tak:
"Jeżeli na polu bitwy znajduje się Sukkub w Pętach to po zabiciu pierwszego wrogiego stworzenia w danej turze bohater jego posiadacza otrzymuje 1 punkt obrażeń" No i jeszcze trochę bym pogrzebał w statach lub dodał jakąś negatywną zdolność typu "Jeżeli Sukkub w Pętach nie zaatakuję otrzymuje 1 pkt obrażeń". Można by także zmodyfikować tak pasywkę aby działała dopiero gdy Sukkub zaatakuje.

Dodatkowo skoro tak "ładnie" nazywasz tą kartę, co sugeruje, że ją bardzo "lubisz", to dlaczego ją używasz?

Nigdy nie szło mi granie naporami Inferno i ta karta tego nie zmieniła. Preferuje Kal - Azaara :P Prawie 80% wygranych taliami Inferna mam właśnie na nim.

MastaBlastaX
02-12-2015, 07:37 PM
@Up: Sio trole do innego topica, tematy Wam się pomyliły :)

ta część mi się podoba:
'testowa wersja nowego zestawu została wydana w wersji chińskiej'
Miliard testerów w CH miało zaszczyt przetestować nasz dodatek przed wprowadzeniem :) Ten dodatek będzie definicją słowa 'balans'

Dagnir_Smauga
02-12-2015, 07:40 PM
Tak:
"Jeżeli na polu bitwy znajduje się Sukkub w Pętach to po zabiciu pierwszego wrogiego stworzenia w danej turze bohater jego posiadacza otrzymuje 1 punkt obrażeń" No i jeszcze trochę bym pogrzebał w statach lub dodał jakąś negatywną zdolność typu "Jeżeli Sukkub w Pętach nie zaatakuję otrzymuje 1 pkt obrażeń". Można by także zmodyfikować tak pasywkę aby działała dopiero gdy Sukkub zaatakuje.

To nie jest nerf tylko kompletna zmiana umiejętności. Z zadawania 2 pkt dmg przeciwnikowi, zmieniłeś na zadawanie 1 pkt dmg sobie.

Nigdy nie szło mi granie naporami Inferno i ta karta tego nie zmieniła. Preferuje Kal - Azaara :P Prawie 80% wygranych taliami Inferna mam właśnie na nim.
W środę z Retazarem szło Ci bardzo dobrze. :) No właśnie Kal-Azaar to karta, którą bym znerfił. Druga by była stara Matka Namtaru. Wygrywam z Xormem, Deleb i Cyrylem używającymi Sukkuba w Pętach, ale tamtych dwóch bohaterów nie mogę przeskoczyć.

Aron93
02-13-2015, 12:20 AM
Zgadzam się, że to Kal-Azaar bardziej zasługuje na nerfa albo karty, które czynią go tak mocnymi, czyli Gniew Arkatha, Heretycki Złodziej Zaklęć i Skok w Czasie. Nie wiem, czy realna jest opcja usunięcia jednej szkoły magii temu bohaterowi np. pierwotną i wtedy byłby zbliżony poziomem do Cyryla. Różniłyby go początkowe staty i umiejętność. Przywrócenie niektórych starych kart uważam za pozytywne, bo w grze jest prawie 1000 kart i trochę bez sensu, że 1/3 jest poza standardem. Powrót bohaterów z open, to na pewno dobra opcja. Dobrze by było, jakby również zwiększono limit posiadanych talii, bo te 30 to dość mało przy obecnej ilości kart w grze.

slingers87
02-13-2015, 01:21 AM
]sukkub w pętach który nie atakuje i zadaje juz na samym poczatku 2 obrazenia bohaterowi to przegiecie na maksa powinni to znerfic unikatem uczynic jak juz...zróbcie cos z tym bo ta karta psuje cala rozgrywke w grze...wystraaczy 3 wystawi to po 2 turach jest juz 12 obrazen...2 tury moze wygrac majac 4 takie karty to jest chore totalnie nie ma balansu bo inferno ma za mocna karte ktora powinna byc unikatem![/B][/B][/I][/I][/B][/B][/B]

SkullGarden
02-13-2015, 01:31 AM
Całkiem ciekawy pomysł z tym sukkubem-unikatem :p

