PDA

View Full Version : Targ kart

Asagash
02-01-2015, 05:04 PM
Temat pewnie był już poruszany nie jeden raz nie tylko na polskim forum, ale mimo wszystko chciałbym dodać coś od siebie. Tak jak nazwa tematu chciałbym żeby do gry wprowadzono "targ kart" lub handel jak wolicie jednak pod pewnymi regułami. Oczywistym jest fakt że taka opcja przyniosła by więcej szkód niż korzyści dla firmy która utrzymuje tę grę, ale całkowite z niej zrezygnowanie też nie wygląda kolorowo. Moja propozycja wygląda następująco:

Wprowadzenie targu/handlu kartami z pewnymi regułami czy ograniczeniami:
1. Można wystawić tylko 1 kartę na 7-14 dni (gdyby można było dodać dowolną ilość kart to byłby tam straszny spam z drugiej strony firma by na tym dużo traciła).
2. Jeżeli karta którą wystawiłeś/aś nadal się nie sprzedała po upływie 7-14 dni nie możesz dodać kolejnej (nie można gromadzić kart dopóty na twoim targu jest jedna karta).
3. Sprzedasz zawsze będzie można anulować ale jeżeli od wystawienia pozostał jakiś czas musisz na niego poczekać.
4. Karty nie można sprzedać za mniej niż 20.000 złotych ma to na celu podstawić gracza przed wyborem między kupnem 1 karty z targu a kupnem z serii standardowych.

I to tyle ode mnie. Jeżeli ktoś wpadł na inne ograniczenia co do targu może napisać. Mam nadzieję że propozycja zostanie pozytywnie przyjęta (chociaż na wiele nie liczę :p)

MastaBlastaX
02-01-2015, 07:16 PM
Meh, kiedyś bym się podpisał pod tym- ale skoro są dzikie i można dowolną kartę kupić- mija się z celem. Keep it simple :) takie reguły handlu tylko by zamieszanie wprowadziły

Markoolx
02-02-2015, 01:41 PM
jeśli już to proponowałbym sprzedaż kart w trybie aukcyjnym przez 3 dni rozwiązuje to problem kart niskiej wartości i wysokiej wartości, czy też kolesiostwa można nawet dodać tzw (vat) by za dużo się na tym nie zarabiało. Ponadto aukcje kart premium (przez starszych graczy zwykle szczególnie pożądanych) walutą mogły by być dzikie karty, gdyby gracz początkowy zdobył takową mogłoby dać to mu szybszy postęp oczywiście vat będzie też dobry bo gracze z dłuższym stażem mają to do tego że lubią przepłacać dla pewności więc również 'vat stopniowany' np do 5 bez opłat do 10 - 2 dzikie
20 - 6 dzikich 50 - 15 dzikich a przy nie normalnych już cenach np. 100 to 50 dzikich oczywiście stopniowanie na bieżącą nie progowe. taki targ według mnie miałby rację bytu bo ogólnie rozwiązuje to wiele kontrowersji. Kolejnym + bazowania na systemie aukcyjnym jest to że można wprowadzić 3 wersję aukcyjną za pieczęci ale oczywiście wystawiane będę karty przez twórców i to nie byle jakie a alternatywne. No cóż tak to według mnie mogło by wyglądać wydaje się przejrzyście i dobrze się w pasującą chyba że coś pominąłem.

syndaphex
02-02-2015, 09:49 PM
MastaBlastaX ma racje, nie ma co kombinować. Każdą kartę możesz kupić w ołtarzu. Powrót pakietów premium rozwiązałoby problem w zdobywaniu kart premium, ale na to nieszczególnie już liczę.

Co do alternatywnych kart to nie widzę sensu możliwości zdobycia ich przez aukcje. Spodoba mi się jakaś karta to nie chciałbym stracić szansy na zdobycie jej tylko dlatego, że ktoś ma więcej odłożonych pieczęci czy jest w stanie kupić ich więcej niż ja. Jedne powinny być dostępne tylko za osiągnięcia. Reszta powinna być dostępna w sklepie cały czas (oprócz kart okolicznościowych) za pieczęcie. Pakiet z losową kartą też niech będzie dostępny cały czas.

Ale ktoś może uważać, że jest ich za mało. Proszę bardzo, weźmy chińskie arty które różnią się (choć większość tylko szczegółami) od naszych i je też sprzedawajmy. Zawsze byłaby to jakaś różnorodność. Jednak takie karty powinny być też dostępne za złoto, np. 100k za bohatera. Mniej narzekania, że nie ma co ze złotem robić i każdy może mieć taką alternatywną kartę bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

Jeszcze mało alternatywnych kart albo z jakiś powodów nie możemy skorzystać z chińskich artów, a na większą ilość grafików szkoda kasy? Dajmy możliwość tworzenia kart graczom. Wystarczy przejrzeć choćby te dwie galerie, które istnieją już od roku. Zaznaczę, że to nie są moje prace (coby nie było wątpliwości :D):

http://imgur.com/a/OLt0G
http://imgur.com/a/cOug6

w tym temacie możecie znaleźć więcej, nie tylko arty:
http://forums.ubi.com/showthread.php/783555-Tool-Zenity-s-Modding-Tool-Forums

Niektóre są lepsze, niektóre gorsze, ale każda karta to potencjalny zysk dla twórców. Gracze wystawiali by swoje prace, a najlepsze byłyby wprowadzane do sklepu za pieczęcie. Twórca dostałby kartę ze swoją pracą za darmo w grze. Żeby jeszcze tego było mało to w opisie karty byłby zamieszczony nick twórcy dzięki czemu zdobywa "sławę i chwałę :D"

Według mnie tak powinno wyglądać zdobywanie kart premium i alternatywnych (oraz zwiększanie ich ilości dostępnych w grze ) zamiast aukcji.

LORD-LYNXxx
02-09-2015, 05:50 PM
Przy obecnych zasadach taki mechanizm targu jak proponujesz prowadziłby także naduzyć typu zakładanie kolejnych kont, kupywanie pakietow za zloto na kolejnych kontach, wystawianiu tych co ciekawszych kąskow na aukcje i szybkie przelogowanie by kupic z wlasciwewgo konta...