IzyiBoteq
02-13-2015, 02:30 PM
]sukkub w pętach który nie atakuje i zadaje juz na samym poczatku 2 obrazenia bohaterowi to przegiecie na maksa powinni to znerfic unikatem uczynic jak juz...zróbcie cos z tym bo ta karta psuje cala rozgrywke w grze...wystraaczy 3 wystawi to po 2 turach jest juz 12 obrazen...2 tury moze wygrac majac 4 takie karty to jest chore totalnie nie ma balansu bo inferno ma za mocna karte ktora powinna byc unikatem![/B][/B][/I][/I][/B][/B][/B]

Wystraczy zmienić wymagania do 4 piąsteczek i by w pierwszej turze zadawał 1 pkt nie 2 pkt. Ponadto nie rozumiem zwrotu wystawi 3 :D
Jak męczysz się z rushem do 15 tury to mogą takie problemy być :P

Dagnir_Smauga
02-13-2015, 03:55 PM
slingers, nie ma potrzeby pogrubiać całego tekstu i zmieniać koloru czcionki. Wystarczy tylko to, co najważniejsze. A tak wygląda to trochę niechlujnie.

Jeszcze nigdy, NIGDY ani ja ani mój przeciwnik nie miał trzech Sukkubów na planszy. Jak na prawie 4,5 miesiąca to dobry wynik. Szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie abym widział dwa Sukkuby u siebie czy u przeciwnika. Nie mówię że taka sytuacja nie miała miejsca, ale jest raczej sporadyczna, bo po prostu nie kojarzę dwóch Sukkubów, po jakiejś ze stron. Widziałem w trybie widza albo YouTubie, ale góra ze trzy razy.
Aby wystawić trzy Sukkuby, to najpierw musisz je mieć na ręce, a potem mieć za co je wystawić. Raz mi się zdarzyło mieć trzy Sukkuby na ręce. Akurat przeciwnikiem był Zygfryd. Plądrowanie, Pustkowie i Więzienie. Tyle w temacie. :)

Jeśli na prawdę trzy Sukkuby to taki problem. To można dopisać mu w umiejętności, że można mieć tylko jednego Sukkuba na polu. Pozostałe są niszczone. Zapobiegnie to też podkradaniu za pomocą Mrocznego Odbicia, Władcy marionetek, Oczarowania i Kradzieży Magii. Można też dopisać że póki masz Sukkuba na polu to pozostałe Sukkuby z ręki lecą na cmentarz i jeśli dobierzemy Sukkuba to też leci na cmentarz. Nie wiem tylko czy wtedy za bardzo nie będzie znerfiony.

Mekheri
02-13-2015, 04:25 PM
Jeśli na prawdę trzy Sukkuby to taki problem. To można dopisać mu w umiejętności, że można mieć tylko jednego Sukkuba na polu. Pozostałe są niszczone. Zapobiegnie to też podkradaniu za pomocą Mrocznego Odbicia, Władcy marionetek, Oczarowania i Kradzieży Magii. Można też dopisać że póki masz Sukkuba na polu to pozostałe Sukkuby z ręki lecą na cmentarz i jeśli dobierzemy Sukkuba to też leci na cmentarz. Nie wiem tylko czy wtedy za bardzo nie będzie znerfiony.

Zagrałam Deleb niewiele ponad to, ile wymagał achievement (tak, robiłam go po wyjściu SoB), ale całkiem sporo grałam Ignatiusem. Przejrzałam statystyki replayów. W blisko połowie zwycięskich gier tymi bohaterami nie wystawiłam ani jednego Sukkuba, nawet jeśli miałam go na ręce. Co do wielu zwycięstw, w których go zagrywałam, mam absolutną pewność, że to nie on przesądził o zwycięstwie, mało tego, że niemal nic nie zrobił w porównaniu z Thrallem, Pitem, dmgem z discardowania Ignatiusa czy po prostu Juggernautem atakującym bohatera pod komendą Deleb (na Ignatiusie nie grywam ani ich, ani Maniaków). Gdyby Sukkub miał sprawiać, że poświęcam kilka slotów w decku tylko po to, żeby mieć szansę na zmarnowanie drawa (bo kartę stracę lub nie będę mogła jej zagrać) i na znacznie gorsze niż obecnie prowokowanie removala przeciwnika, z którego i tak zwykle ochoczo skorzysta na 3-dropie, a często nawet na Lurkerze, to nie sądzę, bym go grała. I tak wszyscy, którzy by z niego zrezygnowali, wciąż mieliby wysokie winratio tymi deckami, bo nie w Sukkubie tkwi siła.

(Nienawidzę nazwy "sukkub", zbyt silnie narzuca mi bezzasadną męską odmianę...).

Ciekawa jestem, czy poprawienie grafiki obejmuje również poprawienie animacji. Te bazgroły sprawiające, że karta poddana kilku efektom stawała się zupełnie nieczytelna, były przerażająco ohydne. ;x

Siruthial
02-13-2015, 07:08 PM
Ani AW, ani TJ, ani BS nie potrzebują nerfa.
btw.. Grać Kal-Azaarem i płakać na sukkuba to już jest komedia, skoro jedyną rzeczą na którą się realnie przegrywa tym bohaterem jest Ignatius.

cnekxd
02-13-2015, 07:42 PM
Cześć

Gram w DoC'a od ok. 24 dni. (Zacząłem kilka lat temu, kiedy pieczęcie dostawalo sie na porządku dziennym) Tak więc wróciłem tutaj. Chciałem sie zapytać, czy karty z tego dodatku będą dostępne w sklepie za złoto czy tylko pieczęcie? Widziałem jakiś filmik (nie wiem czy przed czy po aktualizacji) ale w sklepie był dostępny zestaw z nowego dodatku za ok 75000zl liczący w sobie sporą ilość kart. Chciałbym wiedzieć, czy tym razem będzie podobnie? Bo nie wiem, czy zbierać kasę na więcej niż dwie talie.

Pozdrawiam

twardy_
02-13-2015, 08:12 PM
Cześć

Gram w DoC'a od ok. 24 dni. (Zacząłem kilka lat temu, kiedy pieczęcie dostawalo sie na porządku dziennym) Tak więc wróciłem tutaj. Chciałem sie zapytać, czy karty z tego dodatku będą dostępne w sklepie za złoto czy tylko pieczęcie? Widziałem jakiś filmik (nie wiem czy przed czy po aktualizacji) ale w sklepie był dostępny zestaw z nowego dodatku za ok 75000zl liczący w sobie sporą ilość kart. Chciałbym wiedzieć, czy tym razem będzie podobnie? Bo nie wiem, czy zbierać kasę na więcej niż dwie talie.

Pozdrawiam

szczerze? to nie wiadomo nic na ten temat bo byla zmiana developera
od kwietnia 2014 roku bylo tak, ze nowy dodatek przez 2-3tyg byl tylko za pieczecie, po tym czasie mozna bylo go kupic juz za golda... jak bedzie teraz? zobaczymy za miesiac++

Dna1985r
02-13-2015, 11:29 PM
Ani AW, ani TJ, ani BS nie potrzebują nerfa.
btw.. Grać Kal-Azaarem i płakać na sukkuba to już jest komedia, skoro jedyną rzeczą na którą się realnie przegrywa tym bohaterem jest Ignatius.

Pytanie o jakim typie decku Kala mówisz bo widziałem 3 jego rodzaje:
Kontrola, rush oraz nawet opartym na Sukubie w Piętach i Niewolniku Nienawiści
Ja gram kontrolą i wiem, źe aby pokonać Morgana to cud. Ale zapewniam że miały one miejsce. Co zabawne kontrola dobrze radzi sobie z Ignacym.

twardy_
02-13-2015, 11:54 PM
oczywiscie, ze te karty nie potrzebuja nerfa, pod warunkiem, ze wszystkie inne frakcje dostana PORZADNEGO boosta

slingers87
02-15-2015, 11:03 AM
witam:) jeżeli inne frakcje dostaną porządnego boosta to faktycznie nie potrzeba aż tak bardzo znerfiać tej karty o nazwie sukuba w pętach bo to jednak jest kobieta he:) Uwielbiam grać Inferno i wiem jak wiele daje ta karta...ale też gram wszystkimi bohaterami ze wszystkich frakcji bo co to za gra grać tylko jedna frakcja...wole mieć niski poziom i testować różne frakcje i swoje własne kombinacje,strategie- bo decki układam według swojego pomysłu...dlatego najlepiej jakby nie było przykładowych talii najlepszych graczy bo nie ma to jakby każdy układał decki,talie według swojej koncepcji i pomysłu:) Jeśli pisze niegramatycznie poprawnie po polsku to wybaczcie ale od nie dawna mieszkam w Polsce wiem,że to nie jest tłumaczenie...dziękuje za odpowiedz szczególnie osobom,które są na szczycie najlepszych zawodników w tej grze...nie będę pisał pogrubioną czcionką..kolor,który będę używał jeden ten sam - fioletowy...obecnie głównie tylko gram w DOC w wersji chińskiej gdzie są nowe karty..jeszcze gram w inne karcianki,ale DOC uważam,za najlepszą...Najbardziej w DOC brakuje mi Nowej Frakcji-obojętnie jaką by nie dodali bo zostały jeszcze trzy frakcje: Loch,Sylwan,Forteca i będzie kompletna gra...:)pozdrawiam :)

dobekdobson
02-16-2015, 05:09 PM
http://i.imgur.com/dGp6glw.jpg?1

A więc proszę bardzo :) tutaj są dwa i trzeci tyle co sprzątnięty dzięki niejakiemu skokowi w czasie :) gdyby nie to to gościu by go przestawiał aż by doszedł czwarty. Niestety dwa to bardzo częsty obrazek...

Aha nie płaczę tutaj tylko pokazuje że to się zdarza.

Pozdrawiam

Dagnir_Smauga
02-16-2015, 05:51 PM
Jeśli ktoś się męczy z rushem (albo to raczej rush się męczy z kimś) do 10 tury, to wcale się nie dziwię, że ma się 2 (albo nawet 3) Sukkuby na głowie. Akurat surowców wtedy się ma dużo by wystawić Sukkuba. Można też skorzystać z umiejki Deleb albo Cyryla. Jedyny problem to taki, że te 4 Sukkuby w 10 turze trzeba mieć na ręce. Jeśli ktoś ma pecha, to mając 50 kart w talii do 10 tury żaden Sukkub mu nie dojdzie.

dobekdobson
02-16-2015, 06:22 PM
Zgadzam się z Tobą w 100% mi po prostu nie weszło rozdanie więc i tak się dziwię że wytrzymałem do tego momentu ale tak mi się przypomniał post więc wrzucam zdjęcie i pokazuję :) ogólnie to mi to zwisa że ktoś gra tymi sukkubami i mi to nie przeszkadza.

Pozdrawiam

Retazar
02-17-2015, 09:45 AM
Cześć

Pozdrawiam

Nie ma na razie żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Rolka83
02-27-2015, 09:43 AM
A ja się zastanawiam co z żetonem początkowym, tzn. smoczy kryształ. Niby ok działa jako tako lecz ten kto dostanie na start smoczy kryształ, czyli zaczyna jako 2 ma znaczną przewagę. Moim zdaniem mała korekta wystarczy by np. osoba zaczynająca jako 1 - mogła podnieść statystykę lub dobrać kartę z umiejętności bohatera a nie wydarzenia i balans byłby zachowany.

piotrparler
02-27-2015, 10:40 AM
A ja się zastanawiam co z żetonem początkowym, tzn. smoczy kryształ. Niby ok działa jako tako lecz ten kto dostanie na start smoczy kryształ, czyli zaczyna jako 2 ma znaczną przewagę. Moim zdaniem mała korekta wystarczy by np. osoba zaczynająca jako 1 - mogła podnieść statystykę lub dobrać kartę z umiejętności bohatera a nie wydarzenia i balans byłby zachowany.

Drogi Rolka,

Twoje rozwiązanie prawdopodobnie zaprzepaściło by całą ideę Smoczego Kryształu.

Dżozef tłumaczył to już dogłębnie kilka miesięcy temu, więc bardziej wyczerpujące uzasadnienie będziesz mógł znaleźć przeglądając jego posty, tutaj przytoczę jego skrót.

Poprzedni system, co do którego był ogólny konsensus, że 2 gracz ma wielką przewagę przewidywał następujące zasady rozgrywki:

1 gracz zaczynał z 1 surowcem, dodatkową kartą i pierwszy podnosił statystyki;

2 gracz miał jedną kartę mniej, drugi podnosił statystyki, ale zaczynał z 2 surowcami i ta przewaga się utrzymywała do końca gry, w czasie której miał więcej surowców do zagrania.

W uproszczeniu można to przedstawić tak:

Stats ↑ + extra karta < przewaga surowców.

System ten dawał wielką przewagę drugiemu graczowi, i mnóstwo graczy płakało na forum, żeby go zmienić. Dlatego też z dodatkiem Zguby Gryfa, wprowadzono Smoczy Kryształ, którego założenia były następujące:

Stats ↑ + extra karta + Smoczy Kryształ ≈ przewaga surowców.

Odwrócono tylko kolejność, teraz gracz 1 ma przewagę surowców, a gracz 2 extra kartę i pierwszy podnosi siłę, magię czy też przeznaczenie. Ten system działa za czym przemawiają statystyki rozgrywek.

Uważam, że wprowadzenie twojego rozwiązania przywróci stan sprzed prowadzenia SK, który w uproszczeniu będzie wyglądać następująco:

extra karta + Smoczy Kryształ < przewaga surowców + stats ↑.

Wtedy wrócimy to punktu wyjścia. Tak jak pisałem powyżej przeszukaj posty JKK, gdzie wyjaśnia tą kwestię bardziej wyczerpująco.

magiaimiecz
02-27-2015, 02:09 PM
Sam uważałem, że gracz z kartą smoczego kryształu ma dużą przewagę, jednak po porównaniu statystyk wygranych i przegranych meczy (z tygodnia) gdy zaczynam 1 lub 2 układają się prawie równo. Ciekawe czy na dłuższą metę będzie podobnie.

Mekheri
02-27-2015, 02:40 PM
Sam uważałem, że gracz z kartą smoczego kryształu ma dużą przewagę, jednak po porównaniu statystyk wygranych i przegranych meczy (z tygodnia) gdy zaczynam 1 lub 2 układają się prawie równo. Ciekawe czy na dłuższą metę będzie podobnie.

Będzie. Odkąd wprowadzono Dragon Crystal, rozegrałam na tym komputerze 1181 gier. Część z nich została natychmiast poddana przez przeciwnika i może nieco zakłamywać obraz, naście gier pochodzi ze Swissa czy Jackpota, gdzie spotkałam przeciwników z niższych bądź wyższych rang. Nie chce mi się teraz tego dokładniej filtrować, ogólny obraz powinien być raczej poprawny przy takiej liczbie gier. W każdym razie moje win ratio, kiedy jestem pierwsza, jest o 0,5% wyższe niż gdy jestem druga. Rezultat wydaje się niemal idealny i szczerze mówiąc, nie jestem w stanie wyobrazić sobie lepszego rozwiązania.

IzyiBoteq
02-27-2015, 04:11 PM
ja mam win ratio o 0,8% wyższe jak zaczynam :). Drugi gracz ma przewagę na początku,ale potem ją traci,gdyż pierwszy gracz jako pierwszy dostaje dodatkowy surowiec ;)

Argenni
03-01-2015, 12:21 PM
Moje win ratio, gdy zaczynam pierwsza, jest raptem 0,2% wyższe, niż gdy jestem druga :) Wydaje się, że ten system naprawdę działa. Owszem, na początku trzeba było się do niego przyzwyczaić (i zrozumieć, jak mądrzy ludzie go tłumaczą :D), dopasować nieco talie, ale efekt jest chyba świetny.

Btw. Wracając do tematu, coś umilkły ostatnio wieści o nowym dodatku. Czy możemy dowiedzieć się czegoś więcej, daty wydania, listy kart z wprowadzonymi zmianami? :) (skoro u Chińczyków to był test, rozumiem, że nie dostaniemy identycznych kart/zmienionych stat jak oni, tylko że coś jeszcze zostanie zmienione)

Ernst00
03-02-2015, 11:40 AM
Mnie interesuje czy gracze VIP będą w stanie przemówić do twórców i nie pozwolą na zbyt silne wzmocnienie Nekropolii i Przystani jak miało to miejsce w Chinach. No i czekam na nerfa Spętanego ścierwa.

Sukkub w pętach nie jest taki zły, nerfa powinna dostać Anastazja i Uczeń wieczności, ta karta jest mega przegieta.

Opillo
03-02-2015, 12:02 PM
Sukkub w pętach nie jest taki zły, nerfa powinna dostać Anastazja i Uczeń wieczności, ta karta jest mega przegieta.

Anastazja jest dobrym hero ale nie jest mega silna jak chociażby Kal-Azaar. Da radę z nią wygrać jak gra się z głową - albo licz że przywrócą do STD Czystość :) . Uczeń wieczności jak najbardziej powinien być znerfiony - liczniki tak jak i bezpośrednie obrażenia na dzień dobry są po prostu bezczelne :mad:

Retazar
03-03-2015, 04:37 PM
Moje win ratio, gdy zaczynam pierwsza, jest raptem 0,2% wyższe, niż gdy jestem druga :) Wydaje się, że ten system naprawdę działa. Owszem, na początku trzeba było się do niego przyzwyczaić (i zrozumieć, jak mądrzy ludzie go tłumaczą :D), dopasować nieco talie, ale efekt jest chyba świetny.

Btw. Wracając do tematu, coś umilkły ostatnio wieści o nowym dodatku. Czy możemy dowiedzieć się czegoś więcej, daty wydania, listy kart z wprowadzonymi zmianami? :) (skoro u Chińczyków to był test, rozumiem, że nie dostaniemy identycznych kart/zmienionych stat jak oni, tylko że coś jeszcze zostanie zmienione)

Na razie nie ujawniamy tych informacji :)

ru11tie
03-03-2015, 04:41 PM
Na razie nie ujawniamy tych informacji :)

kurcze no wszyscy czekamy na jakiekolwiek info :(:(

twardy_
03-03-2015, 04:56 PM
taka tajemnice z tego robicie jakby komus ten wasz produkt mial w ogole cien szansy zaszkodzic :D jakby szefostwo HSa nie moglo spac nocami bo BB planuje wypuscic dodatek do DoCa :D
Ubisoft to chociaz co jakis czas wypuszczal zdjecia nowych kart, na streamie od czasu do czasu cos powiedzieli, a tutaj 3tyg cisza

(tutaj moge sie oczywiscie domyslac, daje sobie troche miejsce na mile zaskoczenie, ale wiele sie nie spodziewam)
najsmieszniejsze jest to, ze na chinskim DoCu juz ten dodatej jest i wiekszosc tego my dostaniemy, a od 3tyg zadnego info

powiem szczerze (tak wiem, ze do CMow nie mozna miec pretensji, bo taka wasza praca) ale ubisoft i studia pokrewne zasluguje na kija w oko, a nie na nasze pieniadze

DanielKurzempa
03-03-2015, 08:55 PM
Znając życie to jutro dostaniemy informacje że dodatek wychodzi w piątek(oczywiście nie mam zielonego pojęcia kiedy wychodzi dodatek) a w czwartek odbędzie się specjalny stream z nowego dodatku(jak to zwykle bywało) który nie obejrzy więcej niż tysiąc osób.
Przecież wiadomo że stream najważniejszy reszta graczy nie idzie się bujać. Ach łezka się w oku kreci na myśl jaka kiedyś rozprawiano dysputę na temat nowych kart na miesiąc przed premierą dodatku.
Ja już dawno straciłem cierpliwość do tej firmy. Zresztą jak widać wzajemnie bo do dzisiaj CM mi nie odpisał na PW.

ru11tie
03-03-2015, 09:05 PM
Znając życie to jutro dostaniemy informacje że dodatek wychodzi w piątek(oczywiście nie mam zielonego pojęcia kiedy wychodzi dodatek) a w czwartek odbędzie się specjalny stream z nowego dodatku(jak to zwykle bywało) który nie obejrzy więcej niż tysiąc osób.
Przecież wiadomo że stream najważniejszy reszta graczy nie idzie się bujać. Ach łezka się w oku kreci na myśl jaka kiedyś rozprawiano dysputę na temat nowych kart na miesiąc przed premierą dodatku.
Ja już dawno straciłem cierpliwość do tej firmy. Zresztą jak widać wzajemnie bo do dzisiaj CM mi nie odpisał na PW.

zależy do kogo pisałeś Daniel.
A odnośnie samego dodatku, to racja, brakuje mi tego rozkminiania co to będzie za karta, jakie staty będzie miała itp. Teraz jest przedsmak tego dodatku na chińskich serwerach. Tutaj pewnie znając życie będą to kosmetyczne sprawy, bo karty na bank będą takie same